Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

cermi77
8. říj 2013

@zelena_zirafka no, nám měli dnes dělat biopsii embryí a následně mrazit, bez ET, před transferem čekáme na výsledek genetiky embryí cca 14 dnů, takže pokud všechno dobře dopadne, bude až KET v dalším cyklu, já jen doufám, že nám někdo dá brzo vědět jestli a kolik embryí na to vyšetření šlo a kolik jich zamrazili, protože paní, která nás měla informovat, tuhle informaci z laboratoře neměla 😕 Slušnou zálohu jsme platili hned po OPU 🤐

zelena_zirafka
8. říj 2013

@cermi77 Aha, to je potom trochu jinej režim... Však když si zítra zavoláte, oni vás přepojí na příslušný místo. Držím pěsti!

1miska
9. říj 2013

@cermi77 ne me to doslo asi az za tyden po transferu, byla jsem uz hodne nervozni kdy to poslou, ale trvalo to tyden.....

cermi77
9. říj 2013

@1miska , no udržují nás v napětí koukám všechny, my s mužem chytli taky nerva, jak je vždycky kliďas, tak nevydržel a napsal paní Dr. 😀 a dnes nám poslala úžasnou zprávu, zamražené máme dvě krásné HB, ještě kéž dopadnou dobře na genetice a líbí se jim pak u mě, člověk by se i rozkrájel, že 🙂

beruskaevuska1
9. říj 2013

@cermi77 máš jiný postup, když nemáš ET. já se dívala do mailů. 6 dní po ET přišel email o zamražení embryí. a za dalších 6 dní přišla faktura za zamražení. celé ivf jsme platili po ET. pak ještě poplatek za zamražení. mě bylo po ET tak blbě, že jsem si přála, aby dvě embrya co byla ještě vhodná k ET, se dala zamrazit. a v listopadu jdu na KET, a rovnou transfer obou embryjek. ted mám pár týdnů bolesti a křeče v podbřišku. během posledních pár dní jsem byla u své gynekoložky, na gynekologické pohotovosti a samozřejmě v reprofitu včera. můj dr. mi řekl, že mám zvětšené vaječníky, citlivou dělohu, původně měl být zítra KET, ale já ho už v září zrušila kvůli určitým problémům. KET by ale ted stejně nešel provést. tělo se musí uklidnit. prý bych měla po další MS dojít sama od sebe k tomu, že křeče a bolesti odejdou. dnes bolel levý vaječník. ten je horší........ držím pěsti na KET.

cermi77
9. říj 2013

@beruskaevuska1
jejda, jestli máš ještě po IVF zvětšené vaječníky, tak to určo počkají, hlavně ať jsi fit, budete zavádět dvě embrya ? Tak držím všechno co mám, my, jestli pánbůh dá, jedno a pokud nás konečně potká po letech zase štěstí, tak jsme si řekli, že druhé tam určitě nenecháme a 18 měsíců po porodu ho vyzvedneme 😀 Jenže člověk míní, život....
Doufám, že v prosinci si tu budeme psát, jak je nám špatně a na jaře vyvalíme pupíky 😉

pejejak
9. říj 2013

@beruskaevuska1 Ahoj Evi, to je zajímavý, mě dr.Otevřel říkal po punkci, že vaječníky (hlavně levý, kde bylo 12 vajuch) mám hodně zvětšený a tedy i citlivý a že to bude nějakou dobu přetrvávat, ale že je to DOBŘE! Tak já tomu fakt nerozumím ☹ A už je ti aspoň líp? Teď jsou v Brně veletrhy, tak na tebe hodně myslím, jak to zvládáš. Buď na se be opatrná a neboj, KETu se dočkáš třeba v prosinci, to už je jedno. Hlavně, abys byla v pohodě, protože těhu je pak záhul.

beruskaevuska1
11. říj 2013

@cermi77 snídám. za dvě hodiny budu už na stánku naší firmy na výstavišti v brně. včera jsme měli firemní večírek. hráli jsme bowling, biliard...... sice jsem unavená, na dnešek jsem spala cca pět hod, ale jde to. mě doktoři doporučují zavést dvě embrya. je mi 33 roků, kdyby se už další děti nezadařili, tak budeme mít dvojčátka pro radost. už tři doktoři mě řekli, že mi dvojčata vyloženě doporučují. manžel má zítra narozeniny. vůbec by mu nevadilo, kdyby jediný dáreček bylo těhu. snad to vyjde.

beruskaevuska1
11. říj 2013

@pejejak naštěstí křečí je mín než bolestí, pobolívá víc levý vaječník. OPU bylo před dvěma měsíci, hysteroskopie před týdnem. to že by se měli zvětšít vaječníky mi nikdo neřekl. ale na gynekologické pohotovosti mi dva lékaři řekli, že opravdu není normální, abych měla bolesti a křeče několik týdnů. je to někdy obtěžující, svým způsobem vysilující. nevím kdy a kde mě bude špatně, stalo se mi, že jsem jela autem, dostala jsem křeče, na nejbližším volném místě jsem zastavila, odpočinula si a jela dál třeba za dvacet třicet minut. ted by ket nešel provádět. ale normálně se mám objednat na ultrazvuk ovulace po další ms a uvidíme, co bude. vzhůru na veletrh. těhu je záhul, já už rok řeším problémy s otěhotněním, takže i ta roční cesta je dlouhá.

kachen
12. říj 2013

@olousek35 No tak to je suprer!!! Dobra prace. Ja jsem prave porad nahlizela, kdy uz to oznamis do sveta. No, a nejak jsem to prehlidla.

zelena_zirafka
14. říj 2013

Mám za sebou třetí a tudíž poslední IVF a ještě máme mražáčky, v létě bych ráda na KET, pak už šmitec. Co vám dělali za vyšetření při opakovaných neúspěších, když embrya jsou dobrá? Hysteroskopii mám za sebou, ještě čekám výsledky, jedině mě ještě napadá, zda nemám takové ty protilátky proti embryím. Ale nějaké imuno mi dělali už v minulém CAR. To by se poznalo z krve?

beruskaevuska1
14. říj 2013

@zelena_zirafka já chodím na imunologii kvůli alergiím. sami od sebe mi udělali testy na spermie a vajíčka, existuje totiž alergie na vajíčka a spermie a tělo nás holek může odmítat aproroi vajíčka i spermie. tak zkusit testy na tyto alergie. pak se vrhnout alternativním směrem, bylinky, akupunktura. mám dotaz, hodně pojištoven platí 4 cykly ivf. jak to že tobě jen tři? není to jen pojištovnou?

beruskaevuska1
14. říj 2013

pořád mám bolesti v podbřišku. ale jinak stále ket v listopadu. za týden mi začíná dovolená. už se docela těším. mimo neschopenky jsem letos neměla letos týden volna v práci v jednom kuse jako ted.

zelena_zirafka
14. říj 2013

@beruskaevuska1 Já frčim v alter medicíně už léta (nicméně genetiku mi nesrovná), ale muž do toho nechce jít, takže to je jen poloviční práce. Zeptám se dr. na ty imonotesty. Já měla v prvním cyklu vložena dvě embrya, takže mi hradí jen tři. Čtyři se hradí v případě, že je v prvních dvou cyklech vloženo jen jedno embryo.Nebo se to zase změnilo?? Já bych ani tak do dalšího ivf nešla, protože moje tělo špatně reaguje na jakékoli umělé hormony (mám dost blbé vedlejší účinky).

beruskaevuska1
14. říj 2013

@zelena_zirafka některá pojištovna totiž hradí jen tři ivf ne čtyři. na ta vložená embrya jsem pozapoměla. počet placených ivf je s ohledem na počet vložených embryí.......... máš pravdu. dá se někde najít cena placeného ivf jako např. pátý pokus? kdo ví, odpovíte prosím. díky.

zelena_zirafka
14. říj 2013

@beruskaevuska1 Všechny pojišťovny v současnosti hradí svým klientkám za život tři cykly IVF se stimulací vaječníků a odběrem vajíček a v případě, že v prvních dvou cyklech bylo zavedeno maximálně jedno embryo, cykly čtyři.
Cenu jako samoplátce si už může upravit i CAR, v ceníku Reprofitu to je uvedený.

ivcacig
15. říj 2013

@olousek35 Tak na to osvícení se jménem čekám i já😀 Chtěla jsem Ondráška ale kamoška dělá numerologii a když jsem zjistila že to nevychází dobře a ani Šimonek, tak jsem z toho smutná...A partner chce furt Honzíka a ten taky vychází trošku negativně tak já jsem z toho dosti smutná. Vůbec doma nešpekulujete nad jménem????

kvetiv
15. říj 2013

Ahojte holky, po delší době se hlásím a vypadá to na pozitivní test. Měla jsem nativ, z toho jedno jediný zralý vajíčko, embrio se chytlo, tak teď se neustále modlit, aby ten náš bojovníček zvládl dalších 8 měsíců. Děkuji všem za povzbuzování před OPU, čekatelkám přeji brzy II

lenka27
15. říj 2013

@ivcacig a co když podle numerologie bude dobrý třeba jen Hugo nebo Kryšpín? 😀 ještě, že mi to nikdo nedělal když jsem čekala Adámka, protože jinak nevím jak by se jmenoval 🙂🙂 skoro žádný jiný jméno se mi nelíbilo a když jo tak se to nehodilo k příjmení což je podle mě taky důležité, bude ho nosit celý život

olousek35
15. říj 2013

@ivcacig
@lenka27 holky, mě kamoška rozebírala Tomáška a schválila 😀 O jméně fakt nespekuluju. Já to totiž ještě ani neřekla máti (myslí si, že přibírám 😀), tak nejdřív to, pak jméno. S partnerem máme hodně rozdílné nápady, takže to bude těžké. Tomáška vymyslela moje máti, bo bychom se nedomluvili. Já chtěla Štěpána. Přítel Honzíka. Prostě je to těžký a hlavně je ještě dost času.
@kvetiv gratulace veliká a hlavně se teď už šetři

misha83
16. říj 2013

@kvetiv gratuluji a moc držím dál pěsti 🙂 .
@olousek35 @lenka27 @ivcacig tak u nás to bude Dominik 😉 . Řešila jsem taky hlavně to, aby to šlo k příjmení, takže raději nic jiného sledovat nebudu. 😀

cermi77
16. říj 2013

@kvetiv gratuluji 😵

zelena_zirafka
16. říj 2013

@kvetiv Držím palce ať je vše ok.

Výběr jména, to bylo hodně těžký, dali jsme nakonec krásné tradiční jméno, které už se téměř nedává. Holčičí jsme neměli vymyšlené žádné, když jsme věděli, že to je kluk. Sice se mě na to pak v porodnici ptali, ale řekla jsem, že nemáme a stačilo to.

misha83
16. říj 2013

@zelena_zirafka a jaké jméno jste nakonec zvolili?

zelena_zirafka
16. říj 2013

@misha83 Já se nechci prozradit z anonymity kvůli šmírákům a to jméno fakt skoro žádný děti nemají, přece jenom ani rodina neví, že řešíme/řešili jsme ivf.
Ale koukla jsem k tobě do alba a zjistila, jak je svět malej, pač jsme spolužačky z vysoké. 😉

misha83
16. říj 2013

@zelena_zirafka to chápu, tak když tak písni IP, třeba jen to jméno, pokud mi nechceš říct, která jsi🙂.

lenka27
16. říj 2013

@olousek35 tý jo, tak dlouho bych to nevydržela 🙂 jsme s mamkou jak nejlepší kamarádky a vždy ví všechno první 😀 ale jinak máš pravdu na jméno je vždy času dost až do porodu 😉

zelena_zirafka
16. říj 2013

@misha83 Máš IP, teda doufam, hlásilo mi to nějaký error.

misha83
16. říj 2013

@zelena_zirafka jj, došla mi 2x a je to teda fakt mazec🙂, jak je svět malej.

ivcacig
16. říj 2013

@lenka27 To je jasný že to musí ladit ale když si zkusíš v numerologii spočítat své jméno a příjmení, pak z výsledku a šoku zadáš dalších pár přátel a zjistíš že ta povaha toho člověka sedí k tomu jejich jménu tak tě to asi zaskočí stejně jako mě🙂 ale každopádně budeme přemýšlet dál🙂)