Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

pipinka
5. lis 2017

@hanyas určitě se ozvu. bříško bolí ale zas to není takový extrém, vzala jsem si algifen a je to mnohem lepší. mám ležet ale nejradši bych šla vařit nějakou ňamku k večeři pro manžílka 🙂

mirda79
5. lis 2017

@linusha Napsala jsem ti sz.

hanyas
5. lis 2017

@pipinka tak to je super, ze se citis takhle dobre. Dnes si ale roli vymente. At ti uvari manza. Zaslouzis si to 🙂

hanyas
6. lis 2017

@pipinka tak cooo? 🙂

pipinka
6. lis 2017

@hanyas 9 oplozených metodou ISCI a 22 oplozených normálně. jsem jak medicimbal nafouklá. volám tam a embryoložka mi říká: Á vy jste ta naše rekordmanka 😀

hanyas
6. lis 2017

@pipinka no to je paráda! 🙂 přeji ti, abys byla rekordmanka i v počtu zamražených broučínků 🙂

lenusaak
6. lis 2017

@pipinka ty jo kolik ti jich odebrali? Tj krasny😊 @ilonar tam taky trhla rekord, vid Ili? 80 odebranych?😀
Jsou to krasny cisla, ted pozor na hyperstimulak🙄

ilonar
6. lis 2017

@lenusaak 87 Leni 🙂

pipinka
6. lis 2017

@lenusaak 80? ty brdo, to je síla. dávám pozor na hyperstimulák, jsem poučena a dodržuji počtivě, tak snad se mi vyhne

pipinka
6. lis 2017

@ilonar a měla jsi hyperstimulak?

ilonar
6. lis 2017

@pipinka ano. Ležela jsem týden v Heliosu na kapackach. Věř, ze bys to poznala. Já nemohla druhy den po odběru skoro chodit ani dýchat. Největší bolesti přišly až třetí, čtvrtý den. Měla jsem +10kg jen vodu.

pipinka
6. lis 2017

@ilonar no teda, já chodím úplně normálně a dýchá se mi zatím dobře,ale je to jeden den po opu, doufám, že to nepřijde. váhu mám stejnou.když jsi měla problémy jela jsi hned do heliosu?

pipinka
8. lis 2017

ahoj holky,k dnešnímu dni máme 4 oplodněná vajíčka metodou isci a 15 oplodněných normálně, snad to zvládnou všechny

hanyas
8. lis 2017

@pipinka takže 19 krásných embryjek! No tak to je na 3.den kultivace krásnej výsledek! Jen tak dál! 🙂

pipinka
8. lis 2017

@hanyas ted si nějak nevybavuji, PGD embryjek se dělá jen z těch oplozených metodou icsi nebo i z těch oplodněných normálně?nevíš prosím?

hanyas
8. lis 2017

@pipinka to nevim, ale nevidim duvod, proc by se PGD nedelalo u normalne oplozenych kousku 😉 myslim si, ze jedina podminka je, aby 5.den bylo ve stadiu, ktery je k vysetreni potreba 😉

hafrol
8. lis 2017

Ahoj holky,mam dotaz na ty z vas,ktery uz diky ivf otehotnely a presto jeste navstevuji tyto stranky. Jsem po ketu,ted koncim 13. tyden a vcera jsem byla na prvotrimestralnim screeningu - vsr v poradku,negativni. Mam ale snizenou hodnotu papp-a,takze se doporucuje v 16.tydnu jeste tripple test..pro jistotu. Docetla

hafrol
8. lis 2017

Docetla jsem se,ze tato hodnota muze byt nizssi pri tehotenstvi po ivf a nemusí to znamenat nejakou hrozbu.Proto jsem se chtela zeptat,jestli s tim taky treba mate nejakou zkusenost?

pipinka
8. lis 2017

tak jsem na vážkách, mám Ohss, můj gynekolog mi doporučil hospitalizaci nejlépe dnes a když jsem volala do heliosu, tak mudr texl že to není potřeba. jsem z toho zmatená, jet či nejet?

linusha
8. lis 2017

@pipinka já bych asi pro jistotu jela, uvidíš co ti řeknou při hospitalizaci 🙂

pipinka
8. lis 2017

Tak se hlásím z nemocnice.

sisik10
9. lis 2017

@hafrol Ahojky, u mě v 13tt vše dopadlo ok na NT+ a papp-a ,taky nižší po poradě s genetičkou. Přesně jak říkáš ze studií dokázáno, že po KET často je nízké. Doporučen v 16tt trippl test vyšel negativně a zítra mě čeká v 21tt 2 vel. screening. U mě zatím vše ok🙂 Podle mě se nestresuj hlavní je,že byl v pořádku UT.

hanyas
11. lis 2017

@pipinka ahojky, jak to s tebou prosim te vypada? Jsi uz ok? A co embryjka?

pipinka
11. lis 2017

@hanyas ahojky, ano už jsem doma a pomali ale jistě splaskávám🙂 snažím se hodně odpočívat aby to bylo brzo dobré. jinak máme 3 krásná embryjka, které už budou vyšetřovat a máme čekat za 2-3 týdny výsledky

hanyas
11. lis 2017

@pipinka to je dobre, ze uz je ti hej 🙂 a nevis jestli jsou to embryjka z ICSI?

pipinka
11. lis 2017

@hanyas 1 je z ISCI a 2 jsou z normálního oplodnění

hanyas
11. lis 2017

@pipinka tak to je pekny 🙂 cekala jsem, ze treba budou uspesnejsi ty po ICSI. Vidis to jaky mate sikulky 🙂

pipinka
11. lis 2017

@hanyas no ještě není vyhráno, snad budou všichni v pořádku

mirda79
12. lis 2017

@pipinka Ahoj. Můžu se zeptat ? To ti zbylo z 64 odebraných oocytů jen 3 embyjka,jak tu píšeš? Jestli jo,tak to je neuvěřitelný úbytek. Chtěli by jsme asi po Novém roce do Heliosu. Ale tohle mě zaráží 🙄

linusha
12. lis 2017

@mirda79 ono pokud je odebraných vysoké číslo oocytů tak pak z toho je hodně buď nezralých nebo nekvalitních vajíček a hodně jich díky tomu i ubývá během kultivace. To nám říkali zatím ve všech centrech kde jsme byli.