FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sara.max
autor
18. únor 2009

No jo monali, to máš pravdu, ale když já jsem takový naivní dobrák. Ještě jsem tam i pro ni jela, když byla hotová. Ale ona je zrovna člověk, který je moc fajn, takže pro ni bych to udělala klidně i znovu.

Leňulko, já úplně zapomněla, že ty jdeš dnes taky do CARu. Tak to jsem moc zvědavá, jak dopadneš. Já už to vidím tak, že všechny budete těhulenky a já budu jen smutně koukat ☹ . Ale nebojte, já vám to hrozně móóóc přeju. 🙂 🙂 🙂

mufy
18. únor 2009

Holky, psala mi Olm a nemám vůbec dobré zprávy. HCG 0. Zbytek Vám napíše sama, jak přijde domů.

mufy
18. únor 2009

Saro a sama nebudeš neboj, jestli si budu píchat injekce ještě půl roku, tak to vidím až na září. 😉

s9480
18. únor 2009

Mufy sakryš tak to mě mrzí ta Olm , tak to vypadlo nadějně,já to barala jako tutovku, ach jo sakra, nějak se nedaří to je na prd ☹
Saro neboj my se teď taky nesnažíme kvůli té dovče a taky ještě nemáme výsledky na KO jdu až 24.3. a to ty už pomalu začneš 2 IVF, my se do toho vrhnem až na té dovči nebo těsně před ní, když to mám v těch kartách tak to by bylo aby to nevyšlo 😝

sara.max
autor
18. únor 2009

Tak to je mi moc líto, vím co asi cítí. Živě se mi vybavily pocity z pátku. Hrozná beznaděj v každé myšlence....

monali
18. únor 2009

Ach jo, je mi to taky tak líto. vypadalo to nadějně, že se Olmi zadařilo, a teď .... ☹

olm
18. únor 2009

Ahoj holky,

tak uz to vite. Nemuzu rict, ze bych to necekala, ale stejne to byla sprcha. A v ordinaci snad 5 lidi. 😒
Takze mysli, ze nasi diskuzi asi prejmenujem, protoze jestli to chapu, tak v dubnu nas zacne stimulovat vic? Mufy, Sara, S9480 a pravdepodobne i ja.
Ted mam na 2 mesice antiko, aby se predeslo cystam a 20.3. domluva na dalsi IVF. Rikal Dr., ze bude potreba nasadit daleko vetsi davky uz od zacatku. Tak nevim, to budu mit asi jedno pero na den, nebo co 😒

Chtela bych se nejak posnazit do te doby neco udelat, tak mi poradte, co ma smysl a co ne. Urcite bych mela zhubnout, ze. Co nejake vitaminy? Mojziska ? Zacnu asi zase chodit na jogu at se sklidnim 😉 Co myslite, ze ma smysl ???

s9480
18. únor 2009

Olm určitě všechno co ti zlepší náladu a u čeho nebudeš myslet na nezdary, fajn je, že jdete znovu tak brzy, mě tenkrát ve Ferťasu nechtěli vidět dřív jak za půl roku 😠 děs, no ale naštěstí jsem si tam nevyplácala další IVF, u nás pokud se nezadaří přirozeně tak asi nastanou taky koňské dávky, aby byla úroda, já jsem na Mojžíšku a vůbec nějaké cvičení hrozně líná, mám doma sice knížku,ale cvičila jsem doma asi cca 14 dní a vyprdla se na to, i když 100% na tom něco je, protože v té době kdy jsem ji cvičila tak mě v noci probouzeli orgasmy 😨 , což se mi od té doby a nikdy před tím nestalo,škoda 😅
já užívám listovku a Gynex, taky jsem měla Babyplan,chodíme na squash,tenis, badminton takže nějaký pohyb mám

olm
18. únor 2009

Gynex? o tom jsem neslysela - co to je?

No, mojzisku zkusim uz kvuli tem nocem 😀 😀

Proc myslis, ze bys mela mit konske davky? mas taky problem s FSH?

mufy
18. únor 2009

Olm určitě bych vyzkoušela tu Mojžíšku. Já chodím k jedné rehabilitační paní a už takhle cvičím asi 4 měsíce.
Samozřejmě někdy, když přijdu domů pozdě nebo jsem unavená,tak necvičím,ale jinak se snažím a pak se k té paní chodí na uvolnění. Taky beru babyplan a zkoušela jsem zhubnout a kouřit,ale to se mi moc nepovedlo. 😖

Holky mě tak dneska píchá levý vaječník, auau, doufám,že mi zítra dr. řekne, že půjdu o víkendu na IUI.

olm
18. únor 2009

Mufy,

kam chodis na cvico?
Prestat kourit jsem byla celkem odhodlana a uz to bylo i na dobre ceste, ale dneska jsem si koupila cigara. No , ale pokusim se to stahnout na minimum. A pak skoncit, ale do tech vsech stresu si jeste nedat cigarko, to asi nepujde. 😒 A s tim zhubnutim, to musim, aspon 5-7 kilo do dalsiho pokusu. To je proste jasny!!!

Dnes mi Dr. rika, ze mam mimo jine endometriozu. tak jsem se ho na to znova zeptala, ze jsem to jeste od nej neslysela, ze jak se na to prislo? A on se mi pak omlouval, ze si me s nekym popletl. Asi s Tebou 😀 😀

s9480
18. únor 2009

Olm ty šibalko 😀 no uznávám nebylo to špatné 😉
Gynex jsou takové bylinné kapky,seženeš normal v lékárně cena myslím nějak kolem 400,- chuť nic moc, berou se 3 týdny a potom týden pauza atd, když jsem to řekla dr. Oborné tak mě za ně pochválila 😉
Byla jsem před IVF u paní -bývalé porodní asistentky která je teď kosmetička a učí mojžíšku- na srovnámí pánve a páteře a byla ze mě zděšená že tak pružného a nezablokovaného člověka asi ještě neviděla, takže u mě ta mojžíška asi žádný efekt, teda krom těch nocí 😀
hubnout nemusím měli jsme doma nedávno celkem velkou krizi takže jsem zhubla jsem jak vyžle,vážím 51,5kg.
Mufy myslíš že jsi začala kouřit nebo přestala? To je můj hřích, já taky hulím,cca 5 denně v hospůdce samo víc, před IVF jsem vydržela přesně na den půl roku bez ciga, ale pak byla dovča a začalo to znovu, vím že když budu chtít tak zase přestanu,ale teď ještě abych si zakazovala tohle ☹ , doufám že mě za to neukamenujete a nezavrhnete, že si neřeknete kráva nemůže otěhotnět a hulí a ještě se diví

s9480
18. únor 2009

jé olm ty taky ráda tabáček?tak to jsem ráda že tady nejsem ta černá ovce 😀 , hned si jdu jedno dát i když se mi teda do té kosy moc nechce 😖

olm
18. únor 2009

S9480 51,5 kg, ty jo, ty musis byt kocka 😉
No a s tema cigarkama, ja taky kourim - do 5 ti denne jako ty . Vim, ze to neni spravne, ale ze bych kvuli tomu nemohla otehotnet??? To je blbost.

sara.max
autor
18. únor 2009

Tak to nás těch šibalek s cigárkem je víc. Řadím se k vám do klubu. Teď jsem to sice hodně omezila, poslední měsíc nic, tedy až do pátku, ale už se zase držím. Ale jen kvůli miminku. Jinak vím, že to mám na celý život ☹ , ale taky jen tak 3 max denně.

Kdyby jste šly do toho hubnutí, tak bych se přidala! Potřebuji to jako sůl! 🙂 🙂 🙂 Na Mojžíšovku jsem ale strašně líná, to už raději budu běhat.

s9480
18. únor 2009

Olm no jo kočka 4 dny přejetá 😀 , ale ne nestěžuju si 😉
jéé to je asi jedinný téma na koníkovi kde se sešly kuřačky, někde to celkem odsuzují tak jsem myslela že i tady, ale je vidět že se sešly správné baby 😉

olm
18. únor 2009

Tak budem hubnout!!! A misto poctu foliku si tu budem hlasit zhozene kila 🙂 Ja zacnu zase chodit do posilky a na power yogu. Od pristiho tydne!

Tak zatim, jdu se natahnout, nejak me boli hlava, byl to dneska strasnej den ☹

sara.max
autor
18. únor 2009

tak to si piš, že správné, už se těším, až někdy spácháme srazík! To bude asi slušná pařba 😀

Já jsem teď děsně vytočená, napsala mi email moje tchýně, že mě žádá, ať zvážím své rozhodnutí nejít na svatbu jedné jejich sestřenice, kde jsme byli pozváni. Já řekla, že nepůjdu, že jsem nemocná. Vdává se totiž holka, co je v pátem měsíci a je děsně neomalená. Když se to dověděla, tak nám hned volala, jak je šťastná, že se jim to povedlo. A to je zdravotní sestra a ví, jaké máme problémy. Chtějí mě za každou cenu ukazovat jako cvičenou opici, protože mě zbytek jejich rodiny ještě nezná. Všechny ty tetičky a babičky a tak. Jsem strašně nasraná, ale už jse se rozhoda, že udělám co chtějí!

sara.max
autor
18. únor 2009

Kam chodíš do fitka?

lenkacar
18. únor 2009

tak já jsem opíchaná a kontrola chcíplých vaječníků 5.3,saro je možné že mě ty vaječníky píchají?

sara.max
autor
18. únor 2009

a ty jsi jen po kontrole nebo ne? Mně teda nic nebolelo až skoro do OPU. Jen takové občasné šimrání a lehké pobolívání. Ale nic zásadního. Až teď po OPU je to ještě pořád docela citlivé. A 5.3. máš jakou kontrolu? ty jsi ještě nepícháš, že?

lenkacar
18. únor 2009

olm to je teda pro mě překvapení ,holky tak já teda tu BT měřit nebudu ..

olm
18. únor 2009

Sari, chodila jsem do Viktorky, to je fotbalove tribune na stadione. Prijde mi to tam fajn.

Leni, klido ji mer, u me to bylo divny, ze jsem ji mela pomalu dva tydny na stupen stejnou. To byl Utrog., to je jasny.

sara.max
autor
18. únor 2009

Olmi tak to je super, taky jsem tam chodila 🙂 , Klidně a ráda se přidám. Chodila jsem do fitka a na spinnig. Takové ty hopsací věc mě moc neberou. Tak kdy začnem? 🙂

sukubka
18. únor 2009

ahoj holky,je mi moc líto jak to Olm dopadlo,já si myslela že to 100%výjde,ach jo je to na prd.Holky měli by tu už být konečně nějaké pozitivní zprávičky.ach jo-

holky vy máte také problém s FSH?kolik ho máte?já s ním mám také problém.

holky zítra jedu do nemocnice jen k vůli ultrazvuku štítné žlázy ach jo nechce se mi jen k vůli tomu takovou dálku a manža nedostal dovču tak musím buśem,je to na prd!Holky jak ten ultrazvuk probíhá,docela mě o děsí!
pořád se něco sere,bud to FSH,nebo prolakti(jím ten dostinex)do toho ta štítná žláza je to děs!

sukubka
18. únor 2009

nic holky asi spinkáte tak dobrou a ráno než vyjedu ještě napíšu 😉

olm
18. únor 2009

Sari, jenze ja chodim dopoledne, to by ti pasovalo? Odpo je tam milion lidi. tak jdu rano a pak do prace.

Sukub, ma naprosto stejnou kombinaci, prolactin, stitka, FSH. Fsh jsem mela opakovane 12,8. Na prolactin uz beru rok Dostinex. Dnes jsem se objednala na kontrolu stitky po roce, ale nevim, kdyz mi Dr. nasadil antiko, jestli to ma smysl. Budu tam muset zavolat.

Jinak, napis pak zazitky z UTZ. Ja jsem byla dost hotova. Nic to neni, to ne, ale ten doktor byl silenej. nepozdravil, furt cosi mrmlal a pak mi rekl, ze nemam nic jinyho nez desitky zen. No byla jsem z nej hotova. Doc. Frysak, ke kteremu asi pujdes pozdej je zase veliky vtipkar a je moc mily.

sukubka
19. únor 2009

Olm já jedu až na 13h,jsem teda zvědavá!Já to FSH mám jednou 10,jednou 12,pokaždé jinak.
Dostinex jím tak 2měsíce a antikoncepci ted druhý měsíc a na štitku taky jdu takže nevím no 😒 pak napíšu,snad to nebude nic hroznýho.to sem teda na ty doktory zvědavá!a proč půjdu ke dvoum doktorům? 🙂

sidonie
19. únor 2009

Ahoj, včera jsem byla na pu , a tak jsem se chtěla zeptat , jestli vás take bolelo tolik břicho ? A ještě jsem se chtěla zeptat jestli jste šli druhy den po opu na kontrolu k lekaři . Děkuji za odpověď .

sukubka
19. únor 2009

ahoj sidonie,bříško bolelo to je jasný a bolí i podle toho kolik ti odebrali folíků?a na kontrolu se já nešla