Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
9. črc 2012

@pepitas tak to je super, ze jste to nevzdali a jdete dal, uvidis, ze to bude super 😉 a nam tu pribude dalsi pupek 😉 ....kazda z nas to ma jinak, nekdo neciti vubec nic, nekdo to vi, uz od prvniho dne a nekdo to neresi...uvidis, ze za par dni budes moudrejsi, vydrz do 8smeho dne a pak muzes testnout 😉 ...drzim palecky mimousovi, aby se mu u tebe libilo 😉

pepitas
10. črc 2012

Tak a je po všem, začla jsem krvácet. Zatím trochu, ale to se určitě rozjede, protože mě hrozně bolí břicho...

veverka.terka
10. črc 2012

@pepitas achjo, tolik mě to mrzí, ale ještě to úplně nevzdávej!!!volala sis do Heliosu?moc na tebe myslím.... 😉

veverka.terka
10. črc 2012

před chvilkou sem dorazila od gynekoložky, tlak sice vyšší je, ale na hospitalizaci to zatím není. vysadila mi i léky na ten tlak, protože stejně na mě nějak neúčinkují nebo je vyzvracím a uvidíme za týden.a napsala mi čípky proti tomu zvracení a ještě mi doporučila si koupit Pyridoxin, tak uvidíme. zítra jedu do Heliosu na NT screening, mám tam být na krev na lačno, tak sem zvědavá, jak zvládnu cestu.... 😒

danielahe
10. črc 2012

@pepitas jaktooooo, a kolikaty den jsi po ketu? 😨 , urco volat do heliosu a oni ti reknou, co a jak, treba ti pichnou ten agolutin na krvaceni, snad to bude dobre, budu drzet palecky....... 😒 , to je hrozne, kdyz ma nekdo takovej pech 😔

veverka.terka
10. črc 2012

@cuddle super!!! 🙂

pepitas
10. črc 2012

@veverka.terka
@danielahe Do Heliosu jsem volala hned ráno a koordinátorka mně řekla, že mám hned dojet do Brna. Taky říkala, že je to divné, že su teprve druhý den po Ketu. Tak jsem sedla do auta a ujížděla do Brna, tam jsem dostala injekci agolutinu a další čtyři sebou dom a mám si to nechat píchat obden. A ještě mně zvýšili dávku Utrogestanu na 2-2-2, ale už si jich nemám zavádět, ale polykat. Krvácení už ustává, už je to jen takové růžové, ale břicho bolí pořád. Tak nevím, co si o tom mám myslet.

pepitas
10. črc 2012

@veverka.terka To je dobře, že to zvládnete i bez hospitalizace... Ten tlak určitě klesne, uvidíš. 😉

veverka.terka
10. črc 2012

@pepitas to je super, že to ustává, to je známka, že to nejsou měsíčky, neboj, to bude dobré. mně, když sem to poprvé krvácela, tak Agolutin vůbec nezabíral a krvácela sem čím dál víc. ale jak to ustává, to je dobré znamení. a břicho fakt může být tím KETem a mimouškem, kterej se zabydluje 😉 😉 😉 tak tfuj tfuj, budu moc držel palečky, ať to konečně vyjde!!! uvidíme s tím tlakem, snad se to umoudří a bude to v normálu 😉

cuddle
10. črc 2012

@veverka.terka jinak tlak - ja byla u internistky, pac mi gynekolozka vzdy namerila tak 140/100 a u internistky jsem pak mela 120/80 a u obvodni taky, tak kroutily hlavou - no nakonec jsem dostala na 1 den Holtera - ten mi zaznamenaval co pul hodky tlak a pak vyhodnoceni , urcite tlaky vyssi jine zase v norme, dopoledne v poradku, v noci taky nad ranem vyssi a shrnula to s tim, ze do 140/100 by to neresila a pokud bych byla tehotna snazila by se 1 trimestr uplne bez leku , dokud je to nejdulezitejsi a pak ze leky pro tehotne...ale nemyslim, ze ty hodnoty cos psala, byly nejake extremni, vzdyt to nebylo ani tech 140/100....kamosku hospitalizovali ale to mela 180/120 v prumeru

pepitas
10. črc 2012

@veverka.terka Já si myslím, že to ustalo tím agolutinem a tým utrošem... No, uvidíme, co bude dál... Ale hlava se mně snad rozkočí. A to si asi nemůžu dát žádný lék od bolesti, že? Děkuji za podporu! Hned mně je trošku líp.

tulipanek82
10. črc 2012

@pepitas Ahoj, drzim pesti, at se embryjko poradne zavrta!

tulipanek82
10. črc 2012

@pepitas Jinak ja jsem tu novacek,tak jeste zkusenosti nemam,ale na lek od bolesti bych se radeji zeptala doktora 😉 A super, ze to ustalo, doufam, ze minimalne na 9 mesicu;)

tulipanek82
10. črc 2012

@veverka.terka Souhlas s holkama, me tlak taky lita nahoru a dolu jak se mu zachce, tak neboj, rcite to bude dobry;) Drzim palecky!

pepitas
10. črc 2012

@tulipanek82 Děkuji za podporu, snad mě embryjko jenom zlobilo a teď už to bude v pohodě. Kamoška mně poradila půlku paralenu, když byla těhotná, tak jí to poradili v lékárně. Dala jsem si to, ale stejně to nezabralo. Dám si asi mokrý ručník na čelo a půjdu spát..
A ty už stimuluješ?

kinos
10. črc 2012

@veverka.terka tak to je dobrá zprávička, že tlak nevylezl někam vysoko a fajn že ti i ty léky vysadili, když to stejně nepomáhalo... Jéjku no to by bylo něco pro mě... 😝 na lačno dojet až do Brna, já mám problém na lačno vydržet hodinu 😀 a ještě v autě - to musím něco zakousnout 😀. Ale držím palušky ať to zvládnete!
Snad vám všechno na stavbě uschlo! Teď bylo docela bez deště, ale hlásí velké ochlazení, což by nevadilo, kdyby to nebylo s nějakými lijáky, co?

kinos
10. črc 2012

@tulipanek82 Jak pokračuješ v píchání, už je z Tebe profík? 😀 Zítra končím s proverou a budu čekat na MS. Injekce mi zatím jdou ok (mám za sebou dvě 😀 ) naštěstí jsou malinké. Jo mám takový dotaz... kam s jehlami?

kinos
10. črc 2012

@pepitas To je dobře, že se to uklidnilo. Jéjku, to jsou nervy, držím palušky!

adriana1010
11. črc 2012

Ahoj holky, tak jsem doma z utz,,, to co jsem dnes zažila byl vrchol největšího sprostýho chování co si kdy ke mě kdo dovolil…tak začalo to tím, že jsem přišla a na recepci mi řekli, že dnes poradnu mít nebudu, protože paní dr. Bílková je nemocná, a že mě dali k jiné paní doktorce, měla jsem ji jednou na ultrazvuku, je mladá a nic neví! Tak sem si řekla ok, aspon uzt., no na ten sem šla nahoru, kde mi bylo sděleno, že tam nic nevidí, nic tam není a tudíž si mám přijít za týden, dokážete si představit jak sem se tam asi zhroutila, když mi to řekli, začala jsem brečet, že od tam neodejdu, at mě seženou jinej utralzvuk, že chci jít dolů, kde to bylo vždy vidět, tak mi ta mladá doktorka řekla, že dolů jít nemůžeme, protože tam dnes dělá uzt paní doktorka BÍLKOVÁ A MÁ PLNO!!! |Chápete to? Takže mi na recepci řekli, že je

adriana1010
11. črc 2012

nemocná jen proto, že toho měla dost, tak mě šoupli k té nové, která mi řekla, že tam nic nevidí a že mám dojít za týden!, Tak sem jí řekla, že neodejdu, dokud mi ten uzt neudělají, tak šla za panem dr. Šulou, řekla mu asi jak tam hysterčím, tak mě vyšetřil a potvrdil, že je vše ok a že jsem u jednoho 8+4 a druhý 8+2, přičemž dnes mám být 8+3, ale to je asi normální, srdeční akci mají obě, následně mi ta mladá řekla, že se mě objedná na další uzt za měsíc…já nemám těhu průkazku, technicky sem neprošla ani poradnou a tak sem jí řekla, že za měsíc je dlouho, že to bude až po 12 týdnu a může se cokoliv stát, že chci dřív a prý to není nutný, dvojčata po ivf nejsou rizikový pokud nekrvácím…Já se přesto objednala dole opět k bílkové na příští týden, je mi fuk co mi řekla ona…ale silně uvažuju, že si vezmu kartu a jdu jinam, to co dneska předvedli je opravdu vrchol a to lhaní a ještě se tak prokecnou, fuj!! 😠 😠 😠

onno
11. črc 2012

@adriana1010 Ahoj tak to je síla to zas zachovali teda hrozně.Proč vůbec tu doktorku k tomu pouští vím o kterou jde.Mě řekla že žádný folikuly se netvoří a přitom jsem jich měla plno.Naštěstí došek hned Texl.Co se týká co ti řekla že po IVF není rizikové těhotenství ,tak to je pravda.Jenom pokuď bys krvácela nebo měla bolesti břicha ,tvrdnutí někdo to má od začátku.Pokuď to máš teď v 9 týdnu v pořádku ,tak za měsíc je kontrola optimální.Není dobrý když do tebe často doktoři vrtají může to způsobyt krvácení a v nejhorším i potrat.Když se dělá utrazvuk často tak to není dobré pro miminko osvěcuje ho to.Až dýl budeš chodit po 14 dnech a pak ke konci po týdnu.Představ si že seš v bříšku ty to děťátko to vše cítí.I měření čípku i ultrazvuk jak tlak tak světlo.Většinou miminka před tím utíkají.Uvidíš co ti řekne tvá doktorka.Já bych odešla lhát se nemá.

tulipanek82
11. črc 2012

@pepitas Ano, jsem teprve na zacatku,ale uz picham 🙂 Jak je Ti dnes? Polevilo to?

tulipanek82
11. črc 2012

@kinos No my je sbirame doplastikove flasky a manzel je pak vyhodi v paci do infekcniho,nechteli jsme to hazet do kose...ale myslim, ze ostatni to tak delaji...jinak fakt nevim...

tulipanek82
11. črc 2012

@kinos Jinak ano, myslim, ze uz mi jde pichani pekne od ruky 😀

tulipanek82
11. črc 2012

@adriana1010 To je teda zvlastni...Jak je to mozny? Treba tam meli nejaky personalni problem- jeden doktor odpadne a vsichni ostatni doktori maji plny ruce prace aby to stihli...ale rozhodne to teda meli rict na rovinu...A tak uvidis, jak bude priste u Dr. Bilkove....Hlavne, ze Ti ten pan doktor Sula potvrdil, ze jsou mimca v poradku... 😵 😵 A pak, at se stalo co se stalo...hlavne, ze Ti tam k tem miminkum pomohli, no ne? Jinak souhlasim s Onno, uz jsem tady psala, ze kamoska ma dvojcatka, taky si ji zvali na kontroly po mesici...myslim, ze az do 6 mesice, pak po 2 tydnech...tak ze Ti to rekli urcite spravne;)

pepitas
11. črc 2012

@tulipanek82 Neboj, to uteče jak voda a za chvilku už budeš taky čekat na těhu testík... Dnes mě bolí hlava trochu míň, břicho teda bolí dost a špiním. Utrogestan jím 3x denně a zítra jdu zase na injekci agolutinu. Musím vydržet do příštího týdne, než budu testovat. 😒

hanulka0102
11. črc 2012

Adri tak ti teda nevim, ale ja jsem byla dneska dopoledne v Heliosu na kontrole a pani dr. Bilkova tam fakt nebyla, byla jsem u pani doktorky Vasinove, takze asi je vazne nemocna.
Jinak jsem rada, ze jsou mimca v poradku 😵 mela by sis to zacit trochu uzivat 😉

veverka.terka
11. črc 2012

@cuddle uvidíme, jak to bude dál postupovat, myslím si, že si mě snad ohlídjí a když bude nezbytně nutný, tak mě na chvilu zhospitalizují a bude 😉 a jak ste se měli na dovolené? 🙂

hanulka0102
11. črc 2012

@pepitas Jééé, kdy si byla na transferu? Ani jsem nějak nezaregistrovala, že stimulkuješ...

veverka.terka
11. črc 2012

@kinos ahojky, no,nebyla to žádná slast jet nalačno, ale zvládla sem to 😀 dala sem si Torecanovej čípek proti zvracení, s sebou hnedka sváču a už sme frčeli. 😉 🙂 nějak to zvládáme bez té střechy, ale je to zajímavý, před chvilou zase přišel pěkněj slejvák, ale za chvilu byl pryč....nedá se nic dělat 🙂 to je super, že injekce zvládáš, je to v pohodě žejo? 😉 😉 😉 já sem injekce a ampulky schovávala od plastové dózy od zmrzliny a pak je vyhodila do popelnice. říkala sem si, že se aspoň o to nikdo nepíchne nebo nepořeže.