Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

ingrid0105
11. pro 2014

@nadijka no ako moja , podarilo sa?

nadijka
11. pro 2014

@ingrid0105 ahoj, no nevyšlo to.. a já zas naopak nejsem spokojená v reprofitu a chci jít do heliosu.. v reprofitu mi při prvním pokusu zavedli morulu patý den, naprosto nevhodné! při minimálce mi zavedli dvě embrya.. jedno bylo pouze 4bunčné.. takže třetí den na transfer nevhodný.. takže na mě tam je nějak moc chyb.. i když samozřejmě holky, kterým se zadaří tak jsou spokojené.. v lednu jdu k psychologovi, celkem sympaťák od pohledu, ženskou bych asi nechtěla.. je to celé o psychice.. mám teď gonal ještě na minimálku, na to půjdem v únoru a uvidíme.. paradoxně od toho nic nečekám a třetí pokus na ten se vrhnu až na to budu psychicky mít, jinak to nemá cenu 🙂
holky a nemůžete mi v heliosu někoho doporučit? Někoho empatického.. kdo prostě nebude jen sedět a čumět jak ten nás doktor v reprofitu, ale prostě nás i povzbudí... v reprofitu mám pocit, že toho našeho doktora (pan otevřel) neskutečně otravuju, že si v duchu říká, že jsem hysterka apod.. a ještě prosím vás, probíhá tam i odběr krve v průběhu stimulace..? to třeba v reprofitu nedělají a já na ty hormony nereaguju úplně jak 90 procent jinejch žen.. to mi řekla doktorka, že se to musí vyzkoušet a musím být trpělivá.. ale když mi ani nevezmou krev tak jak a nevědí hladinu FSH apod.. a já sice můžu chodit na pokusy na ty minimálky pořád dokola, finance neřeším.. ale prostě musím vidět nějaký výsledek.. což tady nevidím žádný pokrok..

nadijka
11. pro 2014

@ingrid0105 Panebože a jak je možné, že jste platili tolik peněz..?? my doplácíme vždy max do 20 tis a to máme PK, PICSI a stimulace gonalem...

nadijka
11. pro 2014

@atomsr tak přesně tak se cítím já v reprofitu.. že jim kazím statistiku .. 😀 je mi teda 31.. za sebou dva pokusy na pojišťovnu a doktor mi napsal, že to nevidí jako tragédii.. že jsem neotěhotněla ze 3 transferů.. já to bohužel jako tragédii asi vidím.. tak mě to celkem pobavilo.. 🙂 a proč to řešíte až teď v tom věku, kdy pojišťovna nic nehradí, jestli se můžu zeptat.. ?

ingrid0105
11. pro 2014

@nadijka no chapem ta, kaydemu sa zapaci nakoniec tam kde sa mu zadari. Mna mal dokonca na starosti primar Texl a aj robia krvne odbery aj ultrazvuk a na kazdy jeden som poctivo prisla az 150 km a nakoniec len 3 vajicka. Takze u mna stratili doveru uplne ale tebe drzim palce. Platili sme dokopy nejakych 46000 Kc, vlastne IVF, PICSI, PK, krvne odbery mna aj partnera a to som lieky kupovala extra u nas. Su aj najdrahsi

ingrid0105
11. pro 2014

@nadijka tak presne takto IVF 26000 KC, vysetrenie krvi 2x2000KC, PICSI 3000Kc, ISCI 9000Kc, PK7000Kc. a to pracovali s jednym embryjkom a NIC nemame mrazene a lieky ma vysli 330 Eur 😠

atomsr
11. pro 2014

@ingrid0105 také zvažují Reprofit, mám tam zamluvenou konzultaci na12.1.2015. Jinak já měla také jen 3 vajíčka a stále jsem byla přesvědčována jak je to super, jak je pan doktor s výsledkem spokojen. Jinak já zaplatila 60 000 Kč a ani nebyl transfer. Neni mě líto peněz a ani to že to nevyšlo, ale chování pana doktora potom. V podstatě mě už nechtěl ani vidět. Možná tak za 3 měsíce až bude moc dělat další IVF

nadijka
11. pro 2014

@ingrid0105 mno já bych jim to jako nezazlívala to ohledně těch vajíček.. je to o kvalitě ne kvantitě.. rozhoduje tam hodně faktorů.. a třeba i hodně stres má na to všechno vliv.. mně prostě nesedí ten doktor.. už od začátku jsme udělali chybu, že jsme nešli např ke koudelkovi, který je prostě skvělý šprýmař a pohodovej chlap.. ale já prostě vybrala tohohle nemastnej neslanej studenej psí čumák a to mě prostě nevyhovuje!.. protože zrovna v tom termínu měl volno a na koudelku bysme museli čekat skoro měsíc a to už se mi nechtělo...
a ty ceny mě teda překvapily.. a když koukám do ceníku.. takto tam je víceméně stejná cena plus mínus 1000 Kč.. takže nechápu, že jste platili tolik 🙂 nb jste to už neměli jako pokus na pojišťovnu, to by ta cena plus mínus seděla..

atomsr
11. pro 2014

@nadijka Řešila jsem ,ale bohužel život to udělal jinak. Než jsem se rozhoupala tak ejhle 40 let. Jinak já mám doma 9 letého kluka, tak jsme si říkali, že by bylo fajn mít ještě mimčo

nadijka
11. pro 2014

@atomsr
@ingrid0105 holky ale to je v reprofitu to samé.. mně taky vždycky říkali, jak je to super.. nikdy nepřiznali, že od začátku to je třeba na hovno i v průběhu te stimulace.. a pak jsem se dozvěděla zpětně od doktora.. no že vlastně IVF se ziskem více jak 16 vajíček nebývá moc úspěšné.. já jich měla 16.. ale kvalita byla děs běs.. nebyly zralé.. ještě po odběru mi doktorka tvrdila jak je to super.. přitom věděla, že to už je nic moc.. při transferu moruly patý den kultivace mi taky ta samá doktorka tvrdila, že to je super (embryo v tý době už bylo dávno možná mrtvé.. když nedošlo do blasty..) a to mi prostě vadí.. asi bych třeba radši brala přístup, embryo je špatné k transferu nedojde.. než se 14 dní zbytečně ládovat práškama a prostě doufat v něco, co už od začátku nemělo moc šancí.. já právě od heliosu čekám trochu přísnější přístup no.. a hlavně ty odběry krve a trochu lepší přístup už v době té stimulace.. protože to je v mým případě dost důležité, aby vajíčka dozrála..

atomsr
11. pro 2014

Tak a teď babo raď??? Kam vlastně jít Helios nebo Reprofit??? Pokud chceš seriózní jednání tak nevím jestli se ho v Heliosu dočkáš

nadijka
11. pro 2014

@ingrid0105 jo tak teď už tu cenu chápu, vy jste platili celé IVF.. my měli buď pokus na pojišťovnu nb tu minimální stimulaci... víceméně to bylo vždy kolem 20tis..

nadijka
11. pro 2014

@atomsr no docela jste mě nahlodali.. ale i doktorovi jsem psala.. že o tom uvažuju, jestli by nebylo vhodné změnit na třetí pokus centrum.. že jsem četla, že na třetí IVF by o tom páry měli uvažovat, že přece jen každé centrum má jiné postupy.. a když to u nás 2x dopadlo úplně stejně..a to mi tvrdil, že každý cyklus je jiný..tak mi k tomu napsal jen, že souhlasí a že mu mám říct, že mi napíše podrobnou dokumentaci, ať se mají v novém centru od čeho odrazit.. tak to mě docela šokovalo.. člověk by řekl, že jako třeba napíše, že to není vhodné a ne že.. mi dá papíry a čauky mňauky 😀 nb že mi tu krev v průběhu tý stimulace taky veme 😀 no a ne no.. protože my mu kazíme tu statistiku no 😀
takže holky fakt nevím, já jsem te´d koupila ten nosifol to mi skoro všichni doporučili.. v lednu jdu k psychologovi, tam se i celkem těším za tím sympaťákem a v únoru zkusíme tu minimálni stimulku v reprofitu.. pak co bude nevím.. a teď to ani neřeším.. 🙂

sismisi
11. pro 2014

Holky, byla jsem letos na dvou IVF v Heliosu, nikdy nám ani nepřežilo PK žádné embryjko. Pan doktor Texl, no, asi odborník, ale hlavně obchodník. Jediný, na koho tam nedám dopustit je MUDr. Fischer. Věřím, že mají v Heliosu skvělé embryology a hlídají stimulaci. To ano. Ale stejně nám to nebylo k ničemu. Ale je to prostě všude, jak Helios tak asi Reprofit. Je to byznys. A pak jsem četla už tolik příběhů, kdy zaváděli dvoudenní embryjka a jsou z nich dnes miminka ...
Takže za mně Heliosu bylo dost a pana Texla a v lednu jdeme do Reprofitu.
Jenže všechno stejně záleží na přírodě. Za to nemůže ani Helios ani Reprofit .......

nadijka
11. pro 2014

@sismisi no právě.. já třeba si jako povědomě myslím, že musím něco dělat.. 🙂 změnit centrum apod.. ale za vše prostě může příroda, psychika, věk.. takže to je asi jedno no, jestli Helios nb Reprofit 🙂

ingrid0105
11. pro 2014

@nadijka no zelam ti aby ti to vyslo. Ja som mala 8 - 9 oocytov a na ultrazvuku mi dr. Sula povedal ze z lavej strany ani asi nepojdu odobrat lebo mam nejaky blby vajcovod a podla vsetkeho to tak vychadza ze ich ani neodobrali ale ked som sa pytala tak sa mi nikto do dnesneho dna nevyjadril. Pri 1 IVF s tym nebol problem.

atomsr
11. pro 2014

Já si myslím to samé Helios nebo Reprofit , neni žádná lepší nebo horší volba. Mě by stačilo kdyby mě aspoň Texl poznal si po 10 návštěvě , nebo spoň mrkl do karty a věděl co vlastně už dělal. Jo a to z manželem chodil do školy... Všem moc přeji, aby čáp už nebloudil 😝

ingrid0105
11. pro 2014

@sismisi uplna pravda mna primar sklamal tiez, a hlavne teraz pristupom po ET.

nadijka
11. pro 2014

holky to co tady píšete je hrůzostrašný 😀

atomsr
11. pro 2014

Ja nikoho nechci odrazovat, jen jsem smutná ,že tam chybí něco jako lidský přístup. Připadala jsem si jak kráva co jde na oteleni

jawuna
11. pro 2014

@nadijka Tak do tohoto už fakt musí vstoupit 🙂 Texl je skvělej, já na něho nedám dopustit. Je velmi pragmatický, což nám v naší situaci fakt vyhovovalo, ale zároveň milý, ochotný, vtipkuje...a hlavně je to skvělý odborník. My budeme už díky němu mít druhé mimčo. Předtím jsem byla 4x těhu, ale vždycky to skončilo...
Řekl nám to jak to bylo, jaké máme možnosti, že to může a nemusí vyjít, prostě tak jak to bylo a my jsme počítali se vším a v pohodě to zvládli.
Nemyslím si, že u IVF potřebuješ 16 vajíček, jinak to stojí zahouby. Znám holky, co měly i jedno, dvě, tři a podařilo se to, je to opravdu o kvalitě, náhodě, štěstí, přírodě, ne o počtu vajíček...
Já ti sama za sebe Helios určitě doporučuju. Minimálně si tam zajdi k Texlovi na konzultaci, ať si uděláš obrázek a rozhodneš se potom. Ale s holkama nesouhlasím, nebo teda já mám zkušenost a názor úplně jiný...a že si mě Texl nepamatuje? 😀 Vy byste si pamatovaly stovky pacientů ročně? Já teda ne 😉

jawuna
11. pro 2014

@atomsr To určitě není pravda, lidského přístupu je tam nadmíru. Jasneže u doktorů chlapů je to jiné, jsou to chlapi, ale koordinátorky, embryoložky, genetičky i sestřičky, všichni 1* a obrovská podpora i přes prvotní neúspěch.

janina_08
11. pro 2014

ahojte 🙂 ja sa s dovolením tiež zapojím. presne ako písala Ingrid, každý si to asi chváli tam, kde sa mu zadarilo... a to je moja skúsenosť s Heliosom. na Slovensku tri neúspešné cykly a po transfere v Heliose som tehotná 🙂 hlavne by som sa ale chcela zastať toho prístupu tam. ja som naopak bola veľmi milo prekvapená tým, ako sa tam všetci k nám chovali milo, bol to značný rozdiel oproti tomu, čo sme zažili pri predošlých pokusoch... takže za mňa Helios určite áno či už z hladiska prístupu alebo úspechu 🙂

atomsr
11. pro 2014

@jawuna , máš pravdu, že jsou tam i lidi kteří jsou na 1*, bohužel já nemám dobrou zkušenost s doktorem. Dlužno ale řict, že pan doktor jistě pomohl mnoho dětem na tento svět. A to jistě zaslouží obdiv. Nechtěla jsem rozpoutat negativní reakce. Každému jistě vyhovuje určitý model chování a já prostě nemám ráda aroganci a nezájem. Ale znova chci podtrhnout práci každého ,kdo pomůže k vytouženmu miminku. Jak bylo napsáno, sestřičky, koordinátorka , ebryoložky, genetičky atd

nadijka
11. pro 2014

@jawuna no to mas pravdu, ze to je o kvalite ne o kvantite.. To jsem tady holkam psala, ze pocet vajicek pro me absolutne nehraje roli.. Je to boj o jedno embryo.. Proto potrebuju, aby se me nekdo i behem stimulace venoval, abych opet nemela vajec jak na velikonoce a vic nez polovinu hodila do kose.. Urcite o te konzultaci uvazuju, jsme z brna a za to ze tam pujdem nic nedame.. Akorat nevim, jestli si muzu doktora sama vybrat?? Na strankach jsem to nejak nenasla..

sismisi
12. pro 2014

Nikdo netvrdí, že tam nejsou odborníci. Až na ten přístup ... dvou tří lidí. Prostě názor na základě zkušenosti, jak my chápeme tvůj, pochop ty náš 🙂 Mít hned napoprvé obě děti až a zrovna z Heliosu, všude vypisuju na všechny strany co ty 🙂 Jenže sytý z Heliosu či jiného centra hladovému z Heliosu prostě ne a ne věřit, ale je to pochopitelné 🙂

jawuna
12. pro 2014

@sismisi Napoprvé to nebylo, byla jsem předtím 4x těhu a nikdy to nedopadlo. Pak jsme měli první IVF bez transferu. vyšlo to až z druhého...ale samo nikomu nic necpu, už jsem to tady psala mockrát, každému vyhovuje něco jiného, jiný přístup, jiní lidi...pak je to otázka štěstí a náhody.
Každopádně držím palce všem, ať to vyjde kdekoliv 😉

sismisi
12. pro 2014

Vím, že toho máš za sebou víc, a až v Heliosu ...... a proto chápu tvé chvalozpěvy. Už jsem tady od tebe za poslední rok četla několikrát, že je Dr. Texl Bůh 🙂

jawuna
12. pro 2014

@sismisi skoro 😉 😀

pjja
12. pro 2014

nadijka - nechceš v rámci reprofitu změnit jen lékaře? podle mě je to možné, řekni, že si přeješ kmenového lékaře např. Koudelku nebo Štelcla a máš ho mít. Já jsem jim hned zkraje řekla, že dr. štelcl, ne žena a ne dr. otevřel...