FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lajcikova
19. lis 2011

@paraple98 hoj,vubec nechapu co ti to našli,ale hlavně aby to bylo oki...
mam na tebe dotaz,sem si koupila ten angelsounds,ale nějak mi to nejde,vždycky najdu jen dole na pravo,ale napočitam max 110těch tepu nebo jak se tomu říka.taky jsi to počítala?už mam zase šílenej strach že je to špatně,někde sem četla že to musi byt min.140za minutu....

paraple98
20. lis 2011

Ivet - nestresuj se, to může být i tvoje tepna, pokud máš sama vyšší pulz. Já ze začátku taky dost dlouho hledala, ono je mrně ještě malé, navíc může být otočené směrem k páteři. Většinou jsem ho tenkrát našla v podbřišku, spíš až skoro u stydké kosti. Zkus si na youtube.com zadat angelsound a tam jsou videa jak to má znít,je to trochu jak dusot koní 😉 . Já sice nevím, jak je to na začátku, ale myslím, že podobně jak ke konci těhu, protože teď na monitoru má malá od 120 do 170, podle toho jak spí nebo se hýbe. A taky musíš dát ze začátku hodně gelu, aby byl signál lepší.... tak hlavně klídek, zkoušet a pak napsat 😉

petulka22
20. lis 2011

@paraple98 Jejda paraplíčko to jsou teda zprávičky. Ale určitě to bude v pořádku, oni fakt někdy dokážou pěkně postrašit, a pak je vše dobré. Díky za info ohledně fraxíku, jdu zase do rizikovky 30/11, tak se na to zeptám, co poradí. Snad mě kvůli tomu nezavřou zase do nemocnice.😀 Jinak držím pěstičky a myslím na Tebe, tak průběžně dle možností informuj.🙂

marmar79
20. lis 2011

@paraple98 Držím palečky, aby vše bylo v pořádku. Doktoři někdy člověka fakt vyděsí.
@petulka22 Chtěla jsem se Tě zeptat, bereš nějaké vitamíny?

lajcikova
21. lis 2011

@paraple98 tak sem to zase nenašla ☹ s brekem sem s tím praštila do koše,radek řval že na hovno sem to koupila jen se stresuju,taže to necham osudu,stejně mi nic jineho nezbyde ☹ ještě sem si řikala že možna holky co jsou fakt hubene tak to slyši lépe,i na netu to zkoušeli většinou hubene holky,ja hubena nejsem tak asi přes ten špek to tak neslyšim,nebo už nevím....
hlavně se opatruj ty,už to máš za pár 🙂

paraple98
21. lis 2011

@petulka22 Zeptej se, záleží i na doktorovi, někteří vysazují i dřív, podle dimerů a dalších výsledků 😉

@marmar79 No někteří doktoři se neumí vcítit, nebo nechtějí...a dokážou vyplašit teda pořádně. Uvidím na další KO.

@lajcikova A v kterém tt už jsi? Někomu je to slyšet až později a pravda, přes špíčky to bývá horší... hlavně se nestresuj a občas to zkus, já třeba hledala i 30 minut. Uvidíš, že za chvíli mrně uslyšíš 🙂 A pak je to dobré, až budeš mít pohyby, když se třeba nebude dýl hýbat, že pustíš utz a nemusíš hned letět do porodky 😉

lajcikova
22. lis 2011

@paraple98 jsem v 14+6tt,někde sem vyčetla že to slyšeli až od 16tt,někdo dřiv,asi jak kdo..tak ještě chvili počkam a uvidim...

petulka22
22. lis 2011

@marmar79 Doktor říkal, že nic není třeba, pokud je pestrá strava, ale beru magnézko. Jinak nic.
@paraple98 Paraplíčko s tím Fraxíkem jsem zvědavá, oni mi totiž v souvislosti s tím nikdy nic nekontrolují, mám ho vlastně předepsaný preventivně ještě od Dostála z CAR a jinak se tím nikdo nikdy nezabýval.🙂 Takže uvidíme.🙂
@lajcikova Být na Tvém místě, tak bych asi taky ještě vydržela, 14+6 mi připadá brzy.

paraple98
22. lis 2011

Ivet - určitě vydrž, opravdu může být brzo, hlavně klid 😉

Petul - aha, no jako prevence je to super a dá se to vydržet až do konce těhu 🙂 Jsem toho důkazem.. 😀 Ona se i líp prokrvuje placenta a je míň infarktů placenty, takže pokud jsou ochotni ti jej nechat, neváhej a píchej 😀 😀

nana.76
22. lis 2011

@lajcikova vubec nestresuj je to opravdu brzo.Ja ležela v nemocni ve 20 tydnu a to mi srdičko neposlouchali a ostatnim jo a pak jsem tam ležela ve 23tydnu a to už mi srdičko poslouchali a už to bylo slyšet takže žadne stresy a vubec sis to neměla kupovat budeš akorat na nervy z toho 🙂
@paraple98 to bude v pořadku uvidíš oni doktoři dokažou vždycky vystrašit 🙂
Jinak Terka je nachlazena pořad odsavame soplik,do toho nam rostou další zoubky takže super 😒 Všechny se tu moc opatrujte 🙂

lajcikova
22. lis 2011

zitra jdu k doktorovi,tak doufam že je mimčo oki.mužu se zeptat kdy bylo vidět jestli je to chlapeček nebo holčičika???to mam asi taky ještě čas že???sem nedočkava vím, 😀

nana.76
22. lis 2011

@lajcikova nam to řekli ve 20tydnu 🙂

petulka22
23. lis 2011

@lajcikova Nám taky pohlaví řekli až na 2.genetice po 20.týdnu.:-) Stydlínek se nechtěl ukázat.🙂
@nana.76 Nanuš jak píšeš o té nemocnici-to bylo kvůli tlaku? Tys tam byla tolikrát?

nana.76
23. lis 2011

@petulka22 pořa stím tlakem a do toho jednou chřipka 😒 jinak mě pořadhlidali musela jsem kvuli tlaku chodit do rizikove poradny každyh 14dni k panu doktorovi Prochazkovi 🙂 ale ten je super 🙂

petulka22
23. lis 2011

@nana.76 Já jsem u dr.Procházky nikdy nebyla, vždycky je tam buď dr.Látalová nebo dr.Lattová. Ale krom toho čekání na chodbě a poradny jsem za 5minut venku, napíšou recept na Fraxík a valím. Ani prohlídky nedělají.

nana.76
23. lis 2011

@petulka22 Tak to mě taky vždycky jenom na 2minuty ani ne udělali ozvy male a jinak nic a jinak myslim každej měsic jsem tam šla na ten ultrazvuk ale to tam bylo taky na dlouho.ted mi to docela chybi často na to vzpominam jak to bylo krasne ikdyž někdy pěkny nervy jakej bude tlak atd 🙂 Hned bych šla do dalšího mimi ale už je nas hodně 🙂 no a ted když ma Terka takove špatnější období tak mě to přejde,ale když je hodnoučka tak si vždycky řeknu že bych to ještě brala. 🙂

lenkacar
23. lis 2011

tak jsem vás dočetla ..hlavně at máte všechny miminka v pořádku ..fůj to jsou nervy ..a já? snad od 3.12 začnu stimulovat,ted jsem v přechodu a včera jsem si málem oči vybrečela takovou krizi jsem měla naposledy po potratu ..x hodin pláče ..hnus ..ty hormony to je fakt děs,doma spolu nemluvíme ,páč jsem hádavá a je mi vše líto ,achjo at je to za náma ..

paraple98
24. lis 2011

@lajcikova nám to "potvrdili" až tak v 25tt, do té doby se mrně schovávalo a ukazovalo jen zádíčka 😉

@lenkacar no hormony jsou svinstvo, tak ať už to uteče a při stimulce bude snad určo líp 🙂 mám velkou radost, že se to u vás zas posune a budu moc moc držet palce, věřím, že to konečně vyjde 🙂

@nana.76 Terezka je kouzelná, chápu, že by jsi chtěla další takové zlatíčko 😀 😀

Jinak jsem teď byla jeden den v nemocnici kvůli krvácení, ale naštěstí to přešlo, tak mně pustli, ale prý mám čekat, že každým dnem to už může přijít, ale taky prý nemusí 😉 Mrně už je dopečené (38tt), je sice drobnější, ale my jsme s manžou byli oba v termínu a taky žádní puclíci 😉 tak honem ještě dodělat poslední resty a už budu jen čekat s vyvaleným pupkem 😎

petulka22
24. lis 2011

@paraple98 Paraplíčko tak to už budeme každým dnem čekat ty krásné zprávičky! 🙂 Myslím na Tebe, ať je vše v pořádku a ať to jde hladce! 🙂
@lenkacar Leňuli z Tebe mám velikou radost, že už začínáš a držím vše, co mám, aby to vyšlo! 🙂

elana
28. lis 2011

ahoj, omlouvám se za vyrušení 😅 , ale jistě budete rády, když nesu krásnou zprávu: Terezka od Para je na světě, narodila se dnes hodinu a deset minut po půlnoci, měří 48cm a váží 2860g 😉, pravděpodobně šla císařem, ale to nevím jistě (jen zpráva z poslední kontroly zněla, že je malá prdelkou dolů a bude sekce). Obě holky jsou v pořádku 😉

lajcikova
28. lis 2011

juuuuuuuuuuuuu obrovska gratulace 😵 😵 😵 😵 přejem hlavně zdravíčko,a tiše závidim že už to maj holky za sebou

nana.76
28. lis 2011

jeeeee tak to je super posilame s Terezkou gratulace 🙂 at jsou zdraví a štastni a to oni určitě jsou 🙂

petulka22
28. lis 2011

To je ale nádherná zprávička! 🙂 Taky moc blahopřeju a těším se na fotečky! 🙂

elana
28. lis 2011

fotečky dá Para až se vrátí (nám už je slíbila, tak jistě zavítá i sem 😉 ), já jen přidávám podrobnosti: sekce byla akutní, malá si vypustila bazén dřív než jí to stihli doktoři naplánovat a drala se ven s kontrakcema po 3 minutách. Para je dobře a už chodí po svých, je to holka šikovná. Tak se mějte hezky, ahoj.

marmar79
29. lis 2011

Tak to je super zpráva, moooc gratuluji a už jsem zvědavá na fotečky.

lenkacar
30. lis 2011

ty bláho tak já jdu 2dny pozdě ..para gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

marmar79
1. pro 2011

@petulka22 Ahojky! Tak co, ještě pracuješ nebo si užíváš těhulkování pěkně doma 🙂 ?
Já byla včera na kontrole, doktor mi předepsal magnézko proti tvrdnutí břicha a zkracování čípku. Zatím prý preventivně. Byla jsem i na první lekci předporodního kurzu... zajímavé povídání. Chodíš někam cvičit? Já ne, nějak totiž nestíhám. Tak snad alespoň správné dýchání nacvičím v kurzu 🙂

petulka22
2. pro 2011

Ahoj holky, nějak nestíhám číst..🙂
@marmar79 Ještě jsem pořád v práci, bohužel. Vyskytly se tady nějaké věci, co ještě musím dořešit.. Já jsem byla u doktora v úterý a dobrý, pro Fraxík v rizikovce ve středu.. Jinak to břicho mi už taky občas tvrdne, Magnézko beru. Od včerejška mě začala zase pěkně pálit žáha, tak si to fakt "užívám".🙂 Jinak cvičit nechodím, doktor nedoporučil, mám pořád placentu celkem nízko, tak kvůli riziku krvácení. Na kurz do porodnice se u nás chodí až po 30.týdnu, tak jsem zvědavá.🙂
@lenkacar Leňuli, jak Ty? Už začínáš? 🙂
Holky držte se, já zase nakouknu, papa

lenkacar
6. pro 2011

4den stimulace ,na ježíška do bříška dle plánu

petulka22
6. pro 2011

@lenkacar To bude ale pěkný jéža! 😉