Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

werinka1
26. zář 2012

@tulipanek82 Já jim taky fakt věřím, ale mrzí mě malinko, že mi nedali vyšší dávku, měli moje protokoly z předešlých stimulek, takže z toho je jednoznačný, že z malý dávky moc nezareaguju. Ale možná že si řikaj, že u mě toho moc nevyloudí, proto raději kvalitní i když méně. Budu tomu věřit 🙂 To PGD prostě oželíme, věřim tomu, že pokud bude dobrý, tak se zakousne a nepustí. 😵 Bohužel si nepamatuju jméno té embryoložky, ale byla taky velice fajn, Okénková to dle mého ale nebyla. Tahle byla taky mladá, brýle, na mikádo, blond, větší nos. 😀

werinka1
26. zář 2012

@danielahe No já v tomhle žila dosud taky. Ale dle embryoložky to od 1.4. změnil zákon na tu možnost 4x když si necháš poprvé jedno embryjko. Tak nezbývá než doufat, že to dotáhnem do zdárného konce. Já tomu prostě věřim, musim 😅 🙂 Mě to PGD zase až tak nemrzí. Kdybychom měli v rodině nějaké predispozice, ale takhle by to mělo být ok. Už jsem si jednu smůlu vybrala, tak teď už to musí bejt ok. Moc děkuju za podporu 😵 😵

veverka.terka
26. zář 2012

@werinka1 to byla p. Kvíčalová, my sme ji měly taky, je moc příjemná 🙂

werinka1
26. zář 2012

@veverka.terka Jj, tak to byla ona 😀 Moc fajn. 😉

adriana1010
26. zář 2012

J
@danielahe ja muzu danousku klido zitra 🙂, hm?

adriana1010
26. zář 2012

holky ale reknu vam ze me teda v podbrisku picha cim dal vic, v noci se nemuzu ani pretocit ze strany na stranu, mam strach ze se tam meco deje, jeste ze jdu dnes na utz, jinak by ma skrablo! Zase plasim, ale je to uz tak intenzivni, nodes. ?..

danielahe
26. zář 2012

@werinka1 tyjo,ale ja si neumim predstavit, ze kdyz nahodou onemocnis a stopne se stimulace, ze uz nemas dalsi moznost...ja jsem to pochopila tak, ze mas 4 pokusy,ale to je i s transferem, pokud nedojde k transferu, tak jsem to chapa tak, jako by zadne ivf neprobehlo, pokud jako ja uz sis vybrala jedno ivf s 2 embryjkama, tak mas bohuzel 3 pokusy
@adriana1010 tak jo, klidne se otoc 😉 , ja jsem od rana doma a nic v planu nemam 🙂 a at ti ta kontrola dopadne dobre 🙂 a zadne nervy 😉 🙂

werinka1
26. zář 2012

@danielahe No já si to myslela taky. I my to řekli v CARu kam jsem chodila, ale to bylo v polovině loňského roku. Ta embryoložka to teda nevěděla úplně jistě, ale dle jejího názoru už to neplatí a platí ty 4 pokusy, ale první a druhý s jedním embryjkem. A už žádné stop. Ale já nevim, zdá se mi to divný. Ještě se na to raději informuju u Texla.

veverka.terka
26. zář 2012

@werinka1 bohužel je to tak, jak píšeš. 4 pokusy můžou být pouze v případě, pokud 1. a 2. IVF se zavedlo pouze jedno embryjko a ne dvě. takto nám to bylo řečený přímo od Texla.

danielahe
26. zář 2012

@veverka.terka
@werinka1 to jo to chapu, ale pokud nedojde k tranferu, pokud se ta stimulace nepovede, bud to neroste..nebo onemocnis a musi se to stopnout....a nedojde k tranferu, tak prece nepovedena stimulace vajecniku (kdy se nic neodsaje) se nemuze pocitat jako ivf 😕 😕 😕 ...aspon podle me, pochopila bych jeste, ze ti neco odsajou, daji vajucha oplodnit a bohuzel zadne embryjka nejsou k zavedeni.......noo jsou v tom pekne zmatky, ja uz mam teda posledni pokus a doufam, ze ho jeste vyuzijeme 😀 😀 😀 😀 , nebo kdyby sel darovat, tak ho nekomu venuji 😅 😅 😅 😅 😅

werinka1
27. zář 2012

@danielahe Tak to ti by ti spousta ženských ruce utrhala!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 No já v tom mam teď taky zmatek. Původně mi to v tom CARu v Plzni, ještě právě vloni, vysvětloval dr. tak, že když se stopne IVF před ET (třeba proto, že se žádná vajíčka neoplodnily), tak se to nebere jako pokus. Ale může se to udělat jen jednou. Jestli to fakt takhle platí a v případě 4 pokusů po novu, by jich bylo jakoby 5 když by se něco takového stalo a v případě těch 3 pokusů po staru by byly vlastně 4, to se dozvim snad zítra. Texla se na to zeptam. Ta embryoložka mi sice řikala, že asi tohle už ne. Ale ona to taky nevěděla jistě, tudíž 100%-ní jistotu, by do toho mohl vnést Texl. Odkázala mě právě kdyžtak na něj.

werinka1
27. zář 2012

@danielahe A nebo ještě mě napadá, že ty co jedou "po staru" a nechali si vložit ty dvě embryjka poprvé, tak tuhle možnost mít budou, ale ty co už jedou jakoby po novu, mají ty 4 celé pokusy a žádné stop a ještě případně popáté. Fakt nevím. Ono je v tom teď asi celkově zmatek co jsem tak vyčetla. Jsou problémy se záměnou IUI a IVF. Prej že pojjšťovny nechtěj hradit IVF když si vyčerpáš IUI se stimulací. Ale někde zas psali, že si toho pojišťovny většinou jsou vědomy, že je to v zákoně špatně napsaný a uznávají tři IVF i když předtím proběhly IUI. Ale jak která pojišťovna....

danielahe
27. zář 2012

@werinka1 tak uvidis, co ti rekne textl, sama jsem zveda, jak to bude 😉 🙂 , kazdopadne ti drzim palecky a hodne stesticka 😉 🙂

danielahe
27. zář 2012

@werinka1 no kazdopadne, je to celkem slusny business 😠 a pokud je to tak, ze stimulace se pocita pro pojistovnu jako klasicke ivf, tak chudaci zensky, co maji problem se stimulaci 😠 😠 😠 😠 ...jedine me napada, ze by sis ty leky hradila sama a nevim teda kolik pak stoji ty krevni testy + utz 🙂 , no misto toho, aby se ty pojistovny a doktori snazili abys mela mimi, za co nejlevneji, tak si rejzujou kapsy 😠 😠 😠 😠 ( nerikam, ze je to pripad heliosu, i kdyz clovek nikdy nevi, kdyz do toho nevidi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 )

werinka1
27. zář 2012

@danielahe Ještě jsem trochu pátrala po netu a našla jsem, že po staru hradí pojišťovny max. 3 cykly s embryotransferem. A pokud k tomu embryotransferu nedojde, hradí ještě jeden pokus, ale to jen léky ☹ Business to určitě je a s obrovskou budoucností. Tyhle problémy bude mít zřejmě víc a víc párů, a navíc za tohle je člověk ochoten zaplatit všechno co má a klidně si jít půjčit, tudíž nás mají v hrsti 😠

danielahe
27. zář 2012

@werinka1 je to smutny ☹ , kdyby ti pojistovna hradila aspon prvni 1. pokus uplne cely i s PGD, tak si myslim, ze by ji to stalo min penez, nez kdyz ti povoli 3 pokusy a navic jeste omezene...samo, ze ty ostatni by pokracovaly 😀 ...v jedne severske zemi, mam pocit, maji 6 pokusu na rok 🙂 , to je aspon fer, protoze ne kazdy ma to stesti, ze ma hodne embrousku nebo se mu povedou 3 transfery 😔

kazdopadne tebe se to netykaaaaaa, tobe tam rostou vajucha a za chvili budet mit i embryjka na transfer 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂

danielahe
27. zář 2012

@adriana1010 co ty, jak se dari stresari? ja cekala, ze hodis aspon nejaky info a ty nic 😀 😀 😀 😀 , snad jsou holky vporadku a ty taky...co ta navsteva? psala jsme sms, ale netusim jestli mas furt stejne cislo 😉 🙂 , pajda

werinka1
27. zář 2012

@danielahe No tady dokonce jedna holčina na koníkovi psala, že žije.....ty jo....někde v egyptě nebo něco takovýho podobnýho a tam prej hradí všechny pokusy, dokud se nepodaří mimčo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

danielahe
27. zář 2012

@werinka1 no ale do egypta se stehovat nehodlam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

werinka1
27. zář 2012

@danielahe 😀 No jestli nám to teď neklapne, asi to budem muset zvážit 😀 😀

tulipanek82
27. zář 2012

@werinka1 Ahoj werinko,tak tuhle pani embryolozku neznam,nebo si na ni nevzpominam...Hold tam maji asi vsecky embryolozky skvely 🙂 Jinak co se tyce toho egypta,taky si asi dovedu predstavit,jaky tam maji metody a jakou maji uspesnost...asi proto jim to plati porad dokola 😀 Tak Tobe uz se blizi OPU,ze? Uz vis kdy jdes? Neprehledla jsem to?

werinka1
27. zář 2012

@tulipanek82 Na kontrolu jedu zítra, ale už v úterý mi Texl řekl, že to v pátek ukončíme a v neděli je OPU. Ufff. To zas budou nervíky. Vajuch moc nečekam, nevim jestli mají šanci dozrát ty 7 mm, těch bylo asi 5, zbytek co byly větší, ty byly tak 4 😒 Ale co, pokud budou fakt kvalitní, tak stačí i 4. 🙂

Jooo už jsem si vzpomněla, nebyl to Egypt, ale Izrael. Přijde mi to prašť jako uhoď 😀

tulipanek82
27. zář 2012

@werinka1 To jo, mozna snad jeste horsi 😀
Tak nedele je cobydup! Tak uz alespon budeme vedet na cem jsme (my vsecky za Tebe;) ! Mackam pesti,at vajuska rostou jako z vody!

veverka.terka
27. zář 2012

@werinka1 no, tak Izrael-to je síla, bůh ví, jak tam vypadá IVF 😀 jinak něco na povzbuzení 🙂 včera byla na transferu moje kolegyně z práce taky v Heliosu-měla dost velký problémy s endometriozou, musela brát při stimulaci i kortikoidy, stimulace nic moc neprobíhala úžasně a při OPU měla 8 vajíček a z toho 4 použitelný, krásný 🙂 takže včera jí 1 transferovaci a 3 má na zamražení. takže to opravdu není o množství, ale o kvatilě. hodně se bála, aby jim vůbec nějaký vydrželo až do konce a pak jich má tolik 🙂 . to já sem jich měla 13 a nakonec zbyly jenom 2 😉 🙂 takže klid a nohy v teple a pěkně se připravuj na OPU a pak na mimouška 😉 🙂 držím moc pěsti 😵 😵 😵

werinka1
27. zář 2012

Super povzbuzení!!!!!!!!!!!! 😉 Děkuju 😵

ivetka77
28. zář 2012

@flyaway Ahoj, musi to byt fajn...ja si na darecky v plince jeste chvili pockam,ale samo to take utika jako voda 🙂 A spinkate dobre? To nase nadeleni bude asi nocni zivel,jak odbije desata, jako zazrakem ozije a kope az do dvou do rana 😀

ivetka77
28. zář 2012

@werinka1 Ahoj werinko,tak jak jsi dnes dopadla na kontrole?koukam, ze uz finisujes? Drzim pesti!;)

werinka1
28. zář 2012

Ahojky pisu jen krátkou zprávu z iPhone. Dopadli jsme nad očekávání dobře. Na kazde straně je tak 7 nebo 8 fólií úlů a docela vypadaly pekne. Snad tam budou i vajucha. Jsme ubytováni ve Slavkově. Poradíte holky nejaký obchodní centrum v Brně?mame už prošoupany boty🙂jo a odběr bude v neděli🙂)

veverka.terka
28. zář 2012

@werinka1 tak to je super! to víš, že budou vajucha a jak krásný 😉 🙂 obchodáky v Brně-nejlepší asi Olympia, je to v Modřicích, velký nákupní a zábavní centrum.

werinka1
28. zář 2012

@veverka.terka děkuju. Mám z toho dneska taky radost🙂