FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sara.max
autor
2. led 2009

Když nemůže přijít samo, tak mu pomůžeme. Ne nadarmo se říká ... Věř a víra tvá tě vyléčí! (tedy v našem případě pomůže ke štěstí).

s9480
2. led 2009

Saro přesně jak píšeš,my už máme všechna vyšetření dávno dávno za sebou do Fertimedu jsme chodily už od 2006 a o mimi se snažíme už 4,5 roku,no jsme 2 zdraví lidé jen to mimi se nějak nedaří-což je ve Ferťasu nějak netrápí 😠
všem nám přeju konečně úspěšné mimíškování a jak jsem psala aby jsme za rok nevěděli kam dřív skočit a na koníka se sotva dostali

ilci
2. led 2009

nejhorší asi je, pokud se nenajde příčina, proč to přirozeně nejde
s9480 a imuno máte? jestli třeba nemáš protilátky proti spermjím, embryjím

sara.max
autor
2. led 2009

dělali nám "jen" genetiku. Ta je OK, a protože jsem já v pořádku, jen spermie nám nějak chybí, tak žádné imuno nedělali. Kdy se dělá imuno? Až po nezdařených pokusech? Já jsem sama dost zvědavá jak to na mě bude působit. Jak léky a injekce, tak hlavně jestli vůbec porostou folikuly a vůbec jestli vše proběhne jak má. Dnes jsem koukala na horoskop 2009 a žádná zmínka o nějakých překotných životních změnách. No tak nevím, asi to bude všechno nanic.

s9480
2. led 2009

Ilci já už nevím co všechno za ty roky máme,ale myslím že jo, taky genetiku,hormon profil, spermio atd atd,no uvidíme já jen doufám že tohle všechno nebudou chtít znovu ve FN to bych se na to asi vykašlala čas letí a já nemám ani ten čas ani sílu podstupovat všechno zase znovu

sara.max
autor
2. led 2009

myslím, že si budou dělat jen ten spermiogram. Slyšela jsem, že si to každá klinika děla sama. Ve FN je fakt, že jsou hodně dlouhé termíny, dokonce i na ten spermiogram. Jinak doufej, že jim bude stačit vyšetření, která už proběhla. Třeba na genetiku jsme čekali (a to jen na termín) celé 2 měsíce.

sara.max
autor
2. led 2009

Tak nevím, ale tohle už jse hodně přemrštěné. http://www.aha-online.cz/cz/ze-sveta/33030/nejs...

Člověk by přece měl především myslet na děti a pak až na sebe. Jsou to podle mě hrozní sobci, ikdyž si umím představit, jak je těžké celý život bojovat s vědomím, že vlastní dítě je téměř zázrak.

ilci
2. led 2009

s9480, pokud se vám ivf několikrát nepovedlo, zkuste imuno v Plzni nebi Praze

s9480
2. led 2009

IVF máme zatím jedno neúspěšné,doufám že druhý pokus bude tutovka 😉

sara.max
autor
2. led 2009

a jak je možné, že za tolik let jen jeden pokus? Zkoušeli jste to nejdřív sami bez lékařů nebo v tom je jiný zdravotní problém?

s9480
2. led 2009

no my jsme byly odkázáni do caru až po 2letech marného snažení, potom začly testy které všechny vyšly OK tak jsme si řekli že to budeme zkoušet sami, potom jsme svolili 5x s IUI které měly být tutovka no a až nakonec IVF,které se taky nevydařilo, mezi tím jsem před 2 roky přirozeně otěhotněla ale v 5tt zamlklý potrat od té doby zase nic ☹ ,zdravotní problém není vůbec žádný ani u mě ani u partnera

s9480
2. led 2009

teda o žádném nevíme-to je přesnější, protože kdyby žádný nebyl tak nám dnes jde dítě skoto do školy

sara.max
autor
2. led 2009

to mě moc mrzí. Když není problém známý, tak je to snad ještě horší, než když člověk bojeje s nepřítelem, kterého dokáže pojmenovat. To alespoň ví že něco dělá a vidí výsledky. Dnes jsem četla tohle http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/forum/re... a hodně mně to rozesmutnilo, ale taky mi to dodalo odvahy a naděje. Třeba i tobě k užitku

sara.max
autor
14. led 2009

Dobré ráno, tak se zase hlásím po pár dnech. Mám teď pracovně náročné období, ale už to snad bude lepší. Jinak jsem po první injekci před stimulací a založila jsem si svoje stránky, kde se občas vykecávám z pocitů, které mě provází mojí první IVF - ICSI. Takže kdyby měl někdo chuť se kuknout, dveře jsou otevřené http://www.ivf-icsi.estranky.cz/ 🙂 🙂 🙂 Když se mi podaří "zlomit" snad budoucího taťku 😀 , možná se tam objeví i některé článečky s jeho pocity. Mohlo by to být zajímavé i pro vaše drahé polovičky. Tak papa a hodně hodně štěstíčka.

olm
14. led 2009

Ahoj Sari,

stranky uz jsem okoukla, moc pekne 🙂

Pochopila jsem spravne, ze mas dlouhy protokol? Chodis k Dr. Dostalovi?

Me ten kolotoc zacne snad pristi tyden. Uz mam z toho peknej strach. ☹
V nedeli vezmu posledni tabletku HA, pockam na MS a zacnu s injekcema. Tak se trebas nekdy potkame ve FN na kontrole, chodim k Dr. Dostalovi.

Zatim cau a at to rychle utika a blizi se ke zdarnemu konci 🙂 😉

sara.max
autor
14. led 2009

Já taky chodím k dr. Dostálovi, ale byla jsem příjemně překvapená, když jsem v sobotu byla na první injekci, zastupovala tam paní doktorka, bohužel nevím jméno. Byla báječná, milá, hodná úplně jako z jiného světa. Dr. Dostál je asi kapacita, ale je moc doktorský, prostě rutina. Co trápí tebe? My máme málo spermií, moc málo a snažíme se už rok. Od září ale vyřizujeme IVF a teď už jsme v tom kolotoči. jsem zvědavá, jak budeš snášet přechod 🙂 ty. Hodně jsem byla vystrašená po informacích z netu, ale není to tak zlé. Tak se ozvi, ať to můžem probrat 🙂

zdenule30
21. led 2009

ahoj děvčata, ráda bych se přidala do této diskuse, letos mi bude 31 a s manželem se snažíme zhruba rok a půl a pořád nic, vloni na jaře mi zjistili štítnou žlázu a od 17 mám nepravidelnou ms a hladina hormonu taky nic moc, minulý rok jsem brala utrogestan a stejně to nijak nepomohlo, nakonec jsme zjistili, že manžel má špatné spermie, tak musíme na umělé, teď jsem po laparoskopii, která dopadla dobře a příští týden jdu tahat stehy ke své doktorce a tam se i domluvíme jak dál, podle spermiogramu říkala, že budeme muset na umělé, že přirozeně to nepůjde, leda že by se stal zázrak 😒 , chtěla bych poprosit saru, když teď začala chodit na ivf, jestli by si mi mohla dát kontakt kam se mám objednat, protože jsme si taky vybrali FN Olomouc, a taky by mě zajímalo kolik se do toho zhruba vrazí peněz i když první tři pokusy jsou hrazené vzp. Jinak všem přeji hodně štěstí a ať se to zadaří. zatím pa

monali
21. led 2009

ahoj holky, taky bych se chtěla přidat. V únoru mi bude 33 a snažíme se asi 5let. Od září chodím k dr.Dostálovi
(mám za sebou 1.IVF v Ostravě) a zatím chodím po různých vyšetřeních . Na kontrolu jdu 6.2. už se všema
výsledkama, takže doufám, že už taky začnu stimulovat. zatím 😉

sidonie
21. led 2009

Ahoj . Já jsem se s přítelem taky do toho dala . Je fakt , že můj říkal , že může kdykoli , a zaleží jen na mě . Tak jsem poprvé vkročila do FN OL 10.12.080na mé narozeniny . No a už se připravují na IVF . POkud bude 3.2.09 vše v pořadku , tak začínám s hormonalní lečbou , to jest - 7injekci . Ty začatky odběry krve byly v poho , jsem zvykla po těch všech operací . Jsem rada , že existuje už uměle oplodnění , jinak já bych dětí mít nikdy nemohla . Mám už bohužel jen dělohu díky rakovině , ale vše se da přežít . Další navštěvu v Ol mám 3.2. tak jsem zvědava na vysledek . A všem co se snažité o MIMI , tak Vám přejí ať se ho dočkate . Protože dítě je krásný dar .

lajcikova
21. led 2009

zdeni ono to neni moc pravda že maš tři pokusy zdarma,ano ty zakladni ,ale pokud chceš napichnuti vajička-větši pravděpodobnost na oplodněni,a prodlouženou kultivaci,atd.to jsou všechno nadstandardy a ty si zaplatiš ze seveho 😒 je to tak kolem 15-20tisic jeden pokus. 😉 ale to mimčo stoji za to 🙂
moni čauky,koukam že se taky chystaš na stimulku,tak držim pěsti.no u mě to bude běh na douhou trat-ty moje skur.kila ☹

sidonie
21. led 2009

ty tři pokusy jsou zdarma , tam se platí jen ta kultivace 3500kč . Tak jsem zvědava , zatím víc nechcou .

sara.max
autor
21. led 2009

Ahoj zdenule 30, jsem ráda, že přidáš a nebudu v tom sama. Kontakt Ti určitě dát můžu a samozdřejmě ti řeknu vše co budeš chtít vědět. Takže pro začátek kontakt http://www.ivf.upol.cz/ .

Jinak já jsem před stimulací, snad už příští týden začneme.

sara.max
autor
21. led 2009

Ahoj monali, tak se budeme potkávat ve FN 🙂 . Můžu se zeptat proč přecházíš z Ostravy?

sara.max
autor
21. led 2009

Tak ať v tom máme trošku jasno 🙂 🙂 🙂

sara.max - věk 34, stimulace zahájena (snad) 27.1. , FN Olomouc
špatný spermiogram, jinak snak snad vše OK, syn 15, dcera 12 a jdem do třetího mimíska

monali
21. led 2009

ahoj,
sara- v OV jsem měla 1.IVF (zamlklo 4tt) a v té době jsem na gyncetrum slyšela jen samé špatné ohlasy,
a můj nový gynekolog mi doporučil právě FN, s tím, že on do OV vůbec neposílá. a tak jsem ve FN.
Navíc na dr.Dostála slyším odevšad jenom samou chválu, tak doufám, že to dopadne dobře.
My zatím děti nemáme.
Lajci- ahojky, neboj kila půjdou dolů, i když to asi nebude žádná sranda, budeš to muset zvládnout. Navíc
po tom všem co máš za sebou , bude zhazování kileček, už jenom brnkačka 😉

V OV mě 1.IVF bezplatné - vyšlo asi na 20 000Kč. V OL zatím nevím.

sara.max
autor
21. led 2009

Tak to mě mrzí a toho se bojím asi nejvíc. Že se vše povede a skončí to samo. Mám z toho hrozný strach. Snad budete mít víc štěstí s doktorem Dostálem. Já jsem se přihlásila do FN hned napoprvé, vůbec jsem nechtěla do soukromých rukou, ikdyž mi to všichni doporučovali. Sestřička mi nabídla, když jsem volala, jestli chci k paní doktorce nebo k panu doktorovi a tak jsem si vybrala. A zdá se, že dobře. Taky jsem na něj slyšela chválu. Bylo to jen střelení do vzduchu a snad šťasný výběr. Jen aby to dobře dopalo. Co se týká částek, máme tak nějak spočítané, že by to mohlo být kolem 30 tis, ale asi bude hodně záležet na tom, jak se vše bude vyvíjet.

anty
21. led 2009

Ahoj holky,chci přejít z Ostravy do Olomouce, ale nevím, jestli do Ferťasu nebo do FN, mohla by jste mi některá poradit, kde je to lepší. Mám za sebou 2 Ivf a několik inseminací bohužel v Gyncentru.

paraple98
21. led 2009

AHojte holky, muzu k vam? My se chystame na vstupni pohovor do FN 28.1. a bude mi 33 😉

Anty - ja bych doporucovala FN 😉 Tam neplodnost opravdu leci 😉

s9480
21. led 2009

Anty přesně tak jak píše paraple určo FN tam tě léčí a neženou tě jen do IVF, možná že po léčbě tam to třetí ani nebudeš potřebovat, já jsem přešla teď v lednu z Ferťasu právě do FN, nic se mnou ve Fertimedu nedělali, základní vyšetření máme vše OK, za sebou 5x IUI a 1xIVF, prašule fuč,výsledky nikde, když jsem tam byla před vánocema a ptala se co bude dál tak odpověď zněla no přece další IVF, a já na to a co tak udělat nějaká další vyšetření?? a prej ´že není důvod tak rychle frrr do FN a tam mi vzali tolik krve na vyšetření která ještě nemám a kde by se mohl najít případný problém, takže vřele doporučuju, akorát teda já jsem u dr. Oborné a ta má dlouhé čekačky, na další KO jdu až na konci března

anty
21. led 2009

Ahoj S9480, chci se zeptat jaké vyšetření ti dělali, protože si myslím, že už mám všechny za sebou