Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
6. dub 2013

@trefulka v heliosu delaji podrobnejsi spermiogram a je to dobre. Moje mudra me chtela poslat kamsi, ze spermio budu mit do 2 hodin a na heliosu to trva, tak tyden a tam mi rekli, ze to vic zkoumaji 🙂 . Urcite to klapne, uvidis 🙂 , jo a nas spermiogram je hruza, bez isci bysme nemeli zadneho bobka a kvalita taky nic moc 😖 .

jawuna
6. dub 2013

@katuleb Kaci, zkusim to znova...ale kdyby to neslo, tak si jen oznac tu adresu, zkopiruj a vloz do toho radecku nahore, kde zadavas adresu 🙂

http://www.facebook.com/SanatoriumHelios

jawuna
6. dub 2013

@jawuna uz to de 🙂

jawuna
6. dub 2013

@danielahe Mas pravdu, Texl nam u prvni konzultace rikal, ze se vzdycky pta tech, co mu tam prijdou, za jak dlouho meli vysldeky 🙂

jawuna
6. dub 2013

@engele Ty jo, to snad neni mozny....a jak pak chteji zavadet jen jedno???

jawuna
6. dub 2013

@engele ...o tom je zrovna ten jejich clanek na FB

danaho
6. dub 2013

Hezkou sobotu všem maminkám,těhulkám i čekatelkám. Dneska se mi udělal opar,tak jsem ráda,že nejsem po transferu,protože to prý vadí. K tomu článku - četla jsem ho přímo na jejich stránkách. Je to opravdu hodně zajímavé. A z mé vlastní zkušenosti se mi povedlo otěhotnět při zavedení jednoho embryjka i když to nakonec nedopadlo. Když mi vkládali 2 tak se nikdy nezadařilo. Ale nechápu proč se ve svém okolí setkávám s překvapenám a až nepochopením,že chci jen jedno. Prý jsem "stará" a tak bych neměla promarnit naději na dvojčátka. Ty holky jsou opravdu přesvědčený,že čím víc embryjek dostanou do bříška tím větší šance. Já v tomhle věřím Heliosu a tomu,že je naděje udělat víc transferů po 1. A za 2 roky si jít třeba pro sourozenceTakj sme se vykecala a jdu vařit 😀 Jo jinak holky,jaro je za dveřma 😅

dadakin
6. dub 2013

Taky jsem to četla na FB 😉

dadakin
6. dub 2013

@danaho myslíš???tak já jdu mrknout za dveře jestli tam nestojí 😀

jawuna
6. dub 2013

@danaho V Heliosu mají asi velkou výhodu v tom, že mají tak dobrý metody mražení embryjek...takže si to asi můžou dovolit, dát jen jedno a další kdyžtak za měsíc se stejnou šancí...Jedna moje známá mi vykládala, že jí v jednom CAR dali dvě doslova prý "aby jim tam nebylo smutno" vůbec se jí na to nikdo ani moc neptal a nevysvětlil jí rozdíl...a to prý ještě to jedno bylo nějaké pomalejší. Bohužel je to jak píšou, lidi se spoléhají na to, že za svoje často hodně velké peníze dostanou maximální služby, ale ze spousty příspěvků i tady je zřejmé, že mezi CARy je obrovský rozdíl 😠

danaho
6. dub 2013

@dadakin tak co Jani už na tebe mrklo? Je to cítit ve vduchu. 😉

danaho
6. dub 2013

@jawuna v minulém CAR jsme měli zamražený 4 embryjka a přesto,že jsme chtěli vytrifikaci,tak nám je zamrazii obyčejnou kryokonzervací. A nikdo k tomu nic nebyl schopný říct. rozmrazení sice zvládly a i když se vyvíjeli dál tak mi Texl říkal,že je to mohlo poškodit a projevilo se to později. Také nemuselo,to už nezjistím a nemá cenu se tím trápit. Teď myslím na ty svoje malý Brňáky a držím jim palce aby byli zdraví včetně toho co nejde vyšeřtit 😉 A jak je tobě,máš nějaký těhotenský příznaky?

katuleb
6. dub 2013

Ahoj holky,zdravím všechny....tak u nás jaro zatím asi bloudí a za dveřmi není,ale otepluje se... 😉
Dnes mám za sebou předposlední stimulační injekci a zítra poslední a večer pregnyl....jinak je mi docela od včera zle....žaludek se nějak bouří....
Mám dnes v plánu a zítra takový větší uklid a pondělí dpočinek a uterý juchů na opu.....

Holky víte něco o tom jakým způsobem a čím kultivují v Heliosu embryjka???Já mám pocit že jsem četla něco že oni používají nějakou nejnovější techniku na kultivaci a nějaké "spešl" kultivační medium....

danaho
6. dub 2013

@katuleb Ahoj Kačenko, mox to s tím úklidem už nepřeháněj. Paráda,že stimulka bude u konce 😅 Myslím,že někde v nějaké diskuzi kde odpovídal prim.Texl psal,že používají vitrifikaci,ale už nějakou 3 generaci. Takže to,že nějaký CAR dělá tohle mražení ještě neznamená,že je to stejné.

katuleb
6. dub 2013

@danaho to je asi mražení že to co píšeš,myslím ještě to před tím když se dělá kultivace a vyvoj embyjek...
No dělám pomalinku a v klidu.... Ted jsem utíkala na wc myslela jsem že jsem se asi počů.... ale je to takový uplně jako pruhledný výtok (omlouvám se) ,snad je to tou stimulací-je to síla musela jsem vzít slipovku měla jsi to??

jawuna
6. dub 2013

@katuleb mají to, myslím, někde na webu, někde jsem to četla... mrknu se na to 😉

jawuna
6. dub 2013

tady to je, používají média vyvinuté v Genee
http://www.sanatoriumhelios.cz/sydney-ivf

katuleb
6. dub 2013

@jawuna ooooo děkuji velice ,jsem velký dlužník 😉 😀

jawuna
6. dub 2013

@danaho Danuško, jestli je spaní a spaní a spaní těhotenský příznak, tak jo 😀 😎

jawuna
6. dub 2013

@katuleb Já si to vyberu ;)))))

katuleb
6. dub 2013

@jawuna tak to je super,myslím že to dost zvyšuje šanci na kvalitní dělení a kultivaci embryí.....jsem klidnější,myslím,že tam co jsem chodila asi neměli šanci něco takového mít...myslím,že to bude rozdíl... 😉 😉

katuleb
6. dub 2013

@jawuna ok beru na vědomí .....dám cokoli si řekneš.... 😅 😕

jawuna
6. dub 2013

@katuleb Přečetla jsem si to celý...zdá se, že mají docela náskok před ostatníma. Ostatně když jsem se nedávno dívalana výsledky jiných CARů v ČR, tak Helios je úplně jiný level...

katuleb
6. dub 2013

@jawuna jj tak to mě uklidnilo,přeci jen bojím se aby ty prckové vydrželi do 5-6 dne,máme poslední pokus.... 😒

jawuna
6. dub 2013

@danaho myslím, že už ty vitrifikace dělají všichni, ne? ale asi to neznamená, že to dělají všichni stejně dobře, jak už jsem psala Kačce, nedávno jsem se dívala na statistiky jiných CAR a Helios má po KETu i o 30% větší úspěšnost...tak asi to dělají dobře, jinak by asi dobrovolně všechno nemrazili, když se dělá to CGH a pak mají takovou super úspěšnost

trefulka
6. dub 2013

@danielahe Takže obě děti máš z Heliosu? Snad se taky brzo dočkám jednoho cvrčka 🙂

trefulka
6. dub 2013

@jawuna Třeba v Gennetu dělají obyč. kryokonzervaci za 3000 Kč a vitrifikaci za 6000 Kč. Nevyužila jsem ani jedno, protože po 3-denní kultivaci nám zbylo jen jedno embryo :(

dadakin
6. dub 2013

@danaho tak možná na mě mrklo ale jenom málo, a těm Brnákům můžeš věřit klapne to a jak se ti líbilo v tom našem štatlu?????

jawuna
6. dub 2013

@trefulka v Heliosu používají vitrifikaci už od roku 2007, jak píšou na té stránce, co jsem poslala Kačce, ale je fakt, že musí být co zamrazit...věřím, že jsi teď na správném místě a že to teďka klapne 😉

jawuna
6. dub 2013

já už chci jarooooooooooo 😎