Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

kejtblue
17. kvě 2014

@brunetka_a @terezi79 Tak mi se snazili rok a pul, ale ja mela tuseni uz po cca 10 mesicich ze neco neni v poradku, nejak sem to tusila. No a pan Dr. Texl to pak akorat potvrdil.
@brunetka_a Dopadne nam to tak jak @terezi79, na poprve a basta, musime doufat! 🙂
Mate holky nekdo zkusenost u ty Provery a pak Merionalu s nejakyma neprijemnyma vedlejsima ucinkama?

terezi79
18. kvě 2014

@madlenka87 Ahoj,vitej mezi nami!Sice nevim, co jeto ta azospermie,ale jsem si jista, ze v Heliosu to vyresi a brzy budes take stastna tehulka! Drzim pesti 😵

terezi79
18. kvě 2014

@kejtblue Správně, holky, napoprvé, jako Pája, jak se říká... 😉 Tak mě napadá, tenhle večerníček jsem už hooodně dlouho neviděla 😀

kejtblue
18. kvě 2014

@madlenka87 Nemuzu rict ze mam osobni zkusenost s azospermii, ale muj pritel ma zase jiny problem, ktery ve vysledku vede k stejne nutnosti IVF. Mame strasne spatnou morfologii 1-2% normalni. Takze i kdyz pocty ma nadprumerny, pohyblivost taky uzasnou, tak sou to vsechno mutanti (jak jim mi radi rikame) :D
Kdyby z Tveho manzela/pritele zvladli vydolovat jednu spermii, tak to muze naprosto stacit (pochopitelne pri ICSI)
🙂

jawuna
18. kvě 2014

@madlenka87 Ahoj, vítám tě mezi heliosačkama 🙂
Už jsem si tu azoospermii vygooglila... u nás byl teda problém taky ve spermiích, ale úplně jiný, měly fragmentovanou DNA. Uvidíš, co vám řekne Texl, nám to svým super přístupem a vysvětlováním pomohl docela dobře zvládat. Moc držím palce 😉

madlenka87
18. kvě 2014

@terezi79 Děkuju moc za přivítání! Azoospermie znamená, že v ejakulátu nejsou vůbec žádné spermie. Jediná možnost, jak je získat je operativně. Jestli tam však vůbec nějaké spermie jsou (popř. kolik a v jaké kvalitě) se však ukáže až při té operaci samotné. Nedá se to nijak zjistit dopředu, bohužel ☹ Taky jsem moc zvědavá, co nám k tomu řeknou přímo v Heliosu, jaké s tím mají zkušenosti... Manžel je z toho pochopitelně velmi špatný. Já samořejmě taky. No musíme bojovat a věřit!

@kejtblue
@jawuna Holky, děkuju moc za povzbuzení!

jawuna
18. kvě 2014

@madlenka87 a ví se důvod? třeba nějaká nemoc nebo něco?

petule1983
18. kvě 2014

Ahoj holky, už nějakou dobu Vás sem chodím "okukovat" a tak jsem si říkala, proč Vás také nepozdravit... 🙂 My teď podstupujeme již 2.IVF v Heliosu, ode dneška píchám dipherelin... všem tady držím moc pěstičky, ať všechny dojdeme do zdárného konce 😉

madlenka87
18. kvě 2014

@jawuna Nene, o žádné příčině nevíme, ani z dosavadních výsledků vyšetření. Co jsem četla, tak příčina se odhalí jen v hrozně malém procentu. Ještě teda čekáme na genetiku. Furt lítám do schránky, jak pitomá 😀 Můžu se zeptat, jak dlouho jste vy čekaly na výsledky genetiky? Máme teď takový hloupý čekací období, kdy se nic neděje a mě to přivádí v šílenství 😠
@petule1983 Přeju moc a moc štěstíčka, ať druhý pokus vyjde!

kejtblue
19. kvě 2014

@madlenka87 Minulej rok kdyz nam delali genetiku, tak nam rekli ze vysledky budou tak zhruba za mesic a pul, a presne tak nejak to i vyslo.
@petule1983 Vitej mezi nama! 🙂

jawuna
19. kvě 2014

@madlenka87 Myslíš, že vám pošlou výsledky poštou? My jsme si pro ně byli osobně...
No hlavně aby to bylo všechno co nejdřív vyřešené...moc držím palce 😉

jawuna
19. kvě 2014

@petule1983 Ahojky okukovatelko 😵
Nám to vyšlo až po druhém IVF, tak ať je ta vaše dvojka taky tak šťastná 😉
Můžu se zeptat, jaký máte problém?
My jsme měli genetiku hotovou asi za měsíc.

petule1983
19. kvě 2014

Díky holky za přijetí 🙂
@jawuna u nás je problém u manžela, před dvěmi lety prodělal jistou "chorobu", která se táhne až do dneška a má proto málo spermií se špatnou morfologií a snad se vším, co může být špatného... takže sice se nám vajíčka oplodní, ale je docela problém je dostat až do šestého dne kultivace, aby se mohlo udělat PGD.. z prvního pokusu se nám z 12 vajíček oplodnilo osm, ale do šestého dne se udrželo jen jedno a to se nedalo na PGD vyšetřit.. takže to je teď u ledu a čeká, jak dopadne tento druhý pokus a kdyžtak se dostane na řadu 🙂
@madlenka87 my jsme na výsledky genetiky čekali cca měsíc, pak se ještě něco dodělávalo a protože se docela dost na výsledky spěchalo, tak byli myslím za 14 dní

madlenka87
19. kvě 2014

@jawuna Ano, pošlou nám je poštou doporučeně, jsme tak domluvení. My jsme byli na genetice ve FN Brno v dětské nemocnici, ne přímo v Heliosu. Manžel tam dostal doporučenku od svého androloga. V každém případě to bylo první vyšetření a pohovor skutečně na úrovni, ze všech doposud absolvovaných. Akorát, že nás právě strašil, že to může trvat až 3 měsíce, tak to by mě asi kleplo. Manžel je začátkem června objednaný na kontrolu k těm svým urologům a andrologům a oba jsme do Heliosu, tak doufám, že se to stihne (teď je to 5 týdnů). Kdyby jsme to ještě neměli, máme se prý připomenout a zkusí to urychlit, tak snad...

terezi79
19. kvě 2014

@madlenka87 Ahoj, aha, dekuji za vysvetleni.Tak ja budu moc drzet pesti.Hele,jestli to nekde zvladnou, tak v Heliosu,ja bych tomu verila 😉

terezi79
19. kvě 2014

@petule1983 Ahoj,preji stastnou stimulaci!A drzim pesti 🙂

madlenka87
19. kvě 2014

@terezi79 To je prostě tak krásný to slyšet! Díky moc!

terezi79
19. kvě 2014

@madlenka87 Nemas zac, rada podporim, kdyz muzu, hlavne hovorim z vlastni zkusenosti 😉

brunetka_a
19. kvě 2014

@kejtblue taky jsem to tušení měla 😔 teď ale veřím, že se povede. Máme z heliosu oba dobrý pocit... první tabletka už se blíží 😀
@madlenka87 ahoj, my přesně tam byly taky, a výsledky přišly za 8 týdnů...

madlenka87
19. kvě 2014

@brunetka_a Tak to by bylo ještě dobrý, to by nám mělo na knop vyjít 😉 Děkuju za info!

kejtblue
19. kvě 2014

@brunetka_a Jj, prvni tabletka za 3 dny u me, snad mi po tom nebude hodne blbe 😀 Ty uz jsi tu Proveru a to druhy nekdy brala?

brunetka_a
19. kvě 2014

@kejtblue ne toto jsem ještě neměla, ale píchala jsem puregon v peru (teď budem mít místo toho merional) a nic mi po tom nebylo...celkově mi bylo při stimulaci dobře, žádné vedlejší účinky... 🙂 neboj to bude v pohodě 😉

kejtblue
19. kvě 2014

@brunetka_a Dekuju, rekla si mi presne to co sem potrebovala slyset! 🙂 Poprve si nebyla v Heliosu ze?

terezi79
20. kvě 2014

@brunetka_a dobry pocit je mega dulezity, kolikrat si rikam, ze duvera a dobry pocit odvedl pulku prace 😵 😵

kejtblue
21. kvě 2014

Holky Heliosacky, co uz mate uspesne diky IVF odethulkovano, nebo jste tehotne ted, muzu se zeptat, mela jste nektera endometriozu?
Prave sem se docetla na vice mistech ze udajne snizuje sance uspesneho IVF, i kdyz mi Dr. Texl na nasi konzultaci nic takoveho nerekl 😒
Mate nekdo zkusenost?

jawuna
21. kvě 2014

@kejtblue Já osobně ne, ale podle toho co vím, tak by to vadit nemělo, když už dáváš hotové embryjko do dělohy. Endometrióza je mimo dělohu a může to vadit při normálním snažení a taky prý u ní můžou srůstat vejcovody s jsou pak neprůchodné, ale u IVF by to vadit nemělo

kejtblue
21. kvě 2014

@jawuna Z tohodle hlediska mas pravdu, jenomze ten clanek co sem cetla pojednaval o tom ze kdyz je endometrioza na vajecnicich ze pak ty zeny maji min a mene kvalitni vajicka pri IVF.
Me Texl delal jenom ty krevni testy, ani nevim kde ji mam :/
@brunetka_a Dneska sme byli v Heliosu pro ty prvni injekce...takovych jehel! 😨 Prvne tyden jenom ten Dycepthyl nebo jak se tomu nadava, a po tydnu se pridava ten Merional, takze toho mam plnej pytel, a trosku se toho desim. Jehel se sice nebojim, ale to je kdyz to dela profik, kdyz to budeme delat ja nebo pritel tak to bude asi jiny kafe 😀

jawuna
21. kvě 2014

@kejtblue No vím, že se říká, že endometrióza se vyléčit nedá a že na to pomáhá jen těhotenství...

terezi79
21. kvě 2014

@kejtblue Ja v tomto ohledu take nemuzu radit-nemam endometriozu,ale co si vzpominam, tak nektery holky to tu take resily a jsou uz tehulky-akorat uz tady dlouho nebyly..takze neboj, urcite to pujde 😉 A na clanky bych se vyprdla,dulezity je,co Ti rekne Texl... 😵 😵

kejtblue
21. kvě 2014

@jawuna tak to uz aby ta endoska byla vylecena :p
@terezi79 Mas pravdu, Texl snad vi co rika 🙂 Ja jen nervoznim jak se to blizi vsechno..