FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

milin
27. únor 2009

Leni tak to jo.Já myslela že jezdíš do FN. 😀

Peti nu já jsem zvědavá jak ten Dostál vypadá 😀 a hlavně co mi řekne jiného.Asi budu hodně nervózní jako obvykle.Ale tentokrát budu klást otázky hodně přímé.Já měla jít na pohovor 18.března,ale volali tak jsem vzala ten nejbližší co mi nabídly.
Holky můžu tam jít vůbec na pohovor s MS?Mám pocit že to mám zrovna dostat.

petista
27. únor 2009

Bránit se nejde, holt když mám ( alespoň se to o něm tvrdí) nejlepšího doktora na Moravě, tak si musím počkat, ale mněj je to podstatě jedno, stejně mám problémy v práci tak nebo tak

milin
27. únor 2009

Donnald jj já chodila do Fertimedu. 🙂

lenkacar
27. únor 2009

tak když jsi s tim smířená tak dobrý peti,holky mizim k telce papa

donnald
27. únor 2009

Milin a teď chodíš do FN?

petista
27. únor 2009

Donnald, podívej se diskuzi z OV do OL, tam cca v prosinci probíhala poměrně hojná debata na téma zda FN nebo Fertimed a skončila tak, že většina holek přešla z Fertimedu do FN. Ale jsou určitě spokojené i ve Ferťasi, zkus se opravdu podívat na tu debatu, byla obsáhlá.

petista
27. únor 2009

ahojík, jdu koukat na telku

donnald
27. únor 2009

Diky za tip, mrknu na to.

milin
27. únor 2009

Donnald nu já šla do Fertimedu s tím že mi tam pomůžou a řeknou co a jak,ale nic se nestalo.Jen peníze fuč.
Víš mám za sebou 4 IUI a pak mě hned tlačily do IVF.Já to odmítla a okamžitě si zavolala do FN.Dva měsíce mám pauzu cpu se Femigardem a čajíkem na neplodnost.A pak se uvidí ci mi řeknou ve FN.Snad víc než ve Fertimedu.A přijde se na to proč se mi to pořád dělá 🙂

olm
27. únor 2009

Donald, co vim, tak spousta holek z Fertimedu utekla do FN. Myslim, ze v teto diskuzi je to konkretne Sukubka a Milin, takze Ti reknou vic. Ve FN je to asi zdlouhavejsi, ale zase delaji spoustu vysetreni, ktere Fertimed nedela.

olm
27. únor 2009

Sakris, jsem reagovala, aniz bych docetla do konce 😒 😒 🙂

lenkacar
28. únor 2009

olm už dříve jsem četla že FN hodně chválí ,v Ostravě že je to hrůza v přístupu..

s9480
28. únor 2009

Donald určitě FN, já po 2 letech utekla z Ferťasu právě tam,ve Ferťasu 5xIUI a 1xIVF anic prachy v prachu, léčba žádná,je teda fakt že nám všechny základní vyšetření vyšly OK ale právě proto jsem si myslela že by se mělo hledat dál, když se nám už 5 let nedaří počít, jestli můžu radit tak rozhodně FN, jediná nevýhoda jsou ty dlouhé čekačky,ale to se nedá nic dělat

sukubka
28. únor 2009

pěkné ráno košky!

donald taky jsem chodila do Fertimedu ale pak sme na 2pokus přešly do FN olomouc nebyla sem tam spokojená,ale určitě je hodně koček co spokojených je!

lenkacar já taky kecala minule ve FN olomouc s holčinou která chodila do ostravy a říkala že to centrum je tam šílený,nadává na něj hodně lidí!!!

milin vítej mezi námi mě taky ještě není 30 ale jak píšou holky bude nám 😀 taky sem chodila do fertasu.

milin
28. únor 2009

Ahojky holky
tak jsem konečně doma z práce.Naštěstí to uteklo,ale teď musím uklízet doma tak snad i to mi uteče velmi rychle.

Sukub jj pomatuji si tě s diskuze Centrum IVF Olomouc.už tam teď moc nechodím,jsou tam samý maminy a co si s něma mám povídat.Jinak děkuji za přivítání 🙂

Nu já jsem zvědavá na to co nám řeknou ve FN na prvním pohovoru,jen mám strach z těch dlouhých čekacích dob.Moc na to nejsem 😅

Donald kdyby si chtěla něco vědět tak klidně napiš já ti odpovím pokud to zrovna budu vědět 😉

sukubka
1. bře 2009

pěkné ránko holky.
Milin při prvním pohovoru s tebou proberou 1ivf co jsi absolvovala s fertimedu(být tebou zavolám si nebo zajedu do fertimedu pro zprávu jaký jsi měla pohovor atd protože po mě to dostál ve FN chtěl)pak ti odebere 2den cyklu krev na hormonální hladinu to je prolaktin atd a obědná vás na genetiku a pokud bude vše ok začneš stimulovat.Mě třeba vyšla jedna hladina těch hormonů vysoká tak sem musela na endokrynologii na štítnou žlázu a zjistili že mám sníženou funkci a pak manžu poslal na urologii tak tím se vše protáhlo ale pokud budete mít vše ok není to čekání tak děsný!

milin
1. bře 2009

Ahoj Sukub děkuji za info.
Já sice nemám za sebou ani jedno IVF,ale to nevadí.Takže než dojdu na první pohovor mám si vzít kartu s Fertimedu ju.Stačí si tam zajít nebo tam musím zavolat?A za jak dlouho ti to nachystaly,nebo ti to daly hned?
A to nás na tu genetiku a urologii pošlou ihned?Jako že se tam musíme objednat?
A berou hyormonální profil jenom 2.dc?
Promiň tolik otázek,ale aspoň budu trošku vědět 🙂

sukubka
1. bře 2009

milin nevadí že se ptáš od toho tady sme já se taky ptala a pořád na něco ptám.Do fertimedu sem napřed volala doktorka mi řekla že bud mi to za 300kč pošlou nebo si pro to mám přijet a to je zadarmo.tak sem si proto jela a pak sme jeli rovnou do fakultky!Nachystali nám to hned!
Na genetiku nám vypsal Dostál papír a pak nám přišel domů dopis kdy se tam máme dostavit a na kolik!
Na urologii sem byla manžu obědnat to vás obědnají tak za týden to je hned!Hormonální profil dělají jen 2nebo 3den cyklu to se totiž nejlíp pozná jak pracují vaječníky atd .Právě my sme to měli zdlouhaví protože sem na první pohovor přijela zrovna po měsíčkách a musela sem pak měsíc čekat než dojdou další a můžou mi udělat ten hormonální profil víš?

milin
1. bře 2009

Sukubko takže oni ti ve Fertimedu dali celou tvoji kartu nebo jen výpis?
Nu já budu 10.března 34dc tak doufám že tentokrát to třeba dostanu později a udělají mi ho zrovna.
A pak berou ten 10dc nebo 21dc hormonální profil?Někdo mi právě řek že berou 21dc takže se jen ptám 😅
Ale opravdu jsem napjatá co bude 🙂

lenkacar
1. bře 2009

sukub tak jsi to měla jako já prvně ,taky jsem tam jela po měsíčkách..a pak jsem čekala jak blbka další měsíc

lenkacar
1. bře 2009

hormonální profil berou kontrolní třeba mě 16dc

sukubka
2. bře 2009

mě brali 2den cyklu a pak 21 den cyklu !
milin ve Fertimedu ti dají jen takový shrnutí co ti dělali kolik vajíček co spermiogram atd,celou kartu ti nedej!

Leni to je na naštvání pak čekat celej měsíc až dorazí mrcha že?já mám zítra poslední HA takže pak čekám na mrchu a 2den cyklu pádím pro tu zastavovací injekci!!!!

mám doma už ten kajenský pepř.

lenkacar
2. bře 2009

a to si budeš dávat do jídla? já měla na první stimulku doma chilli papričky a než jsem se k něščemu dostala tak to uzrálo a nazdar..

lenkacar
2. bře 2009

do caru jezdíme od minulého léta a výsledek zatim žádný

lenkacar
2. bře 2009

už je mi sukub dobře ,snad to není špatný znamení ,necítim se nijak špatně i ty bolesti hlavy nemám ,nic..tak jsem zvědavá co ve čtvrtek vyjde z krve

sukubka
2. bře 2009

leni nevím sou to takový tabletky to chilli a sou velký a nespolknu je tak uvidím jak to provedu,snad mě neraní nesnáším ostré!!!
my jezdíme do car skoro 2roky než si člověk vylítá ta vyšetření tak čas pěkně letí!!!!Leni neboj ve čtvrtek to bude dobrý budu na tebe myslet a držet moooc pěstičky!!!!!!§

capenka
2. bře 2009

klepi klep můžu,koukám že nejsem jediná,
lenkacar •
= taky si jedu ve čtvrtek pro výsledek do FN OL. a mám pěkně strach a můj chlap ani nemluvím,brali mě 10 zkumavek na záčátku MS tak jsem zvědavá no myslím ,že mě proklepli pěkně od genetiky imunologii atd,už v tom lítáme 2 roky a pořádně nic se neděje,takže nás tam bude více,

donnald
2. bře 2009

Ahoj holky,
všem moc děkuji za informace.
Teď se s váma chci poradit, ale bojím se jestli si nebudete říkat - "co to je za vola ☹ ". No ale....
a manžou už se snažíme skoro 2 roky.Během té doby se nám zdadařilo otěhotnětet, leč závěr byl zamlklé těhotenství.Takže v červenci 08 jsem byla na revizi a od té doby zase nic ☹.teď beru Clostilbegyt a domlouvvala jsem se dr., že pokud nezabere chci už do centra. No ale práve "chci už" - při současných čekacích dobách .... .
A tak se chci zeptat, co říkáte na to, že bych tam zavolala už nyní a objednala se?S mým dr. problém nebude, určitě mi papíry napíše, bavili jsme se o tom.Teď jsem uprostřed cyklu a stejně k němu na konci či začátkem příštího musím jít.
Myslíte si, že to ještě nemám koumat???? Čas běží a // pořád nikde ☹

monali
2. bře 2009

ahoj holky, teď jsem se tu pár dní nedostala a tak zase dočítám, 🙂
Zdravím Milin, Donald, Capenku

Sukubko, tak zastavovací injekce se nám pomalu blíží, já si dojdu zítra ke svému Dr. pro injekci agolutinu a pak už
čekám na ms a jedu do OL.
Jinak, byli jsme v OL ve čtvrtek, jela jsem si pro výsledky z hematologie, (dopadlo vše OK) ... ale cesta tam
1,5hodiny - sníh, déšť mlha, cesta zpátky 1,5hodiny zase sníh a v ordinaci jsem byla asi 1minutu - a to nepřeháním
😠 doktor akorát řekl - dobrý den, u vás vše v pořádku , a nashledanou. Myslela jsem že mě povezou. Manžel
naštvaný, brali jsem si kvůli tomu půl den volna, 😒 Kdybych to věděla tak si akorát zavolám jak to dopadlo.
No ale co už, vybrali jsme si Olomouc tak to teď musíme vydržet, důležitý je výsledek. 😉

Jsem ráda, že se Sára ozvala, moc zdravím,

monali
2. bře 2009

Donald, pokud jste rozhodnuti jít do CAR tak bych neváhala. Já jsem třeba čekala na objednaní měsíc, a některé
holky tady i déle. Navíc než si udělají své vyšetření tak to taky trochu potrvá, a mezitím uvidíš jak budeš
reagovat na clostilbegyt, a třeba když budeš mít pěkné folíky navrhnou IUI. Já bych určitě se objednala