FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

zdenule30
23. led 2009

sari a to potom budeš mít nemocenskou nebo můžeš jít pak do práce?

sara.max
autor
23. led 2009

Už jsem se na to ptala a už bych měla dostat neschopenku. Prý je to jen na dohodě s lékařem, ale mělo by to jít. Jinak bych neschopenku dostala na 100% po OPU. Já mám trošku problém se zástupem v práci, jsme domluveni od středy, tak to využiji.

evi21
23. led 2009

Ahojte dievcatá, nemáte náhodou niektorá skusenost aku liečbu doporučuju vo FN Ol pri nepriechodnosti jedného vajíčkovodu a endometriose 1.st-najskor hormony, IVF či je možnosti i IUI ?

sara.max
autor
23. led 2009

Je mi líto evi21, ale s tím ti nepomůžu, ale držím pěstičky, aby vše dobře dopadlo.

monali
23. led 2009

ahojky,
Sara - PCO jsou polycystické vaječníky, to znamená že mi nedozrávají vajíčka tak jak by měla, no a tím pádem
nemám ani ovulaci. Při stimulaci můžeš mít HSS hyperstimulační syndrom,ale ten jsem naštěstí neměla, i když
hodně holek co ho mělo, tak se jim zadařilo a byly těhotné.

evi21 , bohužel taky nevím

sara.max
autor
23. led 2009

aha, tak to jsem si spletla. A jak píšeš zadařilo se jim i při tom, že při stimulaci měly HSS nebo následně až pak po uzdravení?

petista
23. led 2009

Saro, pokud neměly moc velký HSS, tak se dávají embroušci hned, a většinou je to úspěsné, ale pokud je velký, tak embrouše zamrazí a dávají se až po nějaké době, takže vlastně KET
Pro Evi - pokud to trochu jde, tak ve FN nemají potřebu hned ždímat o peníze, takže pokud to bude možné, určitě ti nejprve doporučí IUI

zdenule30
24. led 2009

ahoj holky, tak jsem si včera koupila kontryhelový čaj, četla jsem v mnoha diskuzích, že ho holky pijí, teda chuť nic moc 😝, ale pokud by to mělo aspoň trochu napomoct, tak člověk zkusí všechno. Ještě by mě zajímalo, jestli nevíte, jestli by měl muž začít brát nějaké vitamíny, když má špatný spg.

sara.max
autor
24. led 2009

Můj přítel začal btáti léky i pít čaj, protože měl také špatný spermiogram, ale bohužel bez výraznějších změn. Já piji kontryhelový čaj a chutná mi. Alespoň ve srovnání s ostatními bylinkami je moc dobrej 🙂 . Nedávno jsem ho doporučila i moji kolegyni, která měla jít na operaci s cytolkou na 4 a cystama a po téměř dvou měsících na kontole se doktor nestačil divit. Cysty zmizely a cytolka se "stravila" na 3. Takže v tom zatím pokračuje a zatím nemocnice oddálena. Takže podle doporučení ho piji a čekám, jestli bude vše OK a připraveno na zahnízdění 🙂

olm
24. led 2009

Ahoj 🙂

tak já dnes začla!!!!!!
Mám rozpis na 4 dny, pak jdu do FN a uvidim, co dál. Mám Gonal 225 j. a Luveris, tak mam trocha strach, at z toho nedostanu OHHS. Snad ne. 😉

olm
24. led 2009

jojo a k caji a vitamínům:

Ja piju kontryhelovy nepravidelne uz nejakou dobu, ted se teda snazim denne. Neni hnusny, to malinik je daleko horsi 😝
A pritel bere vitaminky, ale musim mu je strcit az pod nos 😀 😀 jestli to pomuze, nevim. Intenzivne jsem ho do toho "donutila" v rijnu, kdy jsme se dozvedeli, ze nas potka v lednu IVF, takze by to snad nejaky ucinek mit melo, protoze vyvoj spermie trva 3 mesice. Uvidime, jestli nam sdeli vysledky, tak poreferuji 😀

petista
25. led 2009

Zdenule, můj manža bere listovku, vitamín E, selen a zinek, a pije se mnou Femigard, má SPG dobré, jen pohyblivost je horší - 30%, ve čt jde na spermio, tak uvidíme, zda se to zlepšilol. Jo a taky se mnou cvičí Mojžíšovou.
Olm, tak držím pěsti 😵
Jinak já piju kontryhel, jím listovku. Ten kontryhel se má pít jen v první polovině cyklu, pak se doporučuje pít čaj pro těhu.

sara.max
autor
26. led 2009

ahoj, tak už je nás tu hodně snažilek, co se do toho boje o mimíska pustíme za pár dní. Tak holky hodně štěstí! Já jsem možná poslední den v práci a jsem z toho nějak nervózní. Nějak se mi tomu nechce věřit, tak se bojím, že za pár dní tu budu zas. No uvidíme.

monali
26. led 2009

ahoj všechny zdravím,
Olm - to je dobrá zpráva, už se nám to tu rozjíždí. 😉 A ty injekce ve FN píšou jen na 4dny a už kontrola? A nevíš
to tak je u každého? A ty už máš nějakou stimulaci za sebou, nebo je to tvoje první? Jestli si to tu už psala, tak
se omlouvám, ale docela mám chaos. 🙂
Saro, tak si svůj poslední den užij, a uvidíš třeba je poslední na hodně dlouhou dobu, 🙂 musíš tomu věřit.

Jinak manžel je v poho, takže ten žádné vitamíny nebere, no a já jenom listovku a calibrum baby plan.

sara.max
autor
26. led 2009

Tak jsem viděla dnes z okna kanceláře kominíka a nedalo mi to, utíkala jsem si na něj sáhnout. Byl ze mě trošku vyplašený, takový starý pán, ale moc milý a pohladil mě po ruce a říkal, že mi přeje hodně štěstí. Tak teď už jen aby to vyšlo 🙂

monali
26. led 2009

No vidíš, když už to pojistil i kominík určitě to dopadne dobře. 😉

petista
26. led 2009

Saro, tak s kominíkem už je to v poho 😉
MOnali, já jsem šla na 1. UTZ kontrolu 7. den stimulace a jako základ jsem dostala 2 pera GONAL po 445 jednotkách. Takže kdy si tě pozvou záleží asi na tom, jaký ti dají stimulační protokol

olm
27. led 2009

Ahoj 😉

tak dneska prvni a zaroven i posledni, asi, ze 😀
Dnes mam za sebou 4.den injekci, zitra me ceka kontrola. Jsem fakt zvedava 😎 , snad tam neco bude!

Monali, je to moje prvni stimulace, chodim do FN Ol. a rozpis - ten muj konkretní byl na 4 dny. Uvidime, co bude dal. Sama ani nevim, jak dlouho budu mit jeste injekce. Zitra napisu novinky 😉

Hele, nechcete nekdo udelat tabulku??? 😀 😀 😀 😀

Krasny vecer a cau!

monali
28. led 2009

ahoj všem, a dobré už skoro poledne 😉

Olm - už čekám netrpělivě až napíšeš jak jsi dopadla , a jak vlastně zvládáš injekce, pícháš si je sama?

Sara, tak jak je? Už jsi taky začala stimulovat? A co doma, nechybí ti práce?

Taky jsem pro aby "někdo" udělal tabulku 😀

zatím pa

sara.max
autor
28. led 2009

Ahoj, dnes jsem začala píchat. Klepaly se mi ruce, ale vůbec jsem jehlu necítila. Takže jen čekám, co se bude dít. Jinak jsem včera byla hodně překvapená, že mi odmítly dát neschopenku. Prý to není třeba, až příští týden. Ani na kontroly nemám jezditl. Teď si prostě budu píchat celý týden, papat prášky a ve středu mám přijít na ultrazvuk s výsledky krve od moji doktorky. Vůbec tomu nerozumím a vymyká se tomu co jsem četla. Snad nic nezanedbává a je vše v pořádku. Jinak jsem si vzala dovolenou, už jsem měla práci předanou kolegyni a včera si dcera zlovila ruku, tak se o ni alespoň postarám a odpočinu si. Jsem hodně unavená z práce a myslím, že abych byla v pohodě, potřebuji pauzu.

Jsem taky pro tabulku, už jsem se snažila, ale nikdo se nechytil 🙂

Olm, jak to že si pícháš a chodíš na kontroly? Kam prosímtě chodíš do caru?

klymene
28. led 2009

ahoj holky můžu se k vám přidat 🙂

chodila jsem od 4/07 do fertimedu mám za sebou několik inseminací a 2.IVF, 1.IVF - 10/07 přerušené špatná reakce vaječníků a 2.IVF 08/08 bohužel negativní.

5.1.09 jsem byla poprvé u Dostála a teď čekám na výsledky na kontrolu jdu v polovině února a pak hurá do dalšího pokusu 😀

sara.max
autor
28. led 2009

Ahoj, jasně že se můžeš přidat. Proč jsi odešla od Dostála? Vždyť ho všichni tak chválí?

klymene
28. led 2009

sara.max: a jaký máš protokol?

Když jsem měla dlouhý protokol tak jsem šla na kontrolu taky až po týdnu a nemocenskou mi dali po týdnu píchání tak uvidíš, ale to bylo ve fertasu

přeju hodně štěstí 😉

sara.max
autor
28. led 2009

jo jestli ještě můžu vyzvídat, víš proč byla špatná ta odezva vaječníků a jak se to projevovalo?

klymene
28. led 2009

sara.max: to jsi mě nepochopila - přešla jsem z fertimedu k Dostálovi, jsem zvědavá jak to všechno bude pokračovat

sara.max
autor
28. led 2009

no to právě nevím, jaký mám protoko. Jen podle rozpisu si mám píchat gonal 7 dni, přinést výsledky krve, ráno a večer prášek a pak ta kontrola. Další z toho papíru co mám vyčíst nejde.

sara.max
autor
28. led 2009

jojo promiň, když jsem to četla podruhé, tak mi to došlo. Já slyšela na Dostála jen chválu. Snad to b.ude lepší. A jaký máte problém vy? My špatné spermie, líné a jejich málo.

klymene
28. led 2009

sara.max: měla jsem dlouhý protokol píchala jsem si 200 jednotek každý den a po týdnu jsem měla jen cca 3 folik. a doktorka mi řekla že by bylo lepší to ukončit tak jsem byla strašně zklamaná a až jsem dojela domů tak mi došlo že mohla zvýšit dávky a pokračovat....příště mi dali krátký protokol a 250 jednotek puregonu pak byl výsledek 7 folik. z toho 3 použitelné vajíčka jedno to vzdalo a dvě áčkové mi zavedly - bohužel to nevyšlo... ☹

sara.max
autor
28. led 2009

Teda, když jsem si četla, co máš v profilu, ani tomu nerozumím. Jen tak něčemu. Hrozné, kéž by Ti ta změna doktora prospěla.

sara.max
autor
28. led 2009

aha, tak já mám 4 dny 75 jednotek gonalu a další 3 dny 150 jednotek, zbylé ampule sebou. Tedy tak to tam píší, ale já mám pero. Takže vlastně jen čekám, co se bude dít. Vždycky se chci zeptat na všechno, ale jsem z Dostála tak vyplašená, že mi to nejde. Včera tam měl nějaké učně a i dr. Obornou a hodně spěchal. Tak nevím nevím.