Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

sikulik
13. lis 2012

@haaappy a @kacatka a ještě jeden zajímavý názor. Před 6 lety jsem byla na laparoskopii a hysteroskopii a tenkrát mi Štelcl řekl, že hned po první ms na to můžem vlítnout 🙂, že po tomto zákroku je v děloze a vaječnících také vše nachystané a připravené 🙂

drndapetka
13. lis 2012

@haaappy Ahojík beruško,

já byla na revizi celkem 3x a čekala jsem na další snažení "pouze" 6 týdnů. Říká se, že je pohnojeno, ale nikdy se nám nepodařilo znovu hned ☹
Jeden doktor v bývalém CAR mi říkal, že pokud revize proběhne do 8.týdne těhu, tak že je to vlastně miniinterupce a že to není takový zásah do těla jako už ta klasická interupce, která se dělá od 8.- do 12. týdne. A taky mi řekl, že pokud se po "šestinedělí" budu cítit fit a nastartuje mi normálně MS, tak není důvod proč nezahájit znovu sexuální život a snažení.
Takže já být Tebou, tak do toho jdu! A přeji na Vánoce pěkný dárek pod stromeček ve formě //, jasný? 😉

1miska
13. lis 2012

@haaappy ahojky, za sebe co rikame zenam, ktere po revizi propoustime domu je pockat minimmlane dve menstruace - jednu "porevizni" a pak nechat telo nahodit do normalu, aby probehla ovulace, odmenstruovalo.... ale drtiva vetsina doktoru u nas rika pockat tri mesice, preci jen par tydenni tehotenstvi a nasledna revize jsou hormonalni zmeny ...

haaappy
13. lis 2012

@sikulik
@drndapetka
@1miska Holky, moc děkuju za názory! Teď jsme se s manželem domluvili, že počkáme na porevizní menses a pak se chránit nebudem, ale žádné hormony jíst taky nebudu. Mám mírnou formu PCO a pomáhá mi tamoxifen (obdobný, ale slabší než clostík), bez něho mi možná ani folíci nerostou. Takže to jako necháme na přírodě, a až po té 2. ms bych zas začala něco málo zobat. Takže takový kompromis, nebude to úplně hned po šestinedělí, ale ani ty 3 doporučované měsíce 😀 Však tělo si samo řekne, kdy je správná doba... Každopádně díky moc!

haaappy
13. lis 2012

@drndapetka Jinak já jsem byla podle UTZ nějak 6+2, takže snad spadám do té miniinterupce 😉

jantarka
13. lis 2012

Krásný večer 🙂 Tak jdu jen v rychlosti zahlásit, že screening je negativní a podle mé dr i dr.Vlašína čekáme holčičku 😵 Podívaná to byla opět úžasná a už se těším až ji zase uvidíme 😵

jantarka
13. lis 2012

@ivcacig tak jaké bylo pokoukáníčko? Jak jste dopadli? 🙂

drndapetka
13. lis 2012

@haaappy určitě, já naposledy byla na revizi 6+3 (bez srdeční akce) a za 2 měsíce jsme se už normálně snažili 😉 Koupila jsem si očistnou kůru, cvičila Mojžíšku, cítila se fajn, tak nebyl důvod čekat dýl....navíc ten předvánoční čas a počasí k postelovým akcím přímo svádí 😀

adella1
14. lis 2012

Krásný den všem . @jantarka 🙂 🙂 super,co víc si přát.Moc hezký pocit,bráška bude mít parťačku. 😀 Já se už nemůžu dočkat 20.11 až prďolky uvidím.

misha83
14. lis 2012

@lenajsek Už zobu clostík a zítra jdu na UTZ, tak uvidíme 🙂 .

jantarka
14. lis 2012

Dobré ránko 🙂
@adella1 jj u dvojčátek jsem se to dozvěděla taky až v tom 20tt na velkém ultrazvuku. Ale to čekání za to stojí 😵

1miska
14. lis 2012

vcerejsi vecerni zazitek 🙂 v brne probiha velky IVF kongres k vyroci 30 let od prvniho ditete ze zkumavky, pracovne jsem tam byla - vecer na to navazoval vecirek - a byl tam cely reprofit - videt je vsechy - Kurecova, Machač, Koudelka.... kolem pulnoci trsat na parketu s drinkem v ruce jako uvolnene vysmate a roztancene lidi bylo moc fajn 🙂 🙂

lenajsek
14. lis 2012

Ahoj holky, jen nakukuji a letím za malým, moc gratuluji ke screeningům! 😉

@misha83 MOc držím palce a na zítřejším UZ pěkné folíky! 😉
@adella1 dočkáš se, já jdu až 12/12, přijde mi to čekání nekonečný... ale pak vím, jak to hrozně rychle uteče... 😉 celý těhotenství... 😉

@haaappy To je zvláštní, že Ti každý říká něco jiného, ale asi to udělej tak, jak píšeš, tělo si samo řekne... a kdo ví, třeba se zadaří i přirozeně... hlavně, abys byla v pohodě a věřila, že se jednou zadaří!!! 😉

jantarka
14. lis 2012

@1miska tak to bych chtěla taky vidět 😀
@lenajsek to je krásný datum 12/12 🙂 Hele ještě jsem ti chtěla písnout, že když chceš jít k Vlašínovi, tak to stačí nahlásit při objednávání termínu. Takže zkus zavolat a nahlásit, že chceš k němu 😉 A cenově to vychází pořád 1450,- a tentokrát jsme dostali dárek...Prenatální balíček 🙂 Bylo to příjemné 🙂

lenajsek
14. lis 2012

@jantarka Díky, zkusím tam ještě zavolat, třeba by mě dali k němu... A prenatální balíček? super, ten já minule dostala až v porodnici

jantarka
14. lis 2012

@lenajsek já taky 😀 Tohle bylo docela překvápko 😉 Vlašín byl naprosto skvělý, měl fajn náladičku, taky srandoval a my byli dojatí.... 😅

zuzuza
14. lis 2012

Brý den holky, tak dnes 10. den po ET mám už krásné //, teda sice je ta testovací ještě slabší, ale snad je to ještě brzo a do neděle termínu testování ztmavne, dnes mě začal bolet podbřišek, tak doufám, že to nevěstí nic špatného, teda ani by mě nenapadlo, že by se naše první minimálka v RF mohla povést, i když teda jsme úplně na začátku a musíme být s těšením opatrní.....

ivcacig
14. lis 2012

@jantarka Dopadli jsme velmi špatně, nyní jsem doma a nevěřím tomu jak vypadám, ode včera jsem prolitá slzama. V životě 2 velké vztahy, nyní třetí, z dřívějška 3 potraty 1 porod a mrtvé miminko a nyní 5 těhotenství a je tam mnoho negativního, rozštěp patra, jakési celkové prosáknutí, srdce- zobrazuje se pouze jedna velká tepna, omfalokéla.. V r.2004 jsem si dělala celkovou genetiku pro spokojenost do budoucna, vždy byl problém na straně partneta a nyní jakési dědičné svinstvo které nevím kde se vzalo pač genetiku mám v pořádku. Nevím zda říct parnerovi říct aby si ji taky udělal, bojím se, mám strach, jsem na dně. Toto jsem nečekala, vždy byl problém jen se spermiogramem, že se to těhotenství neudrželo a po pátý se mi stane toto? Proč??? Za co???? Ve dvě jdu ještě do něakého centra na lepší ultrazvuk ale já už ani nedoufám v dobrý výsledek....

jantarka
14. lis 2012

@ivcacig Zlatíčko jsem z toho úplně v šoku 😢 Ještě jsem se nesetkala s nikým, komu by vyšly takové výsledky na screeningu. Je to hrozně smutné ☹ ☹ 😢 Vůbec nevím jak ti pomoci ☹ Posílám vám hrozně moc sil a obejmutí. ☹ 😔

montysek
14. lis 2012

@jantarka
@adella1 Teda holky, Vy mě nahlodáváte, mám chuť se na příštím ultrazvuku taky už zeptat, zda je vidět co čekáme... 😀 Taky jdu na další kontrolu 20.11. 🙂

jantarka
14. lis 2012

@montysek já jdu zase až 5.12. a to je tááák daleko 🙄 Kolikátý jsi týden?

jantarka
14. lis 2012

@ivcacig moc na tě myslím ... 😔

montysek
14. lis 2012

@ivcacig 😢 Ani nevím, co Ti napsat... ale věř, že my všichni tady s Tebou soucítíme hrozně moc, naše cesty za miminkama jsou tak těžké... ☹ Tak moc bych Ti přála, aby se to změnilo a bylo to nakonec v pořádku, opravdu tak moc... 😔 Mě taky čeká teprve krev na vady a mám z toho taky velký strach. ☹ Držte se, my všichni jsme myšlenkama s Vámi... 😔

montysek
14. lis 2012

@jantarka Pokud dobře počítám, tak bych měla být 15tt a příští týden, co půjdu na kontrolu bych teda měla začínat 16tt.Já si myslela, že pohlaví jde vidět až ve 20tt, tak mě ani nenapadlo se zeptat, protože u dcery mi to taky řekli až 20tt. No a my se vlastně ani s manžou ještě nedohodli, jestli si to dáme říct - chvíli je to že jo, pak zase že ne... 😅

sikulik
14. lis 2012

@ivcacig to, co tě potkalo je moc smutné, slova útěchy jsou na prd, ani si nedokážu představit, jak se musíš cítit i když jsem si taky prožila svý. Jen neztrácej víru, že to vaše miminko "tam nahoře" na vás čeká a přijde za vámi, věř tomu. A zkus si o tom promluvit s partnerem a požádat ho, aby si na genetiku zašel také, nic na tom není. A až budete mít jeho výsledky, tak se potom podle toho zařídíte. V nejhorším se můžete rozhodnout pro dárcovské spermie, ale to jen v případě, že by mu výsledky nedopadly dobře. A ty máš ostatní vyšetření, kromě genetiky? Tvůj doktor by ti měl poradit, co by přicházelo v úvahu. Drž se, holka!!!!

fretecka
14. lis 2012

Taj jsem tu dočetla všechny stránky,čekatelkám na // držím moc palečky a těhu ať jde vše tak jak u nás. My jsme 26.týden,cukrovka nám vyšla na 1 jen maminka moooc přibírá. Před vánoci nás čeká UZ v 30.tý. A teď v pátek náš tatínek jde s námi na 3D ,poprvé ho uvidí,konečně má volno.Všem držím palečky ať jsde vše v poklidu

ivcacig
14. lis 2012

@jantarka Na tom druhým ultrazvuku jsem byla dnes za Doubkovou v Prenatalu a přišel za mnou i Vlašín. Dítě vypadá velmi špatně, neslučitelné ze životem mi řekl. V pátek mi budou odebírat plodovou vodu aby zjistili co mi v ní plave za chromozony. Údajně se jedná o typ 13 který postihne 1dítě z 1000. Poté půjdu na potrat☹ bude se muset dělat genetika u přítele a zaručili se, že se toto už nikdy nestane a příště porodím zdravé dítě. Jsem psychicky hodně na dně, miminko mávalo ručičkama ale zbytek strašné. Dítě má rozštěp hlavičky, nemá žaludek, srdce nefunguje správně a pak ta nemoc že vnitřnosti rostou na bříšku místo v bříšku. Tolik chyb na jednou, nikdy jsem toto nezažila☹( Potřebuji se dát psychicky do kupy a musím si udržet víru že se zadaří, protože mám pocit že jako žena jsem zklamala, byť nikdy nebyla chyba na mé straně ale hold je mi skoro 31 a prostě rodinu založit ne a ne nejde☹(

ivcacig
14. lis 2012

@montysek Držím moc palečky, mě ta krev vyšla prej taky hodně špatně, málo hormonů. Moc Vám všem závidím a držím palečky s malýma prťátkama v bříšku, moc moc zdraví přeji

ivcacig
14. lis 2012

@sikulik děkuji za podporu🙂 Doktorku mám v reprofitu ale nyní se mě ujal Prenatal, kam jdem v pátek na tu genetiku a odběr plod.vody, to chce dr. Vlašín udělat a poté uvidíme co se bude dít dál. Vůbec nemám představy co nás zase čeká. Ale slíbili mi že porodím zdravé miminko, že to umí, že PGD test odhalí syndromy a oni se o to postarají. Nevím jak ale chci jim věřit že se jednou stanu maminkou jako vy všechny tady🙂

jantarka
14. lis 2012

@ivcacig zlatíčko, Vlašínovi věř na 1000% .... on je prostě ten největší odborník na genetické vyšetření a určitě ví proč po tobě chce ještě odběr vody a proč ti dává tolik naděje pro příště. Já vím, že teď je to hrozně moc bolavé a naprosto s tebou soucítím. Když jsme ještě chodili do Heliosu a dělali nám PGD, tak nějakým pro nás dodnes záhadným způsobem nám vycházely poruchy chromozomu 21 a ještě další. Takže tu hroznou bezmoc si pamatuji dodnes. ☹ Nakonec se ukázalo, že to byly zřejmě jejich páky, jak z nás cucat peníze....protože po tom, co jsem odešla do Reprofitu ke Koudelkovi....který navíc v Heliosu pracoval a moc dobře věděl jak to tam chodí....nám dokázali udělat embryjka, které jsou naše a naprosto zdravé. App genetiku nám udělali také a oba ji máme naprosto v pořádku 😉
Takže nezoufej a věř, že se zdravého miminka taky dočkáš a po tomto vyšetření vyberou ty naprosto zdravé 😉