FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

marmar79
17. črc 2011

@paraple98 Díky za odpověď. Nakonec jsem raději zvolila procházku 🙂 Kolo nechám na nějaký čas zaparkované v garáži 😀

marcajda
18. črc 2011

@marmar79 ahoj těhulko 😀 tos udelal dobre s procházkou 😉 to kolo nevim, nevim.. sice při normalním těhu bys to jeste ani nevědela a normálne bys sportovala, ale proč riskovat.. pěkně se nám šetři!! at z tebe můžeme mít radost. a to máme.
procházka je pro mimíska určitě úžasná.
a jak se jinak cítíš? máš nějaké příznaky? nebo pohoda
😀

marcajda
18. črc 2011

@paraple98 plivejte o sto šest, ani umývat se klidně nebudu 😀 😀 ja blbě reagovala na gonal na dlouhý protokol.. no, uvidí se.. clostík mi fungoval dobře, i jsem to tak říkala doktorce.. mě jen pořádně naštvala ta ovulka, že přišla tak brzo.. 😀 ale snažili jsme se stejně 😀

marmar79
19. črc 2011

@marcajda Děkuji za optání, cítím se fajn. Nemám teď moc času psát, přes týden jsem v práci a o víkendech si užívám sluníčka. Příznaky téměř žádné nemám, snad je stálá bolest prsou, občas mě píchne v podbřišku a malinko mě bolí v kříži. Je to sice divné tak brzy, ale někde jsem četla, že to může být. Nejhorší je to po po práci, kdy sedím 8 hodin u PC. Před otěhotněním jsem podobné potíže neměla, takže to asi souvisí právě s těhu. Ale dá se to vydržet, není to nic strašného. Měj se, ať se daří snažení 😀

paraple98
20. črc 2011

@marmar79 To je rozumné zaparkovat kolo, přece jen na mrně taky čekáte dlouho 😉 Já jsem se teda ze začátku snažila všem podobným lákadlům vyhýbat, říkala jsem si, kdyby něco, pak bych si to vyčítala...a samozřejmě i teď jsem asi opatrnější než "běžné" těhule 😉 Jinak je fajn, že nemáš žádné zvracení a držím palce, aby ani nepřišlo 🙂 Já teda naštěstí nezvracela, ale zle mi bylo a pořád mně natahovalo, až jsem zhubla přes 2 kila, jsem nemohla otevřít ani lednici ani čistit zuby, natož vařit 😀 😀 Ale měla jsem štěstí že to trvalo tuším jen od 6 tt do 10tt 😉
Nejlepší jsou ty období "chutí", ujížděla jsem na okurkách a tak mi teď tchyně koupila chudák basu okurek a byla strašně zklamaná, že už je nejím, momentálně totiž ujíždím na meruňkách 😀 😀

@marcajda - prý někdo s tím dlouhým protokolem má víc problém, já teda reagovala na krátký i dlouhý dobře, ať už na gonal nebo puregon. A vlastně i na fostimon i clostík... no jsem na tebe strašně zvědavá a pevně doufám, že to konečně vyjde 🙂 Ta minimálka docela slaví úspěch, znám pár koček co z IVF nic a z minimálky už mají děti či jsou těhu.

marmar79
20. črc 2011

@paraple98 Jojo, taky jsem si říkala, abych si pak nevyčítala, že jsem něco zanedbala. Na mimi čekáme už 4 roky. Je to šílené jak to letí. Špatně mi není, jen mě bolí v kříži a kostrč. Tak snad to nebudou žádné negativní příznaky. Poté co jsem minulý rok potratila, tak se bojím každého píchnutí ☹

paraple98
20. črc 2011

@marmar79 To je jasné, ale neboj, mně taky bolely záda a to na to netrpím a kostrč mně sice bolí až teď, ale to proto, že jsem ze začátku polehávala kvůli krvácení a teď když víc sedím u PC,tak mně pak bolí zadek až do večera 😉

paraple98
23. črc 2011

Haloo, kde jste kdo??

marmar79
23. črc 2011

@paraple Ahoj! Je tady nějaký klid, co? Dnes bylo u nás opět hezky, tak jsme počasí využili a byli venku.
Jak se vede?

paraple98
24. črc 2011

@marmar79 Asi všíchni dovolenkují, i když počasí stále nic moc, ale zatím neprší, takže je to pozitivní 🙂 Mně se vede dobře, byli jsme na 3D UTZ, ale mrně nespolupracovalo, takže jsme toho moc neviděli. Doktor si opět tipnul holku, ale je to stále sázka do loterie 😎 No uvidíme na genetickém UTZ, zda bude vše ok a zda se mimčo ukáže jak má 😉
A co ty? Jak se cítíš? Už se blíží kontrola,co??

marcajda
24. črc 2011

ahojik, ja nějak nestiham.. pořád poletuji pa venku a užívám si, že konečně zas neprsí.. to bylo vody.
holky moje, vy se tak máte.. i když takové různé trápení s měnícím se tělíčkem určitě budou. ale aspon vite, že je všechno v pořádku. to k tomu patří 😀

@paraple98 ja jsem na ty reakce vaječníků taky hodně zvědavá. však se pochlubím 😉 hlavně aby ten výsledek za něco stál a mohla jsem se k vám přidat..
kdepak máme peťulku? doufám, že je vše v pořádku a jen odpočívá od počítače. a snad na nás nezanevře a neuteče někam k těhulkám 😀

marcajda
24. črc 2011

@s9480 ahojik, jak se ti daří? odpočívás, relaxuješ? a nebo pracujes jako já? ale me to tu dnes za chvíli končí a pojedu si pro neteřinky a uděláme si hezké odpoledne. plánuji s nimi na dopravní hřiště, teda jestli zase nezaprší, mračí se tu..
znovu jsem si četla tvuj poslední příspěvek, jak jste to probírali s manželem. má k tomu dobrý přístup, podporuje tě, to je dobře. někdo by tu situaci třeba zneužil a tlačil, že je něco špatně..ale když se s tím dokáže smířit, to je dobře. někde jsem poslouchala debatu, že na prvním míste v rodině je partner a pak až děti.. v dnešní společnosti se děti staví do čela a že to není dobře..pak nemají motivaci si vybudovat vlastní životy..
v podstatě jsou nám ty děti propůjčeny stejně jen na nějakých 15let a pak už jdou svou cestou.ale partnera máme na celý život. teda mělo by to tak být 😀
přeji krásnou nedeli

paraple98
25. črc 2011

@marcajda no jsem na tebe holka zvedava a verim, ze to tentokrat bude to prave orechove 😉

Petul asi odpociva od netu, ale urcite se nam brzy ozve 🙂

U nas zas leje, dnes mam utz, doufam, ze moc nezmoknu, uz ted jsem nejaka nastydla 😒 uz aby zas bylo leto 😎

nana.76
25. črc 2011

@marcajda maš pravdu tetičko jak ten čas leti ani se nenadějeme a Terka bude mit rok 🙂 Už jsme naštěstí zdravoučci prvni nemoc jsme zvladli celkem dobře.A to nam ještě nerostou zoubky 🙂 jsem na tebe zvědava už by 🙂 bylo taky na čase 🙂 🙂 🙂
@paraple98 moc zdravim mamino moc seopatruj 🙂

petulka22
25. črc 2011

Ahoj holčiny, já makám, mám toho v práci teď nějak moc jak jsou zástupy za dovolené.🙂
Paraplíčko já Ti tak závidím, že už jsi tak daleko, to u mě je to pořád sázka do loterie.
Jinak nového zatím nic, odpoledne mi bývá dost špatně od žaludku, ale to jsem naštěstí už doma z práce, tak odpočívám.🙂

s9480
25. črc 2011

Ahoj holčiny,
Marci po tom rozhovoru s manžou se snažím si to v hlavě urovnat a trochu se uvolnit ale líp se to řekne než udělá, hodně jsem brouzdala po netu a jsem na 99% přesvědčená, že největší podíl na tom, že děti nemáme jsou mé výtoky a vůbec problémy tohoto typu se spodkem, bohužel jsem ještě pořád nenarazila na doktora, který by se snažil mě vyléčit nebo mi pomoci jinak než všem a na vše předepisovanými žlutými prášky na zavádění
mám nepříjemně zapáchající výtok který je navíc hodně hustý to jed le mě příčina toho proč neotěhotním, prostě je ve mě bordel (promiňte za upřímnost), věřím že pokud bych se tohoto zbavila tak se zlepší i má psychika a vše se v lepší obrátí. no zrovna zítra jdu na gyndu a pokusím se požádat jestli by se mi nemohli věnovat víc než jiné pacientce, když jsem neotěhotněla ani dle jejich tipů do 3 měsíců po laparce která byla taky OK
ve čtvrtek jsme měli 11 let výročí co jsme spolu,oslavili jsme to Stenley Cupem - super to vyšlo
😉 jinak teda léto hrůza řekla bych spíš podzim, no děs
Peti moc to s tou prací nepřeháněj mysly na mimi, ale zase aspoň nemáš čas se pozorovat 😉
tento týden máme dovču tak zítra po gyndě odjíždíme na chatu pracovně ale hlavně že nejsem v práci a v sobotu jdeme na svatbu - pořád se něco děje 😎

marcajda
25. črc 2011

@nana.76 supr,že nemoc překonána. je to pořád poletování.. a jak jsi na tom s kojením, když ještě nejsou zoubky? nebo už jste to vzdaly? třeba i jejich růst zvládne bravurně, je to princezna šikovná 😀vždycky koukám na vaše fotky 😀

@s9480 no ty výtoky.. mě se změní vždycky po ovulce, to jsem mívala i tvé problémy. ted mívám výtok jen bíly.. hodně dobře mi děla, když mě přítel"vypláchne"asi to má správné pH a výtok zmizí.. abych nemusela antibiotika, tak jsem si kupovala tantum rosalgin a kolem ovulky jsem si dělala výplach. ráno i večer i třeba častěji.převařenou vodou a ten pytlík jsem si rozdelila na 2xaž 3x.a ještě jsem se tím celá omyla, ty kvasinky jsou i kolem prdýlky..a stejně tak partner..no jo, neměly by se cukry, čokoláda i myslím mléko, ale to mi nejde..čistý bílkovitý hlen taky nemám.. ale stěry a kultivaci by ti udělat mohli a dát přesné léky..jdeš na to dobře.. a ta doktorka na imuno ti hlen kontrolovala?jak to v něm spermijky zvládají? mě ne a mrzí mě to..

@petulka22 jaká jsi šikovná. určitě bude všechno v pořádku, týdny budou utíkat jeden za druhým.. to v té práci jede psaní výplat měsíc za měsícem.. jak dlouho chceš pracovat? až do mateřské?je supr, že vše probíhá přirozeně i když se tomu na začátku trochu pomohlo..a ž je špatně,, to je dobře, víš, že máš hormony v pořádku..

petulka22
27. črc 2011

Ahoj holčiny, tak já už zase pracuju, venku to vypadá spíš na podzim než na léto, tak mi ani nějak nevadí, že sedím v práci.
Esíčko, vy jste spolu 11 let? Jako od svatby nebo od seznámení? My měli 11 výročí seznámení taky letos 21/6. 🙂 S těmi výtoky na tom asi opravdu něco bude, takže šupšup to pořeš. Třeba by pomohlo i nějaké celkové pročištění organismu, očistná kúra. Taky si teď pěkně užij dovču a zarelaxuj.😉 Jinak je moc fajn, že máš v manžovi takovou podporu, je to potřeba. 🙂
Marci a co Ty a dovča? Už nějaká byla nebo se teprve někam chystáte? Holky, ale to počasí už by se mohlo trošku umoudřit, já mám ráda teplíčko.
Tak zatím papa, užívejte a já se zase ozvu.🙂

paraple98
27. črc 2011

@s9480 S těmi výtoky ti to nezávidím, já teda na ně netrpím a přesto mně raději pro jistotu před braním prednisonu doktor přeléčoval. Je pravda, že to dovede nadělat paseku, je to hrozné, ale co si člověk u těch doktorů někdy nevyřve to nemá,i když by to měla být samozřejmost 😠 Teď si nějak nevybavuji, vy jste už byli na imunu?
Gratulka k výročí 🙂

@nana.76 děkuji 🙂 Tak nám doktor znova potvrdil holčičku, tak asi nakonec to tak bude 😉 JInak Terezka už je velká princezna, to to letí.-- A co Nikča s Dominikem, pomáhají a vozí kočárek?? 😉

@petulka22 neboj, taky se brzo dostaneš tak daleko, strašně to uteklo, ani by mne nanapadlo, že tak rychle se dá dostat za půlku těhu😀 Ale s tou prací to nepřeháněj, vím, že je to lepší v práci, člověk se tak moc nepozoruje, ale...Ze začátku jsem taky byla v práci, ale pak mně doktor přemluvil, že prý když už jsme tak dlouho čekali, že mně pár měsíců navíc doma nezabije 😀 A je pravda že to má své výhody, když jsem krvácela, nebo když jsme měli honičku v práci, nemusela jsem se zbytečně stresovat 😉 Tak na sebe dávejte pozor 🙂
Kdy máš vůbec UTZ??

@marcajda A jak válčíš ty v práci? Doufám, že v pohodě 🙂

nana.76
27. črc 2011

@paraple98 pomahaji Nika spiše doma a Domča ten lítá s kočarem 🙂 🙂 Gratuluji k holčičce 🙂

paraple98
27. črc 2011

@nana.76 Tak to je od nich hezké, že se starají🙂 To se vlastně máš 😀 😀 Jinak díky za gratulaci, uvidím ještě na genetický UTZ, jestli se ještě pindík někde nenajde 😎 😉

petulka22
28. črc 2011

Hlásím jedno tlukoucí srdíčko! 🙂

marmar79
28. črc 2011

Přidávám se k petulce22 a také hlasím jedno blikající srdíčko 🙂

paraple98
28. črc 2011

Holky supééééééééééééééééér 😉 oběma obrovská gratulace a přeji bezproblémový půběh těhulkování 🙂 A v kterém týdnu jste??

marmar79
28. črc 2011

@paraple98 Ahoj! Jsem teď 6+2. Je to fakt teprve začátek, ale věřím, že tentokrát to dobře dopadne 🙂

paraple98
28. črc 2011

@marmar79 urcite, ted maji ve FN dobrou sezónu 🙂 Hlavně na sebe dávejte pozor 😉

marmar79
28. črc 2011

@paraple98 Jojo, řekla bych, že se teď ve FN dařilo. Řeknu Ti, je to krása, vidět, jak tam mimísek krásně bliká. Po prvním IVF jsem tam téměř nic neviděla, a to jsem byla na UTZ v 7tt, tenkrát se miminko vyvíjelo pomalinku. Tak teď věřím, že to bude opravdu v pořádku. Poslední dny trpím docela migrénami, a víte co mi dnes pan docent poradil ... prý než si vzít paralen, tak si mám dát alkohol - stačí deci vína a prý mi to zaručeně pomůže. Docela mě to pobavilo 😀

nana.76
28. črc 2011

ahojky holky tak vam strašně moc gratuluji.je před vami ještě dlouha cesta,ale uteče to jako voda a vy budete ty svoje drobečky milovany držet u sebe v naruči 🙂 🙂 Hlavně se opatrujte 🙂
Jinak mi hlasime že mame prvni zoubek v pravo dole a našla jsem ho jaaaaa 🙂 Mam obrovskou radost 🙂

petulka22
29. črc 2011

@marmar79 Bezva! 🙂 Taky veliká gratulace! 🙂 Vypadá to, že jsme byly včera spolu na ultrazvuku, jestli jsi byla včera. Já teda došla až na 9 a byla jsem předposlední, tak nevím, jestli jsme se ještě viděly. Já jsem viděla až to, jak vylezla paní a ukazovala, že dvojčata, pak byla paní předemnou a té to nevyšlo a po mně nevím kdo byl.
Jinak já jsem dnes 7+4.

marmar79
29. črc 2011

@petulka22 Krásné zprávy, gratuluji Ti. Já byla na UTZ včera a šla hned první, takže nevím, jestli jsme se viděly 🙂 Teď ráno jsem byla ještě u svého gynekologa, protože bude mít dovču, tak jsem to k němu chtěla stihnout ještě předtím. Srdíčko tlouklo tak jak má, i týdny sedí, tak jsem ráda. Ať se Ti daří.