FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

dyny
4. srp 2010

Holky díky za info 🙂

Peti: chodím k dr. Dostálovi, ten 1. pokus jsme měli ve Zlíně no a to byl krátký protokol, on mi teď napsal dlouhý a vysvětloval mi to tak, že při neúspěchu je dobré, když se zkusí jiný protokol, a že při dlouhým jsou prý obecně lepší výsledky, protože vajíčka jsou po něm prý kvalitnější. No uvidíme. Mám jít taky 1. nebo 2. den MS na tu zastavovací injekci a pak po těch 14 dnech gonal.Na laparku mě poslala dr. ve Zlíně hned po tom 1. pokusu a byla jsem v nemocnici den před a potom den potom - takže v nemocnici 3 dny a potom doma na neschopence týden. Nebyla to žádná hrůza, mám jizvičku v pupíku a jednu na levé straně v podbřišku - není v plavkách vůbec vidět. Holky, co jim něco našli tak měli dírky 3. A snažení říkala hned po MS, takže žádné zdržování jen ten 1 cyklus 🙂

Nana: já Ti tak závidím - samozřejmě v dobrém 🙂 kéž už by se zadařilo.... Opatruj se a pořádně si to užívej 🙂

marcajda
4. srp 2010

ahojik, tak dlouhý protokol jsem měla taky, jenomže mě vajucha nerostla, tak jsem píchala 16dní..
sama jsem zvědavá co mi nastaví tentokrát. já měla po té zastavovací injekci cystu, tak se to možná pohnojilo tím.

@dyny, tak to mi je líto, člověk pořád doufá v nádherný zázrak.. a proč to musí být pokaždé tou složitější cestou, že?
tu hysteroskopii mi udělali už pře IVF, asi kvůli těm potratům. Dr tam něco viděl, ale bylo všechno v pořádku.

@paraplíčko, já pořád nad tou imunologií přemýšlím, zatím mi to dr.nenadhodil, ale jak tam v září půjdu, tak se zeptám. a kam tě na ní poslali?to se v Olm. nedělá, že? a ta vyšetření se všechna dělají z krve, že?

@any, ty jdeš zítra na tu kontrolu, tak na tebe moc myslím. at nejsou žádné špatné zprávy!!! jen samá pozitiva!!!
tak nám přijď brzy poreferovat!

any10
4. srp 2010

ahojky, tak zitra v poledne jdu na tu konzultaci k doc.Oborne. Jsem moc zvedava, co mi rekne.. je to uz vice jak tri mesice po prvnim pokusu, kdy jsem stimulovala kratkym protokolem...navic jsem dnes dostala menzes, takze teoreticky bych hned mohla jit do dalsiho pokusu. Jestli mi zitra reknou, ze z toho nic nebude, tak mne klepne pepka..kazdopadne vam dam vedet, at vite co a jak...hezky zbytek dne..

any10
4. srp 2010

jinak laparku mam taky za sebou..akorat ja mam tri dirky, jelikoz mi byly odebrany oba vejcovody kvuli sactosalpingu ☹ ..byla jsem tak pet dni v nemocnici a pak cca 14 dni doma..ale nebylo to nic hrozneho..ted jen doufam, ze jsem udelala dobre, ze jsem do toho sla...

nana.76
4. srp 2010

Dyny určitě se taky dočkaš.Ja poprve měla taky kratky protokol ten nezabral a dlouhy jo.o a tam jsem se seznamila s Petulkou 🙂 Byli jsme spolu na pokoji 🙂

marcajda
5. srp 2010

dobré ránko
@any10 at prineses same dobre zpravy. ja byla nastesti jen na hysteroskopii a tak mohu i doufat v prirozenou cestu, ale zas kdyz nejsou vajecniky, tak je mensi riziko mimodelozniho,

petulka22
5. srp 2010

Dobré ránko holky! 🙂 Jste se tady pěkně rozepsaly, to mám radost, že si po ránu pěkně počtu.. 🙂
Any myslím na Tebe, ať to dnes dobře dopadne a můžeš jít do dalšího pokusu ve FN. 🙂 Hlavně taky, aby fungovali!
Dyny, děkuju za vyčerpávající info, s tou laparkou jsem moc ráda, že se to tam nezdržuje a může se hned snažit. Pokud by k tomu muselo dojít, aspoň bych byla klidnější, že nebude ani moc ztráta dalšího času.
Marci, mě se ta cysta udělá po každé stimulaci, měla jsem ji i po minimálce loni v říjnu, i teď po tom IVF. Vždycky dostanu antikoncepci a je klid. Ale co to má dělat s člověkem, když jeden měsíc ho dopují hormony jak bláznivé a druhý zase úplně utlumí.. No, raděj nad tím nepřemýšlet.
Nani, pořád sleduju, jak Ti přibývají týdny těhotenství, fakt to strašně letí.. 🙂 Ty jsi tady taková naše naděje, že to fakt funguje. 😀
Holčiny, přeju krásný den a vrhám se do práce. 😎

petulka22
5. srp 2010

Marci ahoj, Ty jsi dnes na tak brzy v práci? 🙂

nana.76
5. srp 2010

petulko ted už vam to výjde uvidíte.Jepravda že to strašně letí už budu za pulkou.Mam kamaradku ta šla na ivf 10dní po mě taky ve FN a taky se jim to povedlo a taky na podruhe takže musíme věřit 🙂 🙂 🙂
jinak moc pěkny den 🙂

paraple98
5. srp 2010

Marci - já si řekla sama, my už vyzkoušeli všechna vyšetření, tak jsme si řekla, že poslední imuno taky musíme absolvovat. Dělá se to v Praze a Plzni. DOstál posílá do Plzně,ale je to dost z ruky, tak my šli nakonec do Prahy, což je přece jen blíž. Tobě vemou krev a manžovi sperma, za měsíc pošlou domů výsledky. Buď jsou OK nebo ne a to ti pak nasadí prednison a jdeš za 3 měsíce na KO. Asi nejpříjemnější vyšetření za ta léta co lítám po doktorech 😝 😀

any10
5. srp 2010

ahojky..tak mam pro vas dobrou zpravu..zadny zakaz provadeni ivf na fakultce neni..v pulce srpna zacinam stimulovat dlouhym protokolem 🙂

petulka22
5. srp 2010

Any SUPER! 🙂 To je nejlepší zpráva z celého dne! 🙂
Za sebe moc děkuji za dobrou zprávičku a držím pěstičky na IVF! Aspoň se tu zase bude dít něco pořádného. 🙂
Holky, teda to jsem si oddychla... 😝

paraple98
5. srp 2010

Any - super zpráva 😉 Tak to budu drzet palce, uz to chce nejakou novou tehulku, je to na tobe 😉 🙂

nana.76
5. srp 2010

ja řikala že to je nějaka blbost 🙂

petulka22
6. srp 2010

Nani, ještěže tak.. Ale bála jsem se pořádně. Nechtěla bych to zase obsolvovat všechno od začátku. Takže mám radost! 😀

marcajda
6. srp 2010

ahoj holky, tak to jsem taky moc ráda!!! já už to včera znovu na net nestihala a tak jsem byla pěkně nervozní.. jejda, to je dobře, že se nemusíme nikam stěhovat! tak teď už jen samé dobré zprávy!!

paraplíčko, jsem čím dál víc přesvědčená, že do toho taky půjdu, když je k tomu potřeba tak málo.. přítel je sice samoplátce, ale snad to nebude zas tak drahé.

teda holky, jen cyklus je po IVF pěkně rozhozený, už zase špiním, ale snad to už budou opravdu mesíčky. to jsem zvědavá co bude s dalším cyklem. oni dobře vědí proč se další pokus děla nejdřív za tři měsíce..

any, tak to už máš za chvilku, to budeme všechny napnuté.. kéž by ti to vyšlo 🙂

petulko, na ranní chodím na půl šestou a to si chystám papíry a pak jdu do provozu a to se už moc nezastavím, tak si dám ráno něco dobrého a občas neodolám a mrknu co je nového..

děvčata, mějte krásný víkend!! a krásně si odpočiňte 😉

petulka22
9. srp 2010

Ahojik po víkendu holky! 🙂 Jak se máte? Tady bylo celý víkend zataženo a jen strčím nos do kanclu, tak svítí sluníčko. To by se z toho člověk zbláznil. 🙂
Marci, Ty chodíš když máš ranní na půl 6?! 😕 V kolik vstáváš? Já když jdu na 6, tak vstávám v 5, protože to mám do práce celkem blízko a i tak jsem hotová.. Navíc manžílek chodí až na později, takže večer chodíme pozdě spát a to se to pak vstává. Hlavně když vidím, jak on si spokojeně chrupká. 😀
Holky, nemáte nějaký dobrý recept na něco sladkého? Mám na něco chuť a chtěla bych zkusit něco nového, ale nechci jen tak něco z netu, radši něco osvědčeného, tak kdyby náhodou, tak písněte. 😉
Jo a hlásím, že dnes slavnostně dorazila mrcha, tak jsem volala kvůli KETu do laborky a mám dojít za 14dnů na ultrazvuk, tak snad už se to pohne. 🙂
Jinak přeju pěkný týden všem! 🙂

petulka22
10. srp 2010

Tady to dneska spinká.. 🙂

marcajda
10. srp 2010

ahojik, tak u mě se opravdu spalo 😉 ale jen do půl 8 a pak jsem s kamarádkou zvládla 25km na kole.. a pak mě 2 hodiny bolela lítka. mám nulový trénink. a taky mám hlavně co zhazovat, stály mě ty hormony pěkných pár kil a jestli na podzim přibudou další, tak to bude hrůza. ale jestli přibudou, protoze budu těhu, tak vůbec nevadí 😉

petuli, já na ráno vstávám ve čtvrt na 5, je to náročné. a mám to do práce 40km, takže se i docela projedu autem. no, ale hlavně, že mám práci co mě baví. no a o víkendu jsem vyrazila na Javornicko a tam bylo krásně. takže nádherný výlet. po Červenohorské sedlo mraky a mlha a pak se otevřela jesenická rovina a sluníčko, azuro..
a tak tobě se už chystá KETík, to tiše závidím 🙂 já musím projít celou cestu znovu, ale snad úspěšněji. Peti, tak to si půjdete s ANY10 spolu, tak ať vám to vyjde oběma!!

já od zítra znovu začnu chystat tělo. zase se půstím do metody Mojžíšové a kraniosakrálních masáží na uvolnění. a asi zase nějaké ty vitamínky. teď jsem úplně všechno vysadila..teda listovku zobu obden dál, ale jinak nic..

a musím víc to sportování, at se břicho prokrví a vyrostou kvalitní vajucha 🙂 měsíčky jsem už zvládla a byly v pohodě, tak jsem ráda. snad už ty příští přijdou v termínu.
na to pečení bych ti teď mohla poradit nepečený dort, ten dělám poslední dobou já. pěkně s jahůdkama..a ten určitě umíš 😉

marcajda
11. srp 2010

petulko, ahojik, vítám v práci, at se daří!!

kdypak se nám vrátí Lenka, ta dovča je jakási dlouhá, to bude krásně odpočinutá, to je fajn.

a zdravím i ostatní, holky, jak se máte? any, jak zvládáš stimulku? a paraplíčko ten prednison, netrápí tě?

lenkacar
11. srp 2010

ahoj já jsem od pondělka v práci celé dny ..dneska jsem dostala odpolední tak si trochu polenošim..jenže u mě se stala spousta věcí a já už nepatřím mezi snažilky..prostě konec ,zvonec,vysadila jsem léky,protože jsem byla úplně vyřízená psychicky..už dříve jsem měla s braním hormonů problémy a teď opakovaně to se mnou tak zacvičilo ,že bych si to buď švihla a nebo se rozvedla..náš vztah je totálně zničený a nevím co bude dál..ostatním přeju hodně sil..

petulka22
11. srp 2010

Leňuli ahoj, úplně mi běhá mráz po zádech, jak to čtu.. Určitě se to nějak urovná, uvidíš. Chvilku odpočineš a bude zase dobře. Jasně, že to s člověkem všechno cvičí. Ale jsme silné baby přece! 😉 Drž se Leňulko, myslím na Tebe!

petulka22
11. srp 2010

Marci ahoj, já dnes šla až na 8. Jsem si malinko pospala. 🙂

lenkacar
11. srp 2010

vladíse zajímá víc chata a tam se rozhodl nacpat všechny kč který máme .. a i nemáme ,rozhodl se vzít i půjčku ,páč ví ,že jak půjdem od sebe ,chata bude jeho,on tam je skoro pořád i tam spí ..je to prostě hotovo u nás ..kdo by si to pomyslel ,že hon za miminem nám totálně rozbourá náš nepříliš slavný vztah

marcajda
11. srp 2010

ach jo, chlapi zatracení.. když se člověk potřebuje opřít, tak to pokaždé dopadne stejně..

Lení, dej tomu chvilku čas a ono se to ještě uleží, at se v tom chlapec trochu vykoupe a uvidíš, že bude najednou hodně malinkej. rychle si najdi nějaký vlastní program, pořádně si dej do těla, at se unavíš a odeženeš myšlenky a ono to dopadne dobře. hlavně to chce zmizet z bytu a vyčerpat se. a pak bude líp.

a jestli ne, tak nakonec starost o miminko by byla mnohem náročnější a když vztah nevydrží ani přípravu, tak jak by to dopadlo pak.. no, jsem chytrá, ale člověk si to musí stejně prožít sám. já když o miminku jen začala, tak jsem byla najednou sama.. a na 6 let..

budu na tebe moc myslet!!

nana.76
11. srp 2010

Leni jo to jsem určité typy chlapu.Moc mě to mrzí. ale asi to nebyl ten pravý pro tebe i miminko když se k tomu tak staví už ted.Hodně síli a hlavně si odpočin 🙂

petulka22
11. srp 2010

Leni, jak píše Marci - fakt to chce vypnout, vypadnout od chlapa někam ven za svými zájmy a ono se to nějak vystříbří. Dej tomu čas. Hned bych s Tebou vyrazíla někam na kafčo kdybys nebyla tak daleko..
Marci ještě díky za tip na dobrůtku, tyhle nepečené dortíky dělám teď přes léto často, naposled jsem měla nějaké levné borůvky, tak byl borůvkový. MŇAM No, nebudu se rozptylovat myšlenkama na jídlo, do konce pracovní doby daleko a nemám u sebe žádnou dobrotu, takže stačilo. 🙂

paraple98
12. srp 2010

Marci - zatím je to s prednisonem ok, ja ho brala kdysi asi mesic a pul nejvyse a v poho...no uvidim po 3 mesicich....

Leni - IP

marcajda
12. srp 2010

petulka, já se trápím mlsnou skoro pořád.. a po hormonech to už je i vidět. jen bych jedla, tak si do práce raději nic neberu, ale stejně to doženu doma.
ale včera jsem opět vyrazila na kolo a zvládla 28km a to do pořádných kopců. ale to musím vydržet jezdit aspon měsíc, at se to začne někde ukazovat, tak doufám, že vydržím.
včera jsem byla po jízdě na masáži a to bylo úžasné. no, ale na tu Mojžíšovou jsem se zatím nepřemluvila. ale musím!!

kdepak máme nějaké další bojovnice z fakultky? holky, přidejte se!! at se můžeme potkávat na té naší úžasné chodbě 🙂

lenkacar
12. srp 2010

holky já vás sleduju dál 😵