Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

crime
22. bře 2012

Ahoj holky, do Gennetu jsem čerstvě objednaná. Jdeme tam příští středu na první konzultaci. Tak jsem na to zvědavá. 🙂

raducha
22. bře 2012

@crime tak ti přeji hodně štěstí at to vyjde na poprvé. 😉

nannynka
22. bře 2012

@monivo Koukám, že už tam ale chodit nebudeš.... 😉 Bylo to zase IVF ?

nannynka
22. bře 2012

@absti Já mám z Gennetu Vojtíška. Je z prvního IVF ( předtím byly 4 inseminace - druhá vyšla, ale v 16.tt to špatně dopadlo, čtvrtá byla biochemické těhotenství). Chodila jsem k Vykysalé a mám to opět v plánu.

maybay
23. bře 2012

ahoj holky, vcera jsem byla podruhe u dr. Jarosove a docela me zaskocilo jeji chovani. Minule jsem z ni byla nadsena jak nam vse vysvetlila, vlila nam nadeji do zil (zjistili mi nizky AMH), ze to neni tak hrozne, ze zkusime inseminaci 2x,3x nemusime jit hned do IVF a o darovanych vajickach zatim vubec nepremyslet. Vcera se me zeptala na myslim hloupou otazku jestli chci otehotnet? Tak to jsem na ni nechapave koukala - co bych tam asi tak jineho delala? Pak se me zeptala jak chci postupovat? Minule jsme se o tom bavili a ona jako kdyby ani kartu nevidela. Docela me to mrzi a jsem z toho jeste ted rozladena. Rikam ji, ze jsme se minule bavili o tom, ze zkusime inseminaci a ona, kdyz to chcete zkusit tak to zkusime. A napsala si do karty IVF neodkladat. Jsem z toho jelen... Mate taky takovou zkusenost? Mela jsem radost, ze jsme natrefili na super dr ale vcera mi prislo, ze jsem jen kapka v mori jejich pacientech a asi jich ma tolik, ze se na konzultaci ani nestihne pripravit nebo nevim...

evulatko
23. bře 2012

@maybay, no asi mela spatny den, ale takove chovani by se mi taky nelibilo☹ A co, jak ses rozhodla, pujdes i k Apolinari?

maybay
23. bře 2012

@evulatko k Apolinari jsem mela jit 4.4. a termin jsem zrusila. Nekde jsem tu cetla, ze Jarosova dela i tam tak jsem si rikala, ze to necham v tom Gennetu. Tak snad priste bude lepsi, nebo budu litovat, ze jsem nezkusila toho Apolinare.☹

zvalentova
23. bře 2012

@maybay ahoj, určitě to byl špatný den, možná z části nepochopení se. Také jsem měla při druhé návštěvě dojem, že mě tlačí někam kam nechci. Pak už to bylo všechno naprosto v pohodě. IUI jsme ani nezkoušeli, po roce v Genn. rovnou IVF.

evulatko
23. bře 2012

@maybay, to jsem Ti psala ja... Tak at nelitujes a brzy se zadari🙂

maybay
23. bře 2012

@zvalentova ani me netlacila, spis jakoby nevedela co se mnou. Jaktoze az po roce IVF?

maybay
23. bře 2012

@evulatko snad nebudu, co nadelam. V gennetu chteli to doporuceni od gynekologa tak jsem jim ho dala tak bych stejne uz zadny do Apolinare nemela. Uvidim jaka bude priste

zvalentova
23. bře 2012

@maybay chtěla jsem nejdřív vyšetření a testy, nechtěla jsem se trápit několika pokusy inseminace a měla jsem pravdu.. Oba vejcovody jsou neprůchodné, takže IUI by bylo zbytečné.

evulatko
23. bře 2012

@maybay, u Apolinare po Tobe zadne doporuceni nechteji, takze kdyby se Ti tady nelibilo, muzes klidne centrum zmenit🙂 A jinak Jarosova se me jednou ptala, jestli nechceme darovana embrya (presto, ze manzel je ok) a tim me tedy dorazila. Pozdeji byla fajn, ale ja jsem v ni uz trochu ztratila duveru☹

maybay
23. bře 2012

@zvalentova no me zatim pruchodnost nedelala, rikala, ze to zkusime jednou a pak ji udelame kdyz bych hned nechtela IVF

maybay
23. bře 2012

@zvalentova jestli se muzu zeptat jake testy ti delali?

maybay
23. bře 2012

@evulatko tak skoda, ze jsem to o ni nevedela dopredu, ze je naladova. Nebo jak to nazvat. NO uvidime, stejnak jestli se to podari nebo ne zavisi na nas

monivo
23. bře 2012

@maybay já jí osobně neznám. Ale jestli k ní chodit nechceš, tak se na příště můžeš objednat k někomu jinému, to by neměl být problém.

@nannynka doufám, že už tam chodit nebudu 😀 Tentokrát KET, máme mrazáčky. To ani nevim, že jsi v 16tt potratila. Co se stalo?

zvalentova
23. bře 2012

@maybay spousty testů 😉
Průchodnost vejcovodů, pak hodně imunologie, potom jsem byla i na diagnostické laparoskopii, cvičení Mojžíšové...

malina2
23. bře 2012

@nannynka Ahoj, co se stalo v 16tt, jestli se můžu zeptat? To je šílený, v 2. trim. už člověk ani nečeká žádný problémy...
@evulatko Darovaná embrya? Jak to fugnuje? Já bych čekala, že to je až jedno z posledních řešení....

monivo
23. bře 2012

@malina2 taky tě to trochu vystrašilo, že? 😅

maybay
23. bře 2012

@monivo jeste ji dam sanci, treba nemela fakt den, uvidim...

maybay
23. bře 2012

@zvalentova tak imunologii se mnou neresili. Delali mi jen klasicky testy - hormonalni profil, stitna zlaza.

evulatko
23. bře 2012

@maybay, naladova bych nenazvala. Ale velmi neprofesionalni mi to tedy prislo.... Konec koncu, kdyby Ti nevyhovovala, muzes tam zkusit jineho lekare...

evulatko
23. bře 2012

@malina2, ja nevim, jak to presne funguje, podle me, kdyz maji problemy oby dva, ona zadna kvalitni vajicka, on zadne spermie. Manzel je ok, tak jsem na ni tehdy valila oci a nechapala, co mi to vlastne chce rict🙂 Ale uz je to par let a asi to tehdy spatne nemyslela🙂

nannynka
23. bře 2012

@malina2, @malina2 - To nikdo neví....V té době se ještě standardně nedělal NT screening. Byla jsem na kontrole v 11.tt a pak až kolem 16.tt. Tam na UTZ nebouchalo srdíčko a podle ošetřujícího gyndr i podle primáře v Motole to bylo cca 3-4 týdny.... Nic mi nebylo, jen jsem kolem 12.tt měla takový divný pocit. Bohužel mi to prodloužilo čekání na další pokus, protože jsem musela na revizi dvakrát s odstupem jednoho týdne a to mi pak Vykysalá doporučila rok neotěhotnět aby se děloha vzpamatovala.
Při předoperáku na IVF přišli na to, že mám vysoký fibrinogen(ovlivňuje srážlivost krve, zvyšuje ji) a moje poctivka praktická dr mě poslala do trombocentra - tam mi stanovili MTHFR a zvýšený fibrinogen(dědičná zátěž). Chodila jsem tam pak celé těhotenství co 3 týdny a clexane(na ředění krve) jsem dostala na 8 týdnů po porodu. Hematoložka mi řekla, že to první těhotenství pravděpodobně skončilo špatně kvůli tomu, že se stane že se při tvorbě spojení s placentou někde něco srazí a dítě přijde o výživu.
Holky, hlavně se neplašte, byla to prostě smůla. A jako zázrak beru to, že jsem na transferu Vojtíška byla přesně rok nato co nám oznámili, že prvnímu nebije srdce.....

@monivo - nás to čeká celé znovu, nemáme mrazáčky.

malina2
23. bře 2012

@nannynka Já měla taky zamlklé, přesný důvod se neví, ale mám taky trombofilní mutaci (MTHFT double heterozygot), takže nejspíš proto, že se mi neředila krev. Teď jsem v péči dr. Šetinové na Imunologii (naprosto úžasná doktorka) a beru Anopyrin, ale prý ho budu moci v 18tt vysadit (podle výsledků krve v 10tt., ještě ale půjdu na odběr), ale budu se bát. Nejraději bych to brala až do konce 2. trim....

malina2
23. bře 2012

@evulatko Kde ty embrya berou? To se jich někdo vzdá ve prospěch znevýhodněného páru, když už je nepotřebuje? To musí být zvláštní rozhodnutí, ačkoli samozřejmě úctihodný krok...

monivo
23. bře 2012

@malina2 my máme ještě 9 mrazáčků, takže v budoucnu bychom je taky mohli darovat. Ale dr. Brandejská něco říkala o kmenových buňkách, že je to lepší než pupečníková krev, že se jich nemáme zbavovat. Tak nevim, to jsem vůbec nepochopila.
Holky, co máme nějaký MTHFR apod. Jak to, že si nikdo nepícháte injekce už od začátku stimulky? Já jsem snad jediná? 😀

mandre
23. bře 2012

@monivo já mám přece taky MTHFR homozygot A1298C a píchala jsem od 7.tt do teď Clexane pro jistotu, aby se něco nepo...

evulatko
23. bře 2012

@malina2, ano, myslim, ze je to presne tak, jak pises🙂