Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
13. pro 2013

@veverka.terka tak nechci malovat certa na zed a ja nenapsala, ani, ze to ani to 😅 , jen to, ze se ji taky povedla jednovajecna dvojcatka 😉

veverka.terka
13. pro 2013

@danielahe jj, je škoda, že o sobě nedala vůbec pak už vědět.... ☹

danielahe
13. pro 2013

@veverka.terka tak s tim nic neudelame, muzeme doufam, ze to bylo vsech vporadku a ji a holkam se dari dobre 😉 🙂 a co ty vubec, jak se vam vede? na vanocni trhy do brna se asni nechystate, ze? 😉

dadakin
13. pro 2013

@zwalsh vybrat lékaře si můžeš určitě já jsem tam takhle poslala jednu holčinu z emimina taky zvažovala a v srpnu na první pokus otěhotněla ted je ve 20.týdnu a taky jim zbylo do mražáčku,myslím že co se týče toho a mražení a kultivace embryí jsou opravdu o hodně dál než jiné CAR.Mě osobně to přesvědčilo a hlavně dělají ti stimulace podle krve jakou máš zrovna hormonální hladinu a podle toho ti upravují dávky takže já měla OPU až 19DC což v Reprofitu buch klasika 14 den OPU a byli nezralí takže takhle dopadla jedna moje stimulka pro mě vyhozený peníze zbyteční píchání hormonů,nárkoza a zklamání.No hleděla jsem jak jsou ty stimulace rozdílní a co zrovna sedne tvému těla ano Reprofit má hezkou reklamu všude,ale na to se nesmí dát já jsem taky pořád oni jsou nejlépší a kámoška říká běž do toho Heliosu no posílala mě tam tak přes rok 😀

jawuna
13. pro 2013

@dadakin No ty jsi jasný důkaz toho je v různých centrech to může fungovat a funguje jinak 😉 Kéž by taková pozitivní zkušenost pomohla co nejvíc holkám se co nejdřív správně rozhodnout... Já jsem teď zprostředkovaně dávala reference na Helios a Texla přes jednu známou a ta její známá měla stimulku dlouhou vždycky jenom 7 nebo 8 dní, a pak šla na odběr 9. nebo 10. den 😠 a nikdy z toho nic nebylo. No asi není divu... ale stejně mě i po takové době co to IVF sleduju, některé věci zarazí. Člověk by řekl centrum jako centrum, půjdu tam kde to mám po ruce, pojišťovna zaplatí všude stejně, tak proč by v tom měl být rozdíl...???

radkap77
13. pro 2013

@jawuna Svata pravda...

terezi79
13. pro 2013

@radkap77 jeste ne...asi maji jeste cas, co?pocitam, ze zavolaji behem pristiho tydne,ale mobil mam na plny koule, s vibracnim a jeste porad v ruce na dohled 😀

terezi79
13. pro 2013

@dadakin
@jawuna
holky zcela souhlasim-stimulace maji vychytany a ty kultivace a mrazka taky-dyt se podivejte na nas-kultivace byla 100% 😀 Tak jeste uvidime jak dopadne Ketik, pokud teda budeme mi nejakou zdravou bambulku 😵 😵

terezi79
16. pro 2013

Ahoj holky, je tu nekdo zivy? 😀 Ze by jste mi ukratily cekani na zpravicky? 😵 😵 Jak se vsechny mate?

pavli79
17. pro 2013

@terezi79 ahoj Teri, ctes mi myslenky, sla jsem sem se stejnym ucelem a nasla zpravu od Tebe 🙂 Dneska je to 14 dni co nam zacli s PGD, tak myslim behem par dnu by se meli ozvat, netrpelive ocekavam kdy zazvoni telefon 🙂 Nam vysetruji 4, jak jsi na tom nakonec Ty?

terezi79
17. pro 2013

@pavli79 Take si rikam, ze uz se to brzy rozsekne 😵 😵 Ale konecne mi doslo, proc tu nikdo neni.ze vy vsecky dohanite darky, co? 🙂 Ja teda nemam co rikat, jsem tak v pulce 😀

pavli79
18. pro 2013

@terezi79 ja uz za pulkou 🙂 ale furt mi jeste neco chybi, chystam se dneska odpoledne, at to mam za sebou, to co se deje v obchodacich je silene!
Teri takze u Tebe by KET pripadal v uvahu taky na konec ledna? Jsem si to pocitala a pokud dopadne PGD dobre, mela bych jit 20-25.ledna 🙂

engele
18. pro 2013

Holky je tu někdo těhule po PGD ??? Šli jste ve 12 týdnu na NT Screening i když máte embrya vyšetřená ??

Jinak pro čekatelky posílám návnadu, ať se můžete těšit, že to za chvilku budete mít určitě taky 🙂 10+3 tt 🙂

pavli79
18. pro 2013

@engele zeptej se jeste jednou na jare prosiim...to uz doufam budu tehotna po PGD 😀
Krasna fotka!!! Jejej to budes mit letos krasne Vanoce, a co teprv ty dalsi ;)

danissa
18. pro 2013

@engele Ahoj, já byla na NT screeningu, i když jsem měla PGD 😉 Už jen kvůli tomu zážitku, je to úplně jiný obraz na tom UTZ než u mé gyndařky, suprové rozlišení, vidíš úplné detaily. Za mě doporučuji 😉 😵

terezi79
18. pro 2013

@engele To je krasa! Dekuji za povzbuzeni 🙂 Ja zatim tehu nejsem,ale tak asi bych na to NT sla, protoze si myyslim, ze zadny vysetreni neni 100% a za Nt nic nedas. Neni to takove to, jak vezmou krev a pak je jeste ultrazvuk?

engele
19. pro 2013

@terezi79 no za NT dáš práve 1.500,- a vyšetří tam to stejné co na PGD, tak právě zvažuju co a jak... asi zavolám Texlovi a poptám se.

pavli79
19. pro 2013

@engele a kdyz mas za sebou PGD, tak Ti rekli i pohlavi tech bambulek pri KET? ;)

engele
19. pro 2013

@pavli79 můžeš si vybrat co chceš transferovat, ale my to nechali na nich,... ale řeknou nám to když si zavoláme 🙂

jawuna
19. pro 2013

@engele Taky jsem byla na vyšetření i po PGD

pavli79
19. pro 2013

Ahoj holky, z Heliosu furt nikdo nevola, je to 2,5 tydne co cekam na vysledky PGD a uz zacinam byt nezrpeliva 🙂 Jak dlouho trvalo vysetreni vam?

dadakin
19. pro 2013

@pavli79 volali mě 19 den

engele
19. pro 2013

@pavli79 Pavli, dnes jsem tam volala, včera jim kompletně spadl celý systém, nemohli se dostat ani do karet a dnes také ne.... tak vydrž, možná se to zdrželo i tímto..

pavli79
19. pro 2013

@engele ajaj, tak to je nemole, tak to mozna budu muset vydrzet jeste skrz svatky...no co se da delat, dekuju za info! ;)

terezi79
19. pro 2013

@pavli79 tajne doufam, ze zavolaji zitra, uz se nemuzu dockat

terezi79
19. pro 2013

@engele jj,taky bych asi dala na to, co rekne doktor, tak pak dej vedet, co rikal

pavli79
20. pro 2013

Ahoj holky, tak už mi volali 🙂 Jeden bobeček je v pořádku, připravený k transferu po novém roce. Juchuuu... doufám, že se už ke mě těší 🙂 🙂 Druhého ještě vyšetřují, zavolají prý zase zítra. A ti zbývající dva to nezvládli, údajně vada na chromozomu 16 neslučitelná se životem. Vůbec nevím, co to znamená, resp. co tu vadu způsobilo, byla jsem z toho tak zaražená že jsem se i zapomněla na cokoliv zeptat. Takže na jednu stranu mám obrovskou radost za to 1, na druhou je mi líto těch 2, mohla jsem mít něco do zásoby, kdyby náhodou...
Nevíte některá, jestli ta vada je prostě nahodilá, způsobená tím, že prostě se potkalo divné vajíčko s divnou spermií? Nebo k tomu má prostě člověk nějaké genetické sklony? Ach jo, síla, jak z 10 odebraných vajíček je na konci vlastně třeba jen 1 embryjko (kéž by zítra byly 2)...
@terezi79 Teri,už Ti taky volali?

engele
20. pro 2013

@pavli79 to jsou dobré zprávy!!!

My měli 40 odebraných, 20 ošetřených a PGD zvládly 4 ( z toho jedno také špatné) a 3 zamrazily nevyšetřené.

my měli vadu jiného chromozomu, doktor nám i řekl co to bylo, ale už jsme se k tomu nevraceli. Tak nevěš hlavu a buď ráda za ty 2 co jsou určitě v pořádku !!

Řekli ti co to je a ty 2 špatné co to bylo za pohlaví?

terezi79
20. pro 2013

@pavli79 Ahoj, tak to jsme na tom podobne-my mame take jedno zdrave 🙂 a dve byly bohuzel spatne ... Ale jsem stastna aspon za to jedno 😵 😵 Potvrdilo se, ze ten problem byl fakt tady...Pak mame jese jedno nevysetrene,tak je to takova pojistka, akorat porad premyslim, jeslti je zdrave nebo ne,kazdopadne at to bude jakkoliv, zmrzle je nenechame 😵 😵 Ted si hold musime poradne cechrat perinky, aby nam to po novem roce vyslo 😵 😵

jawuna
20. pro 2013

@pavli79
@terezi79 Holky, moc gratuluju!!! Je důležité, že máte dobrý embryjka po PGD, ty co byly špatný by se stejně nechytly. Nám to vysvětlovala genetička tak, že jsou to většinou náhodné chyby, které se prostě objeví a nic to neznamená. Leda kdyby se už u vás vědělo, že máte nějakou chybu, tak by se to dalo hledat u těch embryjek, ale jinak to jenom testují, nic konkrétního nehledají a čekají co najdou. A když nic nenajdou, tak je veeelikánská šance, že to klapne, tak držím moc palce!!!