Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

theresa
autor
15. kvě 2007

Opravdu tu nikdo toto zařízení nezná?

larunnka
15. kvě 2007

Theresa, podstupovala jsem IVF v Brně, ale v Heliosu, bohužel toto zařízení opravdu neznám.

lanka
15. kvě 2007

Theresa - o reprofitu se bavili na neplodnost.cz zkus mrknou tam. 😉

theresa
autor
22. říj 2007

ahoj Holky pořád není na Modrém koníku žádná, která by chodíla do Reprofitu?

ninule
22. říj 2007

Theresko, ja s tim osobne nemam zkusenosti, ale vim o jedne divcine, ktera prosla v Brne vsema klinikama a az na Reprofitu naposeste otehotnela..

milhauz
22. říj 2007

Ahoj thereso, ja chodim do Reprofitu. Bohuzel uz rok ☹

veria
22. říj 2007

Milhauz, no a co, jaké máš zkušenosti? Mně přijde, že se v Brně nedá vybrat.... Všude je to - rychle zaplať, my to nějak zkusíme a běž....a další prosím... 😎

milhauz
22. říj 2007

Verio, nez jsem sla do Reprofitu, tak jsem si to myslela taky. Prechazela jsem tam z jineho centra, ve kterem jsem se necitila dobre, prave kvuli tomu pocitu ze jim jde hlavne o penize.V Reprofitu jsou skveli doktori, skvely pristup, takze muzu jedine doporucit. 🙂

veria
22. říj 2007

Milhauz, a můžeš mi prosím tě napsat, kde jsi nebyla spokojená? A proč?

milhauz
22. říj 2007

Bylo to v Repromede,a tech veci bylo vic. Treba dlouhe cekani na konzultaci (jednou dokonce hodinu a pul), ale hlavni duvod byl ten, ze udelali jen zakladni vysetreni, tj. HP a SPG a hned nas tlacili do IVF s oduvodnenim ze ten SPG nic moc, a ze prirozene sice otehotnet muzu, ale nikdo nam nezaruci jestli to bude za rok nebo za 10 let. Takze jsem se nastvala a sla na konzultaci do Reprofitu, kde mi rekli ze ten SPG je vyborny a s IVF by jeste pockali, a nejdriv ze by zkusili stimulaci Clostilem. Coz bylo presne podle mych predstav, takze uz jsem tam zustala. 🙂

ninule
22. říj 2007

Milhauz, ja uz o tomhle postupu slysela vicekrat-myslim, ze nekdo odesel z Uniky a navrhli mu stejnej postup, ovsem ted nevim, zda v Repro-mede ci fitu 😉 .

milhauz
22. říj 2007

Ninule, pokud myslis ten postup s Clostilem tak to byl urcite Reprofit 😉. V Repromede nechteji delat ani IUI 😖 .

veria
22. říj 2007

Ok, takže Repromedu nebrat. Se teda asi musím rozhodnout mezi Unicou a Reprofitem. No, ještě mám čas, na druhý pokus si netroufnu dřív než na jaře 😒

ninule
22. říj 2007

Verijko, ja si ted ale nejsem vubec jista, mohla to byt dokonce Repromeda...ono to bude nekde na strankach UNIKY/tady na konikovi/, ovsem najit to....Pockej popremyslim...asi nekde mezi dubnem a srpnem....Zkus si dat do vyhledavace tady na konikovi Reromedu a Reprofit, treba na to narazis...Nerada bych ti davala nejaky desinformace, jen mam pocit, ze to byla jedna z nich....
Jak pises, casu mas dost...sbirej info a uvidsi...casu dost..
Ja bych spis brala ohled na tu lidskou stranku, ´pac vysledky jsou vsude temer na chlup stejne, tudiz sance se prestupem nijak nezvysuje, ale ani nesnizuje....

milhauz
22. říj 2007

Veri a prvni pokus jsi mela kde? Nechtela jsem delat Repromede negativni reklamu. Urcite je spousta holek co tam jsou spokojeni. Ale ja jsem se tam proste necitila dobre.

ninule
22. říj 2007

Milhauz, o tom to je...Vsude najdes zastankyne a ty, kterym se tam nelibi, muzes projit cely Brno a uslysim vzdy pro a proti...

veria
22. říj 2007

Milhauz: v Heliosu

milhauz
26. únor 2008

Holky, opravdu se tady nenajde nikdo jiný kromě mě kdo chodí do Reprofitu? 😖

kay
26. únor 2008

ahoj ještě vím o jedné holčině, co tam teď začala chodit, ale chodí do snažilek Brno a okolí..

kay
26. únor 2008

a my byli teď na spg v repromedě a taky mám docela rozporuplné pocity.. doktor byl super, všechno vysvětlil a tak, ale to prostředí a zbytek na mě působuilo divně. ☹

theresa
autor
26. únor 2008

Ahoj holky já už mám IVF v Reprofitu za sebou. Hned při svém prvním IVF jsem otěhotněla. Dostala jsem jedno embryjko po poradě s doktorem a to se chytlo, teď jsem v 14tt.

anippe
26. únor 2008

milhauz já chodím do reprofitu, zatím mám za sebou dvě návštěvy
Theresa mooooooc velká gratulace 😵 budeš tak hodná a napíšeš nám o sobě něco víc? jak dlouho jste se snažili, co jste měli za problémy a jak to IVF v reprofitu celé probíhalo?na kolik vás vyšlo?
Já zatím beru clostil a dupfaston, v dubnu jdeme na kontrolní spermiogram a přemýšlím jestli nezkusit nejdřív IUI.Pokud se nezadaří chtěla bych jít do IVF koncem roku 😉

theresa
autor
26. únor 2008

A ke komu chodíte? My jsme chodili k MUDr. Koudelkovi, velký sympaťák.
Já měla problém s endometriozou, našli ji u mě minulý rok v březnu, pak jsme se tři měsíce intenzivně snažili a nic. Bolesti strašný, nedalo se to vydržet, nemohla jsem ani chodit do práce, prostě hrůza. Tak jsem podstoupila hormonální léčbu v Brně na Obilňáku, kdy jsem měla na tři měsíce zastavenou menstruaci, bolesti tak vůbec nebyly, ale zase návaly jsem si v létě užila naplno. Pak jsme měli jeden časovaný pohlavní styk taky na Obilňáku v Brně, a pak nám doporučili IVF, nelíbíl se nám, ale přístup na Obilňuku a tak jsem začali uvažovat o nějakém soukr. zařízení a přes známou jsme se dostali do Reprofitu. Hned při první návštěvě nám všechno do podrobna vysvětlili a pak už bylo na nás jestli do toho chceme jít. Protože už jsem měla zase strašný bolesti, tak jsme vůbec neváhali a hned další týden podstoupili IUI a nic, tak jsme hned začali stimulovat na IVF a o Vánocích jsme už veděli, že miminko se drží. Moc se nám líbilo i rozhodnutí ohledně počtu embrií, mě je 26 let a manželovi 28 let a upřímně jsem se moc na dvojčata necítili, ale už jsme i o této možnosti začali uvažovat. MUDr. Koudelka nám poradil dát jedno embryjko a že když se nezadaří dáme příští měsíc hned další ( zbylo nám jedom jedno). A ono se opravdu chytilo, nechtěla jsem tomu vůbec věřit, že se nám to podařilo. Hlavní problém byl nakonec v té mé endometrioze, měla jsem málo vajíček a byly poškozené, odebrali mi 10 oocytů, z toho 7 oplodnili a 2 dvě embryjka přežili až do konce. Stálo nás to celkem i se zamražením jednoho embryjka 19 tis. a určitě to za to stálo.

anippe
26. únor 2008

Já chodím k MUDr Stelclovi.Je tam krátce a znám ho z Vyškova kde jsem byla operovaná.S Obilnákem mám taky svoje zkušenosti 😖 Kdyby mě tam ještě někdy chtěli odvést, tak jim na revers uteču 😀 Na víc ted jsem se dozvěděla, že moje známá už tam byla 2x na IVF a neúspěšně.Asi taky nejsou moc spokojení, protože se poohlíží po soukromé klinice.S tou cenou jsi mě příjemně překvapila, i když si uvědomuju že to je u každého individuální.Pokud by jsme podstoupili IVF tak i s ICSI, pro jistotu.Já mám hroznej strach z neúspěchu ☹

theresa
autor
26. únor 2008

ahoj anippe, měli jsme i ICSI. Platili jsme 5 tis. za léky + 8 tis. za ICSI + 4tis. za prodlouženou kultivaci + 2tis. zmražení embrya, zbytek hradila pojištovna myslím 22.500,-. S neúspěchem se musí počítat, to čekání je pak hrozný, ale opravdu to stojí za to. A jaký problém máte vy? A kolik je Vám roků?

anippe
26. únor 2008

theresa, my máme trochu sníženou pohyblivost spermií.Přítel má 32 let mě bude 28let.Snažíme se víc jak rok.Náš doktor strašil že by nás to vyšlo kolem 30.000.- 😕 Přeci jen to je deset tis. rozdíl.Proti zkumavkám je především přítel, podle mě to bere jako prohru.Už jedno dítě má z prvního manželství a tak nevidí důvod proč by druhé nešlo.Bude to s ním těžký.A já si to musím srovnat v hlavě taky, než IVF podstoupím musím být co nejvíc vyrovnaná.Asi tak jako u všech dlouhodobích snažilek se mě střídají období, kdy si to připouštím víc nebo mín.

theresa
autor
26. únor 2008

anippe, tak tyhle pocity znám a jsou opravdu časté. Chodíš do Reprofitu i s přítelem?
Většinou pomůže, když jsou do celé věci zasvěceni oba partneři. Určitě zkuste IUI a třeba i víckrát, já kdybych neměla žádné bolesti, tak bych se do toho asi taky tak moc nehnala a nechala to víc na přírodě a možná ji jenom trošku pomohla. Držím palce a dej vědět, jak pokračujete.

anippe
26. únor 2008

Přítel se mnou absolvoval jednu konzultaci, bylo opravdu vidět že popovídání s odborníkem pomohlo.Ted to nechávám celé uležet a uvidím v dubnu po dalším spermiogramu.Celé je to o rozdílném pohledu na těhotnění, zatím co nám ženským tolik nezáleží na tom jak se to stane..ale jde nám hlavně o výsledek, chlap to vnímá jinak... jak pěkně si to miminko udělal 😅
Theresa hodně štěstíčka tobě i drobečkovi 😉 Snad tě budeme brzo následovat.

milhauz
26. únor 2008

Thereso, a ty bolesti kvůli endometrioze jsi měla při menstruaci nebo pořát?
Anippe, ty jsi asi s Dr Štelclem spokojená že?

anippe
26. únor 2008

milhauz jsem spokojená,je mladý... má to svá pozitiva, do ničeho netlačí a všechno s náma pečlivě probírá.A v neposlední řadě poslouchá co říkáme, což hodně doktorů nedělá a melou si dokolečka pořád to svoje.Je to první gynekolog se kterým vedu dialog 😀
Co mě krom jiného vyhovuje v reprofitu jsou ty úžasný prostory, byla jsem v caru ve Zlíně a připadala jsem si tam jak sardinka, všechny místnosti byli pidi a stěny jako papírové.