Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

lenka27
29. bře 2012

@1miska a ty tam myslím pracuješ, že? já bych klidně šla do Bohunic kdybych věděla, že tam můžu mít malého

lenka27
29. bře 2012

@cilkaa no už podruhé, nejhorší je, že jsme měli jeden nechráněný pokus a dřív jsme se tolikrát snažili a nic to je jak naschvál, no máme Adámka přes IVF právě kvůli strachu z dalšího mimoděložního tak snad se nám povede zase. A ty jsi na tom byla v Reprofitu po IVF, že tě tam vzaly?

lenka27
29. bře 2012

@1miska to je škoda hned bych tam šla i kdybych musela něco málo připlati, nesnáším nemocnice a to jsem v nich byla jenom dvakrát a z toho jednou v porodnici. asi nemá smysl tam zítra volat. No co se dá dělat musím. chce se mi z toho všeho brečet, někdo má v životě vše lehké a druhý, ale může být hůř, jsou tady horší případy. Pořád můžu jít zase na IVF.

lenka27
29. bře 2012

@lenka27 a důležité je, že mám Adámka, co víc si momentálně přát 🙂

saminka
29. bře 2012

@lenka27 leni to je mi opravdu moc lito co se ti prihodilo 😔 je to fakt nefer ze se ti to stalo uz podruhe ☹ preji ti abys to mela brzy vyresene a abys to zvladla i s kojenim

lenka27
29. bře 2012

@saminka děkuji, já doufám, že už to brzy bude za mnou. Do včerejška jsem byla tak strašně šťastná, a to člověk musí dostat ťafku.

cilkaa
29. bře 2012

@lenka27 Ano, já tam byla po minimálce s mimoděložním. Takže také vejcovod fuč.
Já vím, že to možná zlehčuji, ale máš už jednoho klučinu a určitě další IVF vyjde. U něj je větší riziko mimoděložního a to už nikdy řešit nebudeš.... Já mám právě strašný strach, že se mi to stane ještě jednou a modlím se, aby se to aspoň stalo až po jednom mimi, páč druhé mimoděložko by mě asi pěkně ranilo. Snad se nám povede co nejdříve další IVF, nechci sejčkovat. Ráda bych si vejcovod nechala, pro případ, že by se třeba do budoucna zadařio spontánně.

Jinak jsem byla v RT na laparce ještě s jednou holčinou, ta tam byla jen kvůli bolestiivé MS, poslala jí tam její gyndařka a také neplatila ani korunu..ale nevím, jak to měli domluvené s pojišťovnou nebo jak se to platilo...

Každopádně, já bych Marcela ukecala, aby mi to udělal zase on, do špitálu by mě nikdo nedostal. Kor, když tam absolvuju 2-3 IVF, tak i po přirozeným mimoděložku bych chtěla, aby se o mě postarali... Ale samo nevím, jak bych pochodila....

olousek35
29. bře 2012

@lenka27 ještě není všemu konec, třeba se mimi ukáže a bude to dobrý. I když asi nevěříš a já chápu. Ale tolik smůly přece nemůžeš mít, ne? Budu na tebe myslet a zkus využít ty Bohunice. Třeba zachráníš aspon to kojení. Držím pěsti a pak se nám ozvi. 😉
@sblanch i zázraky se dějí, viz.já a můj případ, takže hlavu vzhůru. Vše dopadne tak, jak to máš v životě nalajnovaný a asi to moc neovlivníme. Ale proč bys nemohla být těhotná právě teď? Bych ti řekla, ať testneš, ale .... Prožívám to s váma všema a jsem šíleně napnutá. ☹

olousek35
29. bře 2012

@cilkaa mít vejcovody pryč mě taky ranilo, ale na druhou stranu stoupá šance na úspěšné ivf, takže i tohle je pozitivní. 🙂 Jo a i tak mě Marcel oznámil, že i bez vejcovodů můžu mít mimoděložko. Prý pokud se mimi uhnízdí v rozích dělohy, tak se to taky bere a chová jako mimoděložko a musí to ven. Takže nic není definitivní. ☹

cilkaa
29. bře 2012

@olousek35 ty vogo, to je pravda, nebo i na čípku, to je prý nejhorší, to se nasazují nějaké léky na umrtvení, fuj tajxl... Já se ho klidně vzdám, ale aspoň až po prvním mimi, když jsou průchodné, krásné, žádné srůsty, sakra...
Už nechci žádný zákrok, jen IVF a pak porod sakra...

meggar
30. bře 2012

@lenka27 Ježíš, co to tady čtu. Přišla jsem se na vás podívat, jak všechny válčíte a tady takový zprávy. Uplně chápu, jak z toho musíš být vyřízená, i kvůli tomu kojení. Já to taky pořád zachraňuju a odsávám a odsávám a pak taková věc to zkazí. Taky bych na tvým místě využila ty Bohunice, ale píšu už asi pozdě, už to máš dnes vyřešený. Moc moc ti držím palce, ať všechno dopadne, jak nejlíp to jde 😉

1miska
30. bře 2012

ahojte, @lenka27 sla nakonec na obilnak, jeste vcera psala, ze uz je tam objednana - tak to pak uz jde zmenit tezko, zakrokove a operacni programy se pisi den dopredu.... tak treba bude mit stesti na nadstandart tam nebo ji par hodin po zakroku pusti domu a to pak staci prvni mlicko po zakroku odstrikat a vylit a pak uz se muze kojit. uvidime a budeme drzet pesticky

olousek35
30. bře 2012

@meggar ahoj spolumaminko. Taky odsávám a zachraňuju aspoň trochu mlíka, ale dnes mi rupla páka u odsávačky, takže pokud nebude Tom dostatečně sát, tak končím s kojením. Než se vyřídí reklamace, pokud teda vůbec, tak mám smůlu. Jak s malou válčíš? Ty pokroky jsou fakt děsně rychlý, co? 😉

meggar
30. bře 2012

@olousek35 No čau, já teda musím zaklepat-zatím kojím plně. Ale když malá vypije za ten den míň, tak se mě hned do dvou dnů začnou prsa taky míň nalívat, takže každej večer, než jdem spát, tak odsávám všechno, co jde. Malá taky jak jí to neteče, jak si představuje, tak u toho brblá a štípe mě. No prostě sranda. Večer navíc toho mlíka mám tak max 100ml v obou prsou,což jí na noc nestačí, takže jí dáváme z flašky, to co mám odstříkaný za den. Navíc je taťka rád, že si ji může vykoupat, nakrmit a uspat. Večery jsou jejich. 😉
Jinak pokroky jsou fakt kolikrát ze dne na den.Už měříme 56cm a vážíme cca 4800gr, takže od porodu vyrostla o 11cm a přibrala 2600gr - no, taky jí chutná. 😀

meggar
30. bře 2012

@1miska Díky za info. Budem držet palce, ať to zvládnou. 😉

lenka27
30. bře 2012

@cilkaa taky jsem měla strach, a ukázalo se, že byl oprávněný, proto jsem šla na IVF, teď jsem t o úplně vypustila z hlavy a takhle to dopadlo, ale hlavně když vše zdárně dopadne. Dnes jsem byla na novém odběru a nakonec mám domluvený Bohunice tak aspoň zatím jedna dobrá zpráva.

lenka27
30. bře 2012

@olousek35 jo uvidíme, ale opravdu už tomu moc nedávám, nakonec jsem si přes známého lékaře aspoň domluvila tu Bohunice tak zatím první pozitivní věc. děkuji za myšlenky a přes tu všechnu smůlu mám to největší štěstí co spinká v postýlce tak na to se moc upínám. Horší by to bylo vše znovu prožívat a nemít žádné dětátko doma.

cilkaa
30. bře 2012

@lenka27 přesně tak Leni, jedno zlatíčko už máš, to je to nejdůležitější. Já si říkám, co bych za to dala... Moje skóre zatím mínus jeden vejcovod ☹
Držím moc palečky, aby jste vše zvládli v Bohunicích... dej vědět, jestli se potvůrka neobjevil na utz. Jinak já jsem ještě dost špinila. Břicho mě nebolelo, ty máš nějaké příznaky? Jinak jsem ho měla uhnízděného až u vaječníku, doputoval si po IVF až zpátky ke zdroji, byl to cestovatel.

lenka27
30. bře 2012

@cilkaa špiním málo, asi tak jak při Adámkovi, ale jinak mi nic není i menzes jsem měla, prostě jsem na to přišla úplnou náhodou, kdo ví jak by to dopadlo. Aspoň tak. no škoda, že i při IVF se to může takhle zatoulat. tak já valím do ambulance v Bonunicích. díky za pozbuzení

bublenudle
30. bře 2012

Ahojky , tak vás po delší době zdravím.. Ve středu jsem byla na té HSK a vše je ok.. Marcel je zlatej´. Vyšetření taky ok, takže se nic nenašlo.. Takže koncem dubna hurá na minimalku.. Už se moooc těším!! Teď na sluzeku ještě a pak už v klidu čekat na stimulku.. Mějte se všechny pekne 😉

drndapetka
30. bře 2012

Ahojky, holky prosím Vás měla někzerá z Vás během stimulky na minimálku nasazenej lék Metformin? Dává se na PCO. Mě je po něm strašně zle, říkala mi dr.K. abych ho vysadila, když mi je po něm nevolno ( v noci jsem i zvracela a průjem), jenže já jsem tvrdohlavá a brala jsem si ho dál, protože mám zafixované, že mě pomůže a chci pro toho špunta udělat vše, tak tiše trpím, jen nevím, kde jsou hranice 🙄 Vysadily byste to?

bublenudle
30. bře 2012

Holky, jak dlouho po HSK jste krvacely?? Pripada mi to jak kdybych měla normální ms. A ms pak dorazila normálně jak měla nebo bylo zpoždění?? Chci to vědet ohledně stimůky, díky moc

sikulik
30. bře 2012

@lenka27 tak at ti to vyjde jak nejlíp to půjde 😉 a dej potom vědět, držím pěsti

@bublenudle bezva, že jsi v pořádku, to je důležité pro další boj 😉

@drndapetka tak to ti neporadím, jen možná zkonzultuj ještě s jiným dr., ale zase pokud máš zafixováno, že ti ten lék pomůže, třeba by v tom ta psychika a víra hrála taky důležitou roli. Ale nenič si tělo moc, aby pak mělo sílu udržet případné úspěšné embryjko 😉

1miska
30. bře 2012

@bublenudle ten prvni den jsem krvacela jako normalni menses, druhy slabsi menses a pak jsem par dni trosicku spinila a menses prisla uplne v terminu

sikulik
30. bře 2012

@bublenudle já s krvácením podobně jako @1miska ale MS se mi trochu opozdila, cca týden

bublenudle
30. bře 2012

Holky dikec moc za info 🙂. Tak snad bude vše jak ma a koncem dubna frcime další pokus :0)

lenuleeee
30. bře 2012

@bublenudle Ahoj, můžu se zeptat, proč Ti teď dělali tu HSK ?Protože jsem někde četla, že jsi měla nedávno mimoděložní a to ti ji dělali taky ne? Nebo teď se jim něco nezdálo na UTZ??

1miska
30. bře 2012

@lenuleeee hysteroskopie neni soucasti laparoskopie - hysteroskopem se prohlizi deloha pres delozni cipek, kdyz je GEU, tak se laparoskop zavadi pres vpichy v brise a ten pohled na delohu je jinej nez pri HSK 🙂

lenuleeee
30. bře 2012

@1miska Jo já vím, ale mě když dělali laparku, tak vždy u toho byla prováděná i hysteroskopie, víš. Proto se ptám,..

1miska
30. bře 2012

@lenuleeee no on je taky rozdil proc se laparka dela - pokud jen jako diagnostika neplodnosti, aby to tam cele prohledli, tak se k tomu pripoji i hysteroskopie, kdyz se dela operacni laparka (napr, v pripade GEU), tak se hysteroskopie vetsinou nepripojuje