Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

adriana1010
22. čer 2012

@veverka.terka ještě nenechala :(, nevěděla jsem to, protože jsem končila 15. května a prvních 14 dní platí zaměstnavatel, tak za květen mi to už přišlo, ted spíš za červen..ne?

adriana1010
22. čer 2012

@veverka.terka no dva vaky tam asi jsou jak vidím, ale když budou mít společnou placentu a neudělají si mezi sebou přepážku, tak laserem je rozdělí, protože pak dost hrozí TTS..transfuzní syndrom...což je to, že jeden bere krev a všechno tomu druhému, to jedno umře na podvýživu a druhý na pravý opak...tak laserem se dají rozdělit..ale uvidíme, to jsou ty nejhorší varianty..

veverka.terka
22. čer 2012

@adriana1010 no, ale to je úplně fuk, jestli to platí zaměstnavatel nebo sociálka, vždycky na konci měsíce se ten lístek musí dodat, aby bylo jasný, že pokačuješ v PN dál...a za červen ti to určitě ještě nemohlo dojtí, to dojde tak v půlce července, to se asi budeš muset domluvit, jak to teďka udělat v práci. protože v práci ti zaplatili těch prvních 14 dní a co dál? ty nemáš vlastně teďka doklad v práci ani na sociálně, že pokračuješ v PN, víš. to sis měla nechat vypsat v Heliosu na konci května a dát do práce a oni si s tím pak udělají, co je potřeba dál.

veverka.terka
22. čer 2012

@adriana1010 aha, teda, to je složitý...ale uvidíš, že to nebude potřeba a bude to OK 😉 😉 😉

adriana1010
22. čer 2012

@veverka.terka tak já tam v pondělí zajedu a dovezu to tam dodatečně..snad mě nezabijou :(, taky mě to koordinátorky mohli připomenout...vůbec jsem na PN nikdy nebyla...a nikdo mi to neřekl..:(

veverka.terka
22. čer 2012

@adriana1010 jj, snad to nebude vadit, no, to mohly, to je fakt...ale zas na druhou stranu, jim je to fuk, že, je to tvoje starost, tak na co by se o to ještě staraly ony.... 😒 ale určitě si to vyřiď, ať pak nejseš bez peněz

jananovacek
22. čer 2012

@adriana1010 Adri, to by asi nedelaly nic jineho nez hlidaly pacientkam neschopenky 🙂 to asi ne...

danielahe
22. čer 2012

@adriana1010 jak pise tekra s tou neschopenkou, jen se modli, aby tvoje firma nemela sidlo v praze, stale cekam na neschopenku z dubna 😠 😠 😠 😠 a nasledne za kveten.....no doufam, ze nez pujdu rodit, tak mi to pride najednou 😀 😀 😀 a dekuji za krasavce 😉
@veverka.terka mozna ten screening byl levnejsi pred nejakou dobu, ona ta cena neni totiz stala 😉 , tak nejak mi to rikala mudra.Jo nekdo to tu psal, ale uz si nejsem jista kdo 🙂, nbo treba meli nejakou akci, to uz se nedopatras, ale za jistotu zdraveho miminka das jakoukoliv sumu 🙂. Premyslim, ze si do heliosu zajdu na 3D utz, at mam pamatku na mimouse z bricha 😉 , uvidime, je to furt dost penez na nic 🙂

danielahe
22. čer 2012

@adriana1010 mne to s tim papirkem na penize rikala vedouci v praci a pak jsem se informovala u mati, jinak jsem taky neschopenkovy analfabet 🙂 😀

danielahe
23. čer 2012

holky huraaaaaaaa mne prisla nemocenska za duben 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , ted uz mi zbyva jeste za kveten 😀 😀 😀 😀

hanulka0102
23. čer 2012

Ahoj holky, vidim, ze tady uspesne zvedate statistiky 😉 Moc gratuluju vsem tehulkam a preju moooc stesticka vsem cekajicim.

ivetka77
23. čer 2012

@adriana1010 Páni, adri, tak to moc gratuluju!To je prekvapko!Ty budes mito dve miminka najednou!!Tak diky bohu, ze v Heliosu delaji transfer jen jednoho embrya 🙂 😀 😵 😵

ivetka77
23. čer 2012

@danielahe Dani nadherna fotka...

danielahe
23. čer 2012

@ivetka77 dekuji 😵 😵 😵

jananovacek
24. čer 2012

@adriana1010 To musí být stejně zvláštní pocit, co? Pořád si měla málo málo a stejně z toho budou dvě míma 😀

tulipanek82
24. čer 2012

Ahoj holky, cotu mate noveho?

tulipanek82
24. čer 2012

@adriana1010 Je, Andrianko, moc gratuluju! To musi byt krasny pocit! A Ty mas dve miminka z jednoho embryjka? To se rozdelilo na dve? Ty jo... 😵

adriana1010
24. čer 2012

AHoj holky 🙂, dneska mám za sebou pracovní den a to mi bylo dopoledne taaaak špatně..ale už je mi líp, tak zase plaším, proč je mi líp, jestli se něco neděje, no jsem jak praštěná :D.., ale pořád se dost bojím...achjo, kdy to trápení už skončí....9 měsíců to nevydržím 🙂

veverka.terka
25. čer 2012

@adriana1010 Adri, tak se trošku raduj a ne se pořád jenom boj 😉 ten strach neskončí ani porodem, bude ještě horší, to si piš 😎 a co na dvojčátka říkal přítel a rodina, pokud to ví? no, mně bylo včera zatím asi nejhůř za celou dobu, zvracela sem celej den, jenom sem něco snědla a šlo to ven 😝 su z toho docela unavená a slabá jak mucha....tak pořád polehávám a nicmoc nedělám 🙂

veverka.terka
25. čer 2012

@onno ahojky, neměla bys jít teďka někdy pro mrazáčka? nebo už je u tebe? 🙂

a jak se máte jinak ostatní holky, jak se vám daří?

onno
25. čer 2012

@veverka.terka Ahoj nejdu mám streptotoka beru antibiotika měla jsem horečky.Sliznici jsem měla taky malou.Říkal že to může být tým onemocněním,ale že se to po IVF stává že sliznice nedoroste.Ty nevolnosti švagrová měla celé těhu čekala dvojčata.Říká že už nikdy víc.Já je měla akorát když jsem sedla do auta. 🙂 Asi to bude holčička když ti je zle.Ono je to jedno hlavně když je to zdraví.

veverka.terka
25. čer 2012

@onno ježda, to mě mrzí ☹ .....a potom, jak se přeléčíš, tak pak půjdete na KET ne?teda doufám, že to nebudu mít celý těhu, to bych se asi zbláznila, je to dost vysilující! 😝 je mi fuk, co to bude, hlavně, když to bude zdravoučký 🙂 tak se pořádně leč a ať seš brzo v pořádku 🙂

onno
25. čer 2012

@veverka.terka volala jsem na výsledky mám spálovou angínu. ☹

veverka.terka
25. čer 2012

@onno oje, no, tak to ti nezávidím... ☹ ale neboj, určitě ATB brzo zaberou a bude líp a budeš rychle fit 😉 😉 😉

adriana1010
25. čer 2012

@veverka.terka Ahoj Terezko, já mám dneska taky šílenej den, od rána zvracím, po opětovné snaze do sebe něco dostat, jsem vyzvracela půlku rohlíku a následně vývar i s nudlemi.., bolí mě žaludek z toho, že mám hlad, ale neudržím nic :(, pořád je mi zle a to po celý den, zdá se mi na to brzy 😀
Přítel byl nadšenej, prvně pořád brečel, byl chudák celej dojatej...🙂, ažjsem se smála, že budu mít tři uječený děti doma :D

adriana1010
25. čer 2012

Jo, naši ty jsou úplně paf, tatka se pořád chlubí jaký z nich budou kočky, už shání kulomet na potencionální partnery :D, no sranda..přítelova strana to neví, jsou to starší rodiče, nemá smysl jim vysvětlovat jak vůbec umělé oplodnění funguje, žijou na vesnici, tak si to člověk dokáže představit 🙂, mají jiný starosti než tohle 🙂, překvapíme je, až tak po desátém týdnu nejdřív..🙂, to už to snad bude trošku jistější..

onno
25. čer 2012

@veverka.terka volala jsem do Heliosu mluvila jsem přímo s Texlem.On říkal že musíme dát 2-3 měsíce po přeléčení pauzu. ☹

onno
25. čer 2012

@adriana1010
@veverka.terka zkuste poránu na nevolnosti hořkou čokoládu někomu to pomáhá.Cucat nekousat (musí být jen hořká)

veverka.terka
25. čer 2012

@adriana1010 no,to tos i můžem podat ruce s tím zvracením ☹ já myslím, že není brzo, taky mi začalo být blbě touhle dobou, jak seš teďka ty, každej to má jinak no a ještě, když tam máš 2 prcky, tak je to možná o to dřív víš 🙂 hormony řádí jak zběsilí, děloha se roztahuje....tak odpočívej a hlavně aspoň pij, snažím se aspoň pít, když v sobě nemůžu nic udržet, ale je to hnusný že. úplně tě chápu a musíme doufat, že to přejde....to je skvělý, že sou vaši a přítel tak nadšení 🙂 🙂 🙂 však úplně tě vidím, jaks říkala, že si přeješ dvojčátka a teďka se ti to splní 🙂
@onno tak to se nedá nic dělat, aspoň budeš úplně v pohodě a nebudeš už mít v sobě žándý zbytky chemie z ATB a pak se to rychle podaří 😉

veverka.terka
25. čer 2012

@onno jo? tak to zkusím....ale mně není blbě jenom ráno, ale celej den a nejhorší to bývá večer 😝 ale i tak to vyzkouším, za zlepšení bych dala cokoli 😉