FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sukubka
4. únor 2009

s 9480 jj to sme 😀 holky vy všechny budete po stimulaci a já teprve začnu a pak na to budu sama ☹

zdenule30
4. únor 2009

sara- jj ta třicítka opovídá, na podzim mi bude 31 😠 🙂 , mě doktorka nabídla ostravu a fertimed, ale pak jsem zabrousila na netu na koníka a přečetla jsem si různé diskuse a usoudila, že nejlepší bude fn ol. , docela mě právě udivilo, že mi doktorka vůbec o možnosti fn neřekla, podle mě za to mají asi nějaké bonusy, že doporučují jen ty soukromé centra, jinak to nevidím

Jo a platí se něco za ten první pohovor? V Ostravě se za to platí.

klymene
4. únor 2009

sara.max: gratuluju to je super 5 kousků, vždycky doktoři říkají že když jich je méně je to lepší kvůli kvalitě takže paráda přeji hodně štěstíčka do dalších dnů 😉

sara.max
autor
4. únor 2009

nebudeš na to sama, budeš mít vedle sebe zkušené maminy, které ti budou vždycky k dispozici s povzbuzením a radou 🙂 nebóóóóó´j

klymene
4. únor 2009

olm: zítra přeju mooooooooooc štěstíčka at se mimísek pěkně zakousne a nezapomeň první tři dny polehávat a poté se šetřit a hlavně dobrou náladu a žádné pochyby a deprese, všechno dobře dopadne uvidíš 😉

jo a důležitá informace po ET žádný česnek moc prokrvuje sliznici a mohl by hodně uškodit!!!!!

zdenule30
4. únor 2009

jsem ráda, že je tady taková diskuse, aspoň budu vědět do čeho lezu 😀

klymene
4. únor 2009

zdenule: ahoj, myslím že sis dobře vybrala ostravské car stojí za houby a fertimed v poslední době taky takže FN "doufejme" nejlepší volba 😀

sukubka
4. únor 2009

zdenule 3é já nic na prvním pohovoru neplatila(chodila jsem na '1ivf do fertimedu a tam sem platila)ve FN ne a za léky na celou stimulku sem doplácela cca tak 300kč!!!!a to mám pera gonal 😀

holky manže si jde hrát hru musím ustoupit sem tu půl dne.pá ráno a nebudte drbny at nemusím moc dočítat 😉

dobrou holky a OLM....HODNĚ ŠTĚSTIČKA BUDU NA TEBE MYSLET!!!!!!!!!!!! 😉 😉 😉

klymene
4. únor 2009

skubka: neboj nikdy na to nebudeš sama, kdy máš vlastně začít se stimulací?

sukubka
4. únor 2009

klymene 3.3 😀 kdy ty?

sara.max
autor
4. únor 2009

Tak jsem přidala nějakou tu fotečku do albíčka 🙂 . Jinak já už pádím do postýlky, ráno mi tu bude vyzvánět opravář. Tak dobrou a pěkné sny !!!

klymene
4. únor 2009

skubka: už jsem to našla a musím ti říct, že poslední rozhodně nebudeš já začnu až po tobě, protože 25.2.09 odlítám na Floridu za ségrou a budu tam 3 týdny a až se vrátím tak budu teprve začínat - takže ty už budeš skoro těhule a já teprve na začátku 😎

zdenule30
4. únor 2009

já už jdu taky do hajan, tak se zatím mějte a všem držím palečky 😀 😀

sukubka
4. únor 2009

klymene tak tu pak budeme spolu 😉 jé moje teta pracuje na floridě!!! 😀

holky manža nerví musím pádit

klymene
4. únor 2009

skubka: no jasně už se moc těším!!!! 😀

olm
4. únor 2009

Holky a co to vlastne znamena, ze je embryjko ackove, beckove..... Kolik je vubec tech stupnu? A na to se mam nejspis zeptat embryolozky, ze?

klymene
4. únor 2009

olm: nejlepší jsou áčkové ale kde to končí nevím, jak už jsem psala zítra přeju hodně štěstíčka a aby to končně vyšlo!!!!!!!!!!!!!!!!

a nejez po ET česnek až do testování je to nebezpečné tal at si neublížíš jo

s9480
4. únor 2009

Zdenule30 je to tak jak píšeš, gyndaři jsou domluvení s CARY - hlavně soukromými a posílají jim tam pacientky, mě taky poslal rovnou do Fertimedu, já celkem dlouho ani nevěděla že je něco i ve FN a ztratila jsem tam 3 roky 😠
Sukubko neboj já jsem zatím taky jen ve fázy testovací 😉 ,a pokud se nezadaří přirozeně - haha, tak ještě dlouho budu, máme totiž už zaplacenou dovču v půli května do Egypta takže před tím bych na IVF určo nešla, když už jsem to vydržela tak dlouho tam mě pár měsíců nezabije, navíc mi kartářka předpověděla, že otěhotním někde daleko v teplé exotické zemi 😉
Olm nejlepší je áčko ale to je celkem vzácné, nejčastější jsou béčkové a po 2 dnech 4 buněčné je ok takže klid,vše je jak má být a piškot už se těší na zítra do teplýho domečku k mamce 🤐

olm
4. únor 2009

teda, S9480, ten Egypt je teda jasnej, proste ani ivf byt nemusi, mas v kartach exotickou zemi, tak co. Joooo, kdyby to bylo tak jednoduchy, co.....ale trebas bude 😉

monali
5. únor 2009

Přeju dobré ráno
Olmi, tak ještě jednou mooooc držím palce 😉
Já jsem z Ostravy a právě to dojíždění není nic moc, zatím jsme byli jednou autem a jednou vlakem. Akorát je
blbé že mi to vždycky zabere celý den, já to mám v práci jakžtakž dobré , jsme malá firma a šéf ví, že už se
snažíme dlouho takže mi vychází maximálně vstříc, ale manžel toho v práci má hodně, takže se mu to komplikuje
a to vždycky celou cestu ještě po telefonu pořád něco řeší 😒 No aspoň doufám,že výsledek bude stát za to 😉

V OV v gyncentru jsem platila vstupní poplatek 500, ve FN zatím nic.
zatím se mějte, hezký den
😉

sara.max
autor
5. únor 2009

Dobré ránko a s úsměvem do toho 😀

Olmi myslím na tebe a moooc držím pěstičky pro štěstí. Mě ty nervy čekají za pár dní, tak to vlastně prořívám s tebou. Tak se drž holka.

Holky, včera jsem byla u své obvoďačky a ta mi už podruhé říkala, že v OL je nový CAR. Prý sídlí na ulici Hanáckého pluku, ale víc nevěděla. NO a její sestřička říkala, že tam prý hledali nové sestry. Nemůžu se dopátrat nějakých dalších informací. Nevíte některá něco dalšího?

s9480, tak to máš dobré, když budeš mít miminko založené v teplíčku 🙂 , už jen zbývá někam vyjet. Mně už hrozně chybí sluníčko, po tak šedé zimě. Mohlo by začít hřát i tady.

beras
5. únor 2009

Saro je to Reprofit 😉

s9480
5. únor 2009

No děvčátka kdyby to bylo tak jednoduché, v září to bude pět let co jsme právě v Egyptě začali pracovat na miminku a kde jsme teď 😢 , od té doby si vždycky v létě řekneme tak teď je už uričtě poslední dovolená a za rok jedeme zase ☹ , snad bude letos fakt poslední, dnes dorazila mrcha a tak řeším problém, mám jít ještě 3 DC na krev ale je to sobota, se mi nechce trmácet se ještě v sobotu ráno do FN myslíte že nemůžu jít už 2 DC teda v pátek?
Saro jojo je to Reprofit jak píše mamča beras,ale zas tak nový není myslím že už je tak rok
V kolik si jde ta Olm pro mimčo?

lenkacar
5. únor 2009

monali co že jsi platila? vstupní poplatek? no to je luxus a to je jako za co ,daj ti aspon kafe a zákusek?

s9480
5. únor 2009

Lenkar to není v soukromých centrech nic zvláštního, já platila taky vstupní poplatek 500,- ve Fertimedu v Olomouci cca před 3 rokama, a to nemluvím o tom, že když ještě neexistovali poplatky ve zdravotnictví tak Ferťas už je měl-předběhl dobu 😉 no a když je ministerstvo zavedlo 30 Kč tak Ferťas zvýšil na 60,- tak se dneska vydělává

mufy
5. únor 2009

Ahojky holky, teda vy jste se zase rozjely.

Saro, v těch papírech máš napsané, jak velké folikulky máš. Např. 14mm, 2x12 mm atd... Celkový počet tam nepíšou. Ale máš jich zatím dost,ono to ještě povyroste.Hlavně,aby v nich byla zralá vajíčka.Toho jsem se bála.

Sukubko, diphereline se píchá v ten 1. nebo 2. DC na zastavení činnosti vaječníků, pak půjdeš na kontrolu po cca14 dnech a pokud bude vše v pořádku, sliznice nízká a bez cyst, tak si začneš píchat Gonal. No a na ovulaci ti píhnou ten Ovitrelle. Prednison se bere během stimulace až do odběru krve. Snad jsem to nějak dobře vysvětlila.

Olm moc na tebe myslím,ať ET dopadne dobře. 🙂

Jinak já zase dneska testila kvůli Pregnylu a čárka slábne.Ale ještě ji jde vidět pouhým okem. Dnes jsem 9 den po injekci. Tak si myslím,že to odejde pořádně až tak 12-13 DC po injekci.

lenkacar
5. únor 2009

mufy já chodim taky do soukromého caru ,ale tohle nikdo nechtěl ,tak jsem překvapená,.

monali
5. únor 2009

lenkacar- zákusek a kafe 😀 😀 jsem se pobavila. Tak akorát jsem si vždycky užila přeplněnou čekárnu 😠
no ale tam teda byl automat na kafe. 🙂 Jinak za každou návštěvu se platilo 50Kč, jak je to teď když se
platí 30kč poplatky to nevím, protože už tam nechodím

mufy
5. únor 2009

Leni co myslíš tím, že to nikdo nechtěl?Teď nevím,co myslíš?

s9480
5. únor 2009

Mufy Lencar se spletla ta odpověď patřila mě 🙂