Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jananovacek
11. dub 2012

@kinos Jj, pan primář je pohodář. Nám se hrozně líbilo, jak je úplně v pohodě, že jsme si nepřipadali jak u doktora, hodně se to odlehčilo a spadl z nás stres. Jsme přesvědčení, že se to povedlo hodně i díky němu, dělal mi teda i transfer, ale tak celkově nás odil do pohody, moc to nehrotil, rozhodně to není takový ten doktor, co se s tebou moc nebaví, nadiktuje ti jak to bude a šmitec. Fakt kámoš 😀 😎
Jinak teda my jsme oba doma brali oba Wobenzym, je to na imunitu a pry to nekomu pomaha i pri IVF a muj bral pak nejaky vitaminy a carnitin a jeste cosi. To mu dal pan primar nejaky rozpis. Zlepsily se mu vysledky z 0% na 1% 😀 ale jestli to bylo tim...Kazdopadne to vsechno dopadlo...takovou asi souhrou vsech faktoru 😎

jananovacek
11. dub 2012

@veverka.terka Celý ne, jenom ten kousíček co z nich odeberou. Jako že by to IVF měli i s dovčou, jo? 😎 😀 By se koukli kam se rodiče nikdy nepodívají...
Teri určitě! Už si byla strašně blízko, teď už to musí klapnout 😉

daguli
11. dub 2012

@veverka.terka Ahoj Terko-dekuji za optani, uz je mi trochu lip🙂 uz zvracim jen kdyz mi neco nesedne 😀
A co Ty? Citis se uz dobre?

daguli
11. dub 2012

@kinos Muj chlap byl z doktora Texla taky uplne unesenej 😀 Melu to fur tokola-je bozi a jsem rada, ze jsme k nemu sli...

veverka.terka
11. dub 2012

@kinos @jananovacek manžel taky bral ty preparáty, co Texl doporučil a spermiogram byl stejnej ☹ ale to asi jak komu působí....a jak píše Janča, měli sme z něco naprosto stejnej pocit, prostě úplně normální chlap, se kterým se dá v pohodě bavit. nebylo mi ani trapný se na cokoli zeptat. ten Wobenzyn sem taky zvažovala, ale je to taky docela pálka peněz že? myslím, že kolem 900Kč....
no, myslela sem si to 😎 jasný, embryjka se vydají do Austálie a pak se dítěti může říct, že už bylo na dovolené v Austrálii, dřív než se narodilo 😀 musí musí, ale hlavně já musím být v klidu a to zatím nejsem, sem celkově takovej stresař a nevím, jak se mám hodit do klidu...už sem i přemýšlela o nějaké psycholožce, ale zase se mi to nechce až tak hrotit, ale fakt nevím, co by pomohlo.... ☹

daguli
11. dub 2012

@jananovacek Ivf s dovcou,to je dobry 😀 Aby se nam ti nasi prdousi nenarodili opaleni 😎

veverka.terka
11. dub 2012

@daguli ahojky, tak to je fajn, že to jde k lepšímu.když něco nesedne, tak zvrací hodně lidí, i já 😀 fyzicky docela dobrý, akorát lehce pobolívá podbřišek, to mě trochu znervózňuje, ale psychika je docela v čudu ☹ tak si to krásně užívej 😉

jananovacek
11. dub 2012

@veverka.terka No Teri mozna to neni uplne spatnej napad s tou psycholozkou. Kdysi jsem to uz od nekoho slysela. Kdyby ses v Heliosu zeptala, jen tak nezavazne, urcite o nekom vi, kdo by s tebou o tom pokecal. Mozna by ti to pomohlo vic nez cela pixla Wobenzymu 😉

veverka.terka
11. dub 2012

@jananovacek hmmm, možná jo.promyslím to a vážně nad tím zauvažuju.

jananovacek
11. dub 2012

Tak děvčata hezký večer, jdu se vyvalit k telce 😎 Hezký sny...a klid 😉

daguli
11. dub 2012

@veverka.terka Ja musim souhlasit s Jancou, v minulym CARu jsem na tom byla psychicky strasne blbe.Kdyz jsem prisla do Heliosu, tak se to o 100% otocilo,myslela jsem pozitivneji a vyslo to.Tak proc by to nemelo pomoci Tobe?Nekdy si o tom staci popovidat...I doktor Texl nam rikal, ze psychika je strasne dulezita...

veverka.terka
11. dub 2012

taky se jdu vyspršit a na telku, manžel už otravuje, chce jít na počítat 😀 hezký večer.

daguli
11. dub 2012

@jananovacek Budes chrnet u telky? 🙂 Ses jak muj chlap 😀

daguli
11. dub 2012

@jananovacek
@veverka.terka Hezky vecer vam obema, ja si tu jeste chvili pokecam 🙂

kinos
11. dub 2012

@veverka.terka Veruš už bude dobře. Už jsi pořešila i práci a to je dobře. Teď se rozmazluj.

daguli
11. dub 2012

@kinos Ahoj v jakem Ty jsi vlastne stadiu?Ja jsem se uplne zamotala a nechce se mi docitat🙂

kinos
11. dub 2012

@daguli čím jsi stimulovala, nám říkali, že všechny léky jsou stejné, že je to o komfortu a ne o kvalitě, říkal něco o Meionalu a pak že pro nás bude ještě k využití prodloužená kultivace, pokud chápu dobře, tak je to o tom, že více selektují embryjka, ano, respektive ta, která vydrží déle?

kinos
11. dub 2012

@daguli No já jsem úplně na startu. Včera jsme byli poprvé v Heliosu. Mám po operaci, vzali mi oba vejcovody, takže IVF a já se rozhodla pro Helios. Ještě pojedu do lázní, objednané je mám na červen, takže nějak před lázněma se mám objednat a hned po lázních, jak dostanu MS mám volat do Heliosu a začali bychom v červenci, Texl vypočítal, že v srpnu bychom měli být těhotní 😀 . Ajaj kéž by 🙂.

kinos
11. dub 2012

@daguli Super je, že na odběry krve do Brna nemusíme, že prý je může udělat můj gynekolog. Bydlíme za Ostravou, takže to mě moc potěšilo.

jananovacek
11. dub 2012

@daguli chrneni u telky je nejlepci 🙂 Tak dobrou

daguli
11. dub 2012

No,ja jsem stimulovala decapeptylem a merionalem🙂 A napoprve jako Paja mam uz v brisku mimiska 🙂

daguli
11. dub 2012

@kinos Prodlouzenou kultivaci jsme taky meli. Prave, ze ty embryjka, ktery nedojdou az do tech peti dnu by se ti stejne nechytily, tak je aspon zbytecne nebudou transferovat a usetri tim tvuj cas. Takhle nam to pekne vysvetlili, mohla bych ted prednaset 😎

daguli
11. dub 2012

@kinos No jestli to pujde stejne rychle jako u nas, tak v srpnu pocitej s ranima nevolnostma a uz si zadnou dovcu radeji neplanuj 😀 Nam to vypocital take a trefil se uplne presne 😀

kinos
11. dub 2012

@daguli To je krásné 🙂 🙂. První IVF?

kinos
11. dub 2012

@daguli Jéje, to se pěkně poslouchá 🙂. Tak to si ty lázně ještě třeba užít 🙂 🙂. Je ti ráno moc špatně?

daguli
11. dub 2012

@kinos Ano, prvni IVF v Heliosu.Pred tim jsem chodila do Reprofitu,tam se nezadarilo

daguli
11. dub 2012

@kinos No uz je to ted lepsi,ale ze zacatku to bylo desny...byla jsem jak z Dachau....ted uz zvracim jen nekdy...

daguli
11. dub 2012

@kinos To dojizdis z daleka...tak to je fajn,ze nemusis kvuli odberum krve az do Brna...

daguli
11. dub 2012

Tak me uz take nejak prepadla unava-dobrou noc vsem!

kinos
11. dub 2012

@daguli Mě už se taky manžel nakvartýroval na PC, jdu spát, dobrou nocku