Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

ellaaee
10. únor 2010

Paneska, Nevím přesně, vychází mi to konec února nebo začátek března podle toho, kdy dorazí menzes. A co ty jak to ted vypada. Co ten vaječník uz je v pohodě? No celkem jsem se divila, že nikde ani noha. To holky na reprofitu olomouc tam jedou.🙂 Tak na repromedu jsi teda definitivne zanevrela, jo??

paneska
11. únor 2010

Hola, hola.....

Eli, tak ti mooooc budu držet palečky, aby ti to dobře dopadlo, nic nenašli a mohla ses pustit do stimulky.
Já s další MS začnu brát Clostylbegyt (v půlce března, tak nějak), tak uvidíme, jaká bude reakce a co pak dál.....Machač říkal, že i kdyby byly klidně 2-3folíci, že by je odebral. Ten můj jeden vaječník je už OK, dokonce po půl roce zmizela i cysta, co tam po zánětu byla (nasadila jsem si Ájurvédské bylinky) a za měsíc užívání asi zabraly, protože jsem byla na kontrole, na UZ a doky mi hlásí, že se cysta vstřebala.
Do RF se já už nevrátím, i Machač mi potvrdil, že transfér byl nešťastnej, že ho dělat neměli, což jsem věděla hned, jak jsem skončila v nemocnici. Víš, to je těžký, každá bude pět ódy na car, kde otěhotněla.....Já neříkám, že jsou v RM špatní, mají embriologii na špičkové úrovni. V době, kdy já procházela stimulkou měla Hromadová dovolenou a prostě kolegové to u mě podělali....., ale jsou holky, které tam byly se mnou ve stejnou dobu a už začínají rodit, já prostě měla smůlu, podcenili u mě zánět ☹
Na jak dlouho je hospitalizace při hysterce, budou ti ji dělat v Reprofitu?

ellaaee
12. únor 2010

Paneska, jo budou mi ji dělat v reprofitu v Brně, ale nevím jestli Dr. Štelcl, ke ktrému codím nebo někdo jiný, ale myslím, že je to v podstatě jedno, protože oni tam jsou prý všichni super, akorát mi jedna holčina psala že nen dobrá Dr. Pospíšilová, že k ní chodila do Heliosu a že je zlá. Nevím neznám ji ani jsem ji neviděla, takže v žádném případě nesoudím, Každopádně Štelcl je moc fajn, snad mi udělá naordinuje takovou stimulku přímo stvořenou na mě 🙂 . Můj přítel ma dost špatný spermiogram, takže mi musíme mít i ISCI. Zajímalo by mě vědět jestli je tam nějaká úspěšnost. Holky co se jim to třeba povedlo sem už nechodí protože už mají mimčo a jiné starosti. Já už si ted nepamatuju ale ty už máš všechny IVF vyčerpané nebo máš ještě nějaký pokus? Jak jsem pochoipila tak jdes do mininálky. Jo a kolik si měla vajíček při ivf??Já mám hrozný strach že nebudu mít třeba žádné atd, i když normálně každý měsíc ovuluju, sice mám ovulaci až tak 18DC(trvá jim dýl než dozrají)ale mám.

paneska
13. únor 2010

Elli, já má za sebou 2IVF, jednou byl krátkej protokol na Obilňáku, tam jsem měl jenom 5 vajíček (i když na jeden vaječník prý úspěch, no nevím teda), z toho se oplodnili 2 vajíčka, který mi zavedli, ale bohužel, podle mě byli i málo vyvinuté, po PK snad jedno bylo jen 9-tibuněčný, no nevím. 2IVF 11 vajíček, z toho 9 dobrejch, 7 oplodněných, vyvíjelo se až do transféru 6, zavedeny dvě blastocysta a morula a podle primáře RM ta ostatní nebyla na zmražení vhodná..... Tož já si laicky teda myslím, že na jeden vaječník zase až tak špatnou reakci nemám. Uvidíme, co teď udělá minimálka. Machač ji podle mě volí nejdřív u každéhé, což je asi i správný postum, není to tak finančně náročné a taky to není takový záhul na tělo, jak u klasického IVF. Ale samo musím počítat i s tím, že třeba na Clostylbegyt zrovna reagovat nebudu, uvidíme. Machač minimálku zvolil asi u mne i proto, že jsem po 2IVF se zánětem vaječníku skončila v nemocnici, tak bych byla fakt nerada, kdyby se něco podobného stimulkou opakovala. Já s jeho postem naprosto souhlasím a uvidíme mojí rekaci. Říkal, že i kdyby byly třeba jen 2,3 folíci, tak by vajíčka odebral. Takhle u něj otěhotněla kámoška, která má taky za sebou 2IVF, prožívaly jsme je spolu zároveň. Machač jí taky odebral dvě vajíča po minimálce, zavedl a jedno mimi se chytlo, je už ve 12tt. Tož uvidíme, co nám osud ještě chystá 😉
Jinak ICSI si dejte určitě. Nejsem doky, ale podle mě tam je větší šance na oplodnění. Přece jen se napíchne spermie přímo do vajíčka a nečeká se, jestli k vajíčku ve zkumavce doputuju. Já si myslím, že ICSI je dobrá metoda, ale možná zase, jak u koho. Já osobně bych do ICSI šla vždy, jen co se týká PK, tak tam je to asi polemizující, někteří doky tvrdí, že embrijkům je líp v děloze u maminy, někteří zase tvrdí, že PK zjistíš, které embrijka se časem rozpadnou....., takže tak....
A jak dlouho budeš po hysterce v RF ležet? Vyzvídám proto, že mě taky hrozila kvůli tomu špinění, tak uvidím, jak teď po MS to bude, jestli ji nebudu muset absolvovat i já :o)

ellaaee
13. únor 2010

Paneska, hysterku dělají ambulantně, takže tak 3 hodiny po zákroku jdes domů. Nějak se mi ten čas strašně vleče, už bych chtěla aby se něco dělo. Nějak to odepisování flákáš..🙂 A na té minimálce kolik budeš platit penízku??Tam se taky přece děje ten ET a tak a to se platí ne? Mě o peníze až tak nejde, ne že bych jich měla dost, to ne ale za mimi dám cokoliv

paneska
13. únor 2010

Jééé, tak to je s hysterkou dobré, že ideš hned odpoledne domů.....Kámošce v RF za minimálku řekli:
10000Kč, bylo v tom OPU a ET, za ICSI je 1000Kč za 1 zralé vajíčko. PK neměla, tak to nevím na kolik v RF vyjde. Akorát si ještě musela píchat injekce, tuším si i ředila krev, takže jí to vyšlo mám pocit na 15.000, ale stále je rozdíl, jestli dáš 10-15.000 nebo 25.000. Nás ty dva pokusy vyšly skoro na 50.000. V RM to bylo dražší.
Je to hold boj, když nejde těhu přirozeně a to jak finanční, tak psychickej, ale určitě se taky dočkáme 😉

ellaaee
14. únor 2010

paneska, u nás je to celé nějaké divné, připadá mi to že ten vztah se dík neplodnosti rozpada☹

paneska
15. únor 2010

Ell, myslíš vztah s tim tvým??? Já mám kolikrát taky pocit, že nás ty dva neúspěcha rozdělují ☹ , až si říkám, jestli má cenu ještě bojovat a zvlášť v mém věku ☹ Ale tak, hlavu vzhůru, bude líp, prostě musí.....

dorra
17. únor 2010

Ahojte Reprofiťandy! Ještě není můj čas, ale myslím, že bych se tu k vám do měsíce měla přicucnout. Zase to rozjedeme. Zatím se mějte fanfárově!

paneska
17. únor 2010

Dorry, ahojky, tož to asi budeme rozjíždět spolu 😉 , příští měsíc chci zkusit vzít Clostilbegyt, tož uvidíme, uvidíme, jaká na něj bude reakce. Spíš to beru, jako takovou podporu, zázraky nečekám 😉 Tak si budeme držet palečky, mooooc bych ti přála, aby // byly i po 18 dni od ET.....

ellaaee
19. únor 2010

Ahoj Dorry zdravím tě.
Paneska, tak mě už se pomalu blíží ta hysteroskopie a další měsíc budu mít minimální stimulaci. Měli jsme jít do klasického ivf, jenže pojiš'tovna 213 to schvaluje prý něco přes měsíc a tak jsme se domluvili že pujdu k všeobecné od nového kvartálu tj. od dubna a tam do trvá jen 14 dní tak koncem dubna pak klasické ivf pokus se nepodaří ta minimálka.Měli jsme ted takovou krizi ale už se to urovnalo, tak to snad spolu ustojíme.

paneska
20. únor 2010

Elli, nic si z toho nedělej. Boj o mimi, do toho IVF-ka, to je strašný záhul na psychiku a opravdu zkouška vztahu. I u nás to už bylo na rozchod, ale ustáli jsme to, tak snad ustojíme a další pokus 😉 Na hysterku ti držím moooc palečky..., aby bylo vše v pořádku.

paneska
21. únor 2010

...jinak se taky v březnu chystám na minimálku 😉 , tak budeme bojovat spolu....Včera u nás byla kámoška se 4-měsíční dcerou. Holkíííí, sice je to uchovaný, ubrečený, ale tak nějak mě to nakoplo, to ještě nevzdávat....., umí se to i řehnit, moc kouzelný 😉

ellaaee
21. únor 2010

AHoj Paneska, už odpočítavám dny at už je ta hysterka a uteče další měsíc a už je konec března a můžu bojovat. Zítra mam dostat mrchu tak at uz prijde. Jak jsi strávila víkend

paneska
23. únor 2010

Ahoj ženy,

my jsem včera rodili, teda já ne, ale když nemůžu já, tak naše psí slečna, máme 3 yorkšíří kluky. Do hodiny byli všichni porozeni, hotový psí porodní koncert, tak bych chtěla rodit taky 😉

Na hysterku ti mooooc držím palečky, já musím zavolat Machačovi, protože jsem zase v půlce jaksi začala špinit, není to teda tak hrozný, jak poslední měsíc, ale musím se s ním poradit, jestli vzít zase noretisteron na 10 dní a pak clostylbegit, nebo raději taky na hysterku, jsem zvědavá, co mi řekne, snad se mu dovolám...

ellaaee
1. bře 2010

Paneska, tak mi drž zítra paluchy, jdu na tu hysterku.papa

paneska
2. bře 2010

Elli, držím, hned podej info, jak to dopadlo, jak to probíhalo, já jdu zítra za Machačem na UZ, bolí mě v podbříšku a špinění taky není OK, tak jsem zvědavá, co mi řekne....., to je furt něco, sakryš ☹

ellaaee
2. bře 2010

Paneska, ahojky, tak hysteroskopii v pohodě bylo to rychle, a dle mudr. to je vše v pořadku, vzal ještě nejaké vzorky tak uvidíme. Akorát jak jsem se probrala tak jsem zvracela a bolelo mě to dost v podbříšku ale sestřička mi neco píchla od bolesti a bylo dobře

paneska
3. bře 2010

Ajoj, tak to jsem ráda, že ti to dobře dopadlo. Kdy jdeš teda do boje a jdeš do minimálky Glostylbegitem? Nebo klasické IVF, krátký nebo dlouhý protokol...

Já byla dneska u Machače, tak UZ taky v pořádku, nic závažného tam neviděl. Takže mám s touto MS, která přijde příští týden, začít brát Glostylbegit a uvidíme, jestli na něj bude ten můj vaječník reagovat. Akorát teda nevím, co se pak bude dít s tim mým špiněním. Je to asi hormonálního, nebo to může být i od endometriózy a vzhledem k tomu, že už to trvá snad od léta, tak mi teda z toho nějak začíná hrabat 😒 Připadám si, jak gynekologický hypochodr.....

ellaaee
3. bře 2010

Paneska, clostík bych měla začít papkat 26.3 tj. od 2.dne MC. už aby to bylo. Jdu do minimálky a pokud nevyjde tak do klasického ivf, zítra jdu měnit pojištovnu na VZP, protože s ní je to pry co se ivf týká jednodušší. Jinak mám nějaké divné výtoky či co to je tak to přičítám té hysteroskopii, doufám,že to přejde. Jen se modlím at nedostanu zas nejaký zánět

paneska
3. bře 2010

To asi bude k té hysterce. Já bych clostík měla začít zobat příští týden, tak to budeme kousek od sebe. Třeba budeme mít štěstí a zabere 😉 Pokud u mne ne, tak já 3IVF asi až na podzim....., dřív to nevidím.....

ellaaee
4. bře 2010

paneska, proč až na podzim? kvulí penízkům??

paneska
4. bře 2010

Taky, taky a hlavně mám za sebou dvě IVF hned postupně (stálo to snad skoro 60.000) a taky se na další stimulku necítím zdravotně. Pro mě to byl celkem dost záhul na tělo.....

ladus77
4. bře 2010

Ahoj holky, rada bych se zeptala s jakymi pojistovnami maji v Reprofitu smlouvu.Ja mam OZP. Muselo by se to zmenit kdbych se tam zacala lecit? Asi jo, ze? Diky moc za odpoved, treba se k vam pridam 🙂

ellaaee
5. bře 2010

Ahojky no nejlepe si tam zavolat a poptat se. Já mám revírní bratrskou a přehlašuju se k VZP je to jednodušší.

ladus77
5. bře 2010

Diky za odpoved, zkusim to a uvidim. Ale je to skoda, protoze ja jsem s OZP spokojena. Muze se to menit jednou za ctvrt roku, ze?

paneska
5. bře 2010

Ajoj,

já jsem u vojenské a doky mi řekl, že není problém, tak netuším, jak to s pojišťovnami mají 😕 Takže se asi opravdu zeptat na konkrétní pojišťovnu a myslím, že přehlásit se opravdu dá čtvrtletně....

ellaaee
8. bře 2010

Paneska, tak co už papaš clostík? Já se ještě vzpamatovavam z te hysterky.

paneska
8. bře 2010

Ve středu začínám 😉 , ale tak nějak to beru na pohodu, zázraky nečekám .....

ellaaee
10. bře 2010

tak dnes je paneska středa, já ještě 14 dní a začnu taky papat, už aby to bylo.