Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

rakoska
28. srp 2013

Dobré ráno, děvčátka 😵
Děkuju všem 😵 Víme, co to je, ptala jsem se paní embryoložky před transferem a řekla nám to 😉

danaho
28. srp 2013

Ahoj kecalky, vy jste se tu teda včera rozpovídali. 😀
Včera jsme byli s přítelem na večeři. Dala jsem si k tomu dvojku červenýho a bylo mi moc fajn. Ráno jsem už trochu zašpinila,tak pokud se MS rozjede do 13h tak večer píchnu první včelku,když později tak si myslím,že zítra už určitě. Takže to zase začne. 🙂 Docela se na to všechno teď těším,hlavně budu mít od pondělí 14 dní dovolenou tak nebudu v pracovním stresu.
@rakoska moc gratuluju k prckovi v bříšku 😅 Víš co to je a povíš? Nebo je to zatím tajemství? 😉

danaho
28. srp 2013

@dadakin Jani které dny jsou ty kontroly? Už si to přesně nepamatuju. A jak se cítíš? 🙂

danaho
28. srp 2013

@koulucik Tak jak dneska na krvi? 🙂

danissa
28. srp 2013

@rakoska Já bych taky nevydržela se nezeptat....tak zatím je to pro nás tajemství 😉 , třeba nám to později prozradíš 😉 Hlavně buď v pohodě, žádné stresy, užívej si "těhotenství" 🙂
@danaho Tak už se to rozjede 😉 Co nevidět, taky budeš mít u sebe bobka. To, že budeš mít dovču je super, hezky klídek, pohoda, to je nejlepší!

Hezký den všem 🙂 !

dadakin
28. srp 2013

ahojky babulenky

@danaho měla jsem 5 DC a zítra jdu už aj na UTZ a to budu 8DC.
Ćítím se no injekce už jsou za trest břicho rozpíchaný,štípe to,a taky se cítím unavná ospalá,ale to může být aji tím počasím a taky pocituju prsa holt jeden velkej hormon,kámoška mě říká při stimulce vždy hormonku.

koulucik
28. srp 2013

@jarmisek
@rakoska
@jawuna
@dadakin
@zuzzu11 Ahoj holky, moc vám všem děkuji, je pravda, že na Helios nemůžu říct půl křivého slova a hlavně na p.dr. Texla 🙂 z počátku jsem s manželem přemýšlela o Reprofitu, který má více reklamy a je víc známější,ale teď nelituju, uvidíme jak to půjde dál.

koulucik
28. srp 2013

@danissa asi jsem fakt ještě neznalec 🙂 ale prosím tě co to je PGD? 🙂

koulucik
28. srp 2013

@danaho Ahojky 🙂 děkuji za optání,dneska jsem to trochu nepochopila, ráno vzali krev i manželovi, s čím nepočítal,ale náhodou byl se mnou, už si zvykl, tak mu to nepřišlo, prý na zjištění infekce 😒 no a pak jsem byla na ultrazvuku, jelikož ms nedošla, tak mám čekat a zavolat,ale už jsem vyfasovala menopur, měla jsem si v poledne zavolat na výsledky a když jsem volala, tak prý je ještě brzy, že výsledky z krve budou za pár dní...a s menopurem mám čekat...jsem pořád z toho strašně zmatená, snažím se na vše zeptat...ale asi jim víc důvěřuju a poslouchám co nařídí, však oni to ví nejlíp 😀 tak se snažím to tak neřešit 🙂

danaho
28. srp 2013

Tak je to na 100%,dneska první injekce Dipherilenu a od zítra Menopur. 😅 V pondělí na krev. Holky já nějak npobírám,že už to uteklo a je to zase tady.Mám z toho radost a těším se po těch všech neúspěších mám zase naději. Jsem smířená,že asi nikdy nebudu mít 2 děti,tak jen najít to jedno jediný zdraví to pravý embryjko. 🙂

danaho
28. srp 2013

@koulucik Na jakou infekci mu brali krev? To moc nechápu a Menopur budeš teda píchat od kdy? Hele cokoliv ti nebude jasné,tak se raději zeptej 10x 😅

jawuna
28. srp 2013

@danaho To berou asi každému, ne? Nám taky brali oběma na žloutenky a HIV, vám ne?
Jinak teda musím říct, že to pěkně uteklo a už zase stimulkuješ, to je hrozný, jak ten čas letí...tak tfuj tfuj tfuj... 😉

jawuna
28. srp 2013

@koulucik Neboj, oni ti vždycky řeknou další krok, stačí, když si budeš pamatovat ten 🙂 ale jinak já jsem se ptala a ptala a ptala a ptala 😀

jawuna
28. srp 2013

@dadakin tobě to taky pěkně letí 🙂 zítra budeš mít i pohovor? já jsem ho měla u kontroly kolem toho 8. dne

jawuna
28. srp 2013

@rakoska Tak nás kurňa nenapínej, matko 😉 😀

danaho
28. srp 2013

@jawuna děkuju. Jo to myslela HIV apod...tak to jo. To jsme nepochopila 😀 No jo to nám budou zase brát. To už budeme za ty 2 roky po 4 zkontrolovaný 😀

jawuna
28. srp 2013

@danaho aspoň máte jistotu 😉 😀 😀

danaho
28. srp 2013

@jawuna ale víš co to stojíj peněz a když víme že byla partnerská věrnost tak jsme se ani nakazit nikde nemohli 😀 Ne ale jasně,chápu , že to musí být 😉

danissa
28. srp 2013

@koulucik Ahojky, tu krev tobě a manžovi brali na tu žloutenku a HIV a nevím, co ještě v tom je, ale taky mě to brali. A nepřeslechla ses, že sis měla volat na výsledky...? Nebo se přeřekla koordinátorka. Výsledky na ty infekce fakt trvají dýl. Teď je důležité počkat na MS, jakmile i dostaneš, hned volej koordinátorce, oni ti řeknou, kdy máš začít píchat Menopur 😉 To je teď nejdůležitější, aby MS přišla, ta to všechno startuje. A jinak fakt se neboj klidně 3x ptát, oni vše vysvětlí. Potom během píchání Menopur ti budou několikrát brát krev na zjištění hladiny hormonů, to se potom opravdu na výsledky volá ten stejný den po obědě - možná si to koordinátorka popletla. Tak se drž, ptej se a hlavně pozitivně mysli, v Heliosu jsou opravdu profíci, nic nepodceňují 🙂 S Reprofitem mám taky zkušennost a já osobně bych nedoporučila nikomu, to je ale jiný příběh.
Jo a PGD je preimplantační vyšetření embrya, kdy z blastocysty (5. nebo 6. den vývoje) vezmou buňku a tu vyšetří na určité genetické vady. Tímto se zjistí, které embryo je zdravé, to ti potom zavedou a o hodně to zvyšuje šanci na otěhotnění. Pokud jsou k tomu lékařské důvody (opakované neúspěchy u IVF, opakované potrácení, genetické onemocnění,...), tak je to hrazeno pojišťovnou. Takto je to tedy laicky řečeno, na internetu se určitě dočteš více. Nám to šikovný dr. Texl zařídil na pojišťovnu a to jen díky tomu, že jsem měla za sebou čtyři embryostransfery v Reprofitu bez úspěchu. Toto třeba v Reprofitu neumí. To jsem se rozepsala, snad jsem ti pomohla 😉

danissa
28. srp 2013

@jawuna Napíná nás ta těhule @rakoska, napíná 😵 😀

jarmisek
28. srp 2013

Ahoj holky,jo ta krev je urcite na infekcni 🙂 Atak teda jak je to s tou rakoskou? @rakoska 😉

jarmisek
28. srp 2013

@danissa Juuu,to je ale krasne dlouha prednaska, jako z ucebnice 😵 😵 Ja bych to takhle hezky nevysvetlila

danissa
28. srp 2013

@jarmisek Když se rozjedu, neznám konce, baba ukecaná, hrůza 😀 Ale úplně jsem se vžila do těch začátků, taky jsem byla ze všeho zmatená, nevěděla, co bude a taky se jen ptala a ptala 😉
Jo a vůbec mě to neutíká, na UTZ jdu až příští pátek, tak jak jsem si myslela, že mě to uteče a budu statečná, tak se nemůžu dočkat 😵 Jinak těhotně se cítím dost, od oběda do večera je mi šoufl, na nic nemám chuť, unavená jsem až hrůza, ale co je nejhorší, tak prsa!! U Sofinky jsem to neznala, ale teď mě bolí při každém pohybu, už je mám o číslo větší a tvrdé jak kamen. No jestli to tak půjde dál....už teď jsem na velikosti 5 😠

dadakin
29. srp 2013

Ahojky babulenky,dneska na krvi výsledky budu volat po 13hod, na utz vlevo 1×12mm 1×9mm 1×7mm a 1×6mm a v pravo 6×6mm tj cca zatím 10vajuch. Zaplatila jsem 10 ampulek Merionalu v pondělí další krev a utz a domluvit OPU.

danissa
29. srp 2013

@dadakin No vidíš, pěkná úrodička 🙂 Tak držím palce, ať ty menší dorostou, ať je pak pěknej počet vajuch 😉

dadakin
29. srp 2013

@danissa děkuji kéžby no 😉

koulucik
30. srp 2013

@danaho tak prý na Aids a jiné nemoci, ale to už mu brali ze začátku, nechápu, ale zase lepší stokrát testovat než neudělat nic, u nás je problém u manžela, tak jestli proto?

koulucik
30. srp 2013

@danissa Jéé, moc ti děkuji 🙂 ms už došla, volala jsem tam včera a už píchám menopur zároveň s dipherelinem, v pondělí na krev a utz, PGD nám dělat budou, už jen proto, že je problém u manžela, teda myslím,ale p.dr.nám to zaškrtl v papírech, už se v tom začínám vyznávat 🙂 díky vám 🙂 ty sis taky prošla vším možným ☹ švagrová zas nemůže vynachválit, ale je to hodně o přístupu, zřeba teď jí řekli, že potom co zvážila adopci, mají za sebou několik neúspěšných pokusů, jí může říct na rovinu, že děti mít nikdy nebude, COOOO? Takovou dobu ji trápí hormonama, umělým, nadějemi a pak na ní vybalí toto? To není dobrá klinika ☹ nemá vlastní vajíčka, tak měla postupy vždycky úplně jiné...no hlavně, že my jsme si vybrali dobře 🙂 když to tu čtu, tak jsem o tom přesvědčená 🙂 Sofinka je krásné jméno, taky jsme chtěli 🙂 ještě chodíš na Helios, nebo už ke svému dr?

danaho
30. srp 2013

@koulucik ahojky, my se třeba nakonec sejdeme u OPU. Já píchám od čtvrtka 😅

rakoska
30. srp 2013

Holky jste hodné, že na mě myslíte 😵 díky ...no dali nám holčičku, vy babizny zvědavé 😉 😀