Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

abig
20. srp 2009

j.cien: Tak před OPU po mě chtěli zálohu 5.000,. a před ET doplatit zbytek ... což je jak psala bellka ... plus samozřejmě jestli budeš mít prodlouženou kultivacii a AH, což je za každé 3.500.- navrh ...

bellka
20. srp 2009

Jj, všechno musí být zaplaceno před ET.

j.cien
20. srp 2009

aha,takze cca 15tis mit s sebou...uf,moc nechapu ,za co je ta zaloha..kdyz vse se plati predem... 😕

spasinka
20. srp 2009

Ahoj, holky 🙂
Marti, když jsem byla na 2.pokus a vajíčka se neoplodnily, tak mi tu zálohu vrátili. Ale neboj, Ty budeš mít spoustu krásných vajíček a z toho ještě krásnějších embroušků 🙂
Jituli, je to všechno o penězích a důvěře! Taky jsem byla rozhodnuta jít jinam, bohužel už nemám jít s kým ☹ Vloni mi můj gynekolog říkal, že všude to je o penězích, jen někde to nedávájí aspoň tak okatě najevo. Mě naštvali více věcma, i Jaroš mě vytočil, kterému jsem věřila nejvíc. No samozřejmě nej nej byl Vodička 🙂

bellka
20. srp 2009

Cien, jj, těch 15000 abyste u sebe měli. Nesnaž se to pochopit, mě už to přešlo. Spasinko ahoj🙂

j.cien
20. srp 2009

Ahojky Ditus,neboj,chlapa najdeme 😉 uz jsem rohodila site 😉 😀 Jj,uz to chapu,s tou zalohou..ja jsem to blba napsala ten dotaz..myslela jsem,ze se vse plati dopredu pred OPU/napsalala jsem pred ET-to je jasne,ze pred ET/..co kdyby jim nekdo otehotnel a uz se tam neukazal 😀 😀

Jaros je tam krome Sobka ted jediny,kdo ma atestaci z reproduckni mediciny...to mi sam rikal.Cepelak je uplne novy a Koutna ani Sob.jr ji nemaji...proto ted jezdi Jaros i do OC,aby byli kryti,ze tam je odborny personal...chjo...nechci at mi odber jajec dela nejaky Cepelak.....asi uplatim Kaju,aby prejel v nedeli za mnou 😀 😀 😀 ale nevim cim 😀 skoda,ze nejsem Rona 😀 😀

spasinka
20. srp 2009

Marti, zatím hledám byt 😀 A tam žádného chlapa nechci, tak když tak prosím muže s domem nebo větším bytem 😀 😀 😀
Hmm, tak to jsem nevěděla o Jarošovi, no je to tam banda a továrna na prachy a co mě štve nejvíc, že vydělávají na cizím neštěstí ☹ Mě Jaroš naštval, když mi změnil protokol oproti prvnímu IVF a když jsem se ptala proč, když poprvé ta stimulace proběhla dobře, tak mi řekl, ať ho nechám dělat jeho práci 😠 o a dopadlo to tak jak to dopadlo. A když mi dělala OPU KOutná, měla jsem pak bolesti a krvícela jsem, u Vodičky vůbec nic, všechno bylo ok. Ale to možná nemá vliv, nevím...po tom všem, co jsem si s doktory užila, se už na hodně věcí dívám kriticky

bellka
20. srp 2009

To si děláte srandu? Já teď po OPU krvácela jako prase, jsem tam zkolabovala, však víte. To nemyslíte vážně, že né?

j.cien
20. srp 2009

Jj Spasi 😉 neboj ,bude to poradny chlap s kulama 😀 😀 to se tak rika..to nejsem sprosta 😀 😀

Jj,ptala jsem se Kaje,jestli se da pri tom OPU neco zdupat.jestli se to da udelat lepe a hure...a kdo je tam na OPU nejlepsi ..a pry je to rutinni vykon,kterych tam vsichni delali uz spousty...
A SPas s tim protokolem...to je fakt jak naschval,to si pak clovek rika,ze by to urco dopadlo jinak...chjo...mne chtela Koutna dat kombinaci Puregon+Fostimon kvuli LH a Kaja rekl,ze at si Koutna ordinuje svym pacientkam,co chce...a dal mi jen Puregon,ze pry moje LHneni az tak nizke...sakra...a pak chodme do Fertasu 😕 a verme jim kazde slovo 😒

j.cien
20. srp 2009

Belli tobe OPu delala Koutna take,ze?

bellka
20. srp 2009

Né, Čepelák. Předtím jsem nikdy neměla problém, ani u Vodičky ani u Koutné, proto jsem těm holkam, co šly poprvé říkala, že to nic není a do hodinky odcházejí úplně v pohodě a pak byly vyděšené, když mě viděly. Ale už nad tím nebudu přemýšlet, bo bych se zbláznila.

spasinka
20. srp 2009

Ja vím, že se to říká, to je jak Topolánek, ale toho nechcíííí 😀 😀 😀
Belli, fakt, 1.OPU dělal Vodička, nebylo mi vůbec nic, vysmáta jak lečo, s holkama jsme tam na pokoji vykládaly a smály jsme se, se 7mi folíků jsem měla 5 vajíček.
2.OPU Koutná, z 6 folíků 2 vajíčka, ale to není její chyba, to si myslím bylo kvůli té změně protokolu, bolesti po OPU, musela jsem si taky říct o prášek, slabé krvácení, spíš špinění. Jenže to nemusí být doktorem, já nechci nikoho strašit, nebo stresovat!!!! Jen píšu, jak to bylo u mě.

j.cien
20. srp 2009

No marne,beru s sebou na OPU Ronu a na ni nalakam Kaju 😀 😀 a bude to v cajku 😉 😀 😀

bellka
20. srp 2009

Spasinko, v pohodě, mě po 6.IVF určitě už nic nepřekvapí, ani nevyděsí a taky jsem nikdy neměla žádný problém, vysmátá jsem odcházela, ale všechno je jednou poprvé, no. Takže věřme tomu, že se to nedá ovlivnit🙂 jdu udělat něco rychlého k obědu, tak přeju dobrou chuť, berušky🙂

j.cien
20. srp 2009

Fuj,Cetrotide stipe jako prase 😝 zustalo mi tam asi trochu vzduchu 😝 😝 to jsem to vymnoukla 😕

abig
20. srp 2009

Tak já jsem 14 po OPU, dělala to dr. Koutná, téměř jsem nekrvácela, ale probudila jsem se z narkozy v takových bolestech, že po prášku mi museli dát i injekci ... a odcházela jsem z pooperačního po 3 hodinách a to jsem byla ráda, že jdu.

Pak jsem na kontrole po dvou dnech Jarošovi řekla, že mi taky mohli říct, co se může po OPU dít, abych se na to připravila .... pak mi řekl, že mám I.stupeň OHHS, takže ty bolesti budou tím .... že to bude den ode dne lepší, a já byla 4 dny v takových bolestech, že jsem se spala práškama ...
Koutná zase řekla, že mi vzali 16 vajíček, takže mě napíchli 16x, takže je logické, že to musí bolet ...

Teď je bolest zapomenuta a už se těším, jak do toho půjdu znovu, už vím, co mě čeká ....
Za jak dlouho se chodí na další IVF ? 3 měsíce ?

j.cien
20. srp 2009

Abig a mas nejake mrazacky na KET nebo cele IVF bude znova?

abig
20. srp 2009

J.cien : asi jsem se nechála napálit, ikdyž jsme udělali dobrý skutek s mužem.
Měla jsem 16 vajíček, z toho 14 nádherných dle slov Koutné ... prý 10 oplodní a že z nich bude i dost mrazáčku .... jestli nechci zbylé darovat ... byla jsem nadšená, že jsem jich měla tolik, že jsem hned s manželem souhlasila ...
Takže 4 šli nějaké jiné ženě, které jsem snad udělala radost ...

Jenže mi z 10 zbyly 2 ... jedna blastocysta a jedna 9 .... ty byly zavedeny .....
Zbyla nula, takže znovu na celý ten kolotoč.

j.cien
20. srp 2009

Jj,promin,ja jsem si to neuvedomila,ze jsi to ty,cos darovala...toho nelituj,urcite se ti to dobre v dobrem zase vrati 😉 jen je divne,ze s 10ukazkovych zbydou nakonec vsem s bidou 2ks....sakra...

abig
20. srp 2009

Ale já to měla dost rychlé, píchala jsem 2x denně puregon pen a to jen 6 dní a už mě Jaroš hnal na OPU ... měla jsem tlaky, že jsem nemohla pomalu ani dojít .... takže jsem reagovala až moc dobře ....

Příště jsem sobec, všechno necháme oplodnit ....

Jinak jsme měli prodlouženou kultivaci i AH ... a nevyšlo to ..

j.cien
20. srp 2009

Abig a ted jsi jeste na PN do vysledku krve?Uz jsi tam volala na ten vysledek HCG??
A bylas to ty,blondynka v riflovych kratasech ve stredu v POlance 😉 ?
To je otazek,co 😀 😀 ?

j.cien
20. srp 2009

Skoda,ze to nevyslo!!vsechny predpoklady byly pro! chjo...proc to tak je...sakra 😠

abig
20. srp 2009

Ne nebyla jsem to já, taky jsem na paní koukala, špatně se jí chodilo, myslím že šla na kotrolu před OPU

Jsem na PN, v Polance jsem si šla vyžádat vycházky, protože jsem už 3 týden doma a fakt mi hrabě, ještě teď navíc, když to nevyšlo .... dneska si duši léčím mytím oken ...

Na krev jdu až v pondělí, ale nic tam nebude, ms se neskutečně rozjela, krvácí silně a už přesčas.

A klidně se ptej, když budu vědět, tak odpovím.

j.cien
20. srp 2009

jj,prave jsem si take rikala,ze pani sotva leze a na sobe ty narvane rifle..to bych nedala..dnes mam sukni na gumu jako blb,ale do rifli bych fakt nevesla...jj,mne se to mota,jak neznam oblicej z fotky nebo ze sraziku,tak mam v tom chaos 😉 ,takze krev budes vedet az vlastne v utery....to je silene,tak dlouho po ET furt nevedet,na cem clovek je...ale jestli je to silna MS..tak to je v prdeli urco ☹

abig
20. srp 2009

Mě se břuch vyvalil až po OPU, jinak jsem se vlezla do kalhot normálně .... ještě teď ho mám, ale pomalu splaskává.

Už ani nejde o krev, šance je tam podle mě naprosto nulová. Jen jestli se mi vaječníky zmenšily ...
Byly oba 10X9 cm ... takže jsem si fakt bolesti užila .... chci cvičit, tak ať si neublížím ..

Mě to čekání rychle ubíhalo, věděla jsem ,že je zbytečné se testovat .... jen mi bylo blivno a nalila se mi prsa, tak jsem tak vnitřně doufala, že snad ano ... ale teď už jsem ponaučena, takže příště se nebudu sledovat a jen doufat ..

j.cien
20. srp 2009

to ja nevydrim cekat 16dnu po ET na krev...zajdu si k nam do spitalu,stoji to 200.- ,chci mit jasno a nechci si delat plane nadeje...pokud bude HCG 10.den 000prd,tak jdu okamzite do prace...teda si myslim,ted machruju a mozna budu v koutku stynkat s OHSS 😝

j.cien
20. srp 2009

jj,ja mam bruch i normalne spekaty..nikdy jsem nemela to ploche brisko jako ma Spasinka 😉 ,i kdyz jsem hrala basket a fest trenovala,byl tam sval tvrdy na nem sedela ta sunka 😀 a tak to je furt,akorat ted uz bez toho svalu 😀 😀

spasinka
20. srp 2009

Marti, nepřeháněj 😀 Už jsem 5 týdnů nebyla cvičit, ale furt ty kila dole držím 🙂

bellka
20. srp 2009

Tak jsme na chvilku zase tady. Holky, četla jsem studii, kterou prováděli v Praze, Brně a ještě někde a psali, že nejideálnější počet vajíček je cca 13-18, protože pouhá třetina se jich dá použít k oplodnění a né všechny se úspěšně vyvíjí, takže když to tak spočítám, tak to +-2 embryjka vychází.

michina
20. srp 2009

Ahojky spolubojovnice moje! Tak vás vsechny jdu aspon po dlouhe odmlce pozdravit! J.cien mi vcera na Skypu popisovala, že je tady ted nejaka spatna nalada, že ve Fertasu to je o penezich a ze se proste nedari. Tak vam aspon posílam trosku slunicka, co mi zbylo z Korsiky. 😵
Evi, jak se máte s Daneckem? Omlouvám se vsem, ale fakt vas nestiham proscítat zpetne... 😔

My mame ted neutralni obdobi, snazim se nepremyslet nad tim, co me ceka a co zatím nemame, hormonalni injekce na endosku jsme posunuli, protože to s MS vyslo tesne pred dovolenou a Kaja nevedel, jeslti injekce vubec dosla.
Jedine, co me zarazi je, že mi trvdi, že injekce pojistovna neproplaci a moje kamoska v Olmiku ve fakultce mela uplne ten samy lek jako já mam mit a hrazen skoro cely, doplatek byl cca 300Kč, což je rozdíl, jinak to výjde na 4000Kč injekce na mesic a lecba trva 4-6 mesicu. Takze uz jsem rozhodnutá, at mi kdyztak da vsechny papiry a za tim reviznim lekarem si na pojistovnu zajdu sama. Protože se mi to nejak nezda..
Ale jinak zatím nic moc neresim. Drzím vam vsem palce a pokud mi to jen trosku výjde, na ten sraz v zari do Havirova urcite dorazím!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru