FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

monali
21. led 2009

Anty, já mám za sebou laparoskopii, a v OL mě poslali na genetiku, protože 1.IVF nedopadlo, pak na endokrinologii
kvuli štítné žláze, na onkologickou prevenci kvůlui HPV viru, no a z genetiky mě poslali ještě na hematologii.
Teď už čekám na výsledky právě z hematologie, ostatní už mám, tak snad je to všechno.
Sara - to je to nejhořší, že i když ti testy řeknou že jsi těhotná, alepořád ještě není vyhráno. To si říkám
že snad je lepší vůbec neotěhotnět, než potratit. Ale pořád věřím že se to povede.

anty
21. led 2009

Ahoj monali, tak já mám za sebou vyšetření v Caru, pak laparoskopii, hysteroskopii, genetika a hematologii taky. Tak teda nevím jak dál pokračovat je to začarovaný kruh

anty
21. led 2009

Monali ty jsi v Olomouci ve Fn nebo ve Fertimedu?

monali
21. led 2009

já jsem ve FN, můj gynekolog tam posílá svoje pacientky , do ostravy neposílá vůbec, a tak mě objednal
k dr.Dostálovi

zdenule30
21. led 2009

To by mě zajímalo, jestli se to někomu povedlo hned na poprvé, připadá mi to, že ten první pokus nikdy nevyjde a každý musí jít na další. Já bych si tak přála,aby to vyšlo hned a nejlépe dvojčata. No ale to asi nejsem sama, že? 😅

monali
21. led 2009

Jedné holce co byla zároveň se mnou na IVF, taky na prvním, se to povedlo a všechno dopadlo dobře. Takže
to asi jde, i když bohužel ne každému ☹
No a dvojčata bych brala taky, sice se toho bojím, jestli bych to zvládla, ale tolik jiných holek to zvládlo,
tak proč ne já 😉
Většinou se ale tvrdí ,že u prvního pokusu se teprve zkoumá, jak tělo vůbec reaguje, aby to mohlo u dalšího
vychytat, tak snad další budou úspěšné 😉

olm
21. led 2009

Ahoj holky,

par dni jsem tu nebyla a vy jste toho napsaly 😀

To je super, ze uz nas je tu vic 😉

Ja zacinam snad uz koncem tohoto tydne, pripadne o vikendu, cekam na MS. Chodim k Dr. Dostalovi, bude to nase prvni IVF, i kdyz se snazime uz nekolik let.

Preji nam vsem, at to pekne klapne napoprve 😉

anty
21. led 2009

Monali dík za odpověď, jenom doufám, že mi Ostrava vydá nějakou kartu s těm všemi záznamy z vyšetřeních na kterých jsem byla.

sara.max
autor
22. led 2009

Dobré ráno, teda holky, když to tak poslouchám, řítí se na mě pořádná depka. Zatím jsem si moc nepřipouštěla možnost, že by se to povedlo a pak samo skončilo, ale teď jsem vyděšená. Vím, že se to může stát a nechci na to myslet, ale čím víc se to blíží, tím víc mě to trápí.

Jinak máte všechny můj velký obdiv a moc vám všem přeji štěstí, aby to už vyšlo. Já tím procházím poprvé, my máme špatný spermiogram, jinak já jsem snad ok. Na dr. Dostála v poslední době slyším jen a jen chválu. Je pravda, že paní doktorka Oborná bude mít asi hodně pacientek, protože když jsem byla u ní v sobotu a injekci (měla zrovna službu ve FN), připadala jsem si s ní jako v jiném světě. Je naprosto úžasná a jedná s pacitentkou v rukavičkách. Ptala jsem se ji schálně jako bych byla úplně nevědoucí a klidným hlasem mi vše vysvětlila. Pan doktor jedná víc pracovně, ale jestli je takový, jak se říkám, bude určitě super.

anty
22. led 2009

Ahoj Saro, bude to v pohodě neboj, dr. jsou šikovní, pokuď jsi ty v poho tak to bude O.K., nepropadej depresi ta nic neřeší. U nás je to od začátku v poho až mně to děsí a štve, že na nic nepřišli, věř mi, že jsem si kolikrát říkala, že by bylo lepší, kdyby něco zjistili, aspoň by jsme se někam pohnuli, ale takhle už 9 roků nějak tak zkoušíme všechno co se dá. Hezký den Vám všem

s9480
22. led 2009

já už ani pořádně nevím co všechno máme za sobou za ty roky,ale co si vzpomínám tak několikrát hormon.profil 3 a 21 DC, laparoskopii, HSG,spermiogramy,genetiku,štítnou žlázu, teď ve FN mi braly krev na iminologii, hematologii, chlamydie a dál si to zase nepamatuju 😒 , vše do teď máme OK tak se uvidí jestli se na něco přijde, no skoro po 5 letech snažení mám za sebou jedno přirozené otěhotnění ale potrat v 6tt no a potom 5xIUI a 1x IVF
Saro jo já jsem s dr. Oborné taky nadšená, úplně něco jiného než ve Fertimedu

monali
22. led 2009

Ahoj,
Saro , to si nemůžeš tak brát, prostě se snaž být v klidu. Ono se to sice dobře říká, co? 😉 Důležité je, že jsi
v pořádku, a na oplodnění vám potom vyberou ty nejlepší a nejrychlejší spermijky a bude. 😉
Anty, já jsem si v Ostravě požádala o výpis co se mnou dělali a dostala jsem ho. Stálo to 200Kč 😒 - a bylo to asi
10řádku heslovitě - co, kdy a jaké léky. Sestra mi tam k tomu ještě ofotila rozbory krve.
S9480,už toho teda máš za sebou fakt hromadu, na FN je slyšet jenom chvála, tak snad už se podaří 🙂

s9480
22. led 2009

no snad už nám tam sakryš pomůžou, docela věřím tomu, že se to po cílené léčbě (pokud se teda u nás něco najde) konečně toho mimča dočkáme, si to už zasloužíme, ale to my všichni 😅

lenkacar
22. led 2009

ahoj saro zdravím ,koukám ,že zatím ti lépe není to mě mrzí..jsi statečná ..věř si..

anty
22. led 2009

ahoj Monali, dík za tu zprávu ohledně dokumentace, je jedno, že to bude stát 200 kč, ale budu mít aspoň nějaké papíry v ruce, každopádně v Ostravě jsme nechali už dost peněz a nic z toho. Holky jsem rozhodnutá jdu do FN, nevíte jak dlouho se tam čeká než mně vezmou?

s9480
22. led 2009

Anty já chodím k dr Oborné a na první schůzku jsem čekala cca 4 měsíce a to tam mám známou 😨

sara.max
autor
22. led 2009

jojo, s tou psychikou je to kříž. Někdy pohodička a jindy bych raději nevylézala ven z domu. Ale věřím, že to půjde.

S těma čekačkama na vyšetření je to takt problém. Nevím jestli jen ve FN, ale čekačka na genetiku byla 3 měsíce. My jsme to sice trošku vylepšili na dva, ale taky nic moc. Jsem moc ráda, že se mnou je zatím vše dobré. Když si tak pročítám vaše trápeníčka, někdy se až stydím, že si postěžuji na svou blbou náladu, protože vaše problémy jsou opravu skutečné. Ale hlavu vzhůru a ono to půjde.

monali
22. led 2009

Saro, od toho koník je. Nám si můžeš postěžovat na cokoli. Navíc jenom ten kdo si tady tím prochází,chápe
o čem je řeč. Já nejvíc to probírám ve svojí švagrovou, ale cítím, že i když se snaží a je fakt skvělá, tak prostě
lidově řečeno neví o čem je řeč. Nemyslím to zle, ale prostě je to tak. 😢
Anty, já jsem na první schůzku s dr.Dostálem čekala 2měsíce. A teď 4měsíce různé vyšetření. Kontrolu mám
začátkem února se všema výsledkama, a teprve zjistím co se bude dít.

anty
22. led 2009

Monali můžu se zeptat, jaké vyšetření ti ještě dělali?

monali
22. led 2009

Nejřív klasiku, odběr krve 3 a 21DC, a potom podle těch výsledků právě tu štítnou žlázu, genetiku, a hematologii,
no a všude se děsně dlouho čeká než tě objednají a potom na výsledky a tak se mi tak natáhlo. Původně jsem
myslela že to bude rychlovka jako v OV, v září přijdu a v nejpozději v prosinci bude IVF ale to jsem se teda
spletla. 😒 Ale aspoň mám dobrý pocit, že nic nezanedbají a všechno vyšetří.

monali
22. led 2009

Anty, A tys taky chodila do gyncetra v OV. nějak mi to tu uniklo.

anty
22. led 2009

Monali, já jsem chodila do Gyncentra a všechno toto vyšetření u nich už mám. Mně e to celkem jedno, že budu čekat, hlavně když jse to podaří

monali
22. led 2009

To je fakt, když už do toho investujeme takové nervy a i peníze, tak ať výsledek stojí za to. A ke komu jsi
v OV chodila?

anty
22. led 2009

Chodila jsem k Jarošovi a ty?

monali
22. led 2009

Jo, já taky, a nemůže si na něho vůbec stěžovat, připadal mi fajn. Podle toho co tu píšou holky o Čermákovi,
nebe a dudy. Víš, že přešel do Fertimedu - Jaroš myslím? A co si pak myslet o gyncentru, když jim utíkají doktoři 😠

anty
22. led 2009

Jo Jaroš byl v poho, myslím, že teďkom je v Polance. Dělal mi hysteroskopii v Bílovci u které se bohužel taky nic nepotvrdilo

monali
22. led 2009

No, to já přesně vím, co je u nás za problém, mám PCO, manžel ten je v pořádku. Tak snad už to nějak dopadne.
Teď se musím rozloučit, píšu z práce, a musím teda ještě pracovat 😝 Zatím pa

petista
22. led 2009

ahoj, hlasím s k Vám do tématu, patřím sem částečně, nicméně koukám, že tady většinu holek z jiných témat znám. Mně je 30, chodíme do CARU ve FN Ol, mám za sebou 6x IUI a 1x IVF v listopadu 2008 bez výsledku. Jinak jsme absolvovali horm. profil, genetiku, HSG, endokrinologii, no a na základě tady těch vyšetření zjistili, že mám sníženou činnost štítné žlázy, vysoký prolaktin - to už je oboje práškama regulované, takže v pohodě, no a neprůchodný jeden vejcovod. Dr. Dostál říkal, že není vyloučena přirozené těhu, nicméně už to zkoušíme 4 roky, k tomu ty inseminace a 1x IVF a nic. Taže na příští týden jsme na doporučení dr. Dostála objednaní na imunologické vyšetření do Plzně k dr. Ulčové - Gallové, která má být nejlepší kapacitou v oboru, je to vyšetření na 2 dny, tak uvidíme. Potom podle výsledků možná laparoskopie, protože dle dr. Dostála, je-li nějaký imunologický nález, je pravděpodobná i endometrióza. Na 6.3 jsem objednaná na konzultaci, kde se uvidíme, jestli laparo jo nebo ne, každopádně bych chtěla ještě před 2. IVF lázně a další pokus asi v červenci 2009. Tka uvidíme. To je krátce o mně.
Držím pěsti všem holkám, co začaly se stimulkou a těm dalším taky 🙂 Jinak čekačky ve FN jsou opravdu dost dlouhé, v lednu jsem se objednávala na březen, ale třeba na to imuno jsem volala, jak jsem dostala MS a objednali mě hned.

zdenule30
22. led 2009

No jak to tady tak všechno čtu, tak už začínám být taky docela nervózní. Je to nepředstavitelné, že už tam někdo chodí tolik let. Docela se toho bojím. Nejhorší je, že ty roky strašně letí. Člověk se ani neotočí a už je mu třicet. A to jsem si říkala do třiceti aspoň jedno mimi. No a ono nic. Tak snad se to povede. V úterý jdu tahat stehy a pak se hned budu objednávat, tak jsem zvědavá, kdy mě vezmou. 🙂

sara.max
autor
23. led 2009

Ahojky, to se nám to tu pěkně hromadí, mám z toho radost 🙂 . Mám za sebou včera další vyšetření na endorinologi a dopadla jsem celkem dobře. Našli mi nějakou zvýšenou jednu protilátku, ale prý to jen budou hlídat a zatím nic víc. Rozhodně to prý nebrání těhotenství a IVF. Takže dnes jsem předposlední den v práci a pokud se vše povede, tak se v úterý dovím, jestli si od středy začnu píchat. Uf, zatím jsem se na to těšila, tak uvidíme, jestli mě to nepřejde.

Zdenule30, máš pravdu, taky se cítím nějak divně, když pročítám koníka a vidím, jak moc mají holky problémy. Počítají už roky na své snažení po miminku a těch prohlídek a vyšetření už je nepočítaně. Taky se toho bojím. Nevím jestli budu mít odvahu stále tím procházet dokola. Přece jen už mi letos bude 35 a do teď jsem doktory k ničemu nepotřebovala, ale to co se děje právě ve spojitosti s IVF, to je hrozné. Za celý život jsem nebyla tolikrát u doktora, jako právě za poslední rok. Tedy s trochou nadsázky. Ale my to zvládnem!!!

Tak já jdu zase chvilku pracovat, zatím papa.

monali, ten PCO je ten syndrom, který může přijít při stimulaci? Nebo jsem si to spletla.