FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

paraple98
5. srp 2011

@nana.76 Terinka je roztomilý smíšek 😉 a jak roste, za chvíli s takovou půjde do školky 🙂

@petulka22 tuším že od 10tt už se dělá UTZ přes břicho, na spodem už je mimčo dost velké 🙂

@marmar79 pokud to jen bude trochu možné, toho fraxíku se drž, asi už jsem to tu psala, ale na imunu mi radili, ať ho píchám do 35tt, že to sice není věděcky dokázáno, ale že to těhu pomáhá v podobných případech jako jsme my. Měla jsem strach co na to hematoložka, ale ta mi tvrdila, že byli někde na kongresu a že se tam o tom hovořilo, že miniheparizace po IVF určitě neuškodí, ba právě naopak 😉 Takže mi ho bez problémů píše a i já jsem klidnější 😀

petulka22
5. srp 2011

Holky, tak jsem šla včera k obvoďačce zbytečně, sice mi doporučení na hematologii napsala, ale velice se divila, proč mi nedoporučili někoho ve FN, že ona žádného odborníka na toto nezná, a že se mám v pondělí poradit se svým gyndařem. Chtěla jsem převést na jiné léky na tlak, co se můžou v těhu a ona, že musím na internu, takže paráda.
@paraple98 Paraplíčko Tys měla nějakou svoji hematoložku už předtím nebo kde jsi na ni přišla? A Ty si pícháš Fraxík pořád? Já už mám celé břicho rozpíchané, mám tam plno bouliček a nedovedu si představit, píchat to do velkého bříška.. S tím ultrazvukem jsem fakt ráda, že je to už přes bříško.🙂
@marmar79 Mně je pořád blbě, někdy až odpoledne a někdy celý den, sice nezvracím, ale žaludek jak na vodě pořád, bleeee..... Myslím, že je to i díky těm hormonům navíc, které mám, ale tento týden už končím s Divinou a příští i s pícháním Agolutinu, takže hurá.🙂 Dnes jsem navíc ještě nafouklá jak balon, pěkně mě bolí břicho, už mě to trápí od noci, pomalu jsem nespala. Ale jinak všechno dobrý. 🙂

marmar79
5. srp 2011

@petulka22 Tyyyjo, tak toho si pícháš fakt hodně. Mě teda bohatě stačí jedna injekce fraxíku denně. Břicho mám taky takové divně nafouklé, ale spíš to bude z injekcí než z těhu. Jenže je to vidět :( Budu si muset pořídit nějaké maskovací triko. Dokud nemám po screeningu, tak o těhu nechci moc mluvit. Zatím to ví jen nejbližší rodina, tím myslím rodiče, kteří nám moc fandí. Mě špatně není, jen musím pravidelně jíst, mám totiž pořád hlad. No a po celodenním sezení v práci u PC mě večer strašně bolí bedra a bolest vystřeluje do zadku. Je to divné, to pak ani nemůžu chodit. Do rána to však vždy přejde a další den odpoledne to začne znova. Až teď je mi jasné proč se říká "jiný stav" 😀

paraple98
5. srp 2011

@petulka22 já jsem si našla hematoložku sama, protože ve FN jsem byla u Procházky v té rizikové poradně a on říkal že píchat jen do 8tt, ale protože mi v Praze radili, atˇ raději píchám i dál, tak jsem šla k obvoďačce a ta mi napsala doporučení a vybrala jsem si hematoložku u nás ve FN a vysvětlila ji situaci a ona souhlasila 😉 Do břicha jsem si píchala asi do 12tt, teď už si píchám do boku a když se mi udělá velká modřina nebo boule, tak do ruky nebo do stehna, i když do stehna mi to dělá takové opuchliny jako po štípanci od ováda, takže to jen vyjímečně 😉
Jinak já měla taky ze začátku žaludek jak na vodě a musela jsem vždycky zobnout pár piškotů nebo pomeranč, abych se nepozvracela 😉

@marmar79 já to v práci tajila do 14tt, ale bylo to už na mně vidět v 10tt, jenže byla jsem v té době už na neschopence, takže jsem se v práci mihla vždy jen na chvíli v nějaké volné tunice 😀

katka1311
5. srp 2011

Ahoj holky všechny vás zdravím.
Jdu na konzultaci do FN Olomouc 19.9.k doc.Dostálovi.Můžete mi nějak popsat jak to tam probíhá?Chtěli by jsme s manželem jít do minimální stimulace.První neuspěšné IVF máme za sebou 😢 .Ale ne ve FN.Byla jste některá na minimálce?A čím se stimuluje?Moc vám děkuji za odpovědi.

marcajda
5. srp 2011

@katka1311 ahoj, tak to se možná budeme potkávat, mě taky čeká minimálky a v září. ale je to moje první, tak taky uvidím 😀 léky už mám nafasované, takže já druhý den menzes tam pojedu, kouknou na mě ultrazvukem a začneme píchat.pár dní se píchá, pak další ultrazvuk a pak už podle nálezu. ono je to podobné jak IVF, jen je míň hormonů.
a pokud toho vyroste moc málo, tak bude inseminace a pokud víc jak dvě, tak punkce a IVF.
a co tě čeká. probere to s tebou, vypíše žádosti, možná napřed navrhne nějaká vyšetření a pak se domluvíte podle menzes.Dostál je pomalejší, ale hodně pečlivý.a snaží se vše vysvětlit.
však tu zůstan s námi a múžeme se těšit společně. ted se tu krásně zadařilo, tak je veselo. člověk je hned plný nadějí 😀 už bojujete dlouho? a kde jsi byla na tom prvním?

katka1311
6. srp 2011

Děkuji za odpoveď 😉 my byli po prvé v Ostravě.Bydlíme kousek,tak proto tam.Kamoška i mů gynekolog mi poradili FN tak jsem zavolala a objednala nás.Při IVF jsem měla málo vajíček,tak proto si myslím,že minimálka bude pro nás asi stejná ale ohodně levnější.
Marcajdo a jaké léky si vyfasovala ke stimulaci?A můžeš mi i napsat jaká je cena minimálky?Všude čtu něco jiného.

nana.76
6. srp 2011

@katka1311 ja měla tenkrat minimalku při clostilbegytu 🙂 hodně štěstí 🙂

katka1311
6. srp 2011

@nana.76 Ano vím že se dává i clostík jen já mám po něm hroznou pleť nevím jak to bylo u tebe a jak si ho snášela?A navíc jsem moc nereagovala.
Na IVF jsem stimulovala menopurem a reakce byla taky slabá 😖 .
Jinak děkuji za štěstíčko u tebe na fotce vidím že se zadařilo.

nana.76
6. srp 2011

@katka1311 ja po tom clostiku hrozně přibrala.Nam se zadařilo po druhe.Z 16 vajuch zustali jen dvě dobre a z toho jednoho je ten muj anděl co ted hulaka v postylce 🙂 🙂 Jednou to vyjde toho se neboj některa čeka dele některa kratce ale naše medecina a doktoři uměji zazraky takže nebojky 🙂 🙂 A nebo to nakonec zařidi přiroda když už někdy ta naděje neni 🙂

paraple98
7. srp 2011

@katka1311 Ahojky, vítej mezi náma 😉 Na minimálce jsem nebyla, takže radit nemohu...jinak my OV hned přeskočili, od nikoho jsem na toto ćentrum neslyšela nic pěkného. My šli rovnou do Fertimedu, což byla teda chyba, ale nakonec jsme zaotvili ve fn a tam jsem spokojená 🙂

@nana.76 já taky po roční kombinaci clostíku a utroše přibrala cca 15 kg a další jsem nabrala po prednisonu 😒 To mně teď pobavil doktor na UTZ v nemocnici, že prý špatně vidí mimčo, protože mám nadváhu a že proto mají ženy jako já než chtějí otěhotnět raději shodit. Tak jsem mu sdělila, že kdybych nebrala léky a nepřibrala, že bych při svých 57 kg ještě doteď těhu nebyla .... ještě něco brblal, že nemůžu vše házet na hormony, tak jsem mu sdělila, že těžko při stimulaci a pak následně po IUI nebo IVF, kdy lékaři doporučují klid mohu běhat maraton nebo skákat aerobic a že ne každý má od přírody dáno být jako lunt bez jakéhokoli pohybu...pak už dal teda naštěstí pokoj 😀

nana.76
7. srp 2011

@paraple98 vždycky se najde nějakej takovej chytrak 🙂 Ja byla na konci těhu jako sud než jsem začala brat hormony měla ksem 63kg když jsem otěhotněla měla jsem 75kg a než jsem šla rodit tak jsem měla 93kg naštěstí po porodě to šlo rychle dolu a ted mam 67kg 🙂 ale nikdy mi žadnej doktor naštěstí nic neřekl asi bych se neudržela 🙂

marcajda
7. srp 2011

@nana.76 jejda, tos byla kus baby 😀 to se mi tehdy ani nezdálo. ale člověk to pro mimčo udělá. a je supr, žes to tak shodila.
doktoři se rádi na váhu vymlouvají. ale možná by si ty hormony měli zkusit taky párkrát píchnout.. vůbec se na to netěším, to zas bude..

marcajda
7. srp 2011

@nana.76 venku je akorát na kolo, jdeš dopol. ven? že bych si udělala konečně ten výlet?

marcajda
7. srp 2011

@katka1311 já budu píchat fostimon 75jednotek. je to docela slaboučká dávka, tak se uvidí co tělo na to. ja jsem i po clostíku vždycky nemocná, má přijít ovulka a chřipka jak trám.. asi nějak reaguje tělo..tak se uvidí co se bude dít po malých dávkách.
minimálku si budu platit sama a doktorka mluvila o 7tisících.ono je to odvislé kolik toho nakonec napíchám. ale FN je dobrá, že ti i dají léky co zbyly jiným holkám.oni to mají udělané, že vlastní tvé léky a co nenapícháš, to jim vracíš.teda u minimálky ne, ale u IVF jo..
nana to v přízpěvku napsala moc pěkně.většinou se to nakonec povede.
já byla taky ve fertimedu a utekla jsem do FN. tam šlo jen o peníze..tady se o tebe starají a hledají proč se nedaří. i když podmínky v čekárně jsou o dost horší, ale vždycky jde o přístup a ne o podmínky..

nana.76
7. srp 2011

@marcajda dnes jedeme do Uničova k babičce takže nebudu doma škoda ☹ My se fakt uvidime až bude Terouš chodit 🙂 snad nam to brzy výjde 🙂

marcajda
7. srp 2011

ale jo 😀 musim zkoušet..ono v neděli se většinou končí u babiček 😀 tak si to tam pěkně užijte!!

paraple98
7. srp 2011

@nana.76 Tak to jsme na tom podobne, pocitam, ze pri porodu bude mit k 95 kg, tak snad to pak taky dam nejak dolu 😀

@marcajda A punkce bude s narkozou nebo bez?

katka1311
7. srp 2011

Ahoj holky děkuji že jste mě vzaly mezi sebe 🙂
marcajdo tak to se fakt dá těch 7tis.A s injekcema si mě překvapila,tady fakt nejde o peníze,to se mi líbí.
Zítra jdu na vyšetření štítné žlázy,tak jsem zvědavá co mi řeknou.Měla jsem zvýšené hodnoty.Marcajdo a kdy máš tedy začít se stimulací?
Paraple Ostrava je tady v tom fakt hrozná,jen peníze a peníze.

lenkacar
7. srp 2011

čus pípy moje jsem vás přišla zkontrolovat .. 😎 jen pěkně píchejte a zbytek hladte bříšánky a maminky svoje miminka

lenkacar
7. srp 2011

@paraple98 para já mám hrůzostrašných 89kg..ty vago sud hadr ..jak mám nerva tak žeru a zbytek hormony ..hm paráda ..

marcajda
7. srp 2011

@lenkacar no, Leni četla jsem, žee pracuješ a v továrně, to ti teda vůbec nezávidím. sice třeba moje sestřenka je v továrně štastná, ale ja tam byla chvíli v dnu otevřených dveří a bolela mě do večera hlava. tak na tebe moooc myslím.a taky na tvé plotýnky, at to tam dobře zvládeš. snad si tam najdeš svou práci a polohu.. ☹
@katka1311 doktorka říkala, že v září, druhý den menzes, ale uvidím kdy mi to vyjde..ted tam mají tu dovču, tak to pak bude hodně děvčat v čekárně a já tááák nerada čekám. tak tomu možná dám ještě měsíc. uvidím, jak se budu cítit.
no, prostě výmluvy, nechce se mi do toho..

marcajda
7. srp 2011

@paraple98 musíš si teda přát nějaké zlobivé miminko, nedá ti moc vyspat a to poletí kila dolů 😉 😀 ne ne, budeš mít krásného miláčka co mu bude hodně chutnat tvé mlíčko a při kojení se prý hubne moc pěkně 😀
holky, musíme být oplácané at máme pořádná prsiska, tam se dětské hlavičce moc líbí 😀

paraple98
8. srp 2011

@katka1311 Mně se zdá, že většina soukromých center je jen na prachy,Fertimed bylo to samé, ale na něj jsem předtím nic moc špatného neslyšela jako na OV, tak jsme to zkusili a rychle odtud zdrhali 😉

@lenkacar Už jsem myslela, že jsi na nás zapoměla 😉 Máš moc Áček, tak s tím něco dělej 😀 S tou váhou je to naprd, obzvláště po těch hormonech 😒 😒
Takže ty pracuješ v továrně? Chuděro, s těma tvýma zádama... a jaké to tam je?

@marcajda No u nás mamka ani babička neměly mlíko, takže ani jedna nekojila, takže jestli je to dědičný.... tak moc nezhubnu 😀 😀 Mám sice doma fungující jídelníček pro redukci váhy z minula, ale pochybuji,že s malým děckem má nědko čas si odvažovat potraviny a dělat speciání jídla 😀 😀

gammaray
8. srp 2011

@paraple98 zdravím.jestli můžu za sebe říct,tak gc.ostrava-u mě naprostá spokojenost.starali se o mě fakt hezky celých 9 měsíců.že bych byla jediná....?
asi jo... 😀 😀 všem ...mnoho štěstí a úspěchů,at už odkudkoliv.

paraple98
8. srp 2011

@gammaray to je fajn, že máš dobrou zkušenost 🙂 Na kolikátý pokus se vám zadařilo??

katka1311
8. srp 2011

Ahoj holky,tak dnes mám za sebou vyšetření na endokrinologii na štítnou žlázu.Musím brát léky na otěhu to mám zvýšené 😖 .
Holky kolik máte pokusů za sebou?

marmar79
8. srp 2011

katka1311 Ahojky! Vítám Tě mezi námi. Já mám za sebou 2. pokus IVF ve FN Ol. Také se léčím na štítnou žlázu, mám chronický zánět. Při poslední kontrole mi však lékař potvrdil zlepšení a byl nadšený, že se mi přestaly tvořit zánětlivé uzlíky. Jestli to má vliv na otěhotnění mi však nikdo neřekl. Myslím, že štítná žláza se dá léky dobře "regulovat".

katka1311
8. srp 2011

Ahojky marmar,děkuji za přivítání.Já jdu do druhého pokusu.Už se moc těším jak se zas bude něco dít ale zas mám strach z toho neuspěchu 😢 .Já měla zvýšené TSH tak se to musí trochu znížit lékama.

marmar79
8. srp 2011

@katka1311 Úplně ten Tvůj strach chápu, mě trvalo rok, než jsem se odhodlala k dalšímu pokusu. 1. IVF sice bylo "úspěšné", měli jsme i srdíčko, ale v 8tt zjistili zamlklé těhotenství. Tehdy jsem netušila, že může vůbec něco takového nastat. Teď mám obavu, aby to nedopadlo stejně... no snad ne, musím věřit, že mimísek poroste tak jak má.