Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

lenka27
20. led 2012

@olousek35 jo máš pravdu, špatně jsem pročítala. Tak Boskovice co vím, měli vždy dobrou pověst tak myslím, že nebude problém. No tak zkouška dopadne určitě na výbornou a potom šupky dupky na tu největší životní. Myslím na Tebe 🙂

aidule
20. led 2012

@bublenudle Ty jo, 8 je moje šťastné číslo, tak Ti pořádný kus toho štěstí přeposílám, ať už to konečně vyjde i Tobě 😉 🙂 !!!

olousek35
20. led 2012

@lenka27 no, to si nemyslím, že dopadne na výborně, ale stačí E, to je trojka. Pro jistotu jsem si domluvila i indiv.termín po porodu. Prý to sice bude problém, ale vyšel mi pan docent vstříc. Je to naprosto šílenej předmět na kterým vylítne ročně půlka studentů. No a pak šupky pro Tomáška 😀 A pak babo raď. Vůbec nevím, co s miminem dělat, ale to se snad poddá 😀

bublenudle
21. led 2012

@aidule Děkuji zlatíčko,snad ano 🙂 ,vlastně určitě ANO 😵 😵 😵

carlik
21. led 2012

@bublenudle no z 8 kousků určo budou nějaký pěkný kousky na zavedení, neboj a věř 🙂
@11112 jo, tak spinál se píchá do zad, někde níž jak při epidurálu a toho se neboj, je to rychlý. Jo a v dnešní době ženou rodičky dost brzo z porodnice, ale pokud se necítíš ty nebo něco s mimčem, tak se nenechej vyhnat. A žádná krkavčí matka taky nebudeš, když první dny si mimčo na noc necháš jen vozit na kojení. Já to tak s mojí kámoškou na pokoji měla. A o mlíko neboj, to se taky spustí. Hlavně pít kojící čaje udělají ti tam do termosky s tvýma pytlíkama), masírovat prsa teplou vodou a spustí se to, ikdyž nemáš mimčo hned po porodu u sebe. No a stoupla jsem dneska na váhu a ty kila letí prostě samy dolů...už mám o 8 kg míň. Ještě 2kg a jsem na původní váze před 3 rokama, kdy jsem začala řešit v RF mimčo 😉

carlik
21. led 2012

@olousek35 já taky nevím, co s miminem dělat, učím se za pochodu, a jde to zatím samo 🙂 Tak jako ty kila dolů, už mám 8 kg pryč a to jsem přibrala jen 5 kg 😀 Za chvilku budu jak za mlada mít 50 kg (no to bylo před 3 rokama) 😔
Dneska půjdeme na první prochajdu, tak doufám, že počasí aspoň vydrží.

lenka27
21. led 2012

@carlik no tak to máš to štěstí, že při kojení hubneš, je možné, že zhubneš ještě víc, kamarádka to tak měla a to mohla spráskat co chtěla, pak už ale hubla ani nechtěla 😀 to já jsem byla předtím hodně hubená a teď mám 4kg navíc a všichni mě říkají, že konečně vypadám dobře (no tak nevím), ale mě zase řekl doktor, že dokud budu kojit tak to asi nezhubnu, ale chodím už cvičit a objem jde pomalu dolů 😀

lenka27
21. led 2012

@olousek35 to přijde samo 😀

olousek35
21. led 2012

@carlik
@lenka27 holky, to doufám. A váha by taky mohla jít dolů sama. Už se na ni bojím stoupnout. Břicho mi roste závaratnou rychlostí. Já snad budu mít osmikilovýho slona. 😀

carlik
21. led 2012

@olousek35 slů'nátko teda váží víc jak 8 kg 😀 a to snad nebudeš mít.... mě břícho rostlo hlavně ten poslední měsíc, tak to asi je normál. Teď se mi po něm u stýská, že ho nemůžu hladit..ale zato mám miminko v košíku. Dnešní procházka teda byla dobrá, ale byla jsem tak utahaná z toho...hlavně manévry ve výtahu mě úplně vyflusly 😠 a pak rampa na schodech, no děs. Ani se mi to nechce denně absolvovat. Malá naštěstí byla opět zlatá a neprotestovala ani když jsem jí pěkně "podrncala" 😉

meggar
21. led 2012

Holky tak já taky přispěju na porovnání vah 😀 Šla jsem rodit s +20kg, hned po porodu jsem měla 10kg dole a teď, necelých 14dní po porodu mám nahoře jen 6kg. Zatím to jde dolů skoro samo. Akorát jsem měla na břichu rozestup svalů, tak mám napsanej břišní pás, ale zatím nosím stahovací kalhotky a je to o dost lepší.
@olousek35 Přeju ti, aby ti porod dobře dopadl.

lenka27
21. led 2012

@meggar no mě to taky valilo a pak se mi to právě zastavilo na těch 4 kg a dál už nic, ale všichni říkají, že to mám asi v prsou (neměla jsem totiž nic) 😀, ale lidi ani netypují ty kila navíc, ale já to cítím na kalhotech, ale to nevadí, hlavně když mám prcka 😉

lenka27
21. led 2012

@carlik no taky jsem ze začátku bojovala s kočárkem, ale naštěstí co se týče výtahu tak v novostavbě máme, že jednou stranou vejdeš a druhou vyjdeš, takže na kočárek super a máme bezbarierové vstupy takže s tím nebojuji, ale když jdu k babičce jedné i druhé tak to je něco, u jedné totiž nemají ani tu rampu takže to tam tahám a to je mazec 😀

lenka27
21. led 2012

@carlik a jaký máš kočárek? jsem zvědavá co? 😀

olousek35
22. led 2012

Holky, jak jste resily nespavost? Ja uz jsem zoufala. Uz aspon mesic nemuzu spat. Ja snad pujdu na prochazku, ci co.

meggar
22. led 2012

@olousek35 Tak já ti bohužel neporadím, já jsem až do konce spala dobře. Jen mě přes noc brněly a mrtvěly ruce, tak to mě budilo, ale jinak jsem problém neměla. Neboj, za chvilku nebudeš trpět nespavotí, ale spavostí 😀 😀 😀
@lenka27 Já taky zatím neřeším, jak vypadám, ale je pavda, že to břicho mám popraskaný až za ušima 😀

jana321969
22. led 2012

@cilkaa mela bych tedka hned z kraje unora to dostanu

carlik
22. led 2012

@olousek35 jo, nespavost je děsná, a proti ní asi mi nic nezabíralo. Pila jsem těhu čaje, teplý mlíko s medem a nic. Zato teď usínám ve 21 h u telky u kojení 😀
@lenka27 mám kočárek Patron po jednom dítěti od kámošky. Je dost těžký a velký, ale je dobře nízký a má vložnou tašku. Jo, taky bych brala výtah šup, šup odedveří a větší....ale já do toho výtahu musím ještě sklopit rukojeť, hejbat na všechny strany kolama, abych pak zavřela za sebou dveře 😠 No snad jak bude vchod spravený (dělají to už přes 2 měsíce), tak asi budu dávat kočárek do kočárkárny...
Jo kila letí fakt samy, já se úplně divím, když stoupu na váhu 🙂 Jím teda dost sladký.
@meggar A co jizva po císaři? Mělas svorky nebo šití? Já tam mám 10 (5x2) teček od svorek a je to takový ještě citlivý a takový varhánek, no snad se to "vyrovná". Používáš na to nějakou mast?

mourinka29
22. led 2012

@lenka27 ahojky,noo utíká to jako voda 😵 😵 😵 ,do 12týdne se to táhlo,ale ted 😲 😲 a to ještě toho musím toooooooolik zařídit a nakoupit 😀 😀 😀 😀

meggar
22. led 2012

@carlik Měla jsem šití, takovej ten jeden dlouhej vnitřní steh. (Doufám, že si to dokážeš představit.)Jizva mě není už skoro vidět, ani červenou ji nemám. Říkali, že si to mám promazávat, ale máznu to, jen, jak si vzpomenu 😉

evikj33
22. led 2012

Ahoj holky,nevíte náhodou jak je to s předoperačním vyšetřením před OPU v Reprofitu,nikdo mi ktomu nic neřek,zítra začínám píchat,tak atˇněco nepros... 😒

evulatko
22. led 2012

@evikj33, oni tam predoperacni nevyzaduji. Prislo mi to zvlastni, ale je to tak🙂

evikj33
22. led 2012

@evulatko Díky.Tak tos mě uklidnila,říkala mi něco i známa co tam chodí,ale nebyla jsem si jista. 😎

1miska
22. led 2012

@evikj33 ahojky, nevyzaduji nic, ani odběry, ani před zákroky, když jsem tam nadávno byla na hysteroskopii, tak mě tím překvapili, ale je to tak 🙂

olousek35
22. led 2012

holky, k těm jizvám, bud se prodává přímo krém na jizvy v lékárně, nebo normální sádlo. Nejdřív teda raději s mýdlem masírujte. Natahujte ji po směru řezu do stran, at se nezkracuje. Pak ji vezměte řezem mezi palec a ukazovák a jakoby ji vlnte, protlačujte, proti prstům. Zůstane tak pěkně pružná a líp se bude hojit. Nesmí to bolet, táhnout trochu může. Snad se to dá pochopit.

bambulajda
22. led 2012

Ahojky, hlásím návrat z dovolené ....páni mám co dočítat, ale vidím že už tu máme krásná miminka 😀
@meggar
@carlik ...holky moc moc gratuluju 😉 😀
...jinak u mě mrcha už dorazila, o trochu dřív, takže zítra se objednávám na UTZ a uvidíme jestli bude KETík

lenka27
22. led 2012

@mourinka29 to zvládneš, hlavně je to příjemné zařizování 🙂 a jak se bude chlapeček jmenovat, teda jestli to není tajné 😉

lenka27
22. led 2012

@olousek35 no já to podcenila a mám ji pořád takovou načervenalou a okolo to mám pořád takové necitlivé 😒 ale to prý jsou narušené kožní řasy nebo co

carlik
23. led 2012

@olousek35 po směru řezu je jako zprava doleva nebo obráceně? To mi není jasný 😒 O sádle mi už říkalo víc lidí, ale nějak mám strach to na to patlat 14 dní po řezu...
@evikj33 je to tak slabá narkoza, že to předoperační nepotřebuje. A po odběru slezeš po svejch a dojdeš na postel, ikdyž si to většina z nás nepamatuje 😀
Dneska u nás leje, tak snad do odpoledne se vyprší a vyhrabeme se i s kočárem na procházku, musíme taky nakoupit...

jana321969
23. led 2012

@bublenudle pěkná úroda 8 kousku na minimalku mazec 🙂 čím stimuluješ a jaké máš dávkování od Dr. jeslti se můžu zeptat 🙂 ja jdu do mimimalky tedka z kraje února na druhý pokus 🙂