Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

teddyna
30. črc 2009

beras,to je fakt s tím hormonálním profilem - to oni tam neřešej vůbec.spíše mi přijde,že čím míň vyšetření a odběrů pacientka před výkonem má,tím má menší šanci otěhotnět a tím pádem jim zůstává jako klient a mají z ní prachy.fertimed vypadá velmi honosně s vybavením,ale zlatý kliky na WC holt nejsou všechno.já tam chodila před dvěma lety a to ten postup tam už byl všelijakej.bohužel nejsou všechna těla stejná,aby přijala embryjka,takže někdo má více štěstí někdo méně.ale nemá cenu na ně házet špínu,protože svoje úspěchy mají a díky nim/at jsou jací jsou/ má spousta rodičů svoje miminka.

beras
30. črc 2009

Asmeen jasně Petulka s Fertasu.Druhej nejdůležitější člověk po Sobkovi.Taky to,že v Rep. se děá transfer pod ultrazvukem.Sestřička drží sondu na podbřišku a dr. přesně vidí kam emb. dává.Pak se ukáže na obrazovce prosvětlená tečka a to je ono.Holt prostě jsem měla možnost zkusit i něco jiného jako Fert. a nemůžu to srovnat k sobě.Manžel pokaždé s F. odcházel nabručenej ,že mu někdo sáhl na kliku když měl jít odevzdat vzorek na inseminaci a žejich bylo taky hodně.Při rozloučení v Rep. řekl,že ho mrzí,že už tam jsme naposledy,že takovej přístup nezažil.Taky se mnou chodil pokaždé k dr. a to mi taky hodně pomáhalo.Až by jste mohly holky srovnat tyto dvě centra k sobě tak budete jenom souhlasit.

teddyna
30. črc 2009

laj,tak to je dobré.vezmi si,že by se všichni krmili kaprem a ty bys ležela na transferovým sálku fertimedu.to je ale blbá představa🙂
Martine,takový ty "nadstandarty" jako AH a PK Fertimed nutí všem,páč z toho mají prachy.ale zdravé embryo AH nepotřebuje,protože se proklube k sliznici krásně samo.

asmeena
30. črc 2009

tak to mně ve Fertimedu po 1.IVF řekla Koutná, že si mám nechat darovat vajíčka, že to by bylo nejlepší, když mám hladinu FSH 12,5, že s tím zázrak neuděláme a že nemá cenu u dalšího IVF dělat nový hormonální profil, že teď už jde vidět, že jsou mé vaječníky špatné. Pak jsem byla u Vodičky a ten mi řekl, že před každým IVF se musí dělat hormonální profil, protože hormony se mění a taky že jo, FSH jsem měla 8,3. A teď v březnu na laparoskopii mi Jaroš řekl, že mám vaječníky vpořádku, že jde vidět, že dobře fungují a že dochází i k ovulaci. Tak co doktor, to jiný názor. Jo a Holub z Polanky mi rovnou řekl, že když mám FSH 12,5 že nic nenastimulu a ať se rozloučím s tím, že budu mít někdy děti (tak to potěšilo před prvním pokusem IVF)

smilers
30. črc 2009

ta sestricka z toho fertasu je ta cernovlasa na mikado vlasy, teda kratsi vlasy a bryle?

teddyna
30. črc 2009

beras,moje slova -taky srovnávám tyhle dva CAr a je to nesrovnatelné.ta atmosféra a přístup reprofitu se opravdu nedá s uhoněným fertimedem srovnat.a sestřička petra - to je ta s těma barevnýma naušnicema?na tu jsem dycky měla štěstí - buď měla takové velké červené nebo modré...podle naušnic jsem si ji zapamatovala.a pak tam byla taková jedna arogantní - hubená,vysoká..když jsem po OPU zvracela,tak jediný,co pro mě udělala bylo,že přede mě dala plentu,aby mě neviděly ostatní pacientky a zavolala manželovi na pokoj,ať se mě jde laskavě umýt,protože manželka tak nějak není sama schopná.to je teda přístup!

lajcikova
30. črc 2009

A TO JE PRAVĚ ONO TEN LIDSKEJ PŘISTUP,SEM SI VŽDYCKY PŘIPADALA ŽE SEM KRYPL NEPLODNEJ A ŽE JIM UBIRAM JEN ČAS ☹ A MM TAKY NADAVAL NA TEN JEJICH WCSPERMO 😀

ale ano spoustu lidi ma od nich dětiček.třeba si sobek někdy přečte tuhle diskuzi a něco mu spadne na tu jeho hlavu a bude normalni 😀

asmeena
30. črc 2009

beras: tak to je super, že se to tam dělá pod UTZ, viděla jsem to tak akorát v televizi a pak u IUI mi to dělal Jaroš.Hned ti to dodá lepší pocit, když to vidíš, že to máš opravdu v sobě. Někdy si říkám, jestli v tom katetru opravdu to mé embrijko bylo (ale to jsou jen takové pocity)

ted: ty sis nedávala AH ani ISCI? Mně dokonce ve Ferťasu loni u 1.IVF nabídli darovanou cytoplazmu za 8000,- a protože jsem byla ještě úplný laik co se týče této problematiky, tak jsme si to nechali.

teddyna
30. črc 2009

Holub,to je taky dobrý kápo,co?? jak se ordinovalo ještě v ordinaci MASH ve fakultce v Porubě,tak to tam byl masakr,co?ale u mých kontrol měl pravidelně červenou košili🙂)

katapola
30. črc 2009

Jo a ještě jsem chtěla napsat, že existuje ještě 1 důvod, proč jsem ztratila ve Fertimed důvěru (a že jsem důvěřovala 7 let). Při 1. IVF nám doporučili prodlouženou kultivaci, protože jsme měli dost embryí a nevěděli, které vybrat. Jenže hned den na to, se většina embryjek zastavila ve vývoji nebo hodně zpomalila. Takže nakonec i ty 3, co mi transferovali, měli méně buněk, než říká norma (v ten den měly mít 6-8 a my měli jen 5). V tu chvíli nám Koutná vůbec neřekla, že je možné, že embrya nejsou životaschopná vůbec a že když nedoje k transferu, tak se nám to IVF vůbec nebude počítat u pojišťovny jako pokus. Prostě nám tuto informaci nedali. Pro nás by to byla důležitá informace. Sice bychom přišli o dost peněz, ale pokus by zůstal zachován. Machač nám toto řekl hned při první konzultaci a slíbil, že pokud embrya nebudou ok, nedojde k transferu. Vím, že bych byla zklamaná, ale tak jsem byla zklamaná jen o pár dní později.
Kromě toho, 2 roky jsem ve Fertimedu řešila, proč nám to nejde a oni za celou tu dobu neudělali testy na chlamydie. Jsem si je musela výslovně vyžádat, když mi to doporučila dr. Kadkalenko v Podolí na imuno. Prostě, možná jsem se rozhodla špatně, ale rozhodla jsem se tak, jak jsem se rozhodla. O Jarošovi nechť je založeno klidně samostatné téma, kde bude opěvován. Já toho pána neznám a do Polanky dojíždět nebudu, když mám Fertimed v Olmiku.

smilers
30. črc 2009

ivco no tak to je teda dobry 😠 jedine co jim vytknu, ze ani jeden z dr. me nerekl, kdyz jsem se rozhodla met vsechny 3, ze me preji hodne stesti a zdrave deti, jedine, kdo me podporil byla geneticka DAiphalaq, ktera me dela creening

asmeena
30. črc 2009

smil: ty myslíš asi sestru Martinu (myslím, že se tak jmenuje) taková starší oproti ostatním, tak ta se na mě nikdy neusmála.

beras
30. črc 2009

Asmeen .Holčičku máme přirozeně snad po třech měsících snažení a to jsem ještě s manžou ani nebydlela.Takže taková haluz.No a po třech letech jsem chtěla druhy a nedařilo se.Nejdřív jsem to měla na radu svého obv. gyn zkoušet rok a když nic tak přijít.No tak jsem za rok přišla a dostala na tři měsíce clostil.No a nešlo pořád.Takže jsem byla poslaná do Fert. na jeho doporučení.No a tam jsem měla ty tři IVF nepodařeny.V Rep. jsem měla minimální stimulku.Ta je pro ty co už mají ty tři cykly v čoudu.Takže jsem dostala od 3-7 den clostil a 8 den na kontrolu.Dr. mrkl na vajíčka a dopíchla jsem tři ampulky fostimonu a dvě ampule orgalutranu at neprasknou.Tot vše.Cena za tu minimálku je 10000 a v tom je odběr,narkoza,transfer,ICS a v rep. netrabsferují emb . dřív jak za 72 hodin.A já jsem vždy měla ve Fert. za 48 hodin.No a léky si holky shánějí bud přes net a nebo jim je dr. prodá.A nebo pokud jsou zbytky po IVF.Při té minimálce se fakt píchají minima FSH.

martin72
30. črc 2009

Holky,nevím jak která to tady čtete,ale má manželka je v pořádku,takže problém je ve mě.Proto jsme jsi dali i HA a navíc jsme na IVF byli poprvé,takže jsme předpokládali,že to bude pro nás to nej.A když jse to chytlo a probíhalo to dobře,byli jsme nadšeni.Když nám Jaroš oznámil tu nemilou novinu,byli jsme na dně,ale hned nás povzbudil a řekl,že jse těší na další vyšetření+konzultaci,kdy půjdeme na 2 IVF.Nikomu nechci radit ať jde tam,nebo tam.Naopak všem přeji to jediné-krásné a hlavně zdravé miminko.

smilers
30. črc 2009

asmee pusobila starsi, toz na me se usmivala 😀 akorat ze pro ne jsem tam asi byla rarita, i to mozna zapusobilo, ze s ekje me chovali jak se chovali 😀

teddyna
30. črc 2009

asmeena:ve fertimedu jsme měli jen ICSI pro horší SPG.ale kdo ví,jak tam ty tabulky maj,páč ve fertimedu jsme měli 10mil spermií,což je nic moc a za měsíc jsme jeli do prahy na imuno,kde jsme měli 100mil spermii v dobré kvalitě.a v reprofitu zcela normál - načeš jsme pro to nic nedělali.jen si manžel sem tam zobnul zinek.
ted v reprofitu jsme měli ICSI,protože byly jen 2 vajíčka jen jedno přežilo a to mi dali a s tím jsem teĎ v 15tt.na transfer jsem šla 4.den,ale to bylo díky mě,protože jsem ten třetí den byla pracovně mimo.ale to mi snad ani nepočítali.za celé IVF v Reprofitu jsme dali 6900

beras
30. črc 2009

Smil ne,ne.Petulky je blondýna hubená a namachrovaná.

smilers
30. črc 2009

beras aha, tak uz vim, popravde v nich mam uz gulas 😀 😀

katapola
30. črc 2009

Martine, jasně o to tady jde - krásné zdravé miminko 😉

asmeena
30. črc 2009

beras: tak to je super, že mají tak dlouho prodlouženou kultivaci, protože si říkám, že proč si zbytečně embrijka zavádět, když se třeba rozpadnou. Byla jsem domluvena s Vodičkou, když se nám nezadařilo, že u 3.IVF necháme prodlouženou kultivaci i kdyby bylo jen jedno embrijko, ale když už tam Vodička není, tak mám strach, že mi to jiný lékař zamítne a tak bude další pokus v čoudu. Protože když by nedošlo případně k transferu, tak mám pořád ještě jeden pokus hrazený pojišťovnou. A taky si myslím ,že když má embryjkou delší kultivaci a tím pádem se rozdělí na více buněk je vyšší šance, že se potom chytne.

teddyna
30. črc 2009

Martine,to je super přístup,jak to bereš.a ono je fakt,že když to vyšlo poprvé není důvod,aby to nevyšlo podruhé. potratovost do 12 tt je bohužel stejná jak u umělkových těhu,tak u přirozených.ale naberete s manželkou sílu a zvládnete to!

beras
30. črc 2009

Teddy já se prdnu perj Mash.A Margharet byla která. 😀

beras
30. črc 2009

Katapol věř tomu,že pokud štěpán uvidí,že jsou na tom emb. špatně stopne to.Taky jsem měla u druhého pokusu problém,že emb. byla kvalita katastrofa a Sobek řekl přece ho nezahodíme.Dáme mu šanci.Byl to předem prohranej boj kterej jsem ji musela zapltit že jo?To kdy slyšel Machač tak řekl,že jsem to měla odmítnout si ho nechat transferovat a ušetřit jeden pokus.No jo ale to jsem nevěděla,že si tohle můžu dovolit.

asmeena
30. črc 2009

katapol: tak to jsi napsala přesně o té prodloužené kultivaci, mám podobnou zkušenost a právě toho se taky trošku bojím.
Ale nahlodaly jste mě holky teda pěkně co se týká Reprofitu, ale já jsem zase takový typ člověka, že se nerada pouštím do nového a to je i přestup, vůbec to prostředí neznám a nevím jak to tam chodí, kdežto ve Fertimedu už vím co mě čeká, takže je má psychika pozitivně naladěna a to je při stimulaci a následně ET důležité.

beras
30. črc 2009

Asist. h jsem si platila vždy taky.Ted jsem ho neměla a taky to šlo.

teddyna
30. črc 2009

asmeena,pokud nemáš něco,co tě vyložete ve Feertimedu drží,sbal raneček a zajdi nezávazně zakonzultovat za machačem.máš to jen přes cestu,takže cestu do Ol absolvuješ stejnou.uvidíš,jak na tebe bude působit a jak co navrhne za postup.za to nic nedáš a ve fertimedu o tom vůbec nikdo nemusí vědět ani nemusíš chtít nějaký výpis z karty.páč ty jejich výpisy z karty mají tak strohé,že je to tak k otištění do Blesku

asmeena
30. črc 2009

já si právě říkám, že si nedám ani AH, ani ISCI a chci prodlouženou kultivaci a kdyby se embryjka nevyvíjela, tak nebude ET, a tím mi zůstane další pokus. Aspoň to chci takto zkusit, ale bojím se, že jak to takto řeknu doktorovi, tak mi řekne, že si nemůžu diktovat já podmínky, protože doktor je tam on.

asmeena
30. črc 2009

I když nevím jak u Jaroše, to je moje zlatíčko.

asmeena
30. črc 2009

teddy: a kde je vlastně přesně Reprofit?

beras
30. črc 2009

Martine tak ted napíšu něco v kom je problém.Celou dobu ve Fert. byl problém ten,že byl počet sper. dobrej ale špatnej pohyb.Když dr. Machač uviděl jeho spermio po odběru při minimálce tak říkal,že je na jedničku.Prostě ve Fert. celou dobu špatny a jinde dobry.A stejně se nám přirozeně nezadařilo.A taky ve Fert. nikdo nechtěl nic slyšet o imunu.To byl ohen na střeše.Sobek prskal jako čert,že je to zbytečny a žádny žádanky psát nebude.A jinde to problém není.