Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

betox
25. říj 2010

Tak jsme nafásli léky a už jsem se s tou představou, že to bodnem, víceméně smířila. No je mi jasný, že zítra se mi bude klepat ruka, ale to se poddá 😉 V pátek jdu na UTZ k primářce. Kupodivu ani nebylo nějaký velký vysvětlování. Sice mi sestra řekla, že má plno, ale řekla jsem jí, ať mě napíše na konec, že jsme takto domluvené a bylo to v poho 😉
@majcam, @inza - holky díkec, já budu referovat
@lucavka moc gratuluju, krásný číslo 🙂
@dennisa drž se, pokud je test pozitivní, tak to je určitě OK. Budu držet pěsti na zítřejší odběr. Ty nervy jsou fakt děsný
@darkwitch jdeš tenhle pátek na ultrazvuk? Je dobře, že už nešpiníš 😉

darkwitch
25. říj 2010

@betox jojo tehle patek...
tak at se ti bodani pekne dari a moc te to nestresuje a neboli a neni to neprijemne... a hlavne at to dojde do zdarneho konce...

lucavka
25. říj 2010

@betox - budu na tebe myslet. Neboj, bodnutí určitě zvládneš. Já to zvládala tři roky když sem brala růstovej hormon. Jak už se jednou odhodláš, tak další už se dá 😉

majcam
25. říj 2010

@betox jj taky jsem měla z píchání pěkný bobky,nesnášim injekce 😠 ,a když jsem to do sebe bodla,tak jsem poslala manžu do vedlejší místnosti aby se na mě nedíval,pak jsem se rozklepala,začala se mi motat hlava a pak jsem se rozbrečela 😉 ,ale druhej den to už šlo lépe...nebolí to,akorát ten pocit,že bodáš do břicha neni nic moc.. 😉

majcam
25. říj 2010

@lucavka krásné HCG 😲 😲 😲

betox
25. říj 2010

@darkwitch, @lucavka, @majcam - díky moc za podporu, člověk se cítí lépe, když v tom není sám a ví, co ho čeká 😉 Nejhorší je právě to rozhodnutí, ale ono to půjde 😉 Taky se mi příčí ta představa jehly v mým břiše.... 😖
@darkwitch ale asi jdeš dopoledne, viď?

darkwitch
25. říj 2010

@betox ve 12.45

darkwitch
25. říj 2010

@betox to zvladnes, mas pero? a kazdy den to pujde a neco lepe...

lucavka
25. říj 2010

@betox - já se při prvním bodnutí tak klepala, že sem se bodla ani sem nevěděla jak. Sem jenom přivřela oči, že se nadechnu a jdu na to, a než sem oči otevřela byla jsem bodnutá 😀 . A druhý den už to bylo dobrý.

betox
25. říj 2010

@darkwitch já až ve 14:30, tak to se neuvidíme 😒 jojo mám Gonal v peru 😉
@lucavka 😉 už aby to první bodnutí bylo za mnou. Větší strach mám z Cetrotide, ta normální jehla v břiše, nooo teda nic moc 😖
Holky ledovaly jste to nějak před tím, nebo potom? A máte léky v ledničce?

darkwitch
25. říj 2010

@betox leky jsem mela v lednicce, ale neledovala, jsem ani predtim ani potom... na cetrotide bylo nejhorsi to michani, pak jsem mela strasne bublinky v te strikacce a nemohla jsem se jich zbavit... ale kdyz si zacnes pichat cetrotide tak uz jses zvykla na gonal a je to lehci i kdyz je to jehla...

anlek
25. říj 2010

Betox, leky jsem mela vice mene v lednici (neotevrene s nami cestovali do Svedska, tak tam byly pri pokojove teplote ... udajne to nevadi), pak uz byly v lednici. A pak pokud si dobre pamatuju, tak mi doporucovali, ze tesne pred pichanim vyndat ven, aby to nebylo studene. Cetrotide je podle me o trochu horsi nez pero, ale az si to jednou zkusis, tak take zjistis, ze odber krve je vetsi jehla. 😉

Jinak zdravim, byli jsme o vikendu tancovat v Nemecku a teprv ted jsme dorazili domu.

darkwitch
25. říj 2010

no na me pri odberu krve berou mensi jehlu, aby se vubec trefili do zili...

anlek
25. říj 2010

@darkwitch Jooo? Me to prislo v pohode, krom toho, ze jsem si pichala fakt injekci. To oproti peru byla zmena ...

lucavka
25. říj 2010

@betox - já je měla v ledničce. Jo a na těch bublinek se fakt zkoušej co nejvíc zbavit, je to lepší. Ale určitě to taky zvládneš úplně v pohodě 😎

darkwitch
25. říj 2010

@anlek to mi nevadilo, ani mi neprislo, ze by to byla takova zmena, ale nez jsem se to naucila michat tak abych nemela plnou injekci bublinek tak to byl zahul... a jak sla ta injekce z tuha tak jsem se bala ze jak budu odstrikavat bublinku tak se zbavim prilis velkeho mnozstvi roztoku, ale nakonec to dopadlo dobre...

betox
25. říj 2010

Holky, díkec jste moje záchrana 😉

darkwitch
25. říj 2010

@betox v kolik pichas? abychom ti mohly drzet palce 😉

inza
25. říj 2010

@betox:tak at jde bodani co nejlepe. Ja mela v lednici jenom gonal, centrotide v ni byt nemusi. Mysli kdyztak se zbyteckama na me 😀. Ja jinak pred bodanim neledovala, kdyz jsem nezapomela tak jenom desinfikovala, ale ne pokazde.....

monnn
25. říj 2010

@majcam to mě tedy mrzí,tak toho 12.11 tam budu sama - ach jo ☹

@betox to zvládneš,já jednou byla ve stresu,zapoměla jsem pero natáhnout ,tak jsem se musela do břicha trefovat 2* 😀 ,ale jinak v celku v poho ,ikdyž uvažuji,že bych ted šla do těch druhých(do svalu) Jo holky nevíte,ty se musí taky píchat ve stejnou hodinu?

@darkwitch těším se na pátek až sem napíšeš to vysoký číslo 😉

sealm
25. říj 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že sem tak vpadam, ale chodila jsem si na konika čerpat informace o Gennetu a ted se rozhodla napsat par slov o tom, jak se nam zadarilo. 🙂 V listopadu 2009 mi po cca roce snazeni gynekolog nameril FSH 12,7 a odeslal nás do Pronatalu, protoze s hodnotou nad 10 už "to" přirozeně v naprosté většině případů nejde . Tam jsme se domluvili na kontrolním odběru mezi vánoci, ze ktereho vyšlo FSH 8,6. První IVF pak proběhlo v Pronatalu v unoru 2010 a jak jsme se zpetne dozvedeli, FSH bylo ještě vyšší, na 13,8. Měla jsem krátký protokol a při 225jednotkách Gonalu prvních deset dní a následně čtyři dny stejná dávka s Menopurem na dozrání, jsem nastimulovala 4 folikly, ve kterých byla 4 vajíčka. Prodlouženou kultivaci zvládla 2, obě zavedli, ale nepodařilo se. Měla bych ještě dodat, že manželovo spermio kolísalo od 6 milionů, na 17 milionu, v den IVF na 3 miliony, takže ICSI byla jasna volba. Byli jsme v pohode, protože po vsem, co jsem si tu precetla, jsem popravde necekala, ze by se napoprve povedlo. V dubnu jsme chteli pokus zopakovat, jenze FSH vyslo na 27,6, což znamenalo stopku zatim pro tento cyklus. Květnová kontrola potvrdila FSH 28,8 a můj první anti-müller ukazoval na průšvih: AMH 0,414 (je mi 32 let, přičemž cokoliv pod hodnotu 1 ukazuje na trvale sníženou zásobu vajíček tj. jako po menopauze). Pronatal mě odmítl stimulovat (pochopila jsem, že podle nich to má smysl do FSH max. 15 výjimečně 20), ale protože jsem jinak uplně zdravá a na alternativní léčbu málo trpělivá, domluvila jsem se na paralelní konzultaci v Gennetu. Tam nás vzali jako výzvu 😉 a poté, co jsme absolvovali vyšetření genetiky a štítné žlázy jsme v srpnu začali stimulovat 375jednotek Menopuru 12 dní. Měla jsem 6 foliklů, ze kterých nakonec byla jen 3 vajíčka. Nicméně při zmíněném AMH, jsme i toto považovali za velký úspěch. Pro uplnost opet dodam, ze manzelovo spermio bylo nejhorsi za celou dobu, jen 200tisíc/ml. No, nebudu napinat, oplodnilo se jen jedno vajíčko, které mi po 2 dnech zavedli. V uspech jsme tentokrat moc neverili a byli o to prekvapenejsi nad pozitivnim testem. Neverim tomu vlastne porad, takze si snad kazdy tyden nechavam delat ultrazvuk s fotkou jako důkaz 🙂 Jsem ted v 12 týdnu, příští týden jdu na screening v prvním trimestru, ale i kdyby to z nějakého důvodu neklaplo, budu verit, ze i s naprosto marnymi hodnotami stoji za to bojovat. Tak, toto celé jsem nepsala proto, ze mě tak baví psat , 🙂 ale protože vim, jak jsem sama hledala pozitivni priklady toho, jak se nekomu s podobnym problemem miminko podarilo. Taky bych aspon takhle chtěla ocenit přístup Gennetu a konkrétně dr. Feldmara, ke kteremu chodim. Vsem preji, abyste brzy slavily uspech i vy 🙂

monnn
25. říj 2010

@dennisa držím pěstě,to bude dobrý,já na vás holky spoléhám,že jste jako tady tu smůlu prolomily a ted budeme na řadě my 😀 takže zítra jen samé dobré zprávy,jen já se PC dostanu zase až večer 😠 ,no,ale budu spěchat 😀

monnn
25. říj 2010

@sealm tak to je SUPER!!!!

monnn
26. říj 2010

dobré ráno,všichni ještě spí??!!

betox
26. říj 2010

Dobré ránko,
@darkwitch budu píchat asi ve 21h
@sealm moc gratuluj, tak to je úžasný příběh a díky za něj, je to tady pro nás všechny obrovské povzbuzení 😉
@inza mluvila jsem ráno s Babi a jsem dost vytočená a naštvaná. Byla velice nepříjemná a vysmála se mi, jako co si myslím, že si budu stimulovat a půjdu na mobilizaci? Že se po mobilizaci nesmí 3 cykly otěhotnět, což mi teda minule jaksi zapomněla říct a podle mě je to dost zásadní informace. Tak jsem jí říkala, že uvidím podle výsledku a ona, že je to bezpředmětný, že kdybych byla těhotná, tak že to nelze vůbec. Přitom mi posledně říkala, že kdybych byla náhodou těhotná, tak že se dělá ta levnější varianta mobilizace. Uzavřela to tím, že je to moje volba a jí že do toho nic není a práskla s telefonem. Teď tu sedím, jsem vytočená a mám slzy v očích 😠

monnn
26. říj 2010

@betox ty jo,to je jednání 😠 😠 ,ani se ti nedivím,že je ti do pláče ☹ chtěla bych Tě povzbudit,ale nevím jak,nedostává se mi slov ☹ 🤐

betox
26. říj 2010

Navečer jsem si vzala Prednison a celou noc mi bylo neuvěřitelně špatně, ještě teď mám žaludek jako na vodě 😒

monnn
26. říj 2010

@betox myslíš,že je Ti špatně z toho Prednis...,takže je Ti špatně a ještě Ti prásknou telefonem?Ach jo,ale drž se!!!! 😉

dracekmracek
26. říj 2010

Ahoj holky 🙂

@betox mně bylo z prednisonu hoooodně špatně 😝 drž se

betox
26. říj 2010

@monnn určitě po něm, já mám chronickou gastritidu a primářka mi říkala, že to u mě očekává a že uvidíme. Teď jsem psala do Gennetu, jestli ho mám přestat brát.
@dracekmracek no to je radost a brala jsi ho pořád? Moc gratuluju k dalšímu mimískovi 😉