Jakej vybrat CAR na třetí pokus IVF?

meluzina
28. pro 2010

Ahoj holky,
mám prosbu můžete mi prosím napsat Vaše zkušenosti z pražských CAR ?? Teda kromě Gestu ten znám ....
Plánuji třetí IFV a nevím kam jít ....
Děkuji

ivarei
28. pro 2010

My máme dvojčátka z gennetu, doporučuju. Hodně štěstí.

leneclenec
9. led 2011

Já sice nemám miminko z Gennetu (zázrakem se to povedlo přirozeně i při dg. neprůchodné vejcovody a imunitní problémy), ale mám s nimi dobré zkušenosti a na 3. pokus tam půjdu, i když první KET u nic nevyšel ☹ - mrazáčci byli z Pronatalu . 2x IVF a 1x KET byl v Pronatalu v Praze a vůbec nedoporučuji, neobtěžovali se při neúspěších udělat mi žádná vyšetření, jako imunilogii, hematologii či genetiku, to udělali teprve v Gennetu a tam zjistili, že máme (kromě jiného) i problém s imunologií, mám vysoký počet NK buněk, což nějakým způsobem zabraňuje uhnizďování embryjka do sliznice, ale snad se to dá nějak léči a také nějakou poruchu srážlivosti krve, což také může zabránit výživě embryjka, ale oboje se dá nějak medikamentózně ovlivnit a neublíží to miminku.
Jinak Pronatal fakt nedoporučuji, bylo to tam jak na běžícím pásu, hodně neosobní přístup, po ET nás leželo 6 na jednom pokoji, (i když už to snad změnili), bylo tam hodně cizinek, což samo o sobě vůbec nevadí, ale spíš se věnoval personál jim, jako samoplátcům a nám jen okrajově. Fakt mi děsně vadil ten přístup personálu, děs, běs. Manžel dokonce tvrdil, že z nás jen tahali peníze a že předem věděli, že to nemůže vyjít. Po 3. neúspěchu, když jsem si říkala právě o výše uvedená vyšetření mi bylo řečeno, že je to zbytečný, že se to dělá až po 4. - 5. neúspěchu, protože se to prostě stává, že to nevyjde na poprvé, ale kdybych čekala tak dlouho, to by bylo u mne už skoro po "hrazených" pokusech a já bych se nedoplatila a všechny "hrazené" bych vlastně vyplácala jen proto, že mi nebyli v Pronatalu schopní udělat základní vyšetření ☹
Přeji hodně štěstí při výběru CARu s úspěšným koncem a brzké nalezení // 🙂

loslucikos
21. únor 2011

Ahoj, souhlasím s leneclenec. Já byla na prvním IVF v Iscare v Praze a přístup fakt parádní a teď mám doma téměř 2,5 letou zdravou holčičku. Další mimi se nedařilo, tak jsem teď v únoru byla na 2.IVF v Pronatalu a bohužel nic. A přístup teda fakt jak na běžícím pásu. V Iscare tě ubytujou na pokoji - vymalováno, barevný povlečení, fakt krásný prostředí a v Pronatalu? Tam tě šoupnou do místnosti - to ani nebyl pokoj, přišlo mi to jak pitevna. Zelený dlaždičky až skoro do stropu, dvě mini okna u stropu, místo postele divný lehátka, místo prostěradla papír a místo deky nějakej hadr zabalenej v papíru nebo co. A taky mě překvapilo, že po přenosu embryí tě za půl hoďky vykopnou a jde další parta holek. Takže Pronatal určo ne. (Jo jinak přístup doktorů neznám, protože jsem z ČB a chodila jsem tedy k dr. Mayerovi tady u nás a jen odběr a pak přenos v Praze.) Také přeju hodně úspěchů a alespoň jedno zdravé mimi 🙂

kacci
21. únor 2011

já mám taky dvojčátka z Gennetu a nedám na ně dopustit...sice jsem tam chodila během roku 2008 a pak jsem četla, že tam došlo k nějakým změnám, ale přestoupila tam kamarádku z Pronatalu a je jak v Jiříkově vidění🙂).
Krásný pokoje, po OPU jednolůžák na dospání, klasický pokoj, pohodlná postel, skříně, televize, kožené křeslo pro manžela/doprovod, dokonce teď už sami volají denně a informují o stavu vyvíjejících se embryí (za mě jsem tam musela volat sama). Po transferu jsem sice byla na pokoji, kde nás bylo víc, tuším 4 postele, ale odděleny mobilními paravany, na sálku obr plazma, kde můžeš sledovat zavádění embryií přímo v akci...
výhodou je, že tam pak můžeš docházet i na velké ultrazvuky, přičemž ten prvotrimestrální je tam pro pacientky CARu zdarma. Sestřičky více méně přívětivé, ceny řekla bych standardní, prostředí špičkové.
Ale nemám jinou zkušenost, já jsem šla rovnou tam....