Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
26. lis 2012

@jarmisek 😀 miminko sem ještě neporodila 😀 ale pořídili sme už spoustu věcí, řekla bych, že máme snad už téměř všechno, dneska sem objenala postýlku s matrací a chybí už jenom pár drobností z drogerie nebo lékárny a můžem jít na to 😉 🙂 jinak já se cítím tak jaksi všelijak, sem pořád hrozně unavená, nic se mi nechce, blbě pohyblivá, přijdu si jak vorvaň a každej pohyb je čím dál obtížnější. ale jinak je to mooooc krásný a když cítím ulinku, jak si ve mě plave a vrní, tak je to nadevšě!!! 😵 😵 😵
však brzo se dočkáš sama a pocítíš, jak je krásný, ale někdy i nepříjemný, být těhulka 😉 🙂 vajíčka budou určo kvatiní, ze kterých budou krásní mimoušci a určitě se jeden krásně zahnízdí u tebe v bříšku 😵 😵 😵

veverka.terka
26. lis 2012

@janina83 ahojky, vítám tě mezi nama 🙂 myslím si, že dálka se určitě zvládnout dá, do Heliosu jezdí holky z Čech, ze Slovenska a určitě je Helios výborná volba! já bych neměnila, i když se mi tam pár drobností moc nelíbilo, ale to bylo spíš o přístupu některýho personálu, ne o odbornosti. odborníci sou tam určitě úžasní a pokud budem potřebovat na další mimi opět IVF, určitě půjdem zase do Heliosu. nevím, co konkrétního by tě zajímalo. jak píše Danka, klidně se ptej, rády ti odpovíme nebo se pokusíme poradti, vysvětlit 😉 🙂

veverka.terka
26. lis 2012

@jajda08 @zuzzu11 taky vás holky vítám 🙂 ste na správným místě a ve správných rukou- v Heliosu 😉 🙂

veverka.terka
26. lis 2012

@werinka1 a jak ty se cítíš těhulko? 😉 🙂 dobrý?

zuzzu11
26. lis 2012

@veverka.terka ahoj 🙂 . Dakujem krasne 🙂 . Ako sa citis ty ? vam sa to uz pomalicky blizi 😉 . Necitala som uplne do zadu toto forum, cakate dievcatko akebo chlapceka 🙂 ?

zuzzu11
26. lis 2012

Holky potrebujem sa vas nieco popytat. Dnes mi manzel pichol 4 ty dipherelin a nejako tato dnesna stipala a bolela. A potom mi opuchlo brucho trosku take naliate ako vodou som ho mala tak asi 5cm ako keb ma poriadne stipla osa. Volala som koordinatorke a mi povedala ze zajtra si to mam pichnut na ine miesto a ked sa to zopakuje mi daju Dekapeptil ( neviem ci to spravne pisem) stalo sa to aj vam niekedy? Dakujem 🙂 . Vy ste znasali v pohode stimulku 🙂 ?

zuzzu11
26. lis 2012

@jarmisek aj my ideme na KET 🙂 . Nam nevysvetloval az tak ze ake to ma vyhody. Len ked budeme mat PGD tak nestihame aj tak tento rok. Ale ja som aj rada asi ze to nebude uplne hned a trosicku si moje telo oddychne od hormonov 😉 a dam sa do pohodicky trosku este 🙂 . A vam kedy povedal, ze vam vychadza najblizsie KET? Nam povedal ze tak +- 17.januar .

danielahe
27. lis 2012

@jarmisek tak drzim palecky, at to vsechno klapne jak ma 😵 😵 😵 😵

kinos
27. lis 2012

@veverka.terka to je super, že už máte skoro všechno připravené. Už taky pomalu sháníme, my máme postýlku od sestry, ale kočárek chceme pořídit, už jsme asi i vybrali, tak uvidíme. Zatím mám bříško malé, ale maličký už se vrtí 🙂. Příští pondělí jdem na velký ultrazvuk, tak se těším.

kinos
27. lis 2012

@zuzzu11 možná, že jen narazil na nějakou cévku, ale fajn, že jsi volala, a zítra uvidíš. Mě se to nestalo, ale občas mě píchnutí zabolelo, když jsem píchala pomalu 🙂.

kinos
27. lis 2012

@jarmisek Držím palušky na zítra, ať jsou všechny krásné 🙂 🙂!

janina83
27. lis 2012

Ahoj holky děkuji vám za hezke privitani a pranícka ja uz moc doktorum neverim hlavne u nas v Liberci proto jsme volily az brno dekuju za vase odpovedi a urcite se obedname u vas 🙂 Pokut to jde domluvit ze nemusíme jezdit kuly odberu krve atd.. pro nas je to opravdu daleko a pri nasem zamestnani si nemuzem dovolit abysme porad byly pryc.Z manzelem pracujem v nemocnici a ty nase smeny obcas hruza:D tak si nemuzem dovolit jezdit tam napr.kazdy tyden..Holky myslite ze mi daji v Gennetu nasi kartu??nebo alespon opis? Ja si to musim vzit na vstupní pohovor a nevím jestly nám jí dají.Ještě se chci zeptat jak dlouho trvá to vyšetření embrii tet mi vypadlo jak se to jmenuje 😒

janina83
27. lis 2012

a ještě otázečka..kolik se zavádí embrii u nás 2 je to stejne???

pepitas
27. lis 2012

Holky, nechcete některá Femibion 1?? Já už ho nebudu potřebovat... ☹ Je z něj odebráno jen 5 tablet. Kdyžtak písnite a domluvily bysme se na ceně.

jarmisek
27. lis 2012

@veverka.terka Dekuji za krasna slova, v to doufam 😵 😵 Fajn, ze si tehotenstvi takhle krasne uzivas 😵

jarmisek
27. lis 2012

@kinos Moc dekuji

jarmisek
27. lis 2012

@zuzzu11 Ju tak s tim ja zkusenosti nemam, ja jsem brala diferelin anic mi to nedelalo... 😕 Nam doktor nerikal, presne datum, myslim, ze asi dostanu mesicky, tak zavolam do Heliosu a oni mi datum urci...take to vyjde asi az po novem roce, ale alespon ude paradni oslava, no ne 😎 😀

jarmisek
27. lis 2012

@janina83 Vysetreni embryjek je jedno hotove hned-to nevim, jak se jmenuje a na druhy typ se asi 2-3 tydny ceka, to se jmenuje CGH...A embryjko doporucuji davat jedno. Kartu by Ti dat asi meli, ne? nebo aspon nejaky opis?

veverka.terka
28. lis 2012

@janina83 neboj, určitě v Heliosu udělají maximum, aby se to povedlo 😉 🙂 jéé, a další zdravotník 🙂 já sem zdravotní sestra,ale nepracovala sem v nemocnici, ale v domově důchodců 😒 kartu si myslím, že by ti měli dát, nebo minimálně výsledky důležitých vyšetření, který sou potřeba. ale rozhodně tě nemůžou tam držet a musí si na vyžádání dát, co potřebuješ.jo, a jinak to vyšetření na embryjkách, jak píše @jarmisek -to základní PGD, který hradí některý pojišťovny, se dělá hnedka a ten den ještě může být ET anebo pak se posílá na to vyšetření do Austrálie a to se dělá pak KET, takže to trvá cca max. měsíc, do dalšího cyklu měsíčků. jj, raději zavádějí 1 embryjko, je větší šance. i já sem to tak měla 🙂 poprvé to nevyšlo a pak jo 🙂

veverka.terka
28. lis 2012

@jarmisek myslím na tebe. dej pak vědět, jak dopadl odběr 😉 🙂 😵

jajda08
28. lis 2012

Ahoj holky,
včera jsem se dozvěděla výsledky pdg a ze 4 testovaných ani jedno dobré. Máme další 4 zamražené, ale ty bohužel nešly testovat. Teď jsem na vážkách, jestli je vůbec nechávat zavádět, když všechny testované byly špatné a lze předpokládat, že budou i ty ostatní. Nevíte náhodou, jestli třeba po rozmražení nejdou dovyšetřit?

veverka.terka
28. lis 2012

@jajda08 jéé, tak to je teda škoda, to mě mrzí ☹ ale bohužel po rozmražení určitě testovat už nejdou ☹ ale já být tebou, tak bych to zkusila i tak. náhoda je blbec a může být některý dobrý a byla by škoda toho nevyužít, když už máte 4 mrazáčky 🙂 😉

jajda08
28. lis 2012

Moc děkuju za podporu. Byl to pro mě celkem šok. Kor když nám dle výsledků genetiky, které dopadly na jedničku, pdg pouze doporučili, dispozičně jsme k pdg vůbec neměli předpoklady. Pořád si lámu hlavu nad tím, jak je možné, že když máme genetiku v pořádku, přesto jsou embryjka špatná. Asi to budu muset vstřebat. Každopádně ta předtava, že by se chudinko nemocné uchytlo a já si to pak měla nechat vzít, ta mě děsí. Ale asi to risknu, nic jiného nám asi nezbývá. Když už máme ty 4 mrazáčky, tak je mi líto je tam nechat…

zuzzu11
28. lis 2012

@jarmisek @ kinos ahojky 🙂 . Myslim ze uz je to ok 🙂 . Asi mi to len horsie pichol. V piatok idem na prvu krv, tak som zvedava ako budeme pokracovat dalej 😉 . Dakujem za odpovede 🙂
@jarmisek aj ja mam teraz dostat, uz mam take male spinenie. A ty ides kedy na krv 🙂 ? Nejdes aj ty v piatok ?

zuzzu11
28. lis 2012

@jajda08 ahoj je mi to luto ze to vyslo zle 😒 . A dr. Vam nehovoril viacej, preco je to tak ked genetika vysla dobre? Velmi ti drzim palceky aby tie styri mrazaciky boli lepsie.
Mozem sa opytat, PGD sa robi po oplodneni vajicok a potom sa mrazia ked su v poriadku? Aj my sme si dali PGD ale nic viacej o tom neviem 😒 . Ja by som mala ist na KET v lednu.

jarmisek
28. lis 2012

@veverka.terka Ahoj,moc dekuji, ze na me myslis🙂 Tak odber dopadl dle ocekavani.Mame 9 vajicek,doufam, ze budou vsecky dobry a ze manzelovi udatni bojovnici odvedou dobrou preci 😵 😵

jarmisek
28. lis 2012

ach jo holky, ja do zitra neusnu ☹

jarmisek
28. lis 2012

@jajda08 jajdo, je skoda, ze zadne embryjko nebylo dobre, naa druhou stranu ale aspon o tom vis a neztracis zas tranfery, ktere by nevysly....a to by bylo,aby mezi temi ctyrmi v mrazacku nebylo nejake zdrave sikovne embryjko! 😵 😵

jarmisek
28. lis 2012

@zuzzu11 Ahoj,PGD se dela az kdyz uz jsou hotoby embryjka.A bud je supnou rovnou do briska,nebo se zamrazia tranfer je za mesic, jak krasne vysvetlila Veveruska 😉

zuzzu11
28. lis 2012

@jarmisek takze mne po OPU budu robit hned PGD? A ked budu v poriadku tak ich zamrazia? Lebo nam p.doktor povedal, ze to trva tusim minimalne dva tyzdne takze pojdeme na KET. Tak v tomto pripade ich posielaju do Australie? Ja sa v tom vobec nevyznam 😒