Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

ivula21
17. únor 2011

@michaelama ahojky, jdu tě povzbudit. Minule po OPU u mě byl asi dobrou hodinu takový starší embryolog a říkal, že už jsou tam v Gennetu ...teda konkrétně doktorka PUtzová, tak přesná, že opravdu už při diagnostice žádné embryo nepřijde na odpad. To znamená, že je ta jejich metoda hodně přesná a že to poznají na každém embryu. Takže při tvých 75% by ti k té diagnostice stačily klidně dvě tři dobrá embrya.
Jak jsem byla tehdy před třemi lety v Repromedě, tak měli z jedné stimulace 5 embryí málo, tak jsem stimulovala ještě jednou...nakonec jich bylo dohromady 9 embryí a z toho ještě nějaké 4 embrya při diagnostice vyloučili, protože to nemohli při té diagnostice poznat. Jak to ten embryolog v tom Gennetu slyšel, tak málem spadl. No prostě to vůbec neměli přesné, navíc jsem těma dvěma stimulacema přišla zbytečně o jeden pokus hrazený pojišťovnou a vůbec mě na to neupozornili.

A jak máš velké ty folikuly ? mělo by to být napsané na tom protokolu co jsi dostala. Je to tam dole někde napsané. Ale když říkáš, že jeden vaječník reagoval dobře, tak asi ty folikuly budou velikostně v pořádku, tak jak mají být. A osm je super.....ta doktorka ví prdlajs.......jsi měla slyšet toho embryologa.....hlavně aby vajíčka byla zralá a dobře se oplodnila

michaelama
17. únor 2011

@ivula21 ivulko, díky moc za podporu, no ona právě ta bukevová mi ani žádnou zprávu nedala si představ, jen prostě na to koukla asi 3 přeměřila, pak napsala asi slov do PC a řekla ať si píchnu ten cetrotide, že jeden už je hodně velkej tak ať nepraskne.Pak začala něco o tom, že když máme PGD, že je to dost málo a kdesi cosi (pochybuju, že si zjišťovala proč na to PGD jdu a jaké je tam riziko,že bude embryo nemocné). Já byla z ní tak hotová, že jsem nebyla schopná ani se o tom nějak bavit. Jen jsem se jí zeptala, že na tom pravým vaječníku taky vidím nějaký bublinky no a ona na to, že ty jsou ale drobný. Víc se se mnou nebavila, že se prostě zaměříme na ten levý vaječník. Já z toho byla špatná a když jsme vylezli tak se ptám manžela co na to říká a on, že jí vůbec nerozuměl, že je to hrozná kuňka. A to ona teda s odpuštěním je... Nerada bych jí nějak křivdila, ale prostě jsem zvyklá od doktorů na jiný přístup 😢
Pak mi ještě blbě napsala recept a já tak teď nemám dávku na sobotu a musím jet do Prahy už na půl osmou abych si to stihla v osm píchnout... Abych zase jenom nehaněla tak sestřička tam byla včera perfektní...
Ty holky, doufám, že sem na tu diskuzi nechodí někdo z gennetu, by si početli, ale já to píšu jen dle svého nejlepšího svědomí.. a stopro by podle mé diagnózy poznali, která že si to stěžuje 😉

ivula21
17. únor 2011

@michaelama no z toho si nic nedělej, to já už jsem se tady holek taky ptala, co na tu Bukvovou říkají, já u ní byla dvakrát a nikdy jsem se s ní nemohla rozumně domluvit....prostě všechno třikrát než mi porozuměla, já měla vždacky pocit, že je z jiné planety když na ní mluvím a na co se vlastně ptám. Pak jsem byla dvakrát u Lovásové a ta je v pohodě.
No a čumím, že ti dala ten cetrotide. Já to teda slyším prvně. Já nevěděla, že se něco takového dává. Já měla taky ten problém, že tři folíky mi rostly rychle a zbytek pomaleji....kvůli tomu jsem nemohla mít ani delší stimulaci a tím pádem opět nedozrálé vajíčka. Tak to jsem nevěděla, že něco takového je a mohla mi tím pomoci taky. 😒

A jestli tu někdo chodí na diskuzi z Gennetu , tak ať si to počte 🙂

Dneska mi sestřička napsala, že se na tu mojí pojišťovnu furt nemůže dovolat, ať si tam prý dojdu sama 🙂 . Já už jednou toho revizního gynekologa naháněla, byl to kumšt, nakonec jsem ho sehnala až po telefonu a stejně mi řekl, že to je na diskuzi s doktorem a ne se mnou. 🙂 jestli mi další cyklus proplatí nebo ne

darkwitch
17. únor 2011

@michaelama to je divne, ze ti nic nenapsala

@ivula21 cetrotide (nebo neco obdobneho) se snad dava normalne pri stimulce... to se divim, ze to neznas... lovasova a bukvova je stejna doktorka, ale jednou za svobodna a jednou za vdana 🙂

ivula21
17. únor 2011

@darkwitch no jo vlastně, tak vlastně Doktorka Vykysalá...ta blondynka

No já ten cetrotide fakt neznám. A na co všechno se to jako při stimulce dává?

ivula21
17. únor 2011

@darkwitch neznám a to jsem už za život stimulovala 4 X ☹

Já vám řeknu, já mám po té laparce tak povolené břicho..když si sednu třeba na okraj židle, tak se mi to břicho úplně samo vyvalí ven, no děs. už ho mám tak jak špekatý balon a teď už úplně. Já nevím, asi jak to tam probírali, tak ty vazy jsou všechny asi v prdeli 🙂

darkwitch
17. únor 2011

@ivula21 ja myslim, ze jen na to bay foliky nepraskly predcasne, jinak nevim...

ivula21
17. únor 2011

@darkwitch tak to mi neříkej ani ze srandy Dark. Protože teď už budu přesvědčená o tom, že mi tu stimulku o ten jeden nebo dva dny neprodloužili ne proto, že by ty tři větší folikuly mohly prasknout jak mi doktorka tvrdila, ale proto, že to vycházelo přes víkend. Já jsem si to totiž tak trochu i myslela, že to tak asi bude s tím víkendem. 😒

monnn
17. únor 2011

@ivula21 a čím jsi vlastně stimulovala?já Gonalem a Cetrotidem
jinak koukám,že asi jediná jsem s Dr. Bukvovou spokojená,jen po 1. konzultační náv. jsme byli i s manžou trochu na rozpacích,ale těch info na nás bylo opravdu hodně 😅 jinak opravdu max. spokojenost vždy se mi pokusila vyjít vstříct a do ničeho netlačila,ale jasně každému sedne někdo jiný 😉
Ivuš ještě jsem se Tě chtěla zeptat na ty embryolog já byla na OPU 2krát a ani jednou se se mnou tak jak popisuješ nikdo nedomlouval 😒 nebo to je ted novinka 😕 za mnou vždy přišel a že máme tolik a tolik získaných vajíček a že i přes dobrý spermio.... je lepší udělat ICSI,ale žádné dlouhé vykecávání 😖
@michaelama jakto,že žádný papír nemáš,já teda až ted zjistila,že je tam napsaný počet i velikost foliků 😀 ale papírjsem vždy dostala,je to ten jak máš rozepsané injekce

ivula21
17. únor 2011

@monnn no stimulovala jsem puregonem nebo Gonalem a v září jsem k tomu stříkala Synarel a teď místo Synarelu jsem píchala Dicapeptyl . Tak to jsem z toho blázen 😕
No víš co, ten embryolog v září u mě nebyl, to mi přišla jenom říct doktorka že máme tři vajíčka a domluvily jsme se, že je oplodněné zmrazíme. Nakonec byly nezralé. A teď jak mi ten embryolog přišel říct počet vajíček, tak jsme právě začli řešit co budeme dělat, když jsme měli jenom jedno a u druhého nevěděl jestli dozraje nebo ne. Tak ti říkám dobrou hodinu tam byl, než jsme pořešili co s tím. A hlavně co pojišťovna. jestli dělat PGD na tom jednom nebo ne, co bude lepší a levnější a tak. Pak se k tomu připletl Daněk, protože mi přišel říct, že mám zřejmě tu endometriozu. Ale nikdo nedokázal říct, jestli pojišťovna ještě další cyklus dovolí nebo ne, lítali po celém Gennetu, volali na pojišťovnu.......prý složitý případ. 4 stimulace, ale z toho jenom jeden embryotransfer.
Tak jsme během té doby právě probrali kde co.

anlek
17. únor 2011

@ivula21 To jsi mela dlouhy protokol a tam se tusim nedavaji antagoniste ...

monnn
17. únor 2011

@ivula21 no tak já při obou stimulkách 2-8 DC Gonal +6-9 DC Cetrotide
a u mě byl embryolog pokaždý,ale vždy to samé 😒 a jak jste se tedy domluvili vy? a co je to ta endome...?

darkwitch
17. únor 2011

@anlek ja myslela ze se davaj i pri dlohem protokolu, ale oni jsou vlastne dva druhy dlouheho tak je mozne ze zalezi cim se stimuluje...

michaelama
17. únor 2011

@monnn Jestli myslíš stimulační protokol tak ten jsem od ní dostala, ale tam opravdu o folících nic není. Tak možná, že mi to dají až v sobotu při té druhé kontrole. Ted začínám plašit, že třeba jsem měla všechny na hovno a proto se tam o nich ani nezmínila, ale na ultrazvuk koukala fakt chvilku, ale folíky jsem tam nějaký viděla... No já se bojím, že jsem si to posrala ten první den jak jsem si píchla jen ani ne 3/4 té dávky, protože část mi vytekla a část jsem nenasála. Ona doktorka říkala, že ta první dávka je hodně důležitá, že je to takový impuls pro vaječníky, že na tom pravým sice folíky mám, ale že nezačli růst tak jak mají být ten den velký. A mě už je to jedno, manžel mi říká, že má dobrý spermijky, že to zachrání 🙂 Já nevím, že nemám chlapskej mozek, oni to berou všechno tak "sportovně"...
A já si píchám ten menopur ještě i 9. DC...

monnn
17. únor 2011

@michaelama jj měloby to tam být hned pod těma dny,aspon myslím,že se jedná o počet a velikost je tam napsané UZ datum a nějaké čísla 😲 No jo Ti mužtí - 😀

michaelama
17. únor 2011

@monnn Hele a když tě tady mám...to jsi přestala 8 DC stimulovat, 9. DC jsi si píchla poslední cetrotide a kdy jsi pak šla na OPU?

darkwitch
17. únor 2011

@michaelama a koukala si na ten protokol poradne? jsou tam ty dny kdy co si mas pichat a pak je tam radecek UZ: datum FM_P: 10x15 - nebo neco takoveho - tohle mam z inseminace tak je tam jen jeden...

monnn
17. únor 2011

@michaelama no 9.den byla ne v po jsem píchla Ovitrelle ve st jsem šla na OPU 😉
a jak píše dark tak to je to co jsem měla na mysli,takže je to vono,aspon někdy se trefím,já těch papírů mám víc -dle kon. UZ

michaelama
17. únor 2011

@darkwitch opravdu ne dark, přísahám, mám tam jen řádky: datum, den cyklu, události - tam mám jen poznámku UZ a pak už jen léky - Menopur, Cetrotide a tam napsané u každého datumu dávku kolik mám píchat...jinak nic,
vůbec nic, jen prázdá políčka. Fakt na ten papír tady čumím už hodně douho takže jsem se určitě nepřekoukla...

michaelama
17. únor 2011

@monnn Ježiš, ještě takovou dobu... No tak to abych se obrnila trpělivostí ☹ Mně to bude určo též vycházet na neděli ten embryotransfer...jestli se k němu vůbec dostanem...

darkwitch
17. únor 2011

@michaelama ja ti verim, jen vim, ze u sebe jsem to nasla az pri ctvrtem utz a ted jsem koukala, ze jsem to mela uz pri IUI, tak jsem si rikala, ze asi maji stejny formular, ale tak to asi nedoplnila... to je od ni fakt osklive ze to tam nenapsala...

monnn
17. únor 2011

@michaelama hele tak já tam mám UZ 19.11.10 (7) FM_P:2 krát 14,2,2krát 8 a to podobné s písmenem L si troufám napsat L= levá strana 😀
na ET mám pocit se v ne nechodí,já šla v po

michaelama
17. únor 2011

@darkwitch Asi se s tím nechtěla otravovat, už bylo kolem čtvrté hodiny...a nebo nás nechtěla nervovat, že jsou folíci prťaví... těžko říct, ale opět se mi potvrzuje, že líná huba holé neštěstí, ale já jsem vždycky v té ordinaci jak opařená...

michaelama
17. únor 2011

@monnn A byl to první nebo druhý ultrazvuk? To už si asi nepamatuješ,viď? Jo asi 7.DC už tam vidím tu sedmičku v závorce 🙂 Takže první ultrazvuk

darkwitch
17. únor 2011

@michaelama tak snad priste ti to uz napise...
@monnn jo L tam mam taky a protoze slo o inseminaci tak tam mam drobne 🙂 myslim, ze jsem to tak mela i pri ivf , ze tam byli velikosti a pak par drobnych 😀

monnn
17. únor 2011

@michaelama jj můj první a poslední sem byla u Dr. Vyky a na další mě nehnala mi to bylo divný - to byl pá a na OPU jsem šla až ve st,při 1.stimulce sem byla 2 na UZ a pak šla na OPU 😲

monnn
17. únor 2011

@darkwitch já to nikdy neštudovala až dnes když se tady o tom tak píše 😅 😕

darkwitch
17. únor 2011

@monnn ja to hledala nejak pri te stimulce, jsem sem nekomu psala jak jsem dopadla...

michaelama
17. únor 2011

@monnn Tak je to asi opravdu hodně individuální ty kontroly a všechno... Já už se to jdu snažit neřešit, paradoxně mě dneska strašně bolí zrovna ten pravej stávkující vaječník. Tak se v tom pak vyznejte...
Jdu se pokusit usnout, pěkný večer spolubojovnice! 🙂

monnn
17. únor 2011

@michaelama jo nevěž hlavu mě např.při 1. stimulce řekly že s tím Cetr... mám počkat a píchnout ji až po kon. UZ sem se hezky ob. měla půl hodky k dobru a vlak měl víc než hodku zpožo a sem volala do Genn. co mám dělat,že ve vlaku to asi píchat nebudu(by mě hrozilo že mě odvedou policajti jak si ve vlaku ředím injekci 😀 ) sem pak utíkala celou cestu abych v těch injekcích neměla takové zpoždění,do Genn. sem přiběhla splavená a rovnou do sesterny a píchli jsme obě najednou 😝 😅