Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
11. črc 2012

@pepitas neboj, to bude dobrý, jak jenom špiníš a nekrvácíš, tak to bude OK hlavně buď fyzicky trochu v klidu. seš aspoň na PN nebo pracuješ?

adriana1010
11. črc 2012

@hanulka0102 tak užívat to moc nejde, když ti někdo řekne, že tam nic není...., jasně mi obě řekli, že bílková dělá dole utz a že je dnes zasekaná a nemá čas...tak nevím..., to je jedno...jsem z nich zklamaná.

veverka.terka
11. črc 2012

@adriana1010 Adruš, koukala sem, jestli tě tam neuvidím a nikde nikdo. byla sem na odběrech a nakonec i na UTZ, prý chtějí na ten UTZ screening přesnou velikost mimouše, říkala sem jim, že sem byla minulej týden u svojí MUDr. a že tam má vše napsaný a oni, že to neva, že mi udělají zase UTZ. tak já mám právě opačnej problém stím, jak píšeš. mně dělají UTZ furt, protože budu chodit na kontroly kvůli tlaku 1x 14dní a mezi tím mi ho ještě dělali někdy v Heliosu, takže každej týden mám UTZ, tak zase si taky říkám, jak píše ONNO, že všeho moc škodí a že mimču se to asi moc nelíbí......
jinak,jak píšeš, s tou doktorkou, tak to je fakt divný a zvláštní...jinak já sem se teda taky dneska nestačila divit, ale nakonec taky vše OK. víš, jak sme se tam potkaly minule na UTZ dole? tak pak v ordinaci byly ještě 2 mladý doktorky a Texl, tak dneska tam zase byla některá ta mladá a úplně to stejný, jak u tebe, vůbec toho mimouše nemohla najít, furt tam po mě jezdila a nic, pak to vzal Texl a mimouš byl vidět hnedka. ona mi jezdila hodně nízko a mimouše mám prý spíš výš, ale taky sem měla chvilu pěkně bobky, když se na obrazovce pořád nic nezobrazovalo. a hodně podobný se mi to právě stalo i minule, když tam byly ty 2 mladý doktorky, taky nic neviděla, žádný mimčo, vzal to Texl a hnedka tam bylo. no, docela šoky. vůbec se i nedivím, že ses tam rozbrečela a taky bych si trvala na svým a chtěla prostě vyšetřit a ujistit se, že je všechno v pořádku. hlavně, že to nakonec dobře dopadlo. uvidíš, co ti k tomu řeknou příště, jinak bych asi taky zvažovala o změně doktorky....a co zvracení, je to kapku lepší?

danielahe
11. črc 2012

@adriana1010 hustyyyyyy, teta mi rikala, ze jeji 2 zanme nebyli na heliosu taky spokojeni, ale skrz ivf......tak to je dopra picka, kdyz ti rekla, ze nic nevidi a ze tam nic neni...ja bych si teda steyovala osobne ci pisemne na mudru u textla, je to primaz kliniky 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 , a to ze je jedno mimi vetsi o 2 dny je uplne ok, kazde mimco se ti bude vyvyjet jinak, to ten muj bude asi obrik je totiz o tyden starsi podle utz, coz je technicky neproveditelne 😀 😀 😀 😀 😀 😀

danielahe
11. črc 2012

@veverka.terka zdravotnice styd se 😀 pouzite jehly patri do lekarny,oni totam likviduji jako nedobrane lecivo 😉

pepitas
11. črc 2012

@veverka.terka Já si právě myslím, že jen špiním díky tomu Utroši a Agolutinu, jinak bych asi krvácela... Já se snažím být v klidu, ono to momentálně ani jinak nejde, protože se mně motá hlava a su unavená. Asi su předávkovaná těmalékama.. 😉 Vzala jsem si neschopenku, i když to bude asi pak problém, když to nevyjde a budu se tam muset vrátit. Ale co, ať si říkají co chcou. Oni teda samozřejmě neví pravdu.

danielahe
11. črc 2012

Adri,ja mam bozi mudru,jmenuje se asi eva,ale prijmeni je sto pro machačová.kdykoliv jsem mela problem,tak si na me udelala cas a je moc hodna.

souhlas s holkama,ze casty utz neni spravny,ja kdyz krvacela,chodila jsem 1x14 na ko,pak po 3 tydnech.cipek neni dobre kontrolovat,na heliosu mi ho kontrolovali furt u jiruli,moje mudra jen pohmatem delohu a jednou utz penisem cipek,pac jsem spinila,tot vse.utz mimi mi trva asi 5-9minut. 🙂

danielahe
11. črc 2012

@pepitas ja jsem krvacela taky,pak po agolutinu jsem spinila jen teda malicko.na jedne diskuzi pise maminka a ta krvacela od zacatku tehu do 4 mesice a hodne,nechci davat plane nadeje,ale dokud clovek nic nevi,gak hodne optimismu a stesticka at to vyjde 😉

onno
11. črc 2012

@veverka.terka Ahoj no tak to já jsem měla opačný problém měla jsem moc nízký tlak.Furt jsem byla v limbu .Máš doma měřič na tlak?Mě ho tehdá zapůjčili.Párkrát jsem se probudila i v nemocnici na kapačkách.V 6 měsíci to přestalo a tlak 100na 60 což u mě v té době byl vysoký.

onno
11. črc 2012

Jinak já jdu v pondělí do práce a jsem i ráda.Za 2- 3 měsíce to zkusíme s mražáčky.Má zpoždění ještě ani nedorazila MS.Což se mě nestává.Po porodu

tulipanek82
11. črc 2012

@pepitas Hlavne bud pekne v klidecku a pohode, urcite to dobre odpadne a mimco se pekne zavrta ;)

tulipanek82
11. črc 2012

@danielahe Ty jo az do ctvrtyho mesice? To si teda moc klidu od menstruace neuzila,co? Jedna z mnoha veci, na ktere se pri tehu tesim...

pepitas
11. črc 2012

@danielahe Teď jsi mě docela uklidnila, děkuji! A ten agolutin jsi měla každý den? A taky tě bolelo pořád břicho? Bylo by to krásné, kdyby to konečně vyšlo. 🙂

veverka.terka
11. črc 2012

@danielahe to bych ale musela třídit zvlášť sklo a zvlášť jehly, to by se mi fakt už nechtělo, sem barbar 😀 😎
@pepitas to je fajn, že seš na PN, určitě to je dobře a jenom ti to prospěje a budeš pěkně v klidu. já si myslím, že fakt pokud je to jenom špinění, tak je to OK.kéž by vám to konečně vyšlo...můžu se optat, kolik vás to darovaný embryjko a celý teďka ten KET dohromady stál? musela to být docela pátka že...
@onno no vidíš, každej to má kapku jinak 🙂 jj, mám doma tlakoměr, měřím se 2x denně.

pepitas
11. črc 2012

@veverka.terka Taky su ráda, že su doma, v práci bych to nezvládala. Nikdo by na mě nebral ohledy, protože to tam nikdo ani neví. A takto mám klid. Dcerka mě nosí studené ručníky na hlavu, aby pořád nebolela.
Stálo nás to 38 tisíc plus doplatek za ten Merional přes tisíc korun. Nerostla mně sliznice, tak mně museli trošku pomoct. Je to hrozná pálka... Už ani nemůžu myslet na to, kolik nás už to všechno dohromady stálo a kolik kde dlužíme.... Je to fakt šílené....

veverka.terka
11. črc 2012

@pepitas já si myslím. to máš hodnou dceru, pěkně se o tebe stará 😉 🙂 a když se to podaří, tak už rovnou na PN i zůstaneš ne? po všem, čím ste si prošli budeš chtít mít jistotu, že je to v pořádku a budeš v klidu fyzicky i psychicky. no, to je teda velká pálka,ale popravdě sem čekala, že napíšeš ještě víc, čekala sem přes 50tisíc. snad se to konečně podaří a všechny peníze, čas a nervy se konečně zúročí!!!! 😉 😉 😉

veverka.terka
11. črc 2012

@onno a ty už ses z té ošklivé angíny úplně dostala, už seš OK? 😉 🙂

adriana1010
11. črc 2012

@veverka.terka Terezko to je právě jedna z těch dvou, který jsi tam měla minule, já ji tam měla taky a taky kdyby texl nezasáhl, tak tam nic neviděla, ale představ si, že jak sme se tam potkali, tak by tam byla jen ona, ty bys tam byla s manželem a ona ti řekla, že tam nic není, že to ale neví jistě a že máš dojít za týden !!... To je ten vrchol co mě štve, okamžitě měla někoho sehnat na jinej ultrazvuk a ne mě říkat, že tam prostě nic není a nemusí to nic znamenat..., to zkrátka normální není, už jsem se objednala do centra prenatální diagnostiky..tak budu chodit přímo tam, příště si vezmu kartu a nt screeningy si budu dělat tam, tohle mě fakt naštvalo a je mi jasný, že kdykoliv se to bílkové nebude hodit, tak se to bude opakovat a já nemám zapotřebí abych měla pořád někoho, kdo nic neví....viz. Bílková koordinátorka, od které jsem se nikdy nic nedozvěděla a ted tohle..., může tady kdokoliv oponovat, ale tohle by nezvládl nikdo a nevím proč já bych měla pořád snášet ty co nic neví.., nehledě na to, že kdyby mě dneska Šula nevyšetřil, nezjistili bysme jak na tom dvojčata jsou, dneska byl jeden z posledních dnů kdy zjistit, jak sou na tom placenty, tak ještě říkal, že je rád, že sme to stihly.., protože pak už to nepoznají, mám naštěstí dva plodový obaly a dvě placenty, tu nejlepší variantu..., kdybych se nechala odbýt, tak bych to nezjistila...

adriana1010
11. črc 2012

@danielahe Díky Dančo, ty jsi mi volala? Já jsem spala až doted...nějak mě to vysílilo..., já proti Texlovi nic nemám, ani proti IVF, ale už jsem si všimla, že když tam platíš IVF, tak paráda, ale gynekologie katastrofa..., za tím si stojím.
Ty jo, dokonce pohmatem? Tak to je dobrá !

pepitas
11. črc 2012

@veverka.terka Můžu říct, že malá jak vždycky zlobí, tak teď je hodná a stará se o mě. 🙂
Jj, kdyby se náhodou zadařilo, tak určitě do práce nepůjdu. Určitě už bych neriskovala, abych třeba o to došla kvůli práci... Po tom všem bych si to opravdu neodpustila. No, já jsem právě v ceníku viděla těch 77 tisíc, ale bylo mě řečeno, že když je to jen jedno embryjko, tak je to půlka. Hrozně si přeju, aby to vyšlo, ale pořád mám ty křeče v břiše a to mně moc nepřidá... ☹

veverka.terka
11. črc 2012

@adriana1010 jj, Adri, souhlasím, určitě by se tohle nemělo vůbec stávat a manžel z toho byl minule taky dost v šoku, když to tam lovila a pořád nic. a jak píšeš, přijde mi to taky kapku o penězích bohužel....to, co si platíš, dělají výborně a snaží se a pak už se to prostě nějak udělá a hotovo. a navíc,dneska mě docela zaskočilo, že Texl se mě ptal, jestli sem otěhotněla normálně nebo po IVF a to měl u sebe mou kartu. chápu, že si nepamatuje všechny pacientky, ale může se snad podívat a taky měl otevřenej PC, tak mi to přišlo takový divný a líto. určitě jdi jinam, když to tak je. je to tvoje volba a jenom ty si budeš rozhodovat, ke komu chceš nebo nechceš chodit. je super, že je to ta nejlepší variant a že tě nečeká žádný zákrork, paráda! 😉 😉 😉
@pepitas to je fajn, že je dcera rozumná a tak hodná na tebe 😉 🙂 určitě je to rozumný s tou PN a neztrácej naději, embryjko bylo ukázkový, tak to vyjde 😉 😉 😉

pepitas
11. črc 2012

@veverka.terka Jj, ukázkové prý bylo, to je fakt. Dokonce mně ho i vyfotili. Už pěkně vylézalo z obalu. 😀

jananovacek
11. črc 2012

@pepitas Tak to se určitě taky ukázkově zavrtá 😉 Moc držím palečky!!!

danielahe
11. črc 2012

@adriana1010 kdyz jsme tam byla s jirulou, tak se mi tam stal taky jeden kiks ( prvni tehu jsem chodila na ko tam), brali mi krev na tripli a ja si tam volala asi 14 dni na vysledky a pry tam jeste nejsou, pak mi volala sestra, ze tam mam vysledky jak dlouho a ze jsou pozitivni, tak at jedu k nim okamzite na kontrolu, takze jsem byla taky pekne v prde.., pac mi hrozil downuv syndrom...nastesti ty triply falesne poyitivni, ale ty nervy a ten pristup te jedne sestry me vytocil 😠 , ale uz tam neni 🙂 .................... Ja proti Texlovi taky nic nemam, ale mohl by vedet co tam ma za kopyta, to ja bych jim udelala nebo aspon ji peknou reklamu 😠 , to udelas dobre, ze jdes pryc. a jinak ja tehu prukazku dostala asi az kolem 10 tydne, takze to je ok 😉

danielahe
11. črc 2012

@pepitas nene nemela jsme ho kazdy den, on mi zabral hned ten den a druhy den jsem akorat trochech spinila a pak za tyden jsem krvacela znovu a to jsme spinila asi 3 dny....jinak vzdycky po tom agolutinu me bolel podbrisek jak na kramy 😠 . Budu drzet palecky tfuj tfuj 😵

ivetka77
12. črc 2012

Ahoj holky, jak se dari? Veverko a Adri, uz je lepe?
Adri koukam, ze miminka se maji cile k svetu-Ty uz jsi vlastne devaty tyden! 🙂

ivetka77
12. črc 2012

Hezky den vsem!

veverka.terka
12. črc 2012

@ivetka77 ahojky Ivi,mně je pořád stejně, je mi furt špatně a navíc mě trápí vysoký tlak ☹ někdy je docela ucházející, dneska sem měla 125/96, docela síla, tak uvidíme v úterý na kontrole, mám z toho docela strach, aby to nějak neškodilo mimču....a jak se máš ty, určitě dobře žejo? 😉

pepitas
12. črc 2012

Ahojte holky, tak dnes jsem začla zase dost krvácet, takže už to vzdávám... ☹ Před chvílí jsem dojela z injekce, ale nevím, jestli to vůbec k něčemu bude. A křeče v břichu jsou ještě silnější... já si myslím, že jsem to už normálně dostala a je konec. ☹

krmv
12. črc 2012

@adriana1010 Ahojky, tos mě úplně zýaskočila s takovým jednáním.Nemohla by si mě prosím napsat její jméno abych vedelakdyz tam zase pujdu. Klidne doIP schranky. dekuji moc a drz se s dvojcatkama