FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

ametob
12. kvě 2009

😀 No víš jak, to musíš aspoň střídat, jedna tyčinka, jedno číslo, pak můžeš hřešit každej den, no ale kdyby to tak fakt bylo, tak bych se musela usexovat 😀 😀 😀

lenkacar
12. kvě 2009

tak mizim vařit kávu a udělat sváču na zítra do práce mangelovi

ametob
12. kvě 2009

OK, miz 😉 Vařit nic nebudu, manža tam má kýbl šopáku a já zatím na nic kromě té tyčky nemám chuť, tak pá 🙂

lenkacar
12. kvě 2009

no to jsou rady myslíš že jsem našla zdraví na hnoji?mě chceš zabít ne? 1krát za měsíc taky gut

ametob
12. kvě 2009

😀 😀 😀

lenkacar
12. kvě 2009

a eště co na to mangel??????????????

ametob
12. kvě 2009

Na co????

lenkacar
12. kvě 2009

na těhu ne ty volís asi na tvojí tyčinku ne? 😀 😀 😀

ametob
12. kvě 2009

😀 No jóóóó, no 😀 Tak je rád, hodně rád, dokonce se semnou o tom baví 😉 Jsem mu to chtěla říct až příští týden v Beskydech, přesně rok po svatbě a ještě ty dny má narozky, ale z hajzlíku jsem hned letěla s testem za ním - zrovna snídal, jsem mu to strčila pod nos, jsem to nevydržela, to jsem celá já 😀

s9480
12. kvě 2009

Ježiš vy zase teda jedete, jsem musela v práci vykázat taky nějakou činnost a nestíhám dočítat, ale docela se bavím 😉

ametob
13. kvě 2009

Ahoj holky🙂 s9480, no jo, Lenkacar mě taky vždycky pobaví, těma jejíma hláškama 😉

petista
13. kvě 2009

Už mám po odběrech, výsledky budou o půl dvanácté, rovnou jsem se ptala sestřičky, jestli na mě dr. Dostál bude mít chvilku čas, a prý né, protože má naplánovaných moc poraden. To je s prominutím na h..., když ani člověku neřeknou, v čem by mohl být problém a co dál Ale řekla mi, že laparku by stejně dělal můj gyndoš, který ve FN operuje, takže se asi budu domlouvat přímo s ním. A u lázní se prý nějak změnily předpisy, tak uvidíme. Možná to dopadne tak, že můj gyndař mě udělá laparku, napíše lázně a pak půjdu rovnou do Reprofitu, psala mi nějaká holka, že jsou tam objednací doby asi 14 dnů, což je proti FN - 3 měsíce, obrovský rozdíl. Takže CAR FN by byl nakonce úplně mimo. Ale zase si říkám, že kdybych tam šla na 3. IVF, že už by si snad všechno hlídali. nevím ...

lenkacar
13. kvě 2009

ahoj peti tak koukám zase starosti ☹ ..já si užívám mrchu v noci jsem málem zdechla ani jsem nemohla usnout jak mě bolelo v břiše ,ale byla jsem líná jít hledat algifen a pak jsem usnula a je to lepší ..tahle mrcha stojí za to ..ale zaplatpánbůh ,že jsem na ní nečekala dýl ...ametob a to ještě nevíš ,že mi tikáček zavolal ještě v 19hod. že potřebuje ještě podepsat jeden papír ,tak jsem vrazila manžovi obracečku na palčinkly a běžela za Lůďou

lenkacar
13. kvě 2009

ne to nenei nový recept ,to jsou palačinky 😀 😀 😀

lenkacar
13. kvě 2009

jo holky co je to ,,žgol,,?

lenkacar
13. kvě 2009

já a hlášky? to neni možná ,doma jsem jako pěna 😀 😝

ametob
13. kvě 2009

Petista, to je fakt na prd, když s tebou ani doktor na chvilku nepromluví, to by mě taky naštvalo..... Nevím, jestli bych přecházela do Reprofitu, těžko říct....
Lenkacar, tak snad už máš s mrchnou nejhorší za sebou 😉 Ty jo, ty jsi měla včera rande s policajtem, teda Lenka 😀 A co je to žgol, to teda fakt nevím.....

lenkacar
13. kvě 2009

ty jo ametob to je něco z nářečí tak kdo mi to řekne?tak holky znova co je to žgol

ametob
13. kvě 2009

No je to možný, v životě jsem to neslyšela 😉 Tak třeba někdo bude vědět....

lenkacar
13. kvě 2009

tak jak je těhule naše?

ametob
13. kvě 2009

Pádím domů, pá... Zítra ráno na gyndu, mám bobky jak sviňa, jestli takový bude celý těhotenství, tak teda děs... Ale třeba to bude dobrý 🙂 Ahoj holky 🙂

ametob
13. kvě 2009

Zítra napíšu, hned jak se vrátím 🙂

lenkacar
13. kvě 2009

dobroš

petista
13. kvě 2009

ahoj všem, tak výsledky samozřejmě negativní ale to se dalo čekat. Nicméně dr. Dostál byl úplně úžasný, ačkoliv mi sestřička tvrdila, že na mě nebude mít čas, tak jsem u něj nakonec strávila asi 40 minut ( ostatní čekaly, ale co už?), na všem jsme se domluvili, naplánovali laparku, rovnou jsem zavolala svého gyndoše, takže mi dr. Dostál napsal agolutin, aby další MS byla plánovaná, laparku jsme naplánovali tak, že 16.6. budu mít nástup do nemocnice a další den, tj. 17.6 zákrok. Při té příležitosti jsem zjistila, že můj gyndař už je primářem, tak to je paráda. Domluvili jsem se i na tom, že po lázních mi vypíše lázně, potom nový HP a pak domluva s dr., Dostálem, co dál. Takže opravdu si každý hledí svých pacientek, dr. Oborná, která mě minule po nevydařeném IVF jen řekla, ať se objednám do poradny a o jiné se naopak stará výborně, a mě si hledí dr. Dostál. Tak z přechodu do reprofitu nebude asi nic, jen si to člověk musí v té FN dobře časově naplánovat, aby nebyly zbytečné prostoje. Takže jak jsme se domluvili na tom HP po lázních, tak jsem si drze řekla o žádanku, že bych jinak musela čekat zase na poradnu a bylo by to nadlouho. Jsem držka, ale dr. Dostál nic nenamítal a rovnou mi to vypsal, i když tu žádanku použiju tak nejdřív za 2-3 měsíce.

ametob
13. kvě 2009

Petista, tak nakonec dobrý, je super, že si udělal čas a že jste se tak pěkně domluvili, mám radost za tebe 🙂

lenkacar
13. kvě 2009

peti kolikrát stačí jenom vlídné slovo a hned je člověku lépe já to znám ,na mě to taky hodně působí

lenkacar
13. kvě 2009

holky tak myslim že mi tady poradí holky který mluví polsko a ten zbytek 😀 😀 😀

milin
14. kvě 2009

Ahoj holky 😉
Omlouvám se že jsem včera nenapsala,ale opravdu jsem to nestihla .Začala jsem chodit do břišních tanců a včera byla pro mě první lekce.Tak Vám všem děkuji že jste na mě mysleli.Nu a teď tedy začnu je toho hodně tak ať vše stihnu napsat.Kvůli Vám jsem si ráno přivstala ,ale v pohodě.
Takže podle FN a dr. Dostála.Výsledky HP jsou v pořádku ( jen S_PRG: 26,2nmol/l , má to být kolem 30,ale prý to není tak strašný to se prý doplní Utrogestanem ),Jablu ty budeš vědět co to je já to nějak nevysvětlím jak ty.Přítel je v pořádle dle SPG.A tedy kde je ten můj problém?Zřejmě ve vejcovodech.Díky Xtým operacím moje vejcovody i dle Fertimedu jsou průchodný, tak jsou přeci jen poškozeny.A to tím ž jsem při každé operaci měla srůsty,které byli následně odstraněny.Tím vznikly jizvy.A taky má na to hodně vliv to že v těch mých vejcovodech díky tady tím operacím mi špatně funguje peristaltika svalstva.Tzn. že vajíčko se uvolní,ale nemůže cestovat vejcovody protože to svalstvo ho neposouvá do dělohy a tak nemůže dojít k oplodnění,protože to nestihne tam dojít.Ano může se stát že by se to podařilo,ale v mém případě je to malá pravděpodobnost.Takže návrh dr.Dostála i náš je IVF.Už mám doma všechny léky,jsou v ledničce.Mám nějaký Prednison,Gonal,Diphereline,Ovitrlle a to je asi všechno.Mám dlouhý protokol.Vůbec tomu nerozumím.Takže čekejte nával otázek.A ještě jedna věc.Ivf bude až někdy asi koncem července nebo v srpnu dle mého cyklu.Teď se to nestihne pač budou mít to volno.Ale nám to nevadí aspoň stačíme našetřit a pořádně se na to připravit.Takže někdy v létě začnem.Ani nevím co a jak co mě čeká,ale momentálně mě to netrápí.

Jinak v pondělí jdu na UTZ a na IUI.Tak uvidíme jestli to bude k něčemu.Ještě mi chtěl Dostál napsat Clostík,ale to jsem odmítla pač nechci zbytečně cysty.

Snad jsem na nic nezapoměla Teď už musím pádit,ale večer tu budu.Papa holky.

lenkacar
14. kvě 2009

ahoj mili tak někdy člověka uspokojí ,aspon že ví na čem je ,u mě to tak funguje ,nejistota mě ubíjí..to už máš teda nafasováno pěkně dopředu 😀

lenkacar
14. kvě 2009

no vy jste sbnad všechny zamrzly nebo jste se mi utopily