FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

s9480
8. črc 2011

Holky jedny to jsou super zprávy, moc držím palce aby to oběma dobře dopadlo, to je fakt super, už bylo na čase ty nevalné statistiky trochu upravit 😉
gratuluju a záááávidím 🤐

petulka22
8. črc 2011

Holky děkuju. 🙂
Marci, já jsem dnes 20 den od oplodnění, nechala jsem tentokrát prodlouženou kultivaci až do blastocyst a zatím to vypadá, že se to vyplatilo. Sice z 11 vajíček pak zbylo jen 6 a nakonec 2, ale aspoň se vybraly vážně ty nejlepší. Jinak // jsem našla 16 den po oplodnění (11 den od ET), ale to už byla pořádná dálnice, dřív jsem neměla odvahu testit.🙂

lenkacar
8. črc 2011

tak dámy dvojitě potichoučku gratuluji..nádhera ..peti tebe samozřejmě chápu..tak ted už to vybal jaký byl protokol?

lenkacar
8. črc 2011

@petulka22 měli jste icsi?ježiš já mám z tebe radost

marcajda
8. črc 2011

@lenkacar leni a jakou já, celý den na holky myslím a vžívám se co asi prožívájí, jsem z toho hotová 😀
@petulka22 to aby tak byly dvojčátka,když je hcg tak pěkné . ale to je jedno kolik, hlavně, že to vypadá tak nadějně. já mámtakovou radost. daly jste mi děvčátka naději, třeba mě to vytrhne z té podivné nechuti..
já vám tak držím pěsti.bojovničky.

paraple98
9. črc 2011

Ahojte holčiny 😉

Teda tolik radosti po ránu ani nepřežiju 🙂 Moc moc oběma těhulkám potichu gratuluji a držím palce k bezproblémovým 40tt. Hlavně se opatrujte a myslete pozitivně 😀
No a když už jsme v těch dobrýcy zprávách, moc se omlouvám, že jsem to před vámi taky tajila, ale tajila jsem to všude abych to nezakřikla, ale já jsem teda jako taky těhu 😉 Po 3. IVF se nám taky zadařilo 🙂 Čekáme jednoho bobíška 🙂 Tak konečně se FN dostává zase na špici statistik 😀

Marci,Esíčko - teď je řada na vás

marcajda
9. črc 2011

@paraple98 teda, já tady brečím. to je neuvěřitelné. vy jste všechny úžasné

marcajda
9. črc 2011

já mám takovou radost. a v kterém jsi týdnu? asi už to chvilku bude, když už jsi ho i viděla. jejda, to je krása.
vy jste teda ale tajnustkářky.
@s9480 ty nám ale dávají. co s tím uděláme? se to tu krásně rozjelo, tolik miminek.

paraple98
9. črc 2011

Marci - co by jste s tím nadělaly, budete nás s holkama následovat 🙂 a nebreč a těš se na své //, kdypak jdeš na konzultaci?? No zítra začínám 5, měsíc, takže 18tt... chtěla jsem to říct po každém UTZ v I. trimestru, ale vždycky jsem si říkala, ještě je brzo, ještě se může cokoliv stát, abych to nezkřikla a nešířila tady plané naděje...Teď už jsem sice kapku klidnější, protože zatím to vypadá ok a NT screening i tripply máme v pořádku, ale stejně člověk nikdy neví jak to nakonec dopadne, asi je to tím, že jsme na to čekali takových let a těžko se mi tomu stále věří 😉 Takže se o tom moc nerozšiřuji, i když pravda, už je to na mně chvíli vidět 😀 😀

Marmar - Jinak jsem měla stejný protokol jako ty😉

marcajda
9. črc 2011

no, to už by opravdu i mělo jít vidět 😀 😀 tak to už jsi zasloužilá těhulka.to už miminko i kope, že? a jsi doma, nebo pracuješ? tak kolik roku jste to bojovali? a kdo ti dělal IVF.to je moc dobře, že se nám tu daří, to jsem ráda.
teda, já jsem ale zvědavá..

paraple98
9. črc 2011

No pupek mám už pořádný 😀 Ještě nekope, ani pohyby jsem zatím nezaznamenala, ale je to asi tím, že jsem teď po těch letech léčení prostorově výraznější...navíc se říká, že prvotěhule cítí pohyby až tak v 20tt...jinak jsem doma, doktor mně pustit nechce, i když já chtěla, doma se člověk moc pozoruje, obzvláště ze začátku. U OPU byl Dostál, IVF mi dělala Michnová, embryoložka byla Březinová. No a poslední otázka bojovali jsme 9 let, z toho 6 s doktorama 😉
Tak hlavně ať se to tu roztěhulkovatí, je načase 😀
Akorát koukám, že z tebe nedostanu, kdy jdeš na tu konzultaci 😝 Vždycky to zamluvš 😀

marcajda
9. črc 2011

ve čtvrtek 😀 já mám plnou hlavu těch vašich zpráv, tak pardon 😀 😀 😀

paraple98
9. črc 2011

Super, tak pak písni jak jsi dopadla 😉 😀

marmar79
9. črc 2011

@paraple98 Moooc Ti blahopřeji! To jsou krásné zprávy. Mám velikou radost, když vidím, že se IVF zadaří.
Nejen protokol, ale i doktory jsem měla stejně jako ty 🙂 Ať se Ti moc daří, těhulko 🙂

lenkacar
9. črc 2011

@paraple98 koukej dřepět na prdelce doma ,já ti dám práci 🙄

marcajda
9. črc 2011

devčata, to tu máme šrumec, že? já dnes mluvím jen o vás. mamce, příteli, kamošce.. si to užívám 😀 😀

marcajda
9. črc 2011

@lenkacar leni, my bychom dřepěly, ani bychom se nehnuly, že? mít tak nádherný duvod..
teda, dnes je teplý večer, to se mi sedělo na terase mezi kytkama. paráda, at to chvíli vydrží..

paraple98
10. črc 2011

@marmar79 Díky 😉 jojo, člověka potěší každé úspěšné IVF a každý úspěšný porod zdravého mimča 😉 To co někdo pokládá za samozřejmé, my bereme jako zázrak 🙂
Tak koukám, že tahle kombinace léko-doktorů je fakt dobrá 😀 Hlavně se opatruj a drž se 😉

@lenkacar Bojím bojím 😔 Teď už je mi doma hej, ale ze začátku jsem se furt pozorovala a pročítala ty katastrofické diskuze o potratech, no co ti mám povídat... V práci bych na to totiž bývala neměla čas 😀 Naštěstí už jsem si podobné články a diskuze zakázala, takže tam téměř nechodím 😀 😀 A hned je mi líp 😝 😉 Pořád na tebe myslím s tou prací, kámoška teď taky hledá, ale u nás je taky vysoká nezaměstananost, takže pořád nic 😖 Držííííííííííííííííím palce 😉

@marcajda No včera bylo krásně, bohužel mám krátké vycházky, takže si sluníčka moc neužiju 😎 Jsem na tebe moc zvědavá, chcete jít do dalšího pokusu hned?

Už abychom doma všechny měly to mimčo a psaly si o kašičkách a plínkách 🙂

paraple98
10. črc 2011

Jo Leni a co byteček? Už je nový a jak klícka?? 😉

marcajda
10. črc 2011

dobré ránko, to byla ale bouřka, došla i k vám?
@paraple98 más jen krátké vycházky? a nejde říct o delší? známá měla dokonce nepřetržité. a kontrola už byla? na toto jsem zvědavá, kdyby se nám to podařilo a přítel je na slovensku a já bych musela být tu kvůli neschopence..asi by se musel přestěhovat 😀 což by se mi líbilo 😀
já vůbec nevím co bude. mě se do toho píchání nechce. přemýšlím,že Michnovou požádám o clostylbegit a že bychom aspon pokoukaly, jak na něj reaguji.vím, že jsem ve fertimedu po něm mívala plno folikulů, určitě víc jak po dlouhém protokolu. a bud zkusit minmálku nebo inseminaci.ale taky zálezí co mi poví, jak dá dokupy všechna ta vyšetření co jsem ted podstoupila..
no Lenka někde psala, jak s bytečkem bojují, vůbec jí to nezávidím. my ten náš dali po dvou měsících zase do gala a pořádně se mi ulevilo. je to náročné na tělo i na hlavu..pořád všude binec a pořád něco řešit, zařizovat..br..

lenkacar
10. črc 2011

@paraple98 čoveče doma bordel a začínáme u mamky ..takže dvojí mazec ..tak se nebudu nudit ani omylem..a klícka? no tak o vánocích možná 😀

petulka22
11. črc 2011

Krásné ránko holčiny! 🙂
Teda Paraplíčko, to je mazec! 🙂 Tak dlouho nám to tajit?! 🙂 Já mám takovou radost! Ty už máš aspoň to nejhorší zasebou, to já zatím vím prdlajz. Taky pořád studuju různé hrůzné diskuze o mmimoděložních a biochemických... Raděj to fakt nečíst, ale člověka napadají věci..
Jinak holky já měla taky dlouhý protokol, diphereline, gonal, menopur a fraxík. A abych to ani tentokrát neměla jednoduché , tak se u mě po zastavovačce na kontrole za těch 14dnů vyskytla cysta, takže aby se mohlo začít s injekcema, musela jsem jít hned na odsátí, takže předpremiéra před punkcí. 🙂 Punkce byla 18/6, 20 vajuch, ale zralých jen 11, oplodnilo se 9, nakonec z toho byly pěkné 4 a do ET 23/6 zůstaly jen 2 a ty mi šoupli. Nechala jsem to tentokrát opravdu těch 5 dnů, takže to byly blastocysty. Měla jsem strach, aby vůbec něco zůstalo, ale naštěstí.. Punkci i ET dělal pan docent.
Jinak od paní profesorky z Plzně jsem měla v papírech napsané, abych dostala po transferu maximální gestagenní podporu, takže jsem dostala krom 3x2 Utrogestanů jestě obden Agolutin do zadku, a 2x1 Divinu, ale holky, takovou únavu jak po tomto koktejlu jsem za život nikdy nezažila. 🙂 A k tomu denně fraxík s tupýma jehlama do břicha. Ale co bych neudělala, že jo. 🙂 Zatím mi to všechno nechali až do ultrazvuku, takže funguju jen zčásti. Ale samozřejmě pracuju. 🙂 Takže takto to bylo zatím u mě. 🙂
Marmar Ty máš myslím dnes tu krev, tak se pak pochlub s číslíčkem. 😉
Marci, Leni, nedá se nic dělat, jste na řadě. 🙂
Ty jo, snažila jsem se, román jak blázen. 🙂
Holky, přeju pěkný den! 🙂

nana.76
11. črc 2011

Holky zlate je teda koukam a mam uplně husinu jak jsem štastna za nove těhulky 🙂
@petulka22 konečně si se dočkala a vyšlo to moc ti gratuluji a opatruj se hlavně hodně odpočivej 🙂 Bylo na čase je to vlastně rok a něco kdy si byla na prvnim.čas tak strašně leti a hodně na to vzpominam 🙂 jak jsme tam leželi 🙂 ted si budeme psat o dětech jak nam rostou 🙂
@paraple98 z tebe mam strašně velikanskou radost ty najnustkařko 🙂 pohlad za mě mimiska. 🙂 🙂 Ty nejhorší 3měsice maš za sebou ted si uživej v klidu bříška 🙂
@marcajda zlatičko vidiš to a ted je řada na tobě jednou se to povest musi.Myslim na tebe 🙂

@s9480 a Leni holky co vy jak na to jste myslim na vas? 🙂
Marmar tobě taky tiše gratuluji a opatruj se mamino 🙂 Zdravim ostatni Terka se hlasi o jidlo musim běžet.Brzy na vas zase kuknu 🙂
Ještě jednou mam z vas velikanskou radost 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

marmar79
11. črc 2011

Ahoj holky! Tak mi dnes v poradně HCG potvrdili, bylo 600. Není to sice tolik jako u petulky22 ale snad to stačí. Při prvním IVF jsem měla jen 156 . Hlavně aby hladina stoupala. Na UTZ jdu až 28.7.2011. Přeji všem hezké odpoledne.

paraple98
11. črc 2011

@marcajda KO ze sociálky naštěstí ještě nedorazila,ale doktor mně straší, že chodí. Prý hlavně tam, kde je velká nezaměstananost a tudíž i větší pravděpodobnost zneužití nemocenské 😒 Tak se to holt snažím dodržovat....

@lenkacar Proboha se nám neupracuj, léto je na dovolené a ne na makání 😉

@petulka22 No tajila jsem to,hlavně proto, že ten první trimestr se může stát cokoliv a kdyby to zas nevyšlo, že bych tu šířila špatnou náladu a kazila vám těšení na další pokus 🙂
Jakto že náš tolik prášků, máš nějaké horší hodnoty horm. profilu?
Jinak to s tou prací taky moc nepřeháněj 😉

@nana.76 - díky moc, už jsem mimísa pohladila, dělám to teď často, třeba ho vyprovokuju k pohybům 😀

@marmar79 - to je krásné číslo,já měla 16 den po OPU kolem 260 😉 Do KO to uteče a už uvidíš srdíčko 😉 nebo rovnou dvě 😀

Jinak vám ještě musím napsat ohledně toho fraxíku,Pospíšil z FN mi ho chtěl vysadit v 8 tt, ale moje hematoložka je rozumná a nechá mi ho až do 35 tt.... prý to není nijak podložené věděcky, ale mají spoustu dětí díky tomu, že nechali fraxík déle, obzvláště u takových nejasných případů jako my. I v Praze na imuno mi říkala doktorka, že se mám bránit, kdyby mi ho chtěli vysadit... 😉 Sice je to otrava, do bříška mně to už bolí a když píchám do nohy, tak se mi dělají flekance jak od komára,ale co by člověk neudělal pro úspěch 😀

petulka22
11. črc 2011

@marmar79 Bezva! Ta hodnota je krásná! Já měla kultivaci 5dnů, tak proto byla vyšší.
@paraple98 Paraplíčko s těma lékama - já měla vždycky hodně nízkou sliznici, i teď jsem měla u ET jen 7,1 tak jednak proto, a pak to doporučili i z imuna z Plzně, tak mi pan docent napral, co se dá. 🙂 I sestřičky se divily, že to je nějaká novinka. 🙂 Tak uvidíme, jestli se u mě osvědčí. Ale ta únava, to fakt nepřeju nikomu. 🙂
S tím fraxíkem mě to taky celkem otravuje denně ho píchat, ale horší je obden ten Agolutin do zadku. Jsou to olejovky, tak to celkem bolí. Ale jak píšeš, co bychom neudělaly, že jo. 🙂
@nana.76 Nanuš, jojo, po těch dvou letech, co do FN chodím a po tom všem, co mě tam už potkalo, jsem fakt ráda, že jsem se dostala už aspoň sem, kde jsem teď. 🙂

petulka22
11. črc 2011

@paraple98 Paraplíčko a jak se vlastně cítíš? Jaké byly příznaky? Bylo něco jinak než u předchozích pokusů?

nana.76
11. črc 2011

@paraple98 na pohyby maš ještě čas když si prvorodička 🙂 🙂

nana.76
11. črc 2011

@marmar79 Ja měla hcg 120 poprve tak poho 🙂 Petulka bude mit určitě dvojčatka 🙂 🙂 🙂 🙂

paraple98
12. črc 2011

@nana.76 No počítám, že tak do 14 dnů, už bych mohla nějaký ten pohyb zaznamenat 😉 Příští týdenjdu na 3D UTZ, tak jsem zvědavá a pak zřejmě hned na ten genetický 🙂
Koukala jsem ti do albíčka, krásné fotečky, obzvláště ta sourozenecká je super 😉 Terezka už je teda velká slečna a krásná po mamince🙂

@petulka22 Aha,tak to jo... To já mám spíš problém s vysokou sliznicí, ona zas příliš vysoká je taky na škodu. Tentokrát jsem měla jen necelých 13, tak to šlo 😀 jinak ten agolutin je fakt hnus, měla jsem ho při 1.pokusu 😖 ten ti teda nezávidím 😉
A který den po OPU jsi byla na hCG?

Já se cítím fajn, zvracení mně naštěstí minulo, jen takové to nutkání na zvracení jsem měla asi 6 týdnů. Příznaky jsem měla stejné jako minule, ale to bylo jen biochemické. Pořád jsem měla pocit, že to každou chvíli dostanu, prostě takové bolesti jako na/při MS. Jo a taky jsem chodila pořád čůrat, protože jsem měla strašnou žízeň. Jinak pohoda, prsa doteď necítím,ale s tím jsem neměla problém ani u MS. Kdyby mně teď občas dole nebodlo a nebyla jsem taková unavenější a zadýchanější, tak ani nevím, že jsem těhu 😉 Jo a samozřejmě kdybych ještě nebrečela i u reklam na jogurty 😝 😀