Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

majcam
25. říj 2012

@betox děkuju,no po pravdě když jí krmim,tak se lekám,že na mě kouká máma 🙂 ,kromě nosu má teda zatím vše co já 🙂

iveet1
25. říj 2012

@monnn ahoj..a děkuji za odpověď, jdeme na Archu, v úterý.....no popravdě...já mám těch problémů více, mám endometriozu a k tomu jsem ještě prodělala trombózu, takže mám z toho trochu strach, nemohu moc hormony...tak jsem zvědavá co navrhnou jako léčbu...

iveet1
25. říj 2012

@lucik1986 Ahoj..děkuji za info...jdeme v úterý a jsem už teď z toho trochu vykulená...co mě čeká...moje paní doktorka říkala, že partnera spermio...ale problém je se mnou...ne s ním, on už jedno dítě má. Já jsem trochu oříšek pro doktory asi, jak tak zjišťuji 🙂...a když to tady čtu...tak mě to až děsí...vůbec se v těch termínech neorientuji 😒

betox
25. říj 2012

@anlek Jojo, právě, že po 2 hodinách mi to vylítlo na 9,7 😒 Dneska jsem byla v té diabetologické poradně, takže fakt brutus dieta, musím odvažovat denně sacharidy, ani gram jednoduchých cukrů a vyfásla jsem glukometr. Držím tu dietu už od pondělního večera a tááák bych si dala něco sladkýho 😖 Nedá se nic dělat, hlavně aby to šlo dolů a mimčo bylo OK.
@majcam Ta podoba je fakt neuvěřitelná, hlavně už takhle od malýho miminka 😉 Já vím, že je manža pyšnej 🙂

majcam
25. říj 2012

@betox no to je,holčičku si moc přál,co ty,jak se připravuješ,co nákupy,výbavička atd.?!

anlek
25. říj 2012

@betox To je pěkná otrava. Ale zas super, že ten test byl udělám správně a že se na to přišlo. Nekompenzovaná cukrovka je svinstvo. Mám dvě kamarádky, kterým byl test dělán špatně a obě dvě skončily na dietě zbytečně a ty stresy ....

lucik1986
25. říj 2012

@iveet1 no já myslím, že kontrolní spermio ho asi stejně čekat bude. U nás bylo taky více méně jasné, že je problém u mě.No každopádně ničeho se neboj, je to tam uplně v pohodě. Nenarazila jsem tam na nikoho nepříjemného. A vyšetření je také v pohodě.

petrita83
25. říj 2012

@inza jůůůůů 17 tt🙂 cuper! to je mazec..moc vám to přeju!
jinak taky femibion, ale pozor prý z těch vitaminu jsou giganticke děti🙂 ikdyz u Mikuláška to bude spíš genetika🙂

inza
26. říj 2012

@petrita83: sice nejaky vitaminy doma mám, ale moc je neberu resp.na to zapomínám.jsem v tomhle malinko vice flink.u nás pokud bude hroch tak je to taky spíše geneticke po manzovi 🙂

betox
26. říj 2012

@majcam Máme autosedačku, nějaký oblečení a hlavně objednaný kočárek. Nijak moc to nehrotím, spíš asi budeme pak pořizovat za pochodu, co bude potřeba. Nechci doma mraky zbytečných krámů 😉
@anlek Už jsem si docela za těch pár dní zvykla a není to tak hrozný. Jediný co je, že bych si třeba po obědě nebo večeři dala kousek čokošky 😖 Taky jsem ráda, že se na to přišlo. Fakt je problém, že se to většinou nedělá správně. Mě taky nebrali krev po hodině, ale až po dvou a včera zrovna říkali, že to je špatně. Že spoustě maminek to vylítne právě po hodině, ale po dvou už OK a už je to cukrovka. Jenže se na to nepřijde a může být průšvih, protože se to nekompenzuje ☹ Navíc jsem ráda, že jsem dala věci do pohybu a donutila mýho gyn. aby mi napsal ihned doporučení a já za 2 dny mohla jít do tý dia poradny. Dle něj to nic není a stačilo by, aby mi ho dal až za 14 dní na poradně, tzn. bych do poradny šla až za 3 týdny po zjištění cukrovky, což je dost pozdě, protože se to s postupujícím těhu dost zhoršuje...Říkám si, že tohle zase není tak strašný, jsou na tom lidi daleko hůř 😉

petrita83
26. říj 2012

@inza konečně v tom nebude Mikulášek sám🙂

mandre
27. říj 2012

@inza já brala jen naštěpenou listovku a ob den Daily 🙂

olja29
2. lis 2012

Napište prosím, jak dlouho jste byli na čekací listině, než Vás vzali na vstupní prohlídku do Gennet Praha

trefulka
2. lis 2012

@olja29 cca měsíc a půl - 19.3. mě objednali na 3.5.2012.

olja29
2. lis 2012

dyž jsem volala 22.10 tak mi řekli, že na listopad už není místo a na prosinec nás ještě neobjednají, máme zavolat začátkem listopadu. Volala jsem 1 listopada tak jsem zapsana na čekací listině
až bude místo, zavolají. Prý ne dřív než v polovině prosince, ale spíš v lednu.
minule mi neřekli, že existuje nějaká čekací listina 😒

trefulka
2. lis 2012

@olja29 taky to slyším poprvé :/ a zkoušela jsi volat do Letné i na Poříčí? Nebo zkus nějaký jiný pražský CAR...

lucik1986
3. lis 2012

@olja29 já jsem se objednávala na konci června a šla jsem v na začátku srpna. Sestřička mi delší objednací lhůtu odůvodnila dovolenými. O čekací listině slyším poprvé. ☹

monnn
4. lis 2012

@majcam
@inza čauky holky,tak mám nějak depku,po pá jsem byla celkem nažhavená,že do další stimulace půjdu a ted váhám,zda nemám zítra do CARu zavolat a stopnout žádost na pojištovnu 😒 ,co když má Ivča pravdu a je na čase změnit CAR,nemáte s tím někdo zkušenost když přejdete z CAR do CAR,když je už na pojištovně podaná žádost?????Byla jsem přesvědčena,že půjdu do posledního pokusu stůj co stůj-vyjde - nevyjde prostě to tak má být,ale dítko chci nejlépe vlastní,pokud změním CAR tak asi budu muset mít D,jelikož platit jinde sondy na PGD a pak čekat další měsíc(e) já nevím a dnes jsem totálně v pr.....,proč to musí být tak složité ☹ 😠 ☹ ,jsem si fakt naivně myslela,že když už jsme si to tak vychutnávali s malým,druhé dítko už bude bez problémů a budu si konečně v pohodě užívat mateřství a ..třeba na něj asi ani nedojde ☹ Se omlouvám za tak dlouhé psaní,ale dnes opravdu na mě doléhá podzimní depka. ☹

inza
4. lis 2012

monn: ja bych asi osobně ten CAR zmenit zkusila.taky bych se zkusila domluvit na těch sondach zda je bud daji s sebou a nebo zda je nevezmou zpatky....zkuste si doma sednout a nejak to probrat

majcam
4. lis 2012

@monnn kočko,já nevím,těžko radit,my jsme si před tím vítezným pokusem dali žádost o adopci...,prostě jsem absolutně nepočítala s tím,že to vyjde,takže jsem se asi nějak "odblokovala"...,je to fakt těžký radit,já bych být na tvém místě sama nevěděla co mám dělat ☹

hydrangea
4. lis 2012

ahooooj, mali sme návštevné obdobie, tak som na teba aspoň myslela, ale ak som tu prebehla komenty, asi sme ti málo držali palce. ☹ nezostali vám mrazáčiky?

monnn
4. lis 2012

@inza
@majcam a taky jsem přemýšlela,zda se na to vše nevyprdnout a prostě to zkusit přirozeně s rizikem,že malé bude mít tu hnusnou nemoc chjo,proč to musí být tak složité ☹ ,jsem si myslela,že jsem s tím už smířená a bud to vyjde nebo ne,ale mamka dnes došla na návštěvu a vnukla mě názor proč nechci jít do těch D,no nechci mám své důvody,ale zas je to poslední pokus,tak nevím - sakra furt musím něco řešit 😠 ,když už jsem si našla gynekoložku která půjde do toho mého rizika,tak zase k ní nemám důvod jít,protože těhule nejsem ☹ .Zítra asi zavolám do Gennetu a pokusím se stopnout tu žádost,na další pokus stejně můžu až v lednu a možná kvůli MS budu moct až v únoru,takže bych měla cca do konce listopadu čas a rozhodnout se tak nebo tak.Jinak jsem se opět objednala k Dr. na Imunologii,termín mám už ted v út na tel.konzultaci - to mi stačí,sestřičky byly vstřícné aspon něco 😉
Holky ani nevíte jak jsem ráda,že tu jste,nemám nikoho s kým bych si na toto téma mohla bez omezení popovídat. 😔 Ještě by se tu mohla objevit Klárka a ....nevíte o ní něco?ale třeba se objeví jako vždy,když se tu o ní někdo zmíní, 🙂

anlek
4. lis 2012

@monnn Já se přiznám, že od PDG moc nevím. Co jsou to ty sondy? Jinak myslím, že je rozumné teď to IVF stopnout. Rozmyslet, co chcete a až si budeš stoprocentně jistá, že to víš, tak do toho jít.

mandre
5. lis 2012

@monnn za mě změna může pomoct, já bych do toho šla, pokud se to na jednom místě nedaří...

inza
5. lis 2012

@monnn: no žádost bych urcite teď stopla. zkusila bych tu zmenu nebo alespoň konzultaci jinde....za to nic nedas....

monnn
5. lis 2012

@anlek
@mandre
@inza tak žádost byla odeslána v pátek,nicméně mě DR.dnes volala tak jsem jí řekla co a jak,žádost můžu kdykoliv stopnout nebo stornovat,takže jsem jí řekla at jí nechá běžet a že se do konce listopadu ozvu co dát,ted jsi mě Ivo vnukla nápad aspon zkusit tu konzultaci,za to opravdu nic nedám,to máš mega pravdu 😉 ,minimálně napíšu email,jenže u mě to bude asi na té genetice ☹ ,když zbylo co na ET tak jsem otěhotněla,sice blbě,ale těhule jsem byla na poprvé,ale rozhodně se poptám a musím jednat co nejdřív,chjo to to letí 😨 ,jinak všem dík za podporu 😉 🙂 😉 🙂

darkwitch
5. lis 2012

@monnn hello 😀 mluvil o mě někdo 😀 jinak držím palečky at tě nikdo a nic netrápí a uděláš dobré rozhodnutí 🙂

já pořád čekám na to imuno z té Plzně, měli jsme tam jít ted v půlce cyklu, ale paní doktorka nakonec psala at ještě cyklus počkáme, myslím, že jsme se zrovna trefili do špatného období, kdy bud mají plno nebo se něco děje, no tak uvidíme jak to dopadne... už mi ani to čekání nevadí... i když jak jsme zjistila že je kolegyně těhotná nějak mě to vzalo a to si pořád říkám, že to už neřeším, cha cha :D

monnn
5. lis 2012

@darkwitch no konečně Klárko,že se taky ukážeš 😀 ,jj,ted mám depku já ☹ ,ale co, nějak to dopadne,u nás v práci mám jen jednu možnou kolegynku,která by mě mohla předběhnout,té bych to moooc přála byly jsme blízko sebe,já se ale nedostala k ET a ona potratila,řekli jsme si,že do toho půjdeme zase 😉 ,jinak jsem byla celkem dnes na větvi- jak rychle se mi Dr. ozvala jako co že mě trápí na co se chci zeptat 😕 Klárko ne že se zase odmlčíš potřebuji někoho kdo prochází téměř tím co já 😔 ,holky už moc zatěžovat nemůžeme ty musí mít kolem sebe jen pozitiva aby neměli kyselé mléko,že jo holky 😀 😀 😀 jo jinak @inza email do RF odeslán,jen jsem měla problém do toho něčeho malého vše vecpat,ale hlavně mě zajímá jejich názor a jestli dělaj i PGD na NF1,před 3roky to dělali jen dvě pracoviště 😨 ☹

monnn
5. lis 2012

@crime a jak ty jsi kočko dopadla na konzultaci?

mandre
5. lis 2012

@inza to už by mohlo být vidět pohlaví 🙂 ...já už to viděla v 17.tt 2x na UTZ a pak z plodovky v 21.tt to potvrdili 😉 😉 😉 ....kuličky tam byly jak vyšitý 😀 😀