Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

sblanch
14. bře 2012

@kacatka Ahojky, já do Reprofitu chodím teprv krátce, byla jsem tam v lednu na vstupní konzultaci, minulý týden, kdy jsem se utvrdili v přesvědčení, že jdeme do dalšího pokusu (bohužel už ho budeme plně hradit sami, od pojištovny to máme vyčerpáno...), zároveň stejný den začali se stimulací a pak na kontrolu toto pondělí. Od minulého týdne mě manžel píchá menopur, dnes naposledy. Zítra na dozrání vajíček mě píchne Pregnyl a v sobotu jdu na odběr vajíček.
Podle toho, jaké mám s RF zatím zkušenosti, tak můžu doporučit. Dokonce chodím i k dr. Koudelkovi, je to sympaťák 🙂 a věřím mu, že mu záleží na pacientkách a na výsledku a ne na penězích.
Budu držet pěsti 🙂 Kdy k němu vlastně jdeš?

sblanch
14. bře 2012

Nejdete některá náhodou v sobotu na OPU? Na RF bude prý dr. Kuřecová, nemáte některá zkušenosti?

kacatka
15. bře 2012

@sblanch Ahojky, to jsem ráda, že má někdo osobní zkušenost přímo s dr. Koudelkou, mě ho doporučil gynekolog, tak snad bude ok. Na první konzultaci ale jdeme až 10.4, jindy nebyl volný termín, takže zase měsíc v čudu a čekat a čekat, ani nebudem zkoušet inseminaci, jelikož by nikam nevedla. A můžu se tě zeptat jak probíhala první schůzka a za jak dlouho Ti pojišťovna schválila IVF? já mám 205, tak snad se s tím nebudou moc crcat. Jo a vše teďka konzultuješ jen s dr. Koudelkou a nebo i se svým gynekologem? jinak to je mi fakt líto, že teďka už to nemáš přes pojišťovnu, ale myslím že teď jsou už placeny 4 pokusy, ovšem já nevím kolik jich máš za sebou. Kolegyně v práci má také vše vyčerpané a v RP ji to bez pojišťovny vypočetli na nějakých 30tis, což mě příjde ještě rozumné, ale jak říkám, tahle oblast je pro mě chůze po tenkém ledě a moc se v těch cenách a všem ohledně IVF nevyznám. Přeji Ti hodně štěstí ať vše proběhne v klidu a hlavně ať máš co nejvíce kvalitních vajíček 🙂 no prostě jako o velikonocích 😀 Ps: S dr. Kuřecovou mám zkušenosti pramalé, dělala mi jen jeden UZ před inseminací, působí sebejistě, příjemně, navíc jak jsem někde četla, tak ji zaučoval sám dr. Machač a to je špička ve svém oboru. Tak držím palec a pak se ozvi jak vše dopadlo.

holino
15. bře 2012

Ahojky moc vás všechny zdravím a pozdravuju ....nějak vás tady nestíhám ....tak klascky aspon podám hlášení 🙂)
je toho tolik že an nevím kde začít 😀
včera první utz a máme srdíčkooooo ....takže jsme se s reproftem v olomouci potažmo v Brně prozatím rozloučili ......máme tam klabzubovu 8 tak třeba za pár let
Je m z toho hrozně smutno .....reprofit mi bude chybět .....ale zase jsem neskutečně štastnáááááá

kacatka
15. bře 2012

@holino super, taky bych už mooooc chtěla 😖 a především gratuluji 😉

lenka27
15. bře 2012

@holino nádhera, vechno je hned jinačí co? Moc gratuluji a přeji zdárný průběh těhotenství. Držíme palečky

kachen
15. bře 2012

@sblanch Kurecova je moje doktorka. Nedam na ni dopustit. Delala mne i transfer a jen diky ni mame tu nasi krasavu. Chodim k ni i na gyndu.

sikulik
15. bře 2012

@holino ahojky, ohromná gratulace, ať se vše vyvíjí v pořádku a vy se za 8 měsíců můžete radovat ze zdravého mimíska 😉

sikulik
15. bře 2012

@bublenudle také zdravím, kdy se pustíš do dalšího pokusu? A co ta přírodní a bylinková cesta, už jsi něco zkusila a pozoruješ nějaké změny? 😉

sikulik
15. bře 2012

@katem no v nejhorším ty postýlky bude muset manžel vyrobit za dobu, co budeš v porodnici 😀 , to už ho asi bude tlačit čas a stres bude taky 😀

bublenudle
15. bře 2012

@sikulik Ahojky.. Čekám na ms a jdu na hysteroskopii a pokud bude vše ok tak hned v dubnu stimulka.. Teda doufám.. Já teď pijí čaje cvičím Mojzisku tak uvidíme jake budou vysledky 🙂

sblanch
15. bře 2012

@kacatka Ahojky, dr. Koudelka na mě opravdu působí velmi příjemně a schopně. Já na první konzultaci taky měsíc čekala, jsou na něho zástupy 🙂
První konuzultace byla cca na hodinu, jestli se nepletu, ptal se nás na naše předchozí pokusy, choroby atd. - všechno jsem mu donesla okopírované. Pak navrhl do čeho by podle něho mělo smysl, IVF s menopurem. A objednal nás na další konzultaci, kdy měl k dispozici výsledky z krve. Jo a taky by mě udělal UZV, ale měla jsem zrovna MS, tak to nechal na další návštěvu.
My už absolvovali všechny placené pokusy, dřív byly 3 a nerozlišovalo se kolik embryí zavedou. Takže teď když pojišťovna platí 4 s 1 embryem na to 4. nárok nemáme... Zaváděli mě totiž vždy 2, podle dr. Koudelky to byl hazard. Teď budou transferovat jen 1.
Nás to bude stát trochu víc, ale o moc ne, naštěstí. V Unice mě hnali do dárcovství vajíček - cca 100 tis...
Děkuji za přání, budu potřebovat pořádnou dávku štěstí, když se nám zatím nevedlo. Tobě taky držím pěsti, dr. Koudelka je schopný, určitě vás nasměřuje dobře.

kacatka
15. bře 2012

@sblanch Hojky, tak to jsem ráda, že jsme spadli do správných rukou. 😉 Jsem na tu schůzku mooooc zvědavá, nikdy jsem si nemyslela, že se do takové situace dostanu, vůbec jsem si to nepřipouštěla.A je to tu, až jsem se opotila, když jsem to zjistila 😝 U nás je snad problém jen s těmi spermijkami, ale bohužel nevím jak to vůbec dopadne, máme strašně špatnou morfologii - jen 2% dobrých, nevím jestli to nebude chtít ještě genetiku. Předpokládám, že je asi problém u Tebe, když Ti v Unice nabídli dárcovství vajíček? Mimochodem, jsou to neskuteční zloději. Jako 100tis. nemám, a ani půjčit by se nedalo, to je fakt mazec. Unica z mého seznamu zmizela jako první, psala jsem tam dotaz a ani se neobtěžovali odepsat, takže takový přístup netoleruji. Mimochodem jsem dětská sestra a to by ses divila, jak musíme lézt všem do pr.... 😵. Jo a ještě s tou pojišťovnou, to je divný, myslím, že je pořád na Tobě kolik zvolíš embrií k transferu i u 4 pokusu, ale zas na druhou stranu myslím, že jste jistě na pojišťovně byli a máte nejnovější info.A hazard s 2 embrii? Myslela jsem, že čím víc, tím větší šance. Samozřejmě komplikace jsou pak z vícečetného těhu. A co pregnylek už sis píchla? Přeji v sobotu hooooodně štěstí, jistě se pak zadaří "vypěstovat"kvalitní embryjka

sblanch
15. bře 2012

@kacatka Já mám malou dělohu a hrozí u mě potraty, takže z toho důvodu je transfer 2 embryí hazard. Říkala mě to i moje gynekoložka, ale dala jsem vždy na doktory v CARu, kteří mají standard 2 embrya. Jen dr. Koudelka ne, i z tohohle důvodu se mi líbí, že se na pacientky kouká individuálně a nejede podle jedné šablony.
Na pojišťovně jsme nebyli, nemá to prý moc smysl, nikdo tam neuspěl... Nechali jsme to na RF. Prostě dřív propláceli 3 pokusy a nekoukali na počet transferovaných embryí a teď 4, pokud u přechozích 3 pokusů se transferovalo 1 embryo. Chápu jejich snahu, dvojčata jsou riziko, ale je to pěkně nefér vůči těm, kteří od začátku s tímto nepočítali... Dřív navíc pojišťovna proplácela u 4. pokusu aspoň léky a teď ani to ne.
Pregnyl už máme za sebou, teď jen čekáme na sobotu. Už se těším, až to budu mít za sebou, mám pěkně velké vaječníky tak to není příjemné.
My genetiku máme za sebou (a já ještě laparku), po 2 neúspěších. Všechno ok. Manžel spermiogram taky víceméně v pohodě, sice žádná sláva to není, ale kdo z chlapů to dnes má v normě...
Děkuju za pěstičky 🙂

kacatka
16. bře 2012

@sblanch jistě se to podaří tentokrát 😉 Dej vědět po punkci jak to probíhalo. Tak tfuj tfuj zítra 🙂

cilkaa
16. bře 2012

Ahoj holky,
tak jsem zpět. Vejcovod i s embryjem je fuč. Bylo už velké, škoda, že na špatným místě, jinak by byl nakonec vývojově OK. No jo, co nadělám.

Můžu stimulovat už od dubna!!!! Takže tým v dubnu bude silnej, těším se 😵

sikulik
16. bře 2012

@bublenudle tak držím pěsti ať ta HSK dopadne dobře, asi ti ji budou dělat v RF, že? A Mojžíšku zkoušíš sama nebo chodíš někam na rhb? Já jsem kdysi chodila k Milosrdným, asi půl roku jsem ji fakt denně cvičila, i když jsem jezdila z práce až kolem sedmé večer, měla jsem šílený hlad a pak se mi do cvičení nechtělo, ale vždy jsem se silou vůle překonala 😀. Mně teda nepomohla k mimi, ale určitě se zlepšilo svalstvo pánevní i ostatní 🙂 , bylo to mezi 1. a 2. ivf, kdy jsem si dala od hormonů pauzu na rok a zkoušela také vše přírodní cestou, ale věřím, že tobě jistě pomůže, a hlavně psychicky, protože člověk pro sebe něco dělá 😉 , tak se drž! 😉

1miska
16. bře 2012

jj, mojzisku taky cvicim, ale asi to neni co by to melo byt -kdyz nekdy dojdu v sedm hladova domu, tak se proste neprinutim cvicit, jsem rada, ze si v klidu sednu a s chlapem proberu co noveho v praci atd... vydrzela jsem poctive cvicit asi mesic a pak uz jsem to flinkala a smekam pred temi, co se fakt dokopou kazdy den 🙂 ale dala jsem si zrovna vcera predsevzeti, ze od pristiho cyklu zacnu poctive, tak uvidime 🙂

sikulik
16. bře 2012

@cilkaa to mě mrzí, že ti vzali vejcovod, to se zadařilo mimi přirozeně nebo to bylo po stimulce? Ale na druhou stranu je fajn, že nemusíš čekat třeba další tři měsíce, jako já po revizi. Tak v dubnu bude narváno 😀 jak se tak dívám 😉 to bude miminek pod stromečkem 🙂

cilkaa
16. bře 2012

@sikulik měla jsem to po minimálce. No jo, co nadělám, tak mám ještě jeden, ten je prý průchozí. Žádné srůsty, cysty myomy, prý úplně čistý....V děloze nic nedělal, říkal, že to odejde samo, tak trochu krvácím, sliznice ale byla nízká, takže nic velkého se nečeká. Teď hlavně, aby další mrcha dorazila za těch mých 28 dní a neflákala se někde...

@1miska a kam chodíš na Mojžu? Já chodila půl roku, bylo to super a fakt jsem cvičila každý den. Teď od ledna už to flákám, jen tak už to udržuji, mojža říkala, že to mám v cajku.

bobulinka74
16. bře 2012

@cilkaa ahoj, to je fajn, že nemusíš čekat a přidáš se k nám v dubnu 🙂. Operovali tě přímo v Reprofitu? Jak se citíš?

bublenudle
16. bře 2012

Cau kočky,takže dnes dorazila MS takže 28.3 HSK....Mojžišku ted cvičim sama,jelikož jsem ted hodně pryč,ale chodim k pani na Lesnou...chodila jsem na ni i do Repromedy,ale to bylo skupinove cvičeni...tak doufam,že bude vše ok a koncem dubna zacinam stimulovat.... 😉

cilkaa
16. bře 2012

@bobulinka74 naštěstí mě operoval všechno Marcel... Takže bezvadný. Ve špitále by mě asi trefilo 😖
Já doufám, že to také dostanu někdy po 10.4. a pofrčím na Puregonu 😀

@bublenudle jůůů, tak supér a na konci dubna se k nám přidáš...

katem
16. bře 2012

@sikulik no asi to tak bude vypadat! Uz se dival kolik mame kostat aby Ty nastavce kdyztak pouzil na ohratku!! No jsem opravdu zvedava... nejak to dopadne!

kacatka
17. bře 2012

@sblanch Tak co jak dopadla punkce? doufám, že je vše ok.a že je už dobře 😉

sblanch
17. bře 2012

@kacatka Ahojky, hlásím 15 vajíček z toho dobrých minimálně 9. Doktorka i sestry velmi příjemné, nebyl žádný problém. Odpo jsem částečně prospala. Trochu mě ještě bolí břicho, ale to přejde. Ještě mám na to, abych se dala dokupy, neděli, v pondělí hodlám naklusat do práce.

kacatka
17. bře 2012

@sblanch 😉 tak super, neuvěřitelný, říkám krásný velikonoce 🙂 a kdy transfer embryjek?

sblanch
17. bře 2012

@kacatka Zatím to vypadá na čtvrtek. Volat mám každý den, tak uvidíme. Je jich bohužel trochu víc, než jsme chtěli, snad to nebude na úkor kvality. To říkám z toho důvodu, že naposledy jsem jich v Unice měla těch 33 a z toho byly 2 embrya na transfer a jinak nic...

1miska
17. bře 2012

@cilkaa ahojky, chodim na Josefskou, tam je rehabilitacni centrum, kontakt mi dala @bambulajda a je to tam fajn, moje gyndarka me napsala zadanku, takze to jde na pojistovnu a nic neplatim, jednou za mesic tam dojdu udela uvolneni kostrce pres konecnik a celkove me narovna zada a pak doma cvicit... coz ale bohuzel nestiham kazdy den, takze efeket asi neni takovy jaky by mel byt.... a tu stimulaci zadnete fakt uz od dubna? nechces pockat....? já vím, že clovek chce vsechno hned, ale u nas v nemocncici po GEU vzdycky zenam rikame at tri mesice pockaji, ze by se telo melo zregenerovat po operaci a preci jen tam bylo tehotenstvi a tim padem hormonalni "vypeti"... prijde mi to hrozne brzo po mesici

kcvrcekz
18. bře 2012

@kachen ahojky ty chodíš ke Kuřecové i na normálné gyndu? To se dá? Já myslela, že tam se chodí jen při problémech...

@sblanch No teeeda tak gratuluju k 9 pašákům..🙂

Jinak všechny zdravím..🙂 Byla jsem na třídenní dovolené...🙂 A už se jen chystat na duben..:ú @cilkaa Tak jsem ráda, že to dopadlo takto a v dubnu budu držet pěsti...Tak jako zbytku naší party...🙂