Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee kéž by se zadařilo 🙂 asi každej CAR má něco do sebe, každej upřednostňuje kapku něco jinýho, někde větší úspěšnost, ale s větší dávnou hormonů do těla, někde kapku menší, ale s míň hormonama...to je asi pak na každým, co si vybere. a taky pak ještě finanční stránka....

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee když vidíš, že i ty estrogeny ti nepomohly, taky bych to zkusila bez nich...

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka jj, jak píšeš... Hodně chemie dává UNICA, když jsem u nich byla na pohovoru, tak mě šokli tím, co bych všechno měla brát. Ale tak udělala bych to, kdybych pak ovšem nešla na pohovor do Repromedy 😀 😀 Ikdyž těžko říct,..vážně,..třeba teď v Unice už bych byla těhulka. 😖 😖 To se nikdo nedozví.... 🙄

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka jj, uvidíme. Ještě se rozhodujeme, jestli nejdříve KET a nebo tu minimální stimulaci... 😒

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee to ale člověk nemůže tak brát, to by se nikdy nerozhodl pro žádnej CAR, každej má trochu jiný metody a postupy, je to jak s každnou jinou nemocnicí a klinikou, všude sou rozdílný léčby, operace, vyšetření....nechtěla bych do sebe asi cpát tolik chemie, stačilo mi při stimulaci, že sem si píchala 2 injekce denně, i tak sem si říkala, že je toho do těla pěkná várka a pak ty utrouše taky 3x2 tbl., ale asi to tak musí být.a pokud se dá otěhotnět i s menší dávkou hormonů, tak proč jich do sebe cpát víc než je zdrávo....

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee frčím nachystat véču, manžel už dneska s prací končí, tak zatím ahojky 🙂 je fajn si s tebou psát 😉

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka Jasně. U té minimálky ve většině případů nezbude nic do mrazáčku, ale tak dají se udělat 2 za cenu 1 IVF 😀 Já užívala při IVF Puregon a nemůžu si stěžovat, byl super. Měj se hezky, taky se mi s tebou hezky píše 🙂

danielahe
31. bře 2012

Tyjo holky vy jste toho nakecaly 😅 , ja cely den lezim...je mi zle, jak nikdy jindy, snedla jsme 3 rohliky a piju cerny caj s cukrem..doufam, ze zitra bude lip, jinak me to moje ditko cislo jedna prizabije 😉 .
@lenuleeee Tak te tu vitam 🙂 . Ja bych se toho utrose nebala, ja taky nic jineho nez utros nemela....a pri prvnim ivf, coz bylo pred 8 rokama jsem nic nebrala, az po pozitivnim testu jsem chodila kazdy tyden na injekci cely 3 mesice do zadnice 😠 . Jinak v lednu jsem mela nepovedeny ET a ted po KET cekame mimouse 🙂 Zkusenost mam pouze s Heliosem a spokojenost myslim na obou stranach 🙂 😉 .

lenuleeee
31. bře 2012

@danielahe jj, já brala při KET Estrahexal a Utrogestan 🙂 Utrogestan už 2x,..takže ho důvěrně znám 😀 😀 Děkuju za názor. 😉

jananovacek
1. dub 2012

Cau holky, clovek se tady chvilku neukaze a pak je to pomalu na roman 😀
@veverka.terka Terezko, jsem rada, ze uz je to lepsi. Ja jsem taky vicemene vsechno konzultovala (po ET) jen s koordinatorkama. Ony resi porad to stejny, tak se neboj, ze by se neco zanedbalo. A kdyz nevi, tak se urcite hned ptaji doktora. Na KET muzes hned v dalsim cyklu, 14. den na ultrazvuk a 19. den se dela KET.
@lenulee Taky te vitam 🙂 Myslim, ze Helios je dobra volba. Ja mam za sebou 1. IVF Unica - podobne negativni nazor, ET 3. den 3 embryi!!! - nic, ted 2. IVF v Heliosu - hromada vysetreni, hromada vysvetleni, hromada moznosti 😀 Meli jsme PGD vysetreni vsech chromozomu, nic nas to nestalo, z 6 embryjek byly 3 dobry a hned 1. KET vysel. A teda jeste k te uspesnosti, taky jsem se divala, co pise Repromeda na strankach...byla to jedna z veci, ktere jsem porovnavala, kdyz jsem se rozhodla zmenit CAR. Ptala jsem se pak na ty cisla i pana primare Texla, kdyz jsme u nej byli na pohovoru....statistiky se pry daji delat ruzne 🙂 Co si kdo napise na web stejne nikdo nezkontroluje, jestli je to pravda nebo ne...takze bohuzel nezbyva, nez se presvedcit osobne 😎
My jsme teda vsadili na ty novy metody a na PGD zaplaceny od pojistovny. Sjizdela jsem stranky Heliosu a ta jejich spoluprace s Australii mi prijde logicky prospesna...rikali, ze treba mrazeni maji tak vymakany jako nikde jinde. Pry uz nekolik let delaji ty metody, s kteryma ostatni CARy teprve pred nedavnem zacaly, proto taky pry hodne a hodne uspesne mrazi. No a s tim PGD pry zacali dokonce jako prvni v Evrope, podle tech jejich stranek a toho, co nam vysvetlovali vsichni ostatni vysetrovali hromadu embryi 3. den, oni delaji az 5. a 6., takze jich je min, ale zas jen ty nejlepsi...
No abych to ukoncila 😎 I kdyby to nevyslo, jakoze to vyslo napoprve, jinam bych nesla 😉

veverka.terka
1. dub 2012

@jananovacek ahojky,pěkně si to tady vysvětlila a soulasím s tebou, co se týče Heliosu a Repromedy. A s těma koordinátorkama je to asi taky, jak píšeš, to je jenom můj takovej blbej pocit, aby se něco nezanedbalo, ale je mi jansý, že tam tyhle věci řeší denně.
Konečně sem dneska přestala úplně krvácet a špinit, ani podbřišek mě nebolí. Po Velikonocíh pudu do práce, akorát teďka tam řádí hodně střevní chřipka, tak snad to ještě ustane, nerada bych hnedka něco takovýho lapla, já na to docela trpívám, tak to není nic příjemnýho pak zvracet a mít průjem, tak ještě uvidím, jak přesně to s tou prací bude.
@danielahe Dani, jaktože je ti tak špatně? myslíš, že jako kvůli mimouškovi nebo spíš od žaludku a snědlas něco špatnýho? ale to určitě poleví a bude líp, hezky odpočívej,chvilku dietka a budeš OK 😉

danielahe
1. dub 2012

@veverka.terka cus, proste jsem se najedla a jsem furt jak balon...dneska jsem mela chut na cocku a nevim jestli to byl dobry napad 😀 . Uz mi je lip, ale proste musim jist min a to aspon o polovinu....az bude bobecek v brisku velkej, tak asi nebudu jist vubec, kdyz uz ted mam problem se zaludkem 😀 .
Hlavne, ze ti je uz dobre, si odpocines a pujdes na vec 🙂 . Ja jsem po tom nepodarenym etu pila ten kontryhelovy caj, zasobovala se kyselinou listovou a rybim tukem 🙂. A neboj strevni chripku nedostanes....ty mas jeste neschopenku jestli to dobre chapu? ja myslela, ze uz valis v pondeli do prace....tak jestli jsi jeste doma, tak pekne relaxuj a neber sily na carodejnicky slet 🙂

daguli
1. dub 2012

Ahoj holky! Ste se nejak rozjely za ten vikend 😀

daguli
1. dub 2012

@lenuleeee Ahoj, s minimalkou mam zkusenosti a ver mi, ze neni pravda, ze udelas 2 za cenu IVF....teda pokud nemyslis zrovna srovnani s Repormedovym cenikem :D Minimalka me vysla skoro na 17000. IVF ve Heliosu jsme meli tusim kolem 23000...a jeste mame sourozence do foroty zamrazeny 😀

daguli
1. dub 2012

@danielahe No jo, no , cocka, to ja bych myslim pukla i nebyt tehotna 😀Hlavne at je brzy lepe!

daguli
1. dub 2012

@veverka.terka Ahoj,tak koukam, ze uz je alespon malinko lepe. To je moc dobre! A do velikonoc daleko, muzes jeste v klidu doma odpocivat;)

veverka.terka
1. dub 2012

@danielahe ahojky, to je dobře, že je ti už líp od žaludku 🙂 ještě budu do velokonoc doma, abych byla psychicky připravená na jejich nálet, jak píšeš 😉 a taky snad přejde v práci ta štřvní chřipka do té doby...jéé,listovku mám taky doma, tak myslíš, že ji brát? nebo dál brát ten Femibion? a ten kontryhel.čaj už taky? právě sem si říkala, kdy ho začít pít nebo jestli ho pít celou dobu....
@daguli ahojky, jj, ejště si dám týden na regeneraci psychiky 😉
ale dneska sem měla dost velkou krizi, odpoledne za mnou došla kamoška těhulka v 5. měsíci, takže to zase na mě pak padlo a včera se mojí sestřence narodil chlapeček.tohle mě dycky pak rozesmutní a mrzí mě to ☹ ale co už....

danielahe
1. dub 2012

@veverka.terka Ja ten caj pila od menzes do transferu, mozna proto jsme i treba krvacela nevim....., az pani v lekarne mi rekla ze bych ho jako tehule pit nemela, na heliosu mi bylo receno, ze pitim caje se jeste nic nepokazilo...tak. Ja bych ho asi pila az do kontroly na utz, pry to posiluje delohu, tak proto jsme ho pila . 🙂 Zalezi na tobe, jestli chces jist femibion nebo listovku, ale pokud mas doma listovku, tak ja bych ji dojedla. Uvidis s tim mimi bude dobre. Jinak preji jeste krasne polezenicko 🙂 .papa

danielahe
1. dub 2012

Jinak vsem preji krasny vecer, ja jdu uspat jirulu a koukat na zazraky zivota 🙂

lenuleeee
1. dub 2012

@daguli Ahoj, přesně jak píšeš,..srovnávám s ceníkem z Repromedy. 😀 😀 Jo, je drahá,...a postupem času teda zjišťuju jak moc.. 😕 Jenže záleží, co jsi měla za léky při IVF,..měla jsi Puregon, nebo Gonal?? Já ty obyčejný (Menopur atd..) totiž nechci, víš...Ale je pravda, že mají dražší všechny úkony, co dělají. A někdy je to sakra velký rozdíl,..nás tam IVF došlo o 10tisíc víc..teda i se zamražením 4 embroušků. 😒

veverka.terka
2. dub 2012

ahojky holky, jak se máte po víkendu?
@danielahe no, taky sem si říkala, že ho žačnu pít pak po měsíčkách do transferu a tu listovku budu baštit už teďka, femibion si nechám kdyžtak na pak 🙂 a jak ti je, jak se máš? jak vůbec dopadlas s těma vycházkama na kontrole,psalas, že si necháš napsat ještě nějaký ty 2 hoďky dopoledne, šlo to?
dneska sem si psala s kolegyní z práce a prý u nás mám ze 100 lidí 30 střevní chřipku, to je dost nářez...tak ještě že tento týden budu ještě doma...

kinos
2. dub 2012

@veverka.terka Ahojky, to je fajn, že už ti je lépe. Tak to je mazec, to ti vyšlo, že ještě budeš doma. Radši se ke konci týdne poptej jak to vypadá, a když tak ještě zůstaň doma! Jinak taky jdu vařit kontryhel a ještě měsíček, ale ještě by to chtělo řebříček, ale já to piju preventivně. Už přes rok mě bolí břicho, nikdo nezjistil proč, ani teď ta operace toto asi moc nevyřešila, i když mi nějaké srůsty dali pryč, tak bylinama se snad nic nezkazí. Je fajn že hodnotíte Helios pozitivně, to má člověk hned lepší pocit. Dívala jsem se, že PGD v Heliosu hradí několik pojištoven, ale ne ta moje 😢 leda že by to šlo na manžela 😅.

veverka.terka
2. dub 2012

@kinos ahojky, jj, ještě se pak poptám a uvidím,a e snad už to bude pak dobrý 😉 . a ty čajíky ti aspoň trochu pomáhají? a nezkoušelas i nějaký bylinkový kapky nebo sirup? to je teda škoda, že to nehradí tvoje pojišťovna, je to docela dost peněz navíc a nevím, jestli to pude na manžela....uvidíte,optáte se. a co ty lázně? jdeš to vyřizovat teďka v týdnu?

daguli
2. dub 2012

@lenuleeee Ja jsem mela Decapeptyl a Merional.Nevim, jestli je to drahy nebo levny lek,ale v porovnani s Puregonem, ktery jsem mela pri te prvni stimulaci v Reprofitu (to jak jsem ti psala do osobni posty) mi tahle stimulace dopadla o mnoho lip...ale je fakt,ze to nebylo podle me leky ale kontrolou stimulace...protoze ta je v Heliosu fakt stoprocentni...mohu jen doporucit...

daguli
2. dub 2012

@kinos Ahoj,zkus si zavolat, treba to taky hadi a jen to tam nemaji napsano 😉A jakou vlastne mas pojistovnu?

onno
2. dub 2012

Ahoj holky tak zítra budu 12 den budu si dělat test.Hodně se bojím o 2už jsem přišla.Tak jsem nervozní .Jak se máte vy?

daguli
2. dub 2012

@kinos A nebo me jeste napadlo prejit k jiny pojistovne 🙂ale to nevim,jestli se muze 😀

daguli
2. dub 2012

@veverka.terka AHoj Terko,ja se mam pracovne,ale dnes tu neni sefka,takze to budu mit takovy volnejsi 😎

kinos
2. dub 2012

@veverka.terka No já myslím že to na manžu určitě nepude, ach jo. No já bych změnila pojišťovnu, ale ted už to nejde s novinkama ve zdravotnictví 😖 . I když ji změním, tak změna nastane až v lednu 2013. Njn, jak to že někomu to tak hezky jde samo, a jiný se musí snažit jak o život 😖 a ještě to stojí tolik... Ach jo. Jjj, ve středu jdu ukončit nemocenskou a Dr. mi má dát ty lázně a pofičím na pojištovnu. A příští úterý do Heliosu.

daguli
2. dub 2012

@onno Ty jo, ty jsi jeste furt netestila!Ty jsi borec!!!Neboj,bude to dobry;)