Kolikátá IUI byla úspěšná?

cabalkova
29. črc 2009

Ahoj holky, kdo jste si nechali pomoct k miminku a podstoupily jste IUI, na pokolikate se to u vas povedlo? My zatim jedeme druhe kolo... 🙂

helenas92
16. pro 2017

@marryline to ti moc gratuluji! To je pěkný, že vam to takhle neplanovane vyslo a rovnou 😊🍀 a víte co cekate? 🙂
Kez by nam to take nekdy vyslo...

marryline
16. pro 2017

@helenas92 čekáme holčičku 🙂 jinak ty do ivf nechceš jít? Třeba jen s tou minimálkou? 🙂 máme ještě dva mrazácky, ale snad druhé mimi vyjde přirozeně, protože problém žádný moc nemáme, jen trošku pomalejší spermie manžel. Ale jinak si myslím že u nás to bylo hlavně o stresu, proto se nedařilo.

helenas92
16. pro 2017

@marryline To je fakt super, to vam preji 😊 ja zkusim vse co bude treba. Nam prave doporucili IUI s tim, ze manzel ma velmi dobry spermiogram a fyz.problem nebyl nalezen. Mne je 24 a snazime se rok a pul. Jenze prave: stres... myslim ze to je muj problem 😩

marryline
17. pro 2017

@helenas92 mě je 26 let a snažili jsme se cca rok. Držím moc palce at to co nejdříve vyjde❤

nadrinka
17. pro 2017

@helenas92 ahoj, já podstoupila 2.IUI ve čtvrtek 14.12. testovat bych chtěla na Štědrý den, ale jelikož nevím kdy byla ovulace tak je to asi hloupost. Bude negativní výsledek, i když to ještě nemusí být definitivní. Snad se přes svátky zabavím a počkám s testováním ale do 27.12. teď testuji, abych zjistila jak dlouho se udrží Ovitrelle v těle. Jaký jsi měla filolikul při píchnutí Ovitrelle? Za jak dlouho pak proběhlo samotné iui? Díky za odpověď 🙂

helenas92
17. pro 2017

@nadrinka tak budu drzet pesti! Na Stedry den by bylo asi opravdu brzy jeste. Dr rekla, testovat 14 dni po IUI. Ale zajima me, kdy zacne tedy vyprchavat ovitrelle, vim jen teoreticky, ale dej vedet prosim, az to bude videt na testech! V den pichnuti Ovitrelle jsem mohla mit 19mm folik., pac jsem den pred pichnutim mela na folikulometrii 17mm. Po injekci jsem sla na IUI za 2 dny (inj.v sobotu vecer a IUI v PO ve 14h), kontrolni ultrazvuk mi nedelali uz ale. Ani jsem “po” nelezela.. proste střík a nashledanou 😄
Manžel se me pak zeptal: “tak jakej jsem byl?” 😂 a ted cekame na Stedry den..

bladey1986
18. pro 2017

Ahoj holky, děkuju moc za reakce a názory 🙂 Testovat mám 26. 12., tak uvidíme, pak se ozvu. Zítra to bude týden, co jsem byla na IUI. Snažím se moc nepozorovat, protože vím, že člověk si dokáže vsugerovat i to, co nemá. Přesto mě včera jaksi pobolívalo škrabalo v podbřišku. Dneska už dobrý. No, uvidíme. Vůbec se na tento pokus neupínám, i když v koutku duše asi doufám, ale prostě to nějak dopadne.
Pokud to teď nevyjde, asi už zkusíme to IVF.

nadrinka
18. pro 2017

@bladey1986 tak to jsme na tom stejně 🙂 do prvního pokusu jsem vkládala hodně naději, teď už jsem více realista a možná i pesimista... I když pořád doufám, já blbá měřím teplotu a ta mě vyvádí z míry, dle grafu ovulace vůbec neproběhla :( takže se přestávám sledovat, měřit a bůh ví co ještě. Po Vánocích udělám test a ono to nějak dopadne...

nadrinka
18. pro 2017

@helenas92 s tím Ovitrelle nm je to různé, každá reagujeme jinak. Včera jsem měla jen pidi dusika, předpokládám že zítra bude sněhobílo. Ale dám ti vědět 😉 já měla folikul 18mm hned aplikován Ovitrelle a a další den za cca 28 iui, ale dle teploty žádná ovulace nebyla, napadlo mě zda to nebyla spíš cysta než folikul... Jestli zjistím že ano, tak v centru udělám peklo, abych vykazovala 1.500 jen tak.... Ale necháme to osudu 🙂 držím palečky

helenas92
18. pro 2017

@bladey1986
Tak na tebe budu myslet! Treba to uz konecne vyjde 🍀
A kdyz ne, IVF ma mnohem vetsi uspesnost, tak se urcite brzy dockate! Ja jsem take uz pesimista, ale stejne... doufam neustale 😄 rikam si, treba mam “nepropustne” prostredi a cely rok a pul jsem to brzdila - a ted se to treba povede! Nevim, ale doufam v to... kdyby se to povedlo na ty Vanoce, byl by to opravdovy zazrak 😊

helenas92
18. pro 2017

@nadrinka
Chapu tve obavy, take jsem si rikala, co kdyz to nepraskne ani po Ovtr? Ale Dr me ujistovala, ze po nem opravdu folikul praskne do tech 36h. Budu tomu verit, nic jineho mi nezbyva. Ale u tebe bylo navic to podezreni na cystu vid... zkus se nestresovat merenim BT a sledovanim.. opravdu to nejak dopadne. Drzim palce!

peggy_5
18. pro 2017

Zeny kam chodite do caru? Jsme z Ceskyho Brodu,tak asi nejlip Praha nebo Kolin.. mate nejaky doporuceni?po jak dlouhy dobe snaze i vas doktorka poslala do caru? My se brali v lete 2015,po novym roce si rekli,ze to nechame osudu,kdyz se nic nedelo,tak jsem to napodzim zacala resit (ovutesty,bazalka atd), po novym roce jsme do toho slapli vic,letos koncem leta repro imu (absolutne ok) a spermio (v podstate ok,teda ma "jen" 40% tech co pluji primo,ale celkove jich ma velke mnozstvi a zivotnost 92%, takze je to pry dobry).. ted 2. mesic folikulometrie.. a porad nic.. v podstate jediny vysetreni na kterym jsem jeste nebyla je pruchodnost vejcovodu,tak si rikam,ze po novym roce si to necham udelat a pak sup do caru.. uz jsem z toho nabudku.. 🙄

helenas92
18. pro 2017

@peggy_5
My byli v Iscare a zatim to na me pusobi: mili personal, ale moc uspechane.. jsou ochotni, resi vse rychle, ale nevim jak dukladni jsou pri hledani problemu. Nas temer nezkontrolovali a hned IUI. Pry k tomu byly skvele podminky, coz chapu. Ale rada bych vedela, jestli mame fyz.problem. Chvalu jsem slysela na Genet a Repromedu (ta je v Brne myslim ale)

peggy_5
18. pro 2017

@helenas92 a dala vam doktorka nejakou zadanku? Co vsechno delali za testy pred tim iui.. bylas na te kontrole průchodnosti vejcovodu? jo a jak s placenim? Na pojistovnu?

helenas92
18. pro 2017

@peggy_5
Jj moje gyndr mi dala zadanku, ve ktere bylo jak dlouho se snazime, jaky jsem mela horm.profil a tak, co se zjistilo na prohlidkach. Na kontrole pruchod.vejcovodu jsem nebyla a nevim jestli me tam pozenou; vajecniky se mi stridaji kazdy cyklus a k ovulaci dochazi. Ale cert vi.. treba to budu muset podstoupit. Jako asi nez tam pujdete je fajn mit horm.profil a spermiogram, at je od ceho se odpichnout, ale i tohle vam tam stejne udelaj, aby meli aktual.info o vas. V ISCARE je 6 pokusu IUI/1rok na pojistovnu. Nic jsme neplatili-jen doplatek za leky (ovitrelle a clostillbegyt na pristi cyklus asi 45kc). Nekde se za ten zakrok ale plati co ja vim.

peggy_5
19. pro 2017

@helenas92 super.. hned zitra tam zavolam.. budou mit delsi cekacku,tak at je to co nejdriv.. kdyz nehroti pred iui tu pruchodnost.. taky mam potvrzenou ovu ultrazvukem a vajecniky se stridaji.. ty jsu byla kolikrat na iui?

nadrinka
19. pro 2017

@helenas92
@peggy_5 holky, to že máte ovulaci a střídá se vám pravá a levá strana je super, ale pokud nejsou vejcovody průchozí tak vám to je k ničemu. Já se u svého lékaře jen zmínila, že bych o to vyšetření měla zájem a do měsíce jsem byla po operaci 🙂 u nás v centru platím 1.500,- za každé iui fakturovano jako příprava spermií :(

helenas92
19. pro 2017

@nadrinka mne dr rekla, ze pokud jsem neprodelala zanet vajecniku, delohy nebo del.cipku, je nepravdepodobne, ze bych mela problemy s prichodnosti, ale take rekla, ze se o nas uz postaraji v caru, kde nic nezanedbaji.. kazdopadne, asi se po tom stejne poptam.
Jinak @peggy_5 na iui jsem byla poprve a to pred 8dny, takze cerstve. Na stedry den mame testovat 😉 moc sanci radeji nedavam, ale stale doufam...

nadrinka
20. pro 2017

@helenas92 já tím ani nemyslela, že by měli být neprůchozí... Jen mi přijde zbytečné dělat iui bez tohodle zákroku. Já měla vše ještě před inseminaci. Ale každé centrum má své postupy a určitě se o vás postarají 🙂 a třeba už ani nebude potřeba 🙏👶

helenas92
20. pro 2017

@nadrinka
No kez by nebylo treba, ale jestli to za tyden dostanu, tak se v caru poptam. A tobe to delali laparo? Nebo jeste postaru tim oxidem? Boli to? 😏

nadrinka
20. pro 2017

@helenas92 byla jsem na laparoskopii, ať to tam zkontrolují vše.. když už tak už. Zjistili mi PCO, takže prováděli i driling vajecniku a to bolelo po probuzení. Ale den po operaci mě pustili domů, jediné co mě trápilo, tak zbytky plynu v těle, ale na to pomohl espumisan 😉

peggy_5
20. pro 2017

@helenas92 @nadrinka me prave doktorka taky rekla,tlze kdyz jsem nikdy nemela zadmy problem jako zanety,cysty nejakou pohlavni chorobu a mam tak pekny ultrazvuk napohled,tak neni duvod aby byly vajecniky nepruchozi,takze me tam nehnala..ale pokud ho budu chtit,tak ho samozrejme udela,ale navrhovala mi ambulantni reseni pomoci kontrastni latky... pry neni duvod jit pod narkozu a "kudlu".. zeby se pak melo zahovat sestinedeli a to zase natahne moznosti snazeni.. a taky kazda operace ktera neni vylozene nutna je zbytečnost..

ptacatko01
20. pro 2017

Ja mela dve iui, pak jsem si vyzadala zjisteni pruchodnosti vejcovodu pomoci laparoskopie. Vse v poradku a doporucili otehotnet hned, ze po zakroku jsou rozsirene vejcovody a je nejvetsi sance. Nastesti byl folikul takze na 3 iui se zadarilo a mame rocni holcicku.

nadrinka
20. pro 2017

Já byla na laparoskopii v září, teď jsem po druhém iui a čekám jak to dopadne. Přítelovi se i zlepšil spermiogram a stejně nic :( teď jsem rozhozená z bazální teploty, ale snad to bude tím Ovitrellem, dle grafu došlo k ovulaci až 6 dní po aplikaci, snad blbost. Přítel měl zrovna blokly krk takže ani sex nebyl 😢 no už s tím nic neudělám, takže nezbývá než čekat

petranesl
20. pro 2017

Já jsem dnes 5-ty den po IUI . 6dni od aplikace ovitrelle. Běrunic 2 tablety gynprodylu na noc...první den mi po nich bylo dost šoufl ..ale už se to srovnalo...jen mne dneska bolí bedra, jak kdybych nastydla nebo něco podobného...

helenas92
21. pro 2017

Holky a zaznamenaly jste nejake zmeny? At uz to vypada jako priznaky nebo nasledek hormonalni stimulace.. zkratka, jestli se u vas vyskytlo neco noveho?
Mam ted poslednich par dni porad zizen, i kdyz se napiju mam vyschlo v puse, lepi se mi rty 😩 a pred par dny mi v noci z niceho nic zacala tect krev z nosu 👍 coz se mi nikdy nestalo.
Jsem dnes 10 DPO (10 DPIUI) a 12 dni po ovitr.
Nekdo nejake postrehy?

tammm
21. pro 2017

Ja jsu 30 dc...3 dny meškám,tt negativní....16 dni po iui....rozchod s přítelem,tak snad mrcha dorazí ☹

helenas92
21. pro 2017

@tammm
Treba je jeste nadeje, ze se ukazou //.. nebo pujdes na nejakou vyvolavacku?
Rozchod s pritelem? Jezis to je mi lito! 😔

tammm
21. pro 2017

@helenas92 jojo,milostpán neví co chce,po 11 letech když se začne řešit mimi.
Počkam a kdyžtak pujdu v pondělí k dr na uzv a vyvolávačku.

helenas92
23. pro 2017

@tammm tak co? Nejka zmena?
Ja zitra rano testuju... nejak vim predem, ze to nemuze vyjit, ale zase, vse jsme trefili, spermio super, tak ted snad jen to stesti bysme potrebovali...
jak jsou na tom ostatni?