Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

petule1983
6. čer 2014

@kejtblue minule mi to vyšlo pěkně, byla jsem na odběrech v neděli a v pondělí byl svátek... a v úterý jsem šla už normálně do práce.. záleží co děláš za práci, já byla v kanclu, takže si myslím, že bych to zvládla.. tentokrát jsem doma, tak to nijak neřeším 🙂
Jo, Pregnyl se píchá dva dny dopředu a řeknou ti přímo čas, kdy se musí píchnout.. podle toho je pak také čas odběru..

kejtblue
6. čer 2014

@petule1983 Zase jsem o neco moudrejsi 🙂
A cetla sem nekde ze ti po odberu daji neco preventivne (ted nevim jestli injekci nebo prasek) aby nedoslo k hyperstimulacnimu syndromu. Davali ti neco takovyho?

petule1983
6. čer 2014

@kejtblue jj, něco mi dávali, prý mi jednu píchli hned po odběrech a na druhou jsem si došla další den.. už si ale nepamatuji, co to konkrétně bylo.. a ani teda nevím, jestli to dávají každému nebo jen od určitýho počtu vajíček 🙂

kejtblue
6. čer 2014

@petule1983 Jak se bavime o tech odberech, napadlo me, muze tam s tebou byt celou dobu partner?
Mimochodem, az mych otazek budes mit plny zuby rekni :D Ja sem rikala ze sem hrozna..dokud nevim vsechny podrobnosti toho co me ceka, tak porad otravuju 🤐

petule1983
6. čer 2014

@kejtblue to je v pohodě, když budu vědět, tak ti ráda odpovím 😉 . Na odběry ne, to je v celkové anestezii, tam je jen doktor, sestra a anesteziolog... ale myslím si, že na transferu už být může 🙂. Po odběrech si tam cca dvě hodinky poležíš a pak tě předají partnerovi. Napřed jsem si myslela, že ty dvě hodiny budou dlouhá doba, ale já ji celou prospala 🙂 . Pak mi na snídani donesli jogurt s rohlíkem a hned mi bylo líp 😉

madlenka87
6. čer 2014

@petule1983 Joj 20 folikulů, to zní fajn, jsi na dobré cestě 😉
@kejtblue Jsem za tvé dotazy úplně ráda, protože všechno, na co se ptáš, mě zajímá taky 😀 Snad to s námi @petule vydrží 🙂
Jinak u nás nového asi tolik, že není stále hotová ta genetika a asi ještě i dlouho nebude ☹ Manžel tam byl osobně v pondělí (v dětské nemocnici) a představte si, že oni to ještě ani nezačali vyšetřovat! Znovu mu Dr. vysvětloval, že je to hodně nákladné vyšetření a potřebují naplnit jakési platíčko po 5, no a mají ty vzorky zatím jen 3. Ach jo! Měla jsem krásně naplánované, jak si manžel půjde v pondělí k andrologovi a se všema výsledkama půjdem v úterý do Heliosu a takto nemáme nic. Ale už se nechceme přeobjednávat, snad nám Dr. Texl bude moct říct aspoň něco. Manžel říkal, že už se tam úplně těší, že po těch všech zkušenostech, kde nás jen odbývají to snad bude konečně jiný přístup. Tak snad ano 😉

kejtblue
6. čer 2014

@petule1983 Ty musis byt napnuta jak ksandy, kdyz uz to mas pozitri 😀 Ja to prozivam s tebou a klepu se tu napjetim taky, a to jdu zitra teprve na prvni utz :D

madlenka87
6. čer 2014

@kejtblue Holky, já vám to úplně závidím! 😀 V dobrém samozřejmě!

kejtblue
6. čer 2014

@madlenka87 Vsak te to ceka taky 🙂

petule1983
6. čer 2014

@kejtblue, @madlenka87 opravdu je to holky dobrý, klidně se ptejte 🙂
Tak třeba ti genetiku nakonec udělají aji v Heliosu, když to tak dlouho trvá. Pak musíš poreferovat, jak budete mít po konzultaci, ale myslím si, že Vám určo nějaký další postup navrhnou 😉 .
Tak napnutá jsem, ale spíše bych řekla, že jsem více nafouklá 😉. Už ty folíky docela cítím, takže se na tu neděli už aji těším 🙂

madlenka87
6. čer 2014

@kejtblue No jóó, ale kdy??? 😀
@petule1983 Mě spíš mrzí, že jsme si to prostě nenechali udělat rovnou tam. Manžel ale dostal doporučení do té dětské, tak jsme nad tím až tak nepřemýšleli a šli prostě tam. Akorát co mi teda fakt vrtá hlavou... jak můžou mít za takovou dobu jen 3 vzorky. Vždyť tam dělají genetiku pro celý Obilňák, to přece musí být vzorků a vzorků, nechápu... No nezbývá než vydržet.

kejtblue
6. čer 2014

@madlenka87 Bohuzel, cela tahle cesta, nas snazilek je o cekani a vydrzeni...pro me je to taky utrpeni, nejsem moc trpelivej clovek, ale nic nenadelame. Pripominam si kazdej den proc to vlastne delam, a proc mi to za to stoji, a na chvilku me to vzdycky uklidni 🙂
@petule1983 Urcite je to neprijemny, ale snad to je dobry znameni toho ze jich je hodne a sou krasny a velky 😉

petule1983
6. čer 2014

@kejtblue, @madlenka87 přesně tak, kdo si počká, ten se dočká 🙂 . Sice je to čekání náročný, hlavně psychicky, ale jednou to prostě přijde...
Tak teda platí ta neděle, dneska ve 22:00 píchám pregnyl a pak hurá na odběry. Navíc v neděli máme s manželem první výročí svatby, tak to bude stylový a určitě nám to datum přinese štěstíčko 😀
Jinak my teda máme s Obilňákem špatné zkušenosti, nechávali jsme si u nich zamrazit úplně první dávku spermií a dělali nám pak strašný problémy při převozu se. Naštěstí nám v Helisou vyšli max. vstříc a ač to nebyla vůbec jejich chyba nebo starost, tak nám na jejich náklady zamrazili vajíčka. Takže prostě před nimi smekám 🙂

kejtblue
6. čer 2014

@petule1983 Budu na tebe v nedeli myslet! 🙂 Doufam ze to bude vyroci na ktery nikdy nezapomenete!!

madlenka87
6. čer 2014

@petule1983 To je krása, že máte zrovna výročí 🙂 Moc na tebe budu myslet!
Já jsem vůbec neuvažovala, že bychom chodili na Obilňák, hledala jsem fakt spíš menší centrum s takovou rodinnou atmosférou, protože už tak je to všechno strašně psychicky náročný a ještě stres z velké nemocnice a neosobního přístupu... ☹ Ale musel tam manžel na vyšetření, protože taková v heliosu nedělají, při obilňáku je specializovaná urologie a andrologie, takže touto cestou jsme se tam dostali i na tu genetiku. S výsledkama jde pak manža zase ke svému andrologovi. Je to složitý prostě. Jsem moc ráda, že začíná léto a já mám spoustu práce na zahradě, můžu se těšit kytkama, dělat marmelády a tak 😀 Není pak tolik času na přemýšlení coby kdyby a všechno to rychleji a pohodověji utíká.

brunetka_a
6. čer 2014

@kejtblue dneska 30 dc, když to do neděle nedostanu tak pojedu v pondělí na utz a krev...ale snad jo 🙂 a co ty, jak je ti po injekcích ? držím pěsti zítra, ať je vše tak jak má 🙂

kejtblue
6. čer 2014

@brunetka_a Zatim se citim dobre, obcas trochu citim v podbrisku jako bych mela ovulovat kazdou chvili (takova ta tupa bolest), ale pak to zase rychle prejde. Bricho mam plny modraku a rozpichany, vcera mi trvalo chvili nez sem nasla volny misto, ale aspon to neboli, je to jenom vopruz. Nicmene na tom nesejde, hlavne kdyz to cely zitra dopadne. Dam vedet jak zitra dopadne krev a utz, jak moje telo reaguje na stimulaci.
Proto sem se te prave ptala jakej mas den cyklu, pac vim ze na tom papiru pisou kdyz se ms neobjevi nejpozdeji 31.-32.den ze se mas ozvat. Tak doufam ze prijde prece jenom sama od sebe!

petule1983
7. čer 2014

@kejtblue tak jak to vypadá, jak jsi dneska dopadla na kontrole? 🙂

kejtblue
7. čer 2014

@petule1983 Cau! 🙂 Byl tam Texl jak si rikala, takze to bylo fajn. Na jedne strane videl 4 folikly, na druhe jich bylo vic, ale zase byly mensi. Me to nic nerika (pro srovnani vis jak ty si to mela poprve?), ale on rikal ze na prvni kontrolu je to pekny a ze je spokojenej. No a po 11h si volam na vysledky krve.
Jaky bylo to pichnuti Pregnylu vcera, a jak se po nem citis?

petule1983
7. čer 2014

@kejtblue tak to je super, to vypadá fakt moc pěkně 🙂. Já jsem to měla podobně, levá strana byla trochu pomalejší, ale včera mi přišlo, že se to srovnalo a obě si byly podobný.. Na prvním utz jsem měla největší folikuly 10,11mm, na druhým kolem 15,16mm a včera jsem měly ty největší 22mm.. Počet si moc nepamatuji, ale myslím si, že jsem mělaněco přes 10 na tom prvním utz. A ony budou postupně přibývat a dorůstat. Takže si myslím, že to budeš mít podobný jak já 😉. Tak uvidíš, jestli ti nechají to stejný dávkování merionalu nebo ti to změní..
Pregnyl píchnutí v pohodě, dneska už ale cítím vaječníky při chůzi, jak mi v břiše tlačí, ale je mi jasný, že to bude zítra horší 😉. Ale co, mám na zítra naplánovaný ležing, takže ať si tlačí, hlavně aby to k něčemu bylo 😉.

kejtblue
7. čer 2014

@petule1983 Takze zitra rano mas odber ze jo? Jestli ti pak nebude moc spatne nebo tak az prijdes domu, tak urcite o sobe dej vedet, jak se citis, a kolik se vajiculek naslo 🙂

petule1983
7. čer 2014

@kejtblue jj, poinformuji 🙂. A ty dej taky vědět, jestli ti upravili dávkování nebo ho takto nechali 😉

madlenka87
7. čer 2014

@petule1983 Na zítra držím moc a moc palce, ať je vajíček hodně a ukázkových 😀 😉

kejtblue
7. čer 2014

@petule1983 Tak vysledky krve rikaji ze mam trochu hormonu navic, takze tak jak u tebe, davka snizena na 112,5. Ve stredu rano dalsi krev a utz, a potom pohovor s embryolozkou. Spokojenost 🙂

petule1983
7. čer 2014

@madlenka87 moc děkuji, věřím, že pro to udělají všechno 🙂

petule1983
7. čer 2014

@kejtblue tak to je super zpráva, je teda vidět, že dobře reaguješ na stimulaci 🙂. Teďka budou folíky krásně přibývat a zvětšovat se, paráda 😉

kejtblue
7. čer 2014

@petule1983 No to doufam 🙂
Dostala si nejaky instrukce pred zakrokem, takovy to nepit nejist 12h pred tim atd?

brunetka_a
8. čer 2014

ahoj holky 🙂 tak zítra jedem na krev a pro injekce... ale to bych nebyla já, aby vše šlo tak jak má...ms přišla v sobotu ráno...takže budu začínat s merionalem 3 DC, koordinátorka říkala, že to nevadí... 😒 nemáte s tím někdo zkušenost?
@kejtblue tak to je dobré znamení že ti snížili dávku 🙂

kejtblue
8. čer 2014

@brunetka_a Vim jak se citis, taky sem vzdycky ve vsem vyjimka :D Nemam sice zkusenost s 3DC, ale ja to dostala v nedeli, takze sem zacala brat 2DC a v pohode. Podle me kdyz krev ukaze ze hormony sou na spravny urovni, tak to nevadi.
Za snizenou davku sem rada, respektive za to ze reaguju dobre.. A ted cekam od rana uz az se ozve @petule1983, sem hrozne zvedava jak ji ten odber vajicek dopadl!

petule1983
8. čer 2014

@kejtblue ahojky, tak už to mám za sebou 🙂. Vajíček odebrali 25, zítra si budu volat, kolik jich je zralých a kolik se jich oplodnilo... jinak jsem šla na řadu až poslední, bylo nás tam dneska docela dost, takže jsem se dom dostala o půl druhé, akorát jsem se naobědvala a hned zase zalehla 🙂. Až teď jsem tak nějak schopná něco dělat, ale pořád cítím spodek a břicho.. Je mi ale jasný, že to ještě chvíli potrvá než se to hodí do klidu 😉