Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

lenuleeee
1. dub 2012

@bobulinka74 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

drndapetka
1. dub 2012

@saminka ahojky, děkuji moc za odpoěď, já jsem dneska 16DC a už 2 dny špiním a bojím se, že nebudu moct rozjet minimálku ☹ byla jsi tenkrát s tím špiněním v reporfitu nebo je to o.k. a mám normálně začít stimulovat jak dojde ms?

drndapetka
1. dub 2012

@saminka jinak metformin beru dál, 2 dny jsem jej vysadila, protože jsem prozvracela celou noc a měla hrozný průjem, ale už je to dobré. Teď mám ale strach, abych mohla začít kvůli tomu špinění stimulovat na tu minimálku. Včera jsem i trochu krvácela ☹ Nejdřív jsem myslela, že by to mohlo být třeba ovulační krvácení, protože jsem měla na 10DC 14mm folík a mohl prasknout, ale nikdy jsme to neměla, tak to spíš bude tím metforminem, když to píšeš i Ty. A čím jsi na tu minimálku stimulovala Ty-jen Clostilbegytem? Já budu ještě připíchávat Bravelle, ten jsem nikdy ještě nepíchala, tak jsem zvědavá. Kolik jsi měla vajíček?

evulatko
1. dub 2012

@lenuleeee, ahojky, dr. Koudelka je super a velky sympatak, clovek by se do nej skoro zamiloval 🙂

lenuleeee
1. dub 2012

@evulatko 😀 😀 😀 😀 😀 hmmm,..tak to jsem zvědavá. Jsem koukala na stránky a fešáci jsou to všichni 😀 😀 😀

evulatko
1. dub 2012

@lenuleeee, ano, to mas pravdu, fesaci jsou vsichni🙂 A Dr. Koudelka je ve skutecnosti jeste lepsi nez na fotce, vsak uvidis sama🙂

lenuleeee
1. dub 2012

@evulatko 😀 😀 Já chodím u nás v CAR k doktorce,..je suprová, vždycky jsem měla ráda v tomto směru spíš doktorky, ale teď je mi to jedno. Hlavně aby mi tam to miminko udělali 😀 Četla jsem, že se zřejmě vystřídám u všech dr., protože každý má ambulanci jinak a řídí se to podle dnů mého cyklu. Ale to neva, určitě jsou to kapacity všichni. 😉

fretecka
1. dub 2012

Ahoj všem,mám na vás prosbičku,chtěla bych začít brát nšějaké vitamíny,máte nějaké zkušenosti nebo je to úplně jedno

lenuleeee
1. dub 2012

@fretecka Ahoj, myslíš těhotenské? Pokud ano, tak mi všichni doporučovali Femibion 800. Nebo aspoň po dobu snažení - před IVF kyselinu listovou. 😉

fretecka
1. dub 2012

@lenuleeee myslím ,co teď brát před snažením a tak.Kys.listovou jsem si už koupila,tak jestli ještě něco k tomu

evulatko
1. dub 2012

@fretecka, ja byla ted nedavno na jedne prednasce a tam jeden porodnik rikal, ze dulezita je kyselina listova a u niceho dalsiho nebyl prokazan nejaky priznivy efekt pro otehotneni nebo pro tehotne...

saminka
1. dub 2012

@drndapetka ahojky no tak to mas uplne stejne jak ja, uprostred cyklu spineni, nekde jsem cetla ze se snizuje estrogen tim metforminem, nevim to ale jiste, jen vim, ze jsem i tady panikarila, bo jsem mela vse objednane,letenky atd, v reprofitu me rekli ze neni potreba abych metformin brala ale ja i presto brala, zda se mi ze jsem ho na par dnu kdy jsem mela to spineni vysadila, stimulovala jsem jen clostylbegytem. Mela jsem tri kvalitni vajucha,vsechny se oplodnili, nechala jsem zavest dve 8bunecna,nemohla jsem cekat dyl bo jsem mela objednane letenky zpatky, treti embryo nebylo na zamrazeni. takze celkove to byl celkem risk ale vyplatil se na 100% Lilly je slunicko 😉 drzim palecky i tobe a urco dej vedet jak na tom jsi

lenuleeee
1. dub 2012

@fretecka jj, tak to postačí ta kyselina listová. 🙂 Já ji beru cca 2-3 měsíce před IVF a v den začátku stimulace přecházím na ten Femibion 800. 🙂

fretecka
1. dub 2012

děkuji

drndapetka
1. dub 2012

@saminka jééé, Ty jsi statečná letět letadlem hned po transferu 🙂 To je krásný, že Ti to vyšlo i s 8mi buněčného embryjka, to je úžasný 🙂 Tak já teda nevím jestli to tak mám nechat být nebo ne. Měla bych 17 DC píchat Agolutin na vyvolání MS, protože by mi bez vyvolávačky MS ani nedošla a pak bych hned měla začít stimulovat, tak teď nevím jestli si mám tu vyvolávačku píchnout ( píchá mi ji manžel doma) a nebo jestli mám počkat a jít na kontrolu.

Holky nebmáte prosím někdo email na kuřecovou? Asi to s ní prodiskutuju po emailu.

cilkaa
1. dub 2012

@lenuleeee Ahoj, jasan, známe se i od jinud, to je jasný, ne? 😀
Jinak těm doktorům tady říkáme jen my tak familiérně. Jinak mu samozřejmě neříkám Marcíku (na rozdíl od sestřiček).
Já se moc těším na ten Puregon. Po tom mimoděložku vůbec netuším, kdy mi to ale začne, takže na Velikonoce jedeme do zahraničí a bereme kvůli tomu lednici do auta, páč aby se to nezkazilo. Ale možná mi to tam vůbec nezačne, spíš až potom, ale riskovat to nechci.
Kdy to začlo tobě po zákroku? Já jsem dva dny po zákroku začala krvácet a děloha si sama vyprázdnila sliznici (asi tělo po těch dvou dnech pochopilo, že HCG silně kleslo)- od tohoto dne tedy počítmá jakoby 1DC. Tak uvidím.

terez80
1. dub 2012

Ahoj holky, taky se chystám na cyklus, ale v jinem CAR, brouzdám po netu a pěkně jsem si u vás početla. Sbírám teď každou info, ale to vidím, že všechny. Myslím si, jak jste psaly o minimálkách, že už je asi dělají co čtu i v jiných centrech běžně a finančně si liší, ale každý to má na ceníku. Určitě je to dobré zkusit spíše po vyčerpaných cyklech nebo, když ta žena je nemocná a nemůže si píchat injekce. Mě v centru seznámily od možností alternativy až po to nejspecifikovanější, jak píšete PGD, je jasné že člověk věří lékaři. Všem přeji ať se brzy zadaří.

sblanch
1. dub 2012

@bublenudle Ahoj, chtěla bych se Tě chtěla zeptat, jestli vám řekli příčiny neúspěchu... Nám teda nebyli schopní říct kde je chyba a to jsme toho absolvovali hodně - já laparku, oba genetiku, protilátky ok, jen mám vyšší srážlivost, beru anopyrin. A víc nám toho asi neudělají. Prý je asi příčina v mých vajíčkách, což obejít jde jen dárkyní... Tak by mě zajímalo, co jste absolvovali vy a co vám k tomu řekli, jestli Ti to nevadí. My jsme celkem bezradní... Dokonce přemýšlíme o adopci, ale spíš převažují proti a navíc bychom se nemuseli dočkat. Dík a hezký večer 🙂

sblanch
1. dub 2012

@terez80 Ahoj, a můžu se zeptat kde? Já znám Obilňák a Uniku, teď jsem v RF a jsem spokojená 🙂 My jsme vyčerpali všechny pokusy na pojišťovnu a právě čekáme na výsledek 1. minimálky - ve čtvrtek mám testovat. Teda nebyla to úplně minimálka, píchala jsem 2 fostimony denně a měla jsem 15 vajíček, tuším. Příště bych chtěla poloviční dávku, reaguju až moc. Nám to vůbec nikdo dřív nenabídl, dokonce ani po posledním placeném cyklu IVF v Unice ne, tam nám to rozmlouvali, že to má malou úspěšnost. Za tím vidím spíš finanční důvody - z IVF mají víc peněz. Nechci je hanět, ale trochu nám stimulaci zvrzali a tak nemají moje sympatie.
Až v RF nám minimálku sami nabídli, teda dr. Koudelka, je zlatý. Hodí se jak říkáš pro ty páry, co jim už neproplatí pojišťovna ani floka, ale podle mě i pro ostatní. To musí rozhodnout doktor, co se pro koho hodí.
Přeju hodně štěstí 🙂 Kdy vlastně začínáš stimulovat?

olousek35
1. dub 2012

@lenuleeee Dr.Koudelka je super. Ví, co dělá a nenutí do nadstandartů. Díky němu a dr.Štelclovi máme Tomáška. A tomu ani můj gyndař a ani určo ani dr.Koudelka nevěřili, že se mi někdy zadaří 😉 Takže věř, umí zázraky.

olousek35
1. dub 2012

@lenka27 Posílám pohlazení a hodně síly a energie na nový začátek. Zatím se uzdravuj a užívej si Adámka. 😉

bublenudle
1. dub 2012

@sblanch Ahojky, proč se nedaří nikdo neví.. Máme oba úplne všechny vyšetření od genetiky, imunologii, mutace, protilátky, hysteroskopie atd.. A nic.. Je to prej loterie.. Vychytat to správně a zdravé embryo.. Teda aspoň u nás.. Nikde problém nemáme..

lenuleeee
1. dub 2012

@cilkaa 🙂 Já si to myslela !!
Kdy jsem začala po mimoděložku krvácet? No,..já krvácela strašně moc už 2 den po laparce, ale to proto, že mi dělali i revizi a myslím, že ji zkazili, protože jsem krvácela strašně moc,..Prokrvácela jsem lůžko ☹ Sestřičky byly v šoku, ale dr. jen mávl rukou, že to bude dobrý. Bůhví, jestli tu dělohu mám v pořádku po tak rapidní revizi. 🙄
Jinak klasické MS po té revizi přišly myslím, že až tak za 6 týdnů.. 😕 Je to už 4 roky,..tak jen hádám. Lednici na Puregon raději vezmi,..kdyby náhodou. 😉 Pokud ti nedělali revizi, měla bys to dostat v termínu jako obvykle. 😉

lenuleeee
1. dub 2012

@olousek35 Děkuju. Je moc milé a motivační číst tady jak jste spokojené. Když jsem volala na termín konzultace, tak mi začátek května přišel brzy,..teď se mi to zdá za tááák dlouho 😀 😀

lenuleeee
1. dub 2012

@sblanch Terez je taky Repromeďačka. 🙂

drndapetka
1. dub 2012

@saminka prosím Tě, já už špiním nějak moc, místama je to až krvácení....taky jsi to tak měla? 😕 Já už jsem ze všeho jakási vyjukaná. Měli jsme jít na minimálku už v únoru, ale museli jsme to 2x odložit, poprvé jsem nereagovala, další měsíc cysta na vaječníku, nerada bych to teď odkládala kvůli špinění uprostřed cyklu...jsem fakt smolařka 😢

lenka27
2. dub 2012

@olousek35 děkuji moc, jsem šťastná, že ho mám, je to ten největší lék na všechny bolístky. Smíšek a pohodář a to je pro mě to nejdůležitější. To další štěstí určitě přijde časem. Oběma z nás, věřím tomu.😀

saminka
2. dub 2012

@drndapetka ahojky teda ja si uz uplne presne nepamatuji jak dlouho to u me trvalo ale vim ze jsem vysadila ten metformin a vzala si estrimax(estrogen) a pak to prestalo.taky jsem byla vystrasena,tak aspon vysad ten metformin ,drzim palce. Ja u toho brala i antikoncepci na urovnani cyklu tak jsem to mela cele hormonalne rozhozene :/

olousek35
2. dub 2012

@lenka27 Já tomu taky věřím. A když by to znova nevyšlo mně, tak tobě zcela určitě. Klidně beru i jedináčka. 😉

cilkaa
2. dub 2012

@lenuleeee Ajooo, ty jsi byla i na revizi. já právě mám sliznici vždycky tak na hranici, tak jsme se s dr. domluvili, že to zkusíme bez toho třeba se děloha vyčistí a pokud ne, musela bych znovu na zákrok, ale ten risk jsem chtěla podstoupit (nebyl zas tak velkej- vlastně jen krátká případná narkoza) a naštěstí se tedy vyplatilo.
Mám dojem, že jsem měla i ovulaci teďka o víkendu, ale na straně bez vejcovodu. Takže by se tělo hned nakoplo? To by bylo fajn...

@olousek35 já si také říkám, že klidně i jedináčka, už i to je krásnej dar. Jsem ráda, že jsi jako maminka nezapomněla, jaké to bylo se dlouho snažit, říkat si, že jedno stačí a pak změnit názor a chtít víc a víc..
A právě proto si myslím, že druhátko také vyjde 😵

@drndapetka teda tebe to zlobí ten cyklus... snad po vysazení bude lépe a půjdem do toho úspěšného cyklu, co si slibujeme 🙂

Jinak dr. Koudelka a dr. Machač jsou majiteli kliniky (možná mají i nějaké mimodoktorské partnery, podíly nevím), takže opravdu super profíci. Jsme v dobrých rukou - já mám ráda právě i dr. Štelcla, ostatní tak normál...