Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

cuddle
4. čer 2012

holky diky, dnes potvrzeno klesajici HCG nahodnote 420, takze nastesti snad vylouceno mimodelozni tehotenstvi u kdyz rano na ultrazvuku to vypadalo vselijak, ale stejne mam dojit jeste jednou na krev ve ctvrtek, radeji at je jistota, ze to fakt klesa
no takze timto uzavren nas aktualne posledni pokus - jiz nemam momentalne dalsi silu absolvovat ten proces znovu ☹

danielahe
4. čer 2012

@cuddle uplne te chapu a je mi lito, ze sis tim musela projit ☹ , ja zazila jeden neuspech a to me vzalo celkem dost, a u tebe si umim predstavit, tak te to musi bolet a jak jsi musela byt silna a navic, kdyz to u tebe vzdycky vypadalo na tehu ☹ . Budu drzet palecky, aby bylo brzo dobre na dusi a budu prat hodne stesticky, aby jste se dockali vytouzeneho miminka adopcatka 😉 🙂

danielahe
4. čer 2012

@werinka1 jojo texl je rychlik 😀 😀 😀 , uvidis, ze to bude vsechno super 😉 , kdyz ted budes 2 cykly odpocivat, tak muzes zatim pit kontryhelovy cajik 😉 , mne teda chutnal, posiluje panevni dno a posiluje delohu 😉 a listovku 🙂 ,

flyaway
4. čer 2012

@werinka1 Ahojky Weru, po dlouhé době sem nahlížím a koukám, že vidím známou "tvář" 🙂 .
Ty ses teda vydala z daleka! 🙂 Tak doufám, že to vyjde a brzo se zadaří!!! 😵
A jak se jinak máš? Dlouho ses neozvala, jakpak to s Tebou vypadá... 😉

flyaway
4. čer 2012

@cuddle Soni a nenavrhli Ti třeba ještě nějaká dodatečná vyšetření? Přece není možný, aby se pořád takhle nedařilo 🤐 . S otěhotněním očividně problém nemáš, takže ten zakopanej pes musí být někde jinde.... 🙄
Nemůže to být nějakou špatnou srážlivostí krve nebo deformacema dělohy nebo prostě v něčem, co se dá napravit, aby jste se dočkali vlastního miminka? 😕
Chápu, že teď nemáš sílu se do všeho pouštět nanovo, ale určitě se nevzdávej, ono se to jednou podaří!!! 😉

veverka.terka
5. čer 2012

@cuddle achjo, mrzí mě, že musíš podstupovat další núspěch....nedokážu si vůbec předsatavit, jak se cítíš ☹

veverka.terka
5. čer 2012

@werinka1 ahojky, tak je to fajn, že máte 1. konzultaci za sebou a ste spokojení 🙂 jj, Texl je rychlík, taky mi to tak přišlo ze začátku a pak sem si zvykla 😎 tak teďka nabírej sílu, psychickou i fyzickou, a hurá do dalšího pokusu 😉 😉 😉

veverka.terka
5. čer 2012

tak dneska pofrčím ke svojí gynekoložce, sem zvědavá, co se dozvím a taky jaká bude....jdu k ní poprvé, přeregistrovávám se od gynekologa, se kterým byla špatná komunikace. doporučily mi ji kamošky a ségra, který tam chodí,tak uvidíme. sem z toho nervózní....

danielahe
5. čer 2012

@veverka.terka urcite to bude vsechno v pohode 😉

tulipanek82
5. čer 2012

Ahoj holky, chtela bych se zeptat-muzu se k vam pripojit do diskuze?Zacali jsme ted s manzelem navstevovat Helios v Brne, jdeme na prvni IVF,byli jsme uz na prvni navsteve a v pondeli jedeme na konzultaci vysledku.

veverka.terka
5. čer 2012

tak kontrola u nové paní gynekoložky dopadla dobře, je moc příjemná a všechno je v pořádku, mimoušek má už i srdíčko, pěkně mu pulzovalo 🙂 krása, sem moc šťastná!!! ještě kdyby mi bylo už líp od žaludku a ta žáha, tak by to bylo úplně úžasný 😉 a s žáhou sme domluvený, že pokud to nepřejde v 1. trimestru, tak mi pak napíše nějaké léky, které se během těhu můžou, říkala sem jí, že už sem s tím totiž měla problémy i dřív, tak je to fajn. byla ochotná a milá. já sem byla ale pěkně nervózní, celá zpocená 😀

veverka.terka
5. čer 2012

@tulipanek82 ahojky, vítám tě mezi nama Heliosačkama 🙂 to víš, že se můžeš připojit a podělit se o svoje zkušenosti a zážitky 😉

tulipanek82
5. čer 2012

@veverka.terka Dekuji za privitani 🙂 Ja zatim moc zazitku nemam,znam jen pana doktora Texlu a ten je teda vazne bozi,dlouho jsem nemela tak dobrou naladu jako po konzultaci u nej 😀
Koukam, ze Ty uz jsi mamca, tak to moc gratuluju,musi to byt skvely pocit 🙂

veverka.terka
5. čer 2012

@tulipanek82 jj, Texl je super. můj manažel byl úplně nepříčetný, když sme šli na 1. konzultaci a pak si libovat, jakej je to pohodovej chlap 😎 je to fajn, když je někdo tak příjemnej a člověk z něho má dobrý pocit že 😉
jj, sem těhule a doufám, že i zůstanu, pořád se moc bojím, aby bylo všechno v pořádku. je to moje 1. IVF, ale 2.transfer. 1. embryjko to vzdalo ☹
a jak ste na tom vy, budete absolvovat nějaká vyšetření nebo už něco máte za sebou, i nějakou léčbu? víte, v čem je problém, u tebe nebo u partnera? kdy začnete se stimulací na IVF?

tulipanek82
5. čer 2012

@veverka.terka T jo,tak to je dobrym ze se Ti to povedlo v ramci prvniho IVF...hold asi ne kazdy embryjko je to stastny, ze jo...ale slysela jsem, ze v Heliosu pry jsou dost uspesni,tak doufam, ze budeme taky takhle uspesni...
My jsme ted byli na prvni navsteve, cekame na vysledky me a manzela

veverka.terka
5. čer 2012

@tulipanek82 jj, sou úspěšní a myslím si, že se snaží udělat maximum pro úspěch. a v čem si myslíte, že je u vás porblém? jak dlouho ste se snažili o miminko?

danielahe
5. čer 2012

@tulipanek82 ahoj, tak te taky vitam mezi nama 😉 , ja uz si z heliosu nesu v brichu druhyho bobecka. 🙂 ...jako u terezky prvni embryjko to vzdalo a druhe mi uz nekolik mesicu roste v brisku 😉 , no a ten uplne prvni, tomu je uz 7 let 😉 . V heliosi mam opravdu velkou sanci na tehu 😉

danielahe
5. čer 2012

@veverka.terka tak to je super, ze uz mate srdicko 😵 😵 😵 a co fotecka, zadna nebude 😉

veverka.terka
5. čer 2012

@danielahe 🙂 fotečka je taková ještě jakási škaredá a navíc neumím skenovat 😀 zeptám se manžela, jak se to provádí a šupnu ji sem. umím jenom tisknout a kopírovat 😎

tulipanek82
5. čer 2012

@veverka.terka No my jsme tomu dali volny prubeh a trva to uz 5 let,za posledni rok jsme zkouseli inseminace,ale nic:(Nevim, kde je problem:( Po gynek strance mi nic nezjistili...tak uvidime, co ukaze vysetreni v Heliosu

tulipanek82
5. čer 2012

@danielahe Ahoj ,dekuji za povzbudeive informace, to je krasne, tak ty uz cekas druhe miminko!

tulipanek82
5. čer 2012

@veverka.terka @danielahe Holky stastne tehotenstvi Vam obema!

veverka.terka
5. čer 2012

@tulipanek82 no, tak to už čekáte taky dlouhou dobu....hmm, tak uvidíte podle výsledků.ale v hodně případech bývá chyba u chlapa-špatný spermiogram, tak to bylo i nás. já téměř v pohodě, manžel úplně špatný....ale neboj, v Heliosu si poradí skoro se vším 😉 😉 😉

werinka1
5. čer 2012

@flyaway ahojky kočko, no jo, už jsem se zařadila mezi heliosačky. Bohužel nám nevyšel ani KET, takže mam před sebou pouze jeden jediný pokus. Ale chci bojovat dál, tudíž teď si dam chvilku pauzičku, ale fakt jen 2 měsíce. Budu pít čajíky a zase cvičit Mojžíšovou. Původně jsem chtěla počkat dýl, nabrat sílu, dostat se do pohody, ale mam strach, že s přibývajícím věkem to bude jenom horší. Tudíž do toho půjdem zas takhle "brzo" po neúspěchu z 2.IVF. Bylo nám jasný, že tam kam jsme chodili nic jinýho nevymyslí. Tudíž jsme stáli před rozhodnutím kam. Sice mi tu jedna holčina poradila v Plzni ten druhej CAR, ale větší ohlas byl na Helios. Vždyť snad všechny heliosačky jsou už těhotný! Teda až na chudinku cuddle, která bojuje asi s jiným problém než otěhotnět. Tak jsme se rozhodli nabrat směr Brno. Texl nám řekl, že nemusíme na každou kontrolu do Brna a "scucnem" to na 3. Zbytek si oběhem tady. Takže super. Už mam merional a diphe.... no je to jako decapeptyl a až se rozhodnem, začnem píchat. Zvláštní, že mi doporučil spíš ty léky bez doplatku. Pak jsme si připláceli 2500 tis. za vyšetření spermia. Vyšlo nám dobře, ale mluvil ještě o nějaké fragmentaci DNA či co a to se na klasickém spermiu nepozná. No a pokud to vyjde dobře a u mě krev, prý je dokonce zcela zbytečné platit za ICSI či PICSI!!!!! Z toho jsem byla úplně vedle. On na nás, proč jsme to proboha platili? Vždyť máte dobrej spermiogram, není to vůbec nutný. Ale jelikož je to fakt poslední pokus, doporučil ještě to dovyšetření ať je to jistý. No kéž by! To bysme ušetřili! No vkládáme do toho obrovský naděje. A jak se daří tobě??

werinka1
5. čer 2012

@veverka.terka
@danielahe Děkuju. Snad nám to opravdu vyjde. A pak budem říkat, že máme dokonce až "brňátko" 😀

cuddle
5. čer 2012

@flyaway fakt nevim - jeste musim znovu na tu krev - jestli to fakt klesa
ja uz mam imunologii, genetiku, krevni mutace, srazeniny - pruchodnost vejcovodu
minule mi pan doktor Texl rekl, ze je to proste spatnym embyem, ze vznikne pri oplodneni chyba - jenze tim padem jsme z 2 IVF a 23 vajicek - oplodnenych 21 kusu , kdy nam zsutalo 5 embryi ani jedno dobre, takze uspesnost vlastne oplodneni a kultivace 0% - nevim jak je to mozne, ze u nas v kazdem pripade doslo k chybe a tim padem vlastne vsechna embryjka byla spatna
samo dalsi moznost je dalsi IVF s odeslanim embryek do Australie, a co kdyz dojde papir, ze jsou vsechna spatna...co dal? bude to jen potvrzeni, ze proste spojit moje vajicko a manzelovu spermii nejde, ze spolu nekamaradi....nebo je to o nahode, kdyz treba v 5 IVF cyklu se podari 1 dobre embryo, které pak vydrzi 😒 nevim, a opravu 3 x uz mi ten zazitek stacil, procentualni sance, ze potratis 3x za sebou je opravdu velmi mala...u me, predpoklad, ze by se mi to povedlo po 4te velmi velky....nebudu uz moje telo vice trapit....

ohledne jinych vysetreni mi nikdo nikdy nic nerikal , nenavrhoval, uz po 1 potratu jsem se ptala co vsechno jeste muzeme vysetrit, abychom tomu zabranili, po 2hem jsem jeste zjistila, ze nemam tu krevni srazlivost, co mi doporucila moje gynekolozka, ale vice fakt nevim co jeste chtit - mel by mi to rict doktor , co vsechno muze zpusobit ten SP a co tedy pro to muzeme udelat, abychom zjistili, kde je problem - ja jsem se pokazde ptala, co jeste nemame , co jeste mam podstoupit, nez pujdeme o krok dal

flyaway
5. čer 2012

@werinka1 Dobře jste si vybrali CAR, úspěch zaručen 😉 ! A ono se zadaří i Cuddlince - možná ne hned, možná to bude trvat, ale ona se dočká, o tom nepochybuju 😎!
Je super, že sem nemusíte jezdit na všechny ty kontroly, to byste opravdu na cestách ztratili mládí - no a třeba se zadaří a někdy se potkáme 🙂 . A když ne teď, tak určitě na tom dětským dni, až budeme mít ty malý prcky u sebe 😵 .
Ty léky bez doplatku mají asi stejný účinek, jediná "nevýhoda" je v tom, že si je člověk musí sám "namixovat", kdežto v tom peru je to uživatelsky asi příjemnější. Jenže když jsou pak vyšší dávky (už si nějak nevybavuju, kolik sis toho píchala), tak by se člověk nedoplatil 🤐 . S tím spermiem je pravda, že takhle na první pohled to může vypadat dobře, ale fakt se až tím dovyšetřením zjistí, zda je to tak doopravdy - ty naše breberky taky vypadaly dobře, bylo jich hodně, byly rychlý, ale tím dalším vyšetřením se zjistilo, že mají šišatý hlavičky a prostě jsou celý takový "nakřivo" 😒 . Nicméně i přesto jsme teď už ve třetím trimestru a máme to za pár 😎 . Lehce se o nás už pokoušejí poslíčci, ale doktor mi tvrdí, že je to normální, takže pokud nezačnu rodit, jsem v klidu 🙂.
Werunko, berunko, do třetice Ti přeji všeho dobrého, budu na Tebe moc a moc myslet, tentokrát už to prostě vyjde!!! 😉
Pravidelně sem budu nakukovat a držet pěstičky 🙂

flyaway
5. čer 2012

@cuddle Je to fakt divný ☹ . Mě tak ještě napadá, jestli třeba nemáš něco, co měla tuším Tinka nebo některá z holek v IVF diskuzi, že měla v děloze nějakou přepážku, díky které spontánně potrácela a sotva jí to odstranili, tak se zadařilo. Nechce se mi věřit, že by všechna embryjka byla špatná, zvlášť, pokud jsi pokaždé otěhotněla 🤐 . Jako je to možné a pokud byste našli sílu jít do dalšího pokusu, asi bych být váma určitě nechala udělat vyšetření v Austrálii, ale prostě tomuhle se mi fakt věřit nechce. Nicméně i pokud by se třeba zjistilo, že k sobě váš genetický materiál nepasuje, neuvažovali jste o dárci nebo dárkyni? Přeci jen by to dítě bylo alespoň napůl vaše. Nebo alespoň já to tak beru, že adopce byla až jako poslední štace, až kdybychom vyčerpali všechny možnosti... 😔
Ach jo, fakt už nevím, hrozně mě to mrzí, že se takhle opakovaně nedaří - ale tak třeba opravdu zjistíš, že hcg roste, byť pomalu a celá tahle debata je vlastně zbytečná 🙂 . Nemusí mít každá tabulkové hodnoty, pokud to tak má být, tak to tak bude a basta 😉

werinka1
5. čer 2012

@flyaway Moooc děkuju zlatí. Musíme věřit, že to opravdu dopadne dobře. Pak už nevim co bychom dělali 😒 Bude to bohužel horší na psychiku když víme, že je to poslední pokus 😒

flyaway
5. čer 2012

@werinka1 To si vůbec nepřipouštěj! Prostě tomu věř - to udělá hrozně moc, mluvím z vlastní zkušenosti 🙂