Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

delfi75
31. říj 2014

@cermi77 no, přesně!!!!

moni34
31. říj 2014

@delfi75 to mě mrzí 😒 ale bez tatínka by to nebylo ono 😉

delfi75
31. říj 2014

@moni34 to jo, ale čas běží a můj věk je hraniční...tak jsme byli domluveni takto...

moni34
31. říj 2014

@delfi75 ten věkový limit je tak nesmyslný 😒 já už jsem za hranicí, protože moje pojišťovna hradí jen do 39, ale stejně mám vyčerpáno 😒 když nás netlačí čas, tak zase peníze...

delfi75
31. říj 2014

@moni34 to je fakt děsný, vůbec to nekomentuji...ještě bych se rozčílila...

sikulik
31. říj 2014

@delfi75 to mě moc mrzí, že to dnes nešlo ☹ , ale každé zlo je k něčemu dobré, tak třeba by se embryjko nezahnízdilo a pak by ses trápila víc, a na příště už bude mít od maminky nachystanou nádherně naducanou peřinku, do které se zavrtá a 9 měsíců se nepustí 😉 ! A s tím věkem by už taky měli něco udělat, dneska se prodlužuje délka života a holky mají děti klidně až kolem čtyřicítky, tak proč to někdo takto omezuje 😠 . Na věk nemysli, je to jen číslo v občance, to jen zbytečně stresuje, důležité je jak se sama cítíš, a že víš, že budeš ta nejlepší máma na světě 😉

delfi75
31. říj 2014

@sikulik díky moc, taky vím, že každé zlo je k něčemu dobré, ale zaskočilo mě to...

momie30
31. říj 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli vám nevadí, že si vás v Reprofitu tak přehazují. Nejsem tam dlouho, tak mám možná zkreslený pohled na věc, ale vadí mi, že jdu pokaždé k jinému doktorovi. Taky bych se chtěla zeptat, jestli vám dělali nějaká vstupní vyšetření. Nám nic a hned jsme šli na IUI.

delfi75
31. říj 2014

@momie30 ahoj, no, nepřehazují, léčbu vede jeden lékař,ale třeba ultrazvuky dělá každý den v týdnu někdo jiný...tak jak to vyjde, ale vše konzultují.a transfer si hlídá zase lékař, který vede léčbu, pokud to nevyjde na víkendovou službu

ivka3901
31. říj 2014

ahojte chcem sa spýtať odpisuje vám niektorej na email dr. štelcl ?

cermi77
31. říj 2014

@momie30 ze začátku jsem s tím taky bojovala, ale stačí říct při objednání, že si přeješ k tomu a tomu lékaři a pokud je to jen trochu možné, tak tě k němu objednají.
Před IUI jsem měla za sebou genetiku, imunologii, hematologii a hysterosonografii ve FN Bohunice, v RF pak laparoskopii a hysteroskopii, spermiogram manžela + můj hormonální profil, nejdřív jsme zkoušeli plánovaný styk a když se nedařilo, tak bylo navrženo IUI, třetí IUI se povedlo, bohužel těhotenství nedopadlo.
Pevné nervy, chce to opravdu trpělivost a věřit, přeju, ať se ti zadaří napoprvé 😉

momie30
31. říj 2014

https://www.modrykonik.cz/profile/cermi77/ Uff tak to my nemáme nic z těchto vyšetření. Proto se cítím dost nejistě a vlastně ani v úspěch IUI nevěřím. Dost mi pořád vrtá hlavou, jestli vůbec mám třeba průchodné vaječníky atd. Asi si řeknu o důkladnější vyšetření. Ty se k lékaři objednáváš sama nebo si tě objedná on. Mně jen řekli ať dám vědět výsledek, ale jak postupovat dál v případě neúspěchu, to nevím.

Jinak teda musím pochválit sestřičky, Ty jsou v RF úžasně milé.

Každopádně děkuji za přání, nervy se snažím držet na uzdě a moc to neprožívat, zatím se daří, ale ono to možná příjde až s datem blížící se menstruace. Patřím totiž k těm poťapům, kteří to každý měsíc obrečí 😝

moni34
31. říj 2014

@momie30 taky bych raději chodila jen k jednomu lékaři, ale chápu že to prostě nejde, jsem ráda, že s lékařem, který vede léčbu, můžu všechno konzultovat, na cokoliv se ho zeptat přes email a to mi stačí 🙂 oni jsou tam všichni fajn
@ivka3901 Ivi mě dneska Štelcl odpověděl na email, poslal jen smajlíka 😀 chvíli jsem nevěřícně zírala a pak mě to rozesmálo, on byl teď asi týden mimo republiku, teprve včera začal fungovat, tak vydrž, asi toho má moc 😉

ivka3901
31. říj 2014

@moni34 aj mne minule poslal smajlíka a s mužom sme kukali ako puk na notebook 😒 no neviem,ale šak aspom mi mohol niečo odpísať,že teda dobre a nech s aozveme ked budeme chcieť ísť na KET Hádam mu za tých pár riadkov stojím ešte aj ked sa to nepodarilo ☹

moni34
31. říj 2014

@ivka3901 no jo, když pro ně je to práce a mají jí hodně, takže když někomu neodpoví, tak je to netrápí tak jako nás ☹ zkus mu napsat ještě jednou, neboj se připomenout a uvidíš, snad napíše 😉

ivka3901
31. říj 2014

@moni34 asi ano šak počkám po víkende možno mu stojím aspom za smajlíka 😒

cermi77
31. říj 2014

@momie30 to mame asi vsechny stejne, taky jsem kazdy mesic zavrena v koupelne a obrecim to. Jen me pak popadne vztek a nakopne me to do dalsich pokusu. A IUI bych verila, spoustu zen tady tak otehotnelo a ma zdrave deti, mne se v RF libilo, ze nas dr. hned nehnala do ivf, pokud jste s manzelem zdravi, tak bych to aspon 3x zkusila, porad lepsi, nez se cpat hormony,s doktorem ke kteremu patris je nejlepsi se domlouvat po mailu, pokud budes mit pochybnosti o lecbe, kterou ti navrhne nekdo jiny.

1miska
31. říj 2014

@momie30 nikdy si me neprehazovali, ale je fakt ze vždycky když jsem se objednávala tak jsem říkala že chci k MUDr. štelclovi, u jiného jsem byla jen když jsem potrebovala UZ 10DC a štelcl mě zrovna ten den zákrokový sálek že nedelal UZ, ale jinak jsem uplne vse - od první konzultace k UZ na srdecni akci absolvovala u něj

sikulik
31. říj 2014

@momie30 ahoj, mě si taky nikdo nepřehazoval, ale já jsem se většinou domlouvala mailem nebo telefonicky přímo s dr. Štelclem. Nebo jsem se objednávala u sestřiček přímo k němu. Někdy byl tak hodnej, že i když byl na sále, tak mezi dvěma pacientkama si na mě chviličku udělal.

cermi77
2. lis 2014

Holky prosim, medrol nebo prednison jste braly v prosperujicim tehotenstvi prvni trimestr ? Je tu nekdo, kdo si nechal pichat i intralipidy ? Dekuji za zkusenosti 🙂

ivka3901
2. lis 2014

@cermi77 jednej kamoške čo išla o niečo skor na ET s darovanými tak brala medrol vo väčších dávkach a aj pred transferom mala tú infuziu INTRALIPIDY a podarilo sa jej je už v 9 týždni 🙂

cermi77
2. lis 2014

@ivka3901 je, tak to je moc dobre, ze ji lecba zabrala 🙂 V cervnu jsem mela intralipidy 4xvzdycky po tydnu od transferu a na chvili taky zabralo, ted jsem je dostala tyden pred transferem a v den transferu, pokud se zadari, tak se chystam jeste na jednu infuzi a jen me zajimalo, jak to je pak, kdyz by se clovek probojoval dal. Na internetu jsem nasla o intralipidech jen studie na zahranicnich servrech a v kazde doporucuji jine davkovani, nic moc zkusenosti, ale dost tomu verim. I ty kortikoidy snad budou mit neco do sebe, ale ty mi delaji dost zle na zaludek.

ivka3901
2. lis 2014

@cermi77 tak to neviem,že či mala viackrát tp infúziu alebo nie to mi nehovorila ,spýtam sa aj nato na tej r.imunologiu a hádam ni zaberie aj ten medrol alebo prednison v väčšom množstve 😒

hanulik77
3. lis 2014

Ahoj holky.mám dotaz,jak je to v Reprofitu s lékama na stimulaci. Mají je tam v lékárně nebo si je musím sehnat sama?

delfi75
3. lis 2014

@hanulik77 ahoj ,měla jsem Gonal,který mi vydala sestřička přímo tam .Utrogestan,Crinone jsem měla na recept a vyzvedla dole v lékárně .Teď jsem měla recept na Estrimax,lékárna měla ještě zavřeno, vyzvedla jsem v Maxovi .dle doplatku 15kč budu raději chodit do Maxe i dál.

hanulik77
3. lis 2014

@delfi75 dik za odpověd. Ja jsem samoplátce a gonal asi bude dost drahý,takže počítám s tím že dostanu jiné injekce. Minule jsem měla fostimon a synarel to je sprej do nosu a taky utrogestan. Ale to bylo v jiném caru.

moni34
3. lis 2014

@hanulik77 měla jsem puregon, vyzvedávala jsem ho v lékárně u caru, ale to jsem chodila jinam a ten byl hodně drahý 😒 zkus se zeptat v jiných lékárnách i v RF, porovnej a uvidíš 😉 u mě to bylo jasné, jsem z malé obce a kdybych si to vyzvedávala tam, vědělo by o tom celé okolí 😒

ea09
3. lis 2014

@ivka3901 ahojky tak jak je ,kdy se chystáš na další ? 🙂

hanulik77
3. lis 2014

@moni34 díky,určitě se poptám. Taky jsem z malé obce a takové věci se tam šíří jak lavina. 😉

ivka3901
3. lis 2014

@ea09 ahoj tak mi ideme zajtra na reprodukčnú imunologiu aj hematologiu a podla výsledkov až po novom roku pojdeme na KET a ty kedy sa chystáš ?