Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
7. pro 2015

@veverka.terka Tak jak to dopadlo? Od rána na tebe myslím a držím palce 😉

zirafka1988
7. pro 2015

@veverka.terka tak co krev? myslíme na tebe všechny 🙂

veverka.terka
7. pro 2015

@jawuna
@zirafka1988 moc dekuju holky,ale bohuzel HCG je opravdu nula 😢. Diky za podporu,moc si toho vazim!
Domlouvala sem se s koor Vilckovou,ze se obj.k Texlovi jeste po novym roce na konzultaci,takovy zhodnoceni,navrhnuti,co by se mohlo zkusit jinak a uvidime. Rozhodnem se s manzelem,jestli zustanem tam nebo pujdem jinak a taky,jestli zkusime treba hned na jare znovu nebo pockame. Ted musim vyresit praci,zajet podepsat smlouvu a od ledna nastoupit. A uzit si posledni volny vance na materske 😉

kinos
7. pro 2015

@veverka.terka Moc na tebe myslím!!! Zajímalo by mně v čem je problém, že z tolika vajíček je takový výsledek. My měli minule taky z 20 jednoho Pavlíčka, což je úžasné, ale jak říkám z 20 jeden. Jsem zvědavá, co ti Texl navrhne. Ať dobře rozhodnete, a uvažovali jste ještě o jakých car? A držím palušky, ať se ti v práci líbí. Já taky nastupuju od ledna. A neboj, 100 % budeme pracovat jenom na chvilku!!!! A pak hurá na mateřskou!!!

jawuna
8. pro 2015

@veverka.terka To je mi líto 😢 jsem tomu věřila

mai123
10. pro 2015

@veverka.terka ahoj,omlouvám se že zasahuji,ale po sestřiné druhé špatné zkušenosti s heliosem musím.Po každém zákroku u nich skončila v nemocnici,tak jako teď,určitě záleží na hloubce problému,ale ten ona měla stejný jako tady většina,takže nic neobvyklého.Určitě bych se poohlédla po jiném sanatoriu,nemyslím to nijak zle,určitě tam spousta holek otěhotněla a moc jím to přeji protože vím jak těžké je tohle všechno podstoupit ☹ Přeji ti ať se i na vás brzy usměje stěstí,ale v heliosu bych ho nehledala...

kinos
10. pro 2015

My byli včera na první konzultaci, máme léky, udělané testy, a od MS provera. Včera jsme natrefili na samé milé lidi, tak za nás první dojem spokojenost 😉.

mai123
10. pro 2015

@kinos co člověk to názor jestli dobrý nebo špatný a určitě hloubka problému. At se daří. 😉☺

wendissek
10. pro 2015

@kinos ahoj nas čeká první konzultace 13.1 a docela se bojím je mi 23 a mam po dvou zt vždy v 11tt tak na co se mam pripravit

kinos
10. pro 2015

@wendissek My jsme vždycky taková rychlovka, protože u nás není moc co řešit, já nemám vejcovody, takže jinak než ivf to nejde. Takže my většinou všechno "sfuknem" na první konzultaci. Ještě uvidíme jak výsledky krve a spg jestli se něco ještě nenabalilo 🙂. Jinak podle toho ke komu jdete. Jak jsem psala, my natrefili na prima lidi, včetně koordinátorky. Ale výše tady holky nechválili jednu koordinátorku, myslím, že jsem ji viděla, vystřídala tu naši. My byli u dr. Texla, ten vše vysvětlí, nejdříve samozřejmě je to o testech a snaha najít příčinu, proč se nedaří (tobě vezmou krev, partner spermiogram) a podle toho stanoví nějaký další postup a pozvou vás na další konzultaci.

wendissek
10. pro 2015

Taky deme k prim. Texlovi ceka nas konzultace a pak vselijaka vysetreni aji se bojím a za ty dalsi konzultace uz se platí?

lenusaak
10. pro 2015

@kinos já taky od prosincové ms nasazuju proveru 🙂)) u nás to byla taky rychlovka .. ted spíš obíhám laboratoře, protože mi něco vyšlo španě v homornálním profilu, tak jsem musela přimo do te AKI na konzulatci s doktorkou imunologie a budou mi delat další testy a ješte testy na hematologii, protože mám trombofílii🙂 no říkala jsem, že si připadám jako důchodce 😀 ješte že jsou chytrý telefony a na všehno me den dopedu upozorní 🙂 je toho hodne před tím , tak snad se nám to povede hned 🙂))) a máš krátky nebo dlouhý potokol? 🙂

armetist
10. pro 2015

Já přidávám taky názor na Helios. Podstoupili jsme tam své druhé ivf, máme ještě zamražená embrya, takže se chystáme v blízké době na další ket. Ono je to hlavně o tom, co má člověk za problém. U nás to zřejmě jinak než přes ivf nepůjde, problém máme oba. Co se týče stimulace vaječníků, myslím, že dobré, embrya nám taky vytvořili 🙂 jen už po třetí jsem měla pouze biochemické těhotenství, po zhruba čtrnácti dnech se embryo zastavi ve vývoji a zatím nikdo neví proč. Já jsem v heliosu hlavně spokojená s tím, že zbytečně do člověka neládujou hormony víc, než je nutné. Na předchozí klinice jsem si připadala jako pokusnej králík, a do teď vlastě nechápu, k čemu všemu mi všechny ty léky byly

kinos
10. pro 2015

@lenusaak No však já uvidím jak dopadnou ty naše testíky...Jinak mám dlouhý. Tak super, tak se budeme nervovat spolu 😀 😀.

kinos
10. pro 2015

@veverka.terka Tak co, smlouva podepsaná? 😉 A už jste objednaní k Texlovi?

kinos
10. pro 2015

@armetist Držím palce, ať tentokrát ket vyjde 🙂, a kde jste byli předtím?

lenusaak
10. pro 2015

@kinos tak super 😀 mužu se zeptat, v heliosu posilaji lekaři žádosti na pojisčotvnu na IVF že? nedělame si to my pacientky.?Zaskočilo me, že si jedna holčina poslala sama žádost a mne teda nikdo nic neřikal nebo se bojím, že jsem to při tolika informacích nějako zazdila, že by o tom doktorka něco říkala? 😕 a ješte může být chlap u transferu? ty už jedno IVF máš za sebou vid?

jawuna
10. pro 2015

@lenusaak Dělají to automaticky za tebe, nemusíš to řešit. Chlap u transferu být nemůže 😒 prý se to nesmí kvůli nějakým zákonům

kinos
10. pro 2015

@lenusaak jjj, tohle je druhé ivf. Z prvního máme chlapečka 2roky a 7 měsíců. Vím, že někde mohl být u transferu partner (polanka nebo ostrava jestli se nepletu), ale tady mne to ani nenapadlo poprvé, protože manžel byl totalně nachlazený, ještě že jsme nějak dojeli do brna a zpátky. Dostali jsme hned obrázek naší krásné blastocysty 🙂 . A vlastně ono to bylo intimní (aspoň u toho prvního ivf) - maličká místnost, po transferu jsem ještě zůstala nějakých 10 minut v klidu (v přítmí, přikrytá dekou, s pohledem na monitor blastocysty mimiska 🙂 a tatínek byl hned za dveřma.

armetist
11. pro 2015

@kinos byli jsme v unice. Byli tam taky hodni, to jo, jen ty postupy jsrm fakt nechapala. Mesic i pred ket antikpncepce, pak kupu hormonu, treba v urcity den cyklu injekce na zabloko ani ovulace ( vsem ve stejny den, pritom nemohli vedet, kdy tu ovulaci mam), pak zase pat dni na to pregnil,po transferu taky pregnil a bylo toho fakt moc. Tady prave se mi libi,ze se snazi ket delat v prirozenem cyklu, i kdyz to samozrejme take vzdycky nejde (omlouvam se zahacky a carky,ale pisu z mobilu 🙂

barboratov
11. pro 2015

@wendissek Texl je strašně příjemnej člověk, byli jsme tam teď.......no ale i tak mám pocit, že je to hlavně bububu a vyklop prachy,ale je to jen náš názor...no hlavně já už nejsem na pojišťovnu tak to prostě řeším celkově

thebe
11. pro 2015

@barboratov Taky jsme byli u Texla, ale musim priznat, ze pres tu jeho rychlou rec, kresleni obrazku, zrcadloveho psani cisel a cizi terminologii jsem ani nemela cas si vsimnout, jestli je prijemny nebo ne 🙂

barboratov
11. pro 2015

@thebe no já jsem rejpal takže pokud byl klidný a dokázal mi na vše odpovědět i na mé velice "urejpané" otázky tak byl fakt příjemný

wendissek
11. pro 2015

@barboratov me je 23 a su zvědavá nemam problem otěhotnět vždy to bylo po dvou měsících ale urdzet to jen by me zajímalo kdyby mi nic nenašli esi i pres to nas treba budou tlačit do ivf

jawuna
11. pro 2015

@wendissek My jsme kvůli tomu na IVF šli. A pomohlo

wendissek
12. pro 2015

@jawuna taky si melanproblem to udržet a pomohlo to ivf jo ? Tak uvidíme už at je leden ted mam po revizi sestinedeli

jawuna
12. pro 2015

@wendissek Jj, 4x, pak po IVF 2 děťátka 😉

wendissek
13. pro 2015

To bych asi nedala 4x uz ted sem zničena po tech dvou. A dosli vám na neco ? Nebo ne asi si mame prichystat hodne penízku ze. Promu. Ze se ptám sem taková vyklepaná uz at je jeden a my tam jdeme
@jawuna

jawuna
14. pro 2015

@wendissek Njn, nenaděláš nic...ženská vydrží hodně. Doktorka mi furt tvrdila, že za to můžu já, že to neudržím, ale docházely síly a naděje, takže jsem to vzala do svých rukou, napsala Texlovi a už to frčelo. Všechno bez chybičky, ale poškozená DNA u spermií...
Hodně peněz jak se to vezme, za to mít děti bych dala cokoliv, ale nebylo to tak hrozný, do 30 tisíc 😉

wendissek
14. pro 2015

To nas pravdu za deti bych dala cokoli a mužů se zeptat kolik ti je a esi se povedlo na první pokus? Uz at je leden a my jdem ny ty testy a vine na čem jsme