Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

madlenka87
15. říj 2014

@bbibianca To takhle nejde říct, který je úspěšnější, máš dlouhý, protože je pro tebe evidentně vhodnější 😉 V tomhle maximálně důvěřuju doktorům. Přece kdyby byl krátký lepší, tak by ho měly všechny ženy. To bude v pohodě, neboj 🙂

bbibianca
15. říj 2014

@madlenka87 a vy máte kolik mrazáčků a kdy jdeš znovu??

madlenka87
15. říj 2014

@bbibianca Máme ještě 3. Jedno embryjko vyšetřené a 2 ne. Půjdu koncem měsíce.

jawuna
15. říj 2014

@bbibianca Jj, přesně tak, pro každého je lepší jiný protokol. Já jsem třeba měla krátký, protože mám malou rezervu vajíček a byl pro mě vhodnější. A pro někoho je zas lepší dlouhý. To rozhoduje doktor a v tom se určitě spolehni na něho 😉

janina_08
15. říj 2014

ahojte 🙂 ja mám pocit, že som tu nejak dlho nebola, koľko sa tu toho popísalo, že som sa v tom až stratila... ako ste na tom kto? nejaké povzbudzujúce správy? kým som sa dostala po túto stránku som zabudla, čo bolo na tej, kde som začala 😀
ja sa chystám na ultrazvuk na kontrolu pred transferom, máme po vyšetrení jedno embryjko vhodné, tak už len dúfať, že sa mu bude u mňa páčiť...

jawuna
15. říj 2014

@janina_08 Tak to už máš za pár, co? Těšíš se? 😵

madlenka87
15. říj 2014

@janina_08 Paráda! Určitě se mu bude páčiť 😀 Povzbuzující zpráva je, že se nevzdáváme, že bojujem dál, dokud to nevybojujem! 🙂 A další povzbuzující zprávy pro nás bude brzy mít jisto jistě artepka 🙂

babulkaba
16. říj 2014

@madlenka87 Já jdu na kontrolu příští týden a pak by asi koncem týdne měl být transfer. Naštěstí mi to tady s vámi utíká mnohem rychlejc 😉 Super, že to tady funguje 😵

artepka84
16. říj 2014

@madlenka87 Jo povzbuzující zprávy, to by byla krááása🙂 Necítím teda vůůůbec nic...vím, že kejtblue tu pořád psala o těch pocitech na ms a bolestech hlavy už záhy po transferu...vzpomínám, jak jsem to já měla při tom potratu, ale nedá se to porovnat, pač to bylo po stimulce čerstvý transfer a bolelo mě tenkrát kdeco. Hrozně se bojím toho bílýho testu, budu se na to asi muset zabezpečit nějakou flaškou a práškem na nervy🙂)
@babulkaba Tak na tebe budem myslet, to to uteklo rychle

genio
16. říj 2014

@artepka84 ale kuš, žádný bílý test! ani na něj nemysli! pěkně si představuj jak se tam to mrně zavrtává 😉

bbibianca
16. říj 2014

@artepka84 přesně tak, jak píše @genio žádný bílý test musíš být matka pluku 😉 a motivovat nás čekatelky

andryst
16. říj 2014

Ahojky holky,já byla dnes na trasféru:/ mám smíšené pocity,myslím že to nedopadne 😒 je to strašně nepřirozené ty podmínky,pořád do člověka cpou nějaké prášky...to se mi nelíbí....Jinak já měla 33vajíček,hyperstimulák jak vyšitej 😒 20jsem jich dala oplodnit z toho 17vhodné k tránsféru(13-5den,4-to dohnali 6den)zamrazit jsem jich dala 10....Jinak kejtblue byla taky ket,né na čerstvím....Tak uvidíme,lepší je kvalita né kvantita 😒

artepka84
16. říj 2014

@bbibianca @genio Díky za podporu, holky, Ale matka pluku je u me porad madlenka🙂

artepka84
16. říj 2014

@andryst Ty jo, to jsou krásná čísla. Takovou uspesnost prodlouzene kultivace asi jeste nezazili nikdy ani v Heliosu, ne? 🙂To bylo Tve 1. IVF?

andryst
16. říj 2014

Ano je to moje 1.IVF...Ale spokojená nejsem,nelíbí se mi postup.....když si to tak čtu tady,tak všechny ho máme stejný....ale kejtblue ho měla jiny....víc jí kontrolovali... Tak že pokud to nevyjde,tak si o tom pohovořím s panem doktorem.....

artepka84
16. říj 2014

@andryst A v cem se ti nelibi postup? Ja o nicem nevim, co by mela kejtblue jinak, co myslis? Ja jsem s pristupem tady spokojena, mam za sebou stimulace jinde absolutne bez kontrol, odberu krve atd., takze za me v Heliosu jsou peclivi...ale to samozrejme vysledek nezarucuje, to je jasny...

bbibianca
16. říj 2014

Holky, já se Vám musím svěřit asi jsem jak pubertačka, ale už 3 dny mě lehce pobolívá pravý vaječník jako při OVU a mám šíleně dobrou náladu. Dneska jsem šla z práce a říkala si co když jsem těhu, ale v zápětí jsem si řekla, že je to blbost. Ted jsem došla domů na wc a zjistila že mám nažloutlý hlen. Tak mi to teď začalo vrtat hlavou... ale asi je to blbost...dnes jsem 22 DC. Ovu nevím, kdy byla nedělala jsem si testy nechtěla jsem stresovat. asi od 11 DC jsme sexovali obden max. ob dva.. Jsem prdlá nebo je to normální stav??

andryst
16. říj 2014

@artepka84 Nejde mi do hlavy,že jí brali krev ,aby zjistili v jaké fazy je její cyklus....já nic takového nepodstupovala,to mi vrtá hlavou že mi to jen tak střelili od pasu....Podle mně byl její postup ten nej.Prostě tomu už nevěřím že by to vyšlo. Mně zajímají vysledky né aby byl na mě někdo milí....Dám vám pak vědět jesty to vyšlo....pá holky a držte se

bbibianca
16. říj 2014

@andryst Určitě to vyjde. Drž se... a mysli pozitivně, to má taky svůj podíl na úspěchu 😉

artepka84
16. říj 2014

@andryst Já to chápu tak, ze krev se bere, pokud není na utz videt folikul, tedy je podezreni, ze ovulace jiz probehla a dle progesteronu z krve se zjistuje, jak je vysoky a kdy dle toho planovat transfer. Pokud je videt folikul, pak se bud necha ovu prirozene, nebo se pichne Pregnyl a KET se casuje dle toho. Ja bych jim verila🙂 Urcite dej pak vedet, ale s takovym mnozstvim embryjek mas super sanci.

artepka84
16. říj 2014

@bbibianca To by bylo z pekla stesti🙂 Ale slysela jsem uz od holek vselijaky stastny pribehy...Tak si uzivej dobry nalady, ta je taky k nezaplaceni.

bbibianca
16. říj 2014

@artepka84 Tj. to by bylo, ale někdy sedá štěstí i na vola 🙂

madlenka87
16. říj 2014

@andryst Ahoj! 17 vhodných k transferu?!? 😀 Tak to je jako fakt mazec! Nebuď pesimista, jasně, že je to všechno nepřirozené, je to umělé oplodnění 😀 Já jsem z toho byla úplně hotová aspoň půl roku a vůbec jsem nevěděla, jestli do toho jít... Ale daly jsme se na vojnu, tak musíme bojovat, ženy, a ne to vzdávat!!! Koukejte myslet pozitivně! A taky si nemyslím, že by kejtblue měla nějaký sjper jiný postup. To že byla navíc na jedné krvi kvůli hladině hormonů asi nebude ten zásadní důvod proč jí se zadařilo a třeba mě ne. Hlavu vzhůru! Na špatné zprávy je móóóře času 😉
@artepka84 A ty mě taky neštvi, z matky pluku už se nevykroutíš! 😀

jawuna
17. říj 2014

@andryst No já mít 17 embryí z 20 vajíček, tak teda postupy rozhodne nezpochybňuju 😀 Mně krev nebrali ani jednou, jednou mi píchali Pregnyl a jednou ne, takže asi se u všech úplně stejně postupuje 😉
Myslím, že máš obrovskou šanci, tak tomu věř, držím palce!!!

janina_08
18. říj 2014

@jawuna no, teším, ale aj trochu bojím, predsa len je to buď všetko alebo nič. ale som pozitívne naladená, ja si totiž myslím, že pozitívne myslenie je základ všetkého 😀

@madlenka87 páči sa mi tvoj prístup, tiež to tak beriem a teším sa, že náš boj je takýto zdieľaný 🙂) a kedy bude mať @artepka84 pre nás povzbudzujúce správy? 🙂

@andryst mne tiež krv nebrali a chápem to rovnako ako artepka, plne im teda verím... 🙂 to, že sú tam všetci milí spraví fakt veľa, ja veľmi oceňujem, že sa na nás snažia pôsobiť pozitívne, ono sa to možno nezdá, ale psychika je v takýchto veciach veľmi dôležitá. mám za sebou skúsenosti z iných centier, kde bol ten prístup úplne chladný, viem to porovnať a ver mi, nie je to príjemné, cítiť sa pri takto citlivom procese iba ako číslo v poradovníku... 😉

bbibianca
18. říj 2014

Ahoj holky, nedávno jsem tu psala, že mě bolí vpravo jakoby vaječník, dnes mě bolí jakoby na menstruaci a ted jsem byla na WC a zjistila jsem že špiním. Jedná se o nahnědlý výtok. Já nevím, co mám dělat. Může to být zahnizďování, ale i menstruace??? Jsem 24 DC tulení bylo 9, 11, 13 a 16 DC. Ovulaci mívám průměrně 15 DC. Achjo, včera nebo dnes jsem to říkala mému manželovi, že mám divný pocit a on mi řekl nebud na to moc upunutá víš, jak to vždycky dopadne. Já vím, že jsem teď asi střelená. Jednalo se o první snažící cyklus a asi by to bylo velké štěstí, jak už tady někdo psal, ale co když? Jsem asi blázen. Mám strach a nechci nic podcenit. Dnes už jsem vypila 2 kávy, tak doufám, že to není případně ke škodě. Ach jo, já nechci potratit po 4. Bojím se..Na testování je asi příliš brzy, ale jestli to potrvá do pondělí, tak si jej koupím. Kdyby to byla MS, tak budu ráda, protože to by snad krásně vyšlo s tím dlouhým protokolem. Chtěla bych to případně vědět co nejdřív, protože mám doma Duphaston na udržení těhu, ale ten mám začít užívat až zjistím, že jsem v tom.

jawuna
18. říj 2014

@bbibianca Myslím, že nic nevymyslíš a nic zvláštního dělat nemusíš, buď to tam bude nebo ne. Káva ti určitě neuškodí, já ji mám ráda a piju ji bez přestávky pořád 🙂 Bylo by to super, kdyby to vyšlo a nemuseli jste na IVF, ale vím, jaký to je. Vždycky, když jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem měla hroznou radost, ale zároveň hrozný strach, že to zase dopadne špatně 😒

bbibianca
18. říj 2014

@jawuna Já se bojím i toho IVF, že prostě těhu budu ale neudržím to... že je prostě chyba někde jinde a nikdo neví kde

bbibianca
18. říj 2014

Doktoři jsou jenom lidi a nevidí do nás. Navíc každý jsme jedinečný a je to individuální na každého pasuje prostě něco jiného. Vím, že jde o pokusy buď a nebo a dnešní medicína už je hoooodně daleko, ale přece jen všechno je to jen "pokus".

jawuna
18. říj 2014

@bbibianca To víš, že jo, ale možná protože je to nepřirozené a jiné, tak to třeba pomůže. Ale nemusí, to je jasný, my jsme do toho s tím šli. Zkoušet to dalších x let s tím, že to možná jednou dopadne dobře a nezkusit nic jiného a pak skončit ve 40ti s rozhodnutím, že to teda neodpadlo, ale už je pozdě a budeme stejně bez dětí, to jsme nechtěli.
U nás se pak našla pravděpodobná příčina, ale i když jsme nevěděli výsledky a ptali se jak by nám to mohlo pomoct, tak nám to vysvětlovali tak, že po stimulaci máš víc vajíček, ne jen to jedno, které bys měla v tom jednom cyklu, a třeba to nejlepší embryo bude z jiného vajíčka, než přirozeně, použijí se spermie, které vybere embryolog a bude se to oplozovat jinak než přirozeně a nakonec se ty nejlepší embryjka vyšetří, jestli nejsou geneticky špatné a když jo, tak ty se nepoužijí. Nikdo ti nedá jistotu, že to zrovna ve vašem případě klapne, ale když to opravdu "nezkusíš", tak to nezjistíš...