FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
3. bře 2009

imis já už beru vše jako zázrak a jak budu mět testovat tak asi dostanu infarkt

lenkacar
3. bře 2009

nějak ty zklamání jsou čim dál horší a vim ,že věk stoupá..

imiska24
3. bře 2009

To mi povídej...A příteli je 38,a už je fakt psychicky na dně.
On je zdravej,ale já nemám vejcovody.Snažíme se už 2 roky.Jsme po 2IVF.

sukubka
3. bře 2009

imis né těd mám 2pokus a na imuno mě neposlali!
holky to testování je fakt děs já se na stimulku těším jak dítě ale jak příjde testovací doba budu mít strach že to výjde negativní a nevím jak se s tím pak poperu je to fakt na infarkt!!!!!

imiska roky nám fakt letí a manža je ode mě o 7let starší a o mimčo se snažíme dlouho ale pak to vypadalo vše nadějně a skončilo to mimoděložním tak sem se pak šla rovnou obědnat to CAR protože sem skončila bez vejcovodů!a to mi taky říkali že když sem otěhotněla mimoděložně že ivf půjde i vzhledem k mému věku no a prd!je to o štěstí a né tak moc o věku!!!!

sukubka
3. bře 2009

leni jinak si čtu i jéné téma kam chodíš a četla sem si to s tím bejvalím a gutalaxem a chlámala sem se jako prase! 😀

imiska24
3. bře 2009

Taky si nemyslím že záleží na věku,je to fakt kus štěstí.
A Tobě je kolik?My se snažíme 2roky.
A čím stimuluješ?A neboj se testu,to bude dobrý,my se k těm// dostaneme.

dajamal
3. bře 2009

Dobrý den, dámy. S dovolením bych se k vám ráda přidala, už vás tu asi 14 dní pročítám. Jsem už zasloužila snažilka, co se týče doby snažení (5,5 roku). Ale poslední dva roky jsme už "tempo" hnaní se za miminkem zvolnili, protože jsme si řekli, že už počkáme, až se vyřídí naše adopce. Takže už půl roku máme doma chlapečka, brzo mu bude 1 rok a chceme jít do FN Ol. Chodili jsme do Fertimedu, ale chci podstoupit IVf nativ, tak směřujeme do fakultky.
Chtěla bys se objednat na přelom května a června na první konzultaci - mohly byste mi prosím napsat, jak konzultace probíhá a jak to tam vůbec vypadá??? Zatím jsem vyčetla, že mě čeká dlouhé čekání a asi ne ideální soukromí v ordinaci? Moc díky.

imiska24
3. bře 2009

ahoj dajamal 🙂
Jak dlouho trvá vyřízení adopce?A jestli Tě to neurazí,tak jaký byl důvod adopce?

mufy
3. bře 2009

Dajamal, na první konzultaci se tě doktor bude ptát na váš zdravotní stav atd...Mě udělal i UTZ. Neboj nic to není.
Je dobré se tam objednat co nejdřív, protože i výsledky budou trvat delší dobu.

monali
3. bře 2009

ahojky holky,
Dajamal - co se týče soukromí, v ordinaci je vždycky doktor a sestra. (někdy 2 sestry) Ale vždycky působí
tak nějak příjemně, že ti to ani nepřijde.

dajamal
3. bře 2009

Na adoptě jsme čekali 3 roky a důvod adopce ? - chtěli jsme dítě?? 😉 Ne, asi jsme zvolili opačný postup, než je obvykle. Žádost o adopci jsme podávali už po dvou letech nezdaru. Jsem strašně ráda, že jsme do toho šli už tak brzo, tušili jsme, že našeho ideálního počtu dětí (3) se asi tak lehce nedočkáme, tak jsme se velice brzo shodli, že minimálně jedno dítě bude adoptě. Celou dobu čekání na adopci jsme se samozřejmě o mimčo snažili, mám veškerou diagnotiku za sebou a zvládli jsme asi 8 IUI. Jsme věřící (což mnohé vysvětluje), takže jsme nechtěli IVF a až v posledním roce mi manžel "schválil" IVF v nativu. Věřte, že s jedním nádherným adoptětem je snažení mnohem mnohem klidnější a pohodovější. Jsem teď absolutně šťastná a vyrovnaná.

Ještě k té první konzultaci - objednává se ke konkrétnimu doktoru nebo prostě příjdu k tomu, co zrovna bude v ordinaci?
Mám sehnat výpis ze své karty z Fert., když jsou tam jenom záznamy o IUI a vše ostatní vyšetření mám u sebe?
Na první konzultaci musí i manžel, že? spostu SPG má za sebou, tak by třeba mohl doma hlídat mímino
😀

lenkacar
3. bře 2009

dajamal to je krásné ,že jste si vzali chlapečka ..sukub to je fajn ,že jsem tě pobavila 😀

imiska24
3. bře 2009

dajamal,já jsem se Tě nechtěla nějak dotknout,je to moc hezký....
Já sama o sobě bych do toho taky šla,ale můj přítel bohužel nechce.
Spíš jsem se jen špatně vyjádřila.

sukubka
3. bře 2009

dajaml napsala sem ti román do IP!
lenkacar jojo pobavila já vás někdy čtu ale dneska to nemělo chybu 😀

lenkacar
3. bře 2009

sukub dřív tam byla sranda ,ale už jsou všichni otrávený z neůspěchů..což se neni čemu divit,od října pouhé 3těhulky

dajamal
4. bře 2009

Imisko, to víš, že ses mě nijak nedotkla 😉 Sukubko, díky za informace. Prosím, prosím, napište mi ještě jaké máte zkušenosti s jednotlivými lékaři. Díky.

rozara
4. bře 2009

Zdravím všechny holčiny. Mám skvělou zprávu. Po mém prvním IVF jsem v naději. Mám velkou radost a doufám,že i vam ji udělám,protože vidíte,že to funguje!!!!!!! 🙂 😉

donnald
4. bře 2009

Ahojte,
díky radám vás všech jsem se dnes rozhodla k důležitému kroku ve svém životě a sice zavolala jsem do CARu FN.
Nejdřív jsem přemýšlela, že zkusím Fertimed, ale potom co jsem si přečetla, jak lidé odchází do FN, volím rovnou FN.

Jsem objednaná až na 7.5.2009 na 11:00hod k nějaké paní Doc. Odborné (nebo už nevím jak se správně jmenuje 😅 ) . Do té doby si vyřídím žádanku od svého dr. a budu se dál cpát Clostilbegydem a doufat ... .

Holky a můžu se zeptat jak je to s platbou za tuto péči? Vůbec tomu nerozumím, ale pochopila jsem, že vždy si budu hradit doplňkovou hormonální léčbu, příp. zamzažování, ... a 3 pokusy jsou "zdarma". Je to tak? Nevíte kolik se ty doplňkové věci tak platí? Je mi jasné, že to bdue asi individuální... .

Děvčata díky moc. I když termín objednání je za dlouho, cítím se taková vnitřně šťastná, že jsem se konečně rozhoupala!!!

s9480
4. bře 2009

Rozarko supéééééééér 😀 , na tuhle zprávu jsme tady všechny čekaly, doufám, že jsi prolomila ledy a že teď se to bude těhulema jenom hemžit, moc držím palce at´je vše OK
kolikátý den po ETu jsi našla //? nebo už jsi byla i na krvi?
ježiš já zase závidím 😖 , u mě KO až na konci března, výsledky testů a pak se uvidí, pokud se i teď na nic nepřijde tak pak už sakra musí vyjít početí na té dovči když jsem to měla v kartách jinak to nevidím 😉

s9480
4. bře 2009

Donald já chodím taky k dr.Oborné, jsem spokojená
no jak se to vezme že 3 pokusy jsou "zdarma", z velké části je hradí pojišťovna, ale většinou tě to stejně vyjde tak kolem 12-15 ticís podle toho jestli si necháš dělat PK, AH, ISCI atd, tohle všechno se bere jako nadstandard a platí se to, v každém CARu jinak

lenkacar
4. bře 2009

rozarko taky gratuluju

rozara
4. bře 2009

Děkuji za gratulaci. To si pište,že jsem to rozjela. Někdo začít musí a vy se hned nakazíte!!!!!! 😀 😀 😀 Test jsem si dělala raději až 13 den a z krve to už mám taky potvrzeny. 😎

s9480
4. bře 2009

Rozi super, moc časte nechodím na koníka, tak prosím pro info, kolik sis nechávala zavést embryí? a vůbec jaký jsi měla protokol a kolik bylo vajuch atd 😉 ?
ještě jednou gratulace, to má někdo štěstí 🙂

rozara
4. bře 2009

Podle čeho se pozná jaky máš protokol? To mi nikdo neřekl. Vajíček jsem měla osm a dvě embryjka byly schopny transferu a tak jsem si je nechala dát. Příští týden se snad dozvím jestli tam jsou obě. 🙂 🙂

s9480
4. bře 2009

No buď je dlouhý cca 21 dní a nebo krátký cca 10-14 dní,vajuch 8 no taky nic moc , ale hlavně že z nich zbyli ti 2 nebo 1 pořádnej bojovník 😉

petista
4. bře 2009

Tak jsme dneska byli v Plzni pro výsledky imunologie, všechno OK, takže tady zakopaný pes není. Jinak Vám holky musím říct, že manža měl mírnou astenozoospermii, teď od prosince se mnou bere Femigard jednu lžičku denně, jí listovku a selzink, cvičí chlapské cviky dle MOjžíšové a teď byl jeho výsledek naprosto ukázkový. Takže je vidět, že to zabírá
Teď jsem příští týden objednaná k Dostálovi, tak uvidíme, co vymyslíme. Nevím, jestli mám jít na laparku a do lázní a pak další pokus, nebo zkusit další pokus a teprve kdyby nic, tak laparo a lázně. Přece jen i laparo je operace a zatím mi žádný doktor neřekl, že by u mě byla indikovaná. Dostál říkal, že endošku podle dosavadních výsledků s největší pravděpodobností nemám, že mám neprůchodný jeden vejcovod už vím taky. Dostál říkal, ať se pak rozhodnu podle výsledků imuna, že kdyby tam něco nebylo OK, tak by laparku doporučoval, ale naštěstí vše OK je. Co vy na to? Já se spíš přikláním k dalšímu pokusu
Jinak jsem byla u fyzioterapeutky na kontrole cvičení Mojžíšové, řekla mi, že oproti tomu, jak jsem k ní přišla, jsem už docela pěkně srovnaná, takže i to by svědčilo pro další pokus. Pokud bych měla dlouhý protokol, začla bych na konci března.
Tak nevím nevím, uvidíme, co dr. Dostál, dám určitě na jeho doporučení, takže příští týden 10.3. se rozhodne, co dál

petista
4. bře 2009

Čauky ještě jednou. Rozi, gratuluji 🙂
Donald, já chodím k dr. Dostálovi, pokud vím, tak i doc. Oborná je fajn. Takže záleží čistě na tobě, jestli ti víc vyhovuje chlap nebo ženská. Nicméně ve mně dr. Dostál vzbuzuje obrovskou důvěru.
Jinak s placením je to tak, že máš nárok na 3 celé cykly IVF ( tj. stimulace včetně OPU a ET) nicméně se opravdu doplácí jednotlivé věci navíc, např. ICSI atd. podle ceníku a dr. ti vždy podle situace doporučí, zda jsou některé nadstandartní metody vhodné a proč.
S980, to se na konci března tedy možná potkáme.
Zatím pá, jdu relaxovat

lenkacar
5. bře 2009

tak holky hlásim ,že se stimulace nekoná ,páč špatně reaguju na tu injekci na přechod a vysoká sliznice a cysta a vysoký nějaký hormon,prý se blíží mrcha ,já už se z toho zbláznim!!!!!!za týden kontrola v caru ,zase krev a utz..

lenkacar
5. bře 2009

jsem neskutečně rozhozená,moje tělo si dělá co chce ,mám bejt v přechodu tak jaký krámy hýml ,no chápete to? je teda pravda že týden mi bylo blbě a druhý týden gut a to je právě ta chyba

s9480
5. bře 2009

Lencar to je děs, tady pořád objevujeme nový problémy 😖