Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

cuddle
25. dub 2012

@pepitas ohledne te adopce - no vy uz jedno ditko mate , ze? moznost to je samo - ale musis pocitat s tim, ze budou chtit info ohledne prijmu , potvrzeni ze zamestnani, doktora - nezjistuji jak jsi zadluzena a kolik mas pripadne hypoteku - proste berou, ze kdyz chces dite, mas prostredky ho prijmout a uzivit
samo sa pocita s tim, ze zustanes s ditkem doma na materske, rodicaku jak dlouho bude potreba
moznost je i pestounska pece, tam bys dostavala od statu penizky na ditko - ale nebyly by jste jeho rodice , jen opatrovnici v lepsim priapde

veverka.terka
25. dub 2012

@cuddle jasně, chápu to, ale já sem asi jiná a jednala bych jinak, vím, že se mi to lehce teďka říká, ale krvácela sem od 7. dne po ETu a taky to byly děsný nervy, sice jenom jednou, ale i to stačilo. ale pokud bych věděla, že je šance na otěhotnění, zkoušela bych to pořád a pořád dokola, i přes všechna rizika. určitě každý to cítí jinak a chápu tě. přeju moc moc stěstí 😉 a s tou adopcí je to fajn, je dobře, že ste se rozhodli pomoct takto mimnku, aby získalo milující rodiče 🙂

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas sem ráda, že tě můžu aspoň takto podpořit.... určitě ses rozhodla správně, jak píšeš, nemáš, co ztratit 😉

pepitas
25. dub 2012

@cuddle To dítko není manželove, je z mého prvního vztahu. Tak příjmy máme celkem vysoké, ale výdaje taky. Pokud by to ovšem nezjišťovali, tak by to bylo v pohodě. A kde se vůbec žádá o adopci? Ale to, že bych na výchovu byla sama by jim asi vadilo, že? A u pěstounské péče je postup jednodušší? Je pravda, že kdybysme byli pouze pěstouni, že kdyby se ozvali praví rodiče, že si děti chcou vzít do péče, tak bych jim je musela dát, že?

cuddle
25. dub 2012

@veverka.terka no ja nechci za kazdou cenu si dokazat, ze porazim prirodu , ktera to proste vidi jinak - uz tak to staci - navic mam za 2 roky 15 kilo navic, stimulky nesnasim dobre, je mi spatne, jsem protivna , unavena - a dal uz svoje zdravi pokouset nebudu , uz tak si myslim, ze mam dost zadelano na nejake problemy v budoucnu. Nemluvim o dire v nasi domaci kase, kdy uz nas to stalo skoro 100tis a predstava, ze zkousim , dal a dal, a pak nemam za co miminku koupit postylku a kocarek, tak to neni uplne idealni , to radeji ty penizky misto dalsiho IVF schovam na vybavicku pro adopcatko

pepitas
25. dub 2012

@veverka.terka Uvidíme zítra.... To bude ale zase bezesná noc.... Už ať je to všechno za mnou...

veverka.terka
25. dub 2012

@cuddle jj, je to tak, máš pravdu, je to těžký a asi si každý musí hodně rozmyslet, jestli to má dál cenu zkoušet nebo ne...a finančně to chápu, to je jasný. no, a ty kila-já mám za 4 roky 15 kg nahoře, díky mojí hnusné práci a šílené buzeraci a nervům, kterým tam čelím ☹

cuddle
25. dub 2012

@pepitas pokud jste manzele zadate oba jako par a oba se musite ucastnit skoleni a pak psychotestu - pokud projdete zaradi vas do seznamu cekatelu ( asi rok po podani zadosti ) a pak cekate - dle kraje vsude je to jinak, koukam jsi Hodonin, cili jihomoravsky a nam rikaji dle predstavy o diteti 2-3 roky
vy by jste museli pak podstoupit ty psychotesty i s tvym ditetem jako cela rodina
taky zalezi kolik mas roku , jak stare ditko by vam mohli dat
na dluhy se nikdo neptal, jen vyse prijmu
pestounska pece neni postup jednoduzsi, stejny dokonce na pripravce maji jeste 2 dny navic , pokud jsi pestou je tam moznost ze se ozve nekdo z rodiny ditete ( ne jen rodice, ale treba babicka ) a bude chtit dite navstevovat, to je prave to co musis umoznit - samo na druhou stranu dodavaji, ze vetsinou davaji deti, kde neni zadny zajem rodiny a ci-li predpoklad, ze budes mit svaty klid a pokoj , u adopce toto nehrozi

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas budu moc moc držet palečky a moc na tebe myslet!!!!

onno
25. dub 2012

@jananovacek od včerejška beru proveru. za 3 dny začínám z iněkcema.

pepitas
25. dub 2012

@cuddle No, manželé jsme, ale s jeho povoláním nevím, jak by se mohl účastnit různých sezení. Ale to čekání je taky šílené.. My bysme určitě chtěli taky miminko. Já mám 31 a manželovi bude 39, tak doufám, že bysme nebyli moc staří... 😨 Do té pěstounské péče bych asi nešla, to bych se bála. A kam se na to můžu jít zeptat? Jen bych se zatím poinformavala, jaké bysme měli šance.

pepitas
25. dub 2012

@veverka.terka Moc, moc děkuju!!!!!

pepitas
25. dub 2012

Jdu čučet na seriál, hezký večer všem!

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas 😉 mně taky moc pomáhá, když si tady můžu s holkama psát, sem moc ráda, že ti můžu aspoň takto pomoct 😉
taky koukám na telku, manžel ještě pracuje na domečku ☹ pá a dobrou noc všem 😉

danielahe
25. dub 2012

@cuddle ahoj, mas muj velky obdiv, ze ses jeste neslozila, to me by to s moji psychikou polozilo. Ale to ze se to kazde podari na 1 - 2 pokus, s tim souhlasit nemuzu...moje teta ma zname a tem se to povedlo az na 4 pokus, ktery nebyl hrazeny pojistovnou stalo je to kolem 40 000 a maji dvojcata, kluka a holku......je to teda asi 8-9 let, kolik bylo embryjek, kolik mrazenych a jestli byla PK to netusim....ale povedlo se jim to az na poctvrte....
Ja vim. ze je to tezke, ale treba casem, az si odpocnes od doktoru, tak to treba zkusis jeste 😉

cuddle
25. dub 2012

@pepitas vek mas dobry - na miminko - nejlip kdyz zadas do 35ti , aby ses dockala ditka do 1 roku
co se tyka tech setkani, bohuzel manzel by si to musel zaridit - dopis na pripravku dostanes vic nez mesic dopredu kde jsou terminy uvedene . taky jsme cerpali dovolenou, manzel smenuje - ale zaridili si to vsichni, kdyz jde o to co chceme
jinak ty se muzes poptat na MU kam spadate na odboru socialni pece, je tam socialni pracovnice , ktera to ma na starosti, my na pripravce meli myslim 2 pary od Vas, ale jmeno pani pracovnice si nepamatuju
ona rekne co a jak , co je adopce co to obnasi, jak dlouho se ceka, co musite dolozit, jak to probiha atd.
kukni sem http://www.hodonin.eu/o-nas/os-1789/p1=36858
dle toho seznamu by to mela byt posledni pani - Spackova - nahradni rodinna pece

cuddle
25. dub 2012

@danielahe vis jenze ono taky techniky pred 10ti lety jsou trochu o necem jinem nez dnes - takze chapu, samo snaz lidi, kterym to vyslo na 9ty pokus - ale to ja prave nechci , za kazdou cenu si dokazat, ze to proste musi vyjit, 10 let chodit po doktorech , nechat tam milion a doufat, ze proste 10ty pokus bude ten dobry - to budu mit 40cet a to fakt nechci 😒

danielahe
25. dub 2012

@pepitas nojo, chlapi na tu kutky moc nejsou 🙂 , loni na valentyna jsem si kytku koupila sama, sla jsem za jirkouo, at mi da 42kc a on na co....no ze za kytku, ze jsme mu usetrila tu namahu, jeste, abych si kupovala kytku za sve 😀 😀 😀 😀 , letos jsem si k MDŽ vydupala kytku, tak jsem ji dostala v kvetinaci a zatim jeste moji peci prezila 😀 ...., ja minule taky narozky neslavila a ted asi taky zadna oslava nebude, i kdyz budu mit kulatiny, tak bych mohla neco maleho..ja, syn (starous urco bude v rajchu) a nejake dobrutky 🙂

pepitas
26. dub 2012

@veverka.terka Je super, že existuje tato diskuze, že to máme s kým probrat.. 🙂
Tato noc byla hrozná, každou chvilku jsem byla vzhůru. A od půl paté už nemůžu vůbec spát. ☹ Já se snad té osmé hodiny nedočkám. Včera večer jsem volala ještě s manželem a byl z toho úplně hotový, věřil tomu, že tentokrát to prostě vyjde. Souhlasil, že si mám nechat zavést klidně i ty horší embyjka, že teď už je to stejně jedno. A jak by dojel za 14 dní, tak se půjdem zeptat na tu adobci.

pepitas
26. dub 2012

@cuddle Děkuju moc za rady... Za 14 dní se vrátí manžel, tak tam zajdem a poptáme se, jaké máme šance atd. Je dobré, že termín té přípravy dojde dopředu, že si tu dovolenou bude moct zařídit. Máš můj velký obdiv, že ses do toho tak pustila.

pepitas
26. dub 2012

@danielahe No, tak můj manžel na kytky teda není vůbec. Nevím, kolik jsem za těch 6 let, co jsme spolu, těch kytek dostala. Možná jsem si taky nějakou vyžebrala sama. Taky si taková zahradnice jako já??? 😀 Já vždycky říkám, že mně uhyne i umělé kvítko. Tak ty kulatiny bys měla trošku oslavit. Já jsem je slavila loni a po dlouhé době jsem se pobavila. Bylo to super.

ivetka77
26. dub 2012

Ahoj holky, tak jsem zase tu...vy jste se tu vcera tak rozsouply, ze nestiham docitat... 🙂

ivetka77
26. dub 2012

@pepitas Myslim na Tebe,,

ivetka77
26. dub 2012

Jak jste se tu bavily, komu to kdy vyslo,tak segre moji kamaradky se podarilo na poctvrte a dcera od maminky kolegyne dokonce na popate! Myslim,ze je potreba proste vyzkouset vsechny moznosti-je jich hodne...a kazdemu sedi neco jinyho...

pepitas
26. dub 2012

@ivetka77 Děkuji, ještě půl hodiny a dozvím se ortel...

ivetka77
26. dub 2012

@ivetka77 ja teda nemam co rikat,patrim mezi ty stastny, co jim to vyslo na poprve, na prvni embryjko,ale jak tak procitam ty diskuze, jsou tu ruzne pribehy a nekdo proste musim moc moc bojovat a nakonec se vyplati...a nekomu se treba nezadari,ale aspon si pak muze rict,ze pro to udelal vsechno...

ivetka77
26. dub 2012

@pepitas To uz utece, budu tu cekat na zpravicku

pepitas
26. dub 2012

@ivetka77 To ti můžu opravdu jen závidět... Já bohužel nepatřím mezi ty šťastlivce.. ☹
Pokud budu schopná, tak samozřejmě hned napíšu.

ivetka77
26. dub 2012

@cuddle Ahoj cuddli,jen jsem Ti uz delsi dobu chtela rict, ze mam nekdy pocit, ze sem vzdycky napises neco, co tem, ktere tem, co se snazi o miminko moc na vuli neprida.....ja uz mam mimiska v brisku,tak je mi to jedno,ale kdybych zrovna byla ve fazi snazeni,tak bych si radeji cetla prizpevky, ktere me podpori a zvednou mi naladu...Chapu,ze to nemas jednoduche a je toho uz na Tebe moc, ale kazda to mame jinak-nekterym to vyjde v pohode, jini musi zabojovat,ale vsichni potrebujeme podporu...ale to je jen muj nazor -ostatni to tak treba neciti....tak to neber nijak spatne....Mela jsem jen potrebu to rict... 😉

ivetka77
26. dub 2012

@pepitas Drz se...to zvladnes...