FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

s9480
27. srp 2009

Ahoj holky nebyla jsem tu snad 100 let a jak čtu tak bohužel žádné dobré zprávy 😢
Dashule já k Oborné chodím, zrovna teď 3.9.tam jdu ale snad po4 měsících, všechny výsledky máme totiž ok tak si myslí že se to prostě povede přirozeně, no uvidím co příští týden,do dalšího IVF se ještě nepoženu protože jak jsem kdysi psala teď chodím k tomu číňanovi na masáže, je to super chlap vždycky mě úplně uklidní, sice jeho 100% tip nevyšel a to ten že 27.8. už budu těhule, jenomže vzhledem k tomu že jsem to v úterý opět dostala tak se zázrak nekonná ani tentokrát, ale i on říká že jsem naprosto ok, takže se to prostě povode a hotovo, no věřím mu, ale už aby to sakra bylo nebo se z toho zblázním
Lencar držím palce aby to už sakra konečně klaplo, všichni si to zasloužíme a taky doufám že se to u vás dá do pořádku, taky už mi to připadá že se pořád točíme jenom kolem mimča ale jinak..... i když měli jsme už hoooodně větší krize takže chce to pevné nervy na obou stranách, roky letí a .... ☹

ametob
27. srp 2009

Ahoj holky, tak jste se konečně některé vrátily z dovolených 🙂 Jsem sem nakukovala a tady pusto a prázdno ☹ Vidím, že nálada nic moc, ale to se nedivím, že to doma skřípe, akorát je naprd, že se k vůli tomu pokazí ještě i dovča. Asi to nejde moc ovlivnit, chápu, tak sakryš aspoň jedné ať to pro začátek vyjde, ať se pak nakazíte i ostatní 🙂 Jak jsem četla v jiných diskuzích prskám na vás těhu bacily 🙂 🙂 🙂

s9480
27. srp 2009

Jo jinak k těm dárkům po Ketu nebo Etu to je fakt blbost, u nás ale byla zase jiná rarytka - sice už je to přes rok co jsem byla na Etu, to jsem ještě chodila do Fěrťasu kde mi to i dělali, po tom jsem tak 4 hodiny ležela a hurá "těhotná" domů - i když tam se zůstává přes noc, ale k věci, manža pro mě po těch 4 hodinách přijel a chytly jsme se hned v autě že na mě čeká jak blbec že není kde parkovat může dostat pokutu atd - takže to bych brala radši tu bonbošku 😉

s9480
27. srp 2009

Ametob díky chytám jako divá přímo do pusy 😲 😲 😲

monali
27. srp 2009

ahoj zdravím všechny, konečně jste nakoukly 😉
Ametob - taky chytám bacilky, a co ty jak se cítíš a ještě chodíš do práce?
S9480 - když to tvrdí Oborná i čínan tak se to asi fakt povede přirozeně, držím palce ať je to co nejdřív,
to čekání a nervy - však to tady známe jsou za trest,
Leni , tak jak dopadla kontrola?

lenkacar
27. srp 2009

moni v pondělí volam na embrouše ,slíza neni ještě v poho ,dávaj jí šanci do pondělka a taky asi abych brala dýl utroš začínám zítra 3krát 2kuldy

lenkacar
27. srp 2009

jinak zdravím holky a doufám ,že už tady nebudu sama 😉

ametob
28. srp 2009

Dobré ránko holky.
Monali, do práce ještě chodím, asi ještě dva měsíce, pak doberu dovču a hurá domů, cítím se teď fajn, je to asi teď to nejpříjemnější období v těhu 🙂 Později už bude jenom hůř 😀
Leni, sama tu určitě nebudeš 😉

lenkacar
28. srp 2009

ametob ahojky tak to jsem ráda že je ti dobře ..všechny kontroly v pořádku?

lenkacar
28. srp 2009

a cože čekáš?????????,to už to musíš vědět v těchto tt

ametob
28. srp 2009

Lenkacar, nevím, co se nám tam schovává, chceme se nechat překvapit 🙂 Ještě nás čeká v úterý velký ultrazvuk, tento týden jsme byli na srdíčku - to dopadlo OK. To víš, nějaký obavy jsou pořád, ale to už bude teď pořád 😀
Tak u tebe hlavně aby se ta sliznice dala přes víkend do kupy 😉

lenkacar
28. srp 2009

aha tak překvápko tak to jo .. 😵 😵 😵

lenkacar
28. srp 2009

to je dobře že máte vše v pořádku a je to obdivuhodné jak válčíš v práci .. 😉

dasule
30. srp 2009

Ahoj kočky,tak dnes jsem si píchla poslední injekci Gonalu F,Prednison zatím snáším dobře,bříško mám trošku nateklé,ale jinak nic extra,tak snad tam něco bude!Zítra mám kontrolní ultrazvuk,tak dám vědět,jak jsem dopadla 😉

mispurka
3. zář 2009

Přeji hezký den. Ráda bych se přidala do vaší diskuze, jestli mě vezmete mezi sebe - jsme s manželem teprve na začátku. Letos mi bude 30, děti 0. Máme za sebou 1.pohovor u Dc. Oborné ve FN Olomouc a postupně máme termíny na spermiogram, odběr krve atd. Snažíme se 2,5 roku. Párkrát už jsem na diskuzi byla, ale tajně jsem doufala, že vaši podporu nebudu muset využít. No a vidíte. Do FN Ol jsem se objednala z vlastní iniciativy a ke své gynekoložce jsem si přišla pro doporučení až po 1.návštěvě ve FN. Několikrát mě upozornila, jakou jsem udělala chybu, že jsem se objednala právě tam, nabízela mi Dr. Poláka (ten v OL dělá přípravu a na zákroky posílá do CAR v Brně). Tak jsem z toho celkem špatná, místo aby mě podpořila, že jsme se konečně s manželem rozhodli někam zajít, tak se tvářila, jako bych udělala největší chybu ve svém životě ☹

monali
3. zář 2009

ahojky, tak co Leni, jak je.
Někde jsem tady vyšpízovala že už máš po KETU, Kolik ti jich nakonec zavedli?
A hlavně držím palce ať už se to povede, 🙂 už na to máš po tom všem nárok 🙂

monali
3. zář 2009

Mispur,
rádi tě mezi náma vítáme.
S doktorama to máš těžké, každý z nich má udělaný svůj názor na určitý CAR a přes to nejede vlak 😠 .
Důležitý je tvůj pocit, pokud ti sedí doktorka Oborná ve FN a vybuduješ si k ní důvěru, to je podle mě to
nejdůležitější. Moje původní gynekoložka mě poslala do gyncetra v OV , tak jsem chodila tam, a můj nynější
gynekolog zase posílá - nebo teda doporučuje jenom Fakultku v Olomouci. Já chodím teda k dr.Dostálovi, ale
když mi vyjde termín UTZ jinak tak i k Oborné .A nemůže si stěžovat ani na jednoho.
Když si tady budeš pročítat diskuze, bude to hodně názorů, každý většinou nedá dopustit na ten CAR, kde
se mu zrovna zadařilo. O penězích to je všude, i když zrovna FN je o něco levnější.
A nakonec přes snahu doktorů to závisí nejvíc na přírodě a na štěstí.
držím palce ať se mimča dočkáte co nejdříve.

Klidně kukni i na diskuzi Z OV do OL , jsou tam taky holky co chodí do FN Olomouc a už jsou i těhotné 🙂

lenkacar
3. zář 2009

mini nakonec mi jich zavedli jenom3 ☹ ☹ ☹ ,já se těšila na 4 a nakonec ne ..bylo to tentokrát v pořádku a cítim se i nadále v pořádku ..dneska jsem 3den

lenkacar
3. zář 2009

moni samozřejmě 😀 😀 😀 😀 ,je mi jako bych nikde nebyla 😉

lenkacar
3. zář 2009

budu testovat 10den manžel koupí test ,pokusim se do té doby vydržet

lenkacar
3. zář 2009

a jak žiješ moni? a co tady ta diskuzka bude ,nebo nebude?vítám novou tvář!!!!!!!!!!!!!

dasule
4. zář 2009

Do Ostravy bych nikdy nešla.Přešla jsem z Fertimedu do FN OL a jsem spokojená,Chodím sice k Dr. Dostálovi,ale ten tam už 2krát nebyl,byla tam Dr. Oborná a myslím si,že rozumí tomu,co dělá.Můj osobní názor je ten,že FN OL patří k těm lepším.V Brně prý jsou taky dobří.Ale jak už tady někdo psal,záleží to hodně na štěstí a celkovém zdravotním stavu a psychice,lékaři buhužel nejsou bohové,ale myslím si,že se snaží udělat maximum.Taky hodně záleží na tvém pocitu a já mám po svých zkušenostech z FN OL dobré pocity.Navíc jsem zdravotní sestra,takže se na určité věci dívám i z jiné stránky.
Jinak hlásím,že jsme byli dnes na kontrole vlevo máme 18,18,15,17 + drobné mm a vpravo 14,15,16,14 + drobné mm,ale do neděle ještě píchám Gonal F + Prednison,v pondělí kontrola a ve středu OPU.Už se moc těším!Břicho mě už docela pobolívá,připadám si jako v 2 měsíci 😀 ,alespoň vím,jaké to bude 😀 .Ve středu budu mít tedy OPU a ve čtvrtek jedeme na svatbu,jdu za svědka 😀 Tak doufám,že to zvládnu!Za jak dlouho bývá transfér?Já počítám tak za dva dny?!

dasule
4. zář 2009

Teď jsem četla v nějaké diskuzi,že ve FN nedělají OPU a transfér a že musím do Brna?!!!! 😨

lenkacar
4. zář 2009

dasi moc pěkně to s tebou vypadá folíci dorostou

lenkacar
4. zář 2009

dasi ty se cítíš teda na svatbu den po OPU

dasule
4. zář 2009

jo já vím,blbě mi to vyšlo,ale je to svatba od ségry ☹ Myslela jsem,že mi dneska na kontrole řeknou,že je vše ok a v pondělí půjdu na OPU,ale musím ještě na kontrolu v pondělí a OPU vychází až na středu ☹ ,ve čt svatba ☹ Už jsem po jednom IVF,první den byl hrozný,ale pak už to šlo.No snad to dopadne dobře 😒

monali
4. zář 2009

Leni, no já se postupně chystám taky na KEt, tento týden jsem začla brát Divinu, prednison a ještě mám
napsaný anopyrin. Po 15 DC se mám objednat na UTZ a pak se uvidí, vůbec netuším zajak dlouho by pak
měl KET být. A tobě to pěkně letí, už máš 5dní za sebou. tak ještě dalších 5 a můžeš testovat.
Jinak jsem pořád v práci - je to tam nic moc, ale lepší než být bez práce. 😒

Dašule, tak držím palce, zatím to vypadá dobře, folíků hodně, tak bude z čeho vybírat. A ve FN normálně
dělají OPU i ET. tak buď v klidu. 🙂 Pěkně si užij svatbu. Já jsem měla transfer za 3dny po OPU.

dasule
5. zář 2009

ok děkuji 😉

dasule
7. zář 2009

tak máme jich deset a pár drobných,největší má 2Omm,ještě jsem dnes dostala poslední dávku a ve čt OPU 😉 Měly jste velké bolesti?Já po prvním ano,tak mám docela obavy,protože mě za pár hodin čeká svatba.Máte nějakou radu,jak to zvládnout?Děkuji 😵

lenkacar
8. zář 2009

ahoj holky dneska už je mi dobře tak se zapojuji do diskuze ,nechtěla jsem vám tady fnukati ..dasi to je pěkná úrodička ,když jich máš kolem 10tak to přeiješ bez větších bolestí ... 😉