Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

zirafka1988
19. únor 2014

@marfanek děkuji za nabídku, zatím žádné otázky nemám 🙂

reenik
19. únor 2014

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla, protože jsem zase skončila v nemocnici ☹ 4.2. revize a pořád jsem se cítila nějak divně a přemýšlela jestli nezajít radši k dr., jsem ráda, že jsem se nakonec odhodlala, protože hned jak mě prohlídla mi řekla, že musím na revizi znova... děloha plná krve, prý to vůbec nezačalo odtýkat, takže mi hrozil zánět. Už jsem doma a mám antibiotika. Příští týden budu mít snad výsledky genetiky a krve, uplně se bojím jít na prohlídku po té druhé revizi... myslíte, že se může stát, že by mi hrozila třeba potřetí? Taky se bojím, co mi řeknou z té genetiky. Ach jo.... konec šestinedělí v nedohlednu, já už bych se taaaaak chtěla zase alespoň snažit. Vůbec nevím, jak ten čas teď zaplnit 😒

pavli79
19. únor 2014

@terezi79 Cau Teri! No celkem fajn, jen jsem takova utahana.. V pondeli jsem sjela par modrych kopcu a mela jsem dost 🙂 Ale zaludek zatim drzi.. a co Ty? Cetla jsem ze nevolnost u Tebe uz propukla...zlepsilo se to? A prosim Te, jak casto ted chodis na kontroly? Mas uz nejaky orientacni termin porodu?

terezi79
20. únor 2014

@pavli79 Ahoj, tak to je super🙂 Termin porodu mi stanovila proste podle menstruace a jinak na ty kontroly chodim jednou za 3 tydny...Nevolnostimam nastesti jen opravdu zridka,ale teda stoji za to. Takhle jsem nesavlila ani nepamatuju 😀

terezi79
20. únor 2014

@reenik Ahoj, to je škoda, že se to takhle komplikuje. Vydrž, dělej třeba věci, které nebudeme moct dělat,až budeme těhu nebo až budeme mít mimčo 🙂 Třeba hurá s kámoškama na pařbu!!!Teda až dobereš ty antibiotika 🙂 Přeji brzké zotavení!

terezi79
24. únor 2014

Ahoj holky, kde je vam vsem konec? 😵 😵
@pavli79 Uz jsi doma po dovci?jak se dari?

pavli79
25. únor 2014

@terezi79 Cau Teri! Jo jsem zpátky, dojeli jsme v neděli večer a už jsem zpátky v pracovním procesu. Ta relaxace byla lepší 🙂 Mám se fajn, jsem teda strašne unavená a furt je mi jakoby na omdlení, ale držím se. V pátek jdu na UTZ a už by snad mělo být vidět tlučící srdíčko 🙂
Jak se daří Tobe? Vše ok? V kterém jsi vlastně tt?

pavli79
25. únor 2014

Jo a holky, chtěla jsem se zeptat... už jste to řekli rodičům, že budou prarodiče? Totiž, my jedem na víkend k našim, to budu tak 8+2tt a oni to na mě určitě poznají, že se něco děje (páč nevypadám dvakrát fit 😀 a je mi blbé jim lhát.. tak si říkám, jestli jim to už neříct, i když ještě je brzo, ale tak rodiče jsou rodiče, myslím že by to měli vědět... Máte nějaký tip na originální oznámení? 😉

reenik
25. únor 2014

@terezi79 No kéž by to naše trápení mělo pak alespon zdárný výsledek... zatím to tak nevypadá... Já právě mám všechny kamarádky s dětmi a většina z nich je buď těhotná s prvním nebo už s druhým, absolutně nemám s kým jít ven 😀 Jedině s manželem 😀

terezi79
28. únor 2014

@pavli79 Ahoj Pavli, my jsme dnes 10+5. Ultrazvuk tento tyden dopadl v poradku, ted jeste,aby vysly dobre vsechny ty screeningy. Jak rikam, oddechnu si az ve dvacatem a pak az az se to narodi 😵 My jsme to jeste nerekli, ja mam strach,aby se neco jeste nepokazilo, takze pujdu asi az po tom NT vyšetření, jdeme na ně příští týden

terezi79
28. únor 2014

@reenik Tak take dobra varianta, ne? Cas udelat neco pro posileni vztahu, pak az budete tri, bude to narocne 😀

clarinula
3. bře 2014

Dobrý den, jmenuji se Klára Tomešová, jsem studentkou porodní asistence na Vysoké škole zdravotnické o. p. s., Duškova 7, Praha 5. Ráda bych Vás požádala o vyplnění dotazníku, který mi bude sloužit jako podklad k průzkumu v bakalářské práci na téma Vývoj asistované reprodukce.Je jedno, kdy jste asistovanou reprodukci podstoupili. Předem děkuji za pomoc.
https://docs.google.com/forms/d/13JJfXN9GoNjjLk...

terezi79
3. bře 2014

Cau holky, jak se mate? Co je u vas noveho? 😵 😵

pavli79
4. bře 2014

@terezi79 Cau Teri!! Koukám podle času, že Ty v noci nemuzes spat? Ja jsem mrtva uz v 8 vecer 🙂 Já se mam fajn, občas je mi mizerne ale rana nad záchodovou misou netravim, tak su rada. Tak vas ceka NT screening uz ted? No jo, leti to... a to se jde nejdriv na krev a pak na UTZ, ze? Já mam termín zatím jen na tu krev a měřící UTZ, a podle výsledků mi dají termín na ten genetický UTZ, takže zase čekám, ale já už jsem si na to tak navykla, že bez toho by to snad ani nešlo 🙂
Píše mi to ty háčky a carky jak se tomu samo chce... ale jsem v práci a nemam čas to na tom telefonu opravovat 😀
Jinak tu mame ted o vikendu veletrh ProDite, tak se jdu s kamoskou mrknout na nejaky pekny kocarek 😉 A mozna pujdem v nedeli ještě jednou i s manželem, at je u finálního vyberu, ale ten prvotni si udelam sama, v klidu, ono stejne chlapovi je to podle me jedno, v cem to dite vozi 😀

A kdy jdete teda na to vysetreni? A nevolnosti uz Ti ustoupily?

terezi79
4. bře 2014

@pavli79 Pavli odhadla jsi me naprosto presne :D Ale abych nebyla takova hrdinka-prijdu z prace, udelam nejvice nezbytne, bucnu do postele a vzbudim se tak v deset,poak trochu neco poklidim a uddelam a kratce po pulnoci zase uleham 😀 Ale musim rict, ze se to stou unavou trochu uuz lepsi. Nevolnosti nastesti take uz nemivam. Krev na to NT vysetreni nam brali nekdy v devatem tydnu uz snad a zitra me ceka ten ultrazvuk. Tak se tesim,az to budu mit zasebou, Dost se mi zase ulevi, mam strach,aby neco nenasli,ale rikam si zaroven, ze mame vysetrenyho prcka, tak ta pravdepodobnost je nizoucka.Dam zitra vedet, jak jsme dopadli.
Jsem rada, ze se citis fajn a ze si tehotenstvi takhle krasne uzivas, ten veletrh zni docela dobre. Ja uz mam kocarek v duchu vybrany 🙂

pavli79
5. bře 2014

@terezi79 No dej, budu drzet palce! jojo pravdepodobnost je nižší nez u nevysetrenych, ale ja budu taky klidnejsi, az to budu mit za sebou.
A jaky mas vybrany, není to tajne? Ze bych se nechala inspirovat 🙂 Mne se jich libi vic.. Brio, Hartan... v podstate musí byt kvalitni, s otocnym sezenim, kvalitními koly a bilou konstrukci... to jsou me první kritéria, bez nich kocar mit nebudu 😀

pavli79
5. bře 2014

@reenik Ahoj, vitej 🙂 Nejak mi uniklo, ze ses pridala... Uz je Ti lip?

engele
5. bře 2014

@pavli79 Až ozkoušíš Brio a Hartana, zkončíš u Hartana, ten totiž nemá konkurenci 🙂
Chtěli jsme jej taky, ale nakonec jsme zvolili jiný kočík lehce sportovnější. Zrovna na veletrhu bude stánek Hartanu, tak přijdi pokoukat. Ovšem dodací doba je minimálně 8 týdnů..

pavli79
5. bře 2014

@engele Nemá? Myslis ze Hartan je nejlepší? Nepracujes pro ne? 😀
Jj na stanek se k nim chystam.. a ještě i na Bugaboo, tam se mi celkem libil ten Buffalo model, ale to jsou zatím jen takove nastrely, jsem na zacatku, casu mam habakuk, takze... ani nekolikamesicni dodaci doba mi ted nevadi 😀
A co jste zvolili vy?

engele
5. bře 2014

@pavli79 posílám sz 🙂

jawuna
5. bře 2014

Ahoj holky, zdravím vás po dlouhé době, už se mi po vás docela stýskalo 🙂 Stěhovali jsme se a byli jsme dlouho bez internetu. Jak se všechny máte? Jsou tady i nové holky, to je super, držím vám moc palce 😉

reenik
5. bře 2014

@pavli79 Ahoj, díky za přivítání, kéž by to bylo v optimističtější diskuzi 🙂 No se mnou je to pořád takové divné. Já nevím, nechápu, že se na mě pořád lepí samá smůla. Po neustálých křečích po druhé revizi jsem byla znovu na kontrole, prostě jsem to nevydržela.... zase mám v děloze krev ☹ Zkoušela jsem snad všechny možné babské rady na odkrvácení - červené vino, vana, různé bylinky a nic... dr. má strach ze třetí revize, prý by ji dělal nerad, což já samozřejmě taky!!! Mám přijít zase v pondělí a podívá se co a jak. Do toho mám nějakou blbou infekci, tak jsem dostala ještě antibiotické čípky. Došly mi taky výsledky z krve a zjistili mi tu MTHFR mutaci, tak mi řekl, že příští těhu si budu píchat flexiparin, čímž mě taky moc nepotěšil. Ještě se teď klepu na výsledky té cytogenetiky plodu.... při mém štěstí, bůh ví, jak to dopadne. Já už chci něco optimistického!!!!!!!!!!

pavli79
6. bře 2014

@terezi79 Teri tak co? Jake to bylo?

terezi79
7. bře 2014

@pavli79 Ahoj Pavlus, bylo to super-dopadlo to na jednicku, spadl mi opravdu veliky kamen ze srdce.Jsme zase o krok dal 😵 😵 Odnesla jsem si krasny obrazek, poslouchala i srdicko a proste klasika. Bylo to takovy samy premerovani neceho 😎

jawuna
8. bře 2014

@terezi79 super zprávičky 😀

kisi77
8. bře 2014

Ahoj Heliosky, mozem sa pridat? Som po prvom ivf a prvom ket, včera som testla a testik je pozitivny 🙂

terezi79
8. bře 2014

@jawuna A co je nového u Tebe?Dlouho jsi tu nebyla

terezi79
8. bře 2014

@kisi77 Ahoj, vitej mezi nami. gratuluju k pozitivnimu testiku!A kdy se chystas na krev?

kisi77
8. bře 2014

No dneska som tam volala a povedali mi ze nie je treba, ze ked mam potvrdeny v moci, tak krvou by mi iba potvrdili. Mam prist na usg o 10 dni 🙂

jawuna
9. bře 2014

@kisi77 Moc gratuluju 😵